MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 23 września
im. Bogusława, Linusa

W piechowickim ZSTiL kształcą… graczy

Wiadomości: Piechowice
Piątek, 30 września 2016, 12:50
Aktualizacja: 12:55
Autor: Robert Czepielewski
Fot. Robert Czepielewski
W Zespole Szkół Technicznych i Licealnych w Piechowicach powstała klasa o profilu esportowym. Konia z rzędem temu, kto oprócz miłośników gier komputerowych wie o co chodzi, a popularność tego typu kierunków w szkołach na całym świecie jest bardzo duża. Czy więc jest esport?

- To przede wszystkim określone gry komputerowe, które mogą do czegoś prowadzić, mogą czegoś uczyć, a w szczególności komunikacji społecznej, pracy w grupie czy umiejętności podejmowania właściwych decyzji. Zajęcia, wbrew obiegowej opinii, bardzo rzadko prowadzone są na komputerach, bo nie potrzebujemy uczyć tych młodych ludzi wstecznego myślenia. Oni muszą widzieć siebie i muszą pracować w grupie - powiedział trener Kamil Tarka.

Esport jego zdaniem jest taką samą dyscypliną jak piłka nożna, siatkówka czy też szachy. – Jeśli można zostać profesjonalnym piłkarzem, siatkarzem, więc dlaczego nie można zostać profesjonalnym graczem? Szachiści też nie wylewają potu podczas ćwiczeń, a są sportowcami. Profesjonalny gracz to osoba wszechstronnie wykształcona, dla której jest to też sposób na życie i zarobkowania. Obecnie rozgrywane są mistrzostwa świata i mistrzostwa Europy, gdzie pula nagród sięga nawet miliona dolarów i polscy zawodnicy stanowią światową czołówkę – stwierdził trener.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dyskutowali w KPSW o zawodach medycznych

Dwie dziewczyny pobiły i okradły 15–latkę  

W Sosnówce trwa strajk okupacyjny...  

Komentarze (12) Dodaj komentarz

~ 30-09-2016 19:07
"E-sport jego zdaniem jest taką samą dyscypliną jak piłka nożna, siatkówka..." Co za bzdura... Pomysł na łapanie uczniów, Jak można się "kształcić" w takim kierunku... Już nie długo w Piechowicach powstanie klasa o profilu - "Szlachta nie pracuje..."
~?? 30-09-2016 19:12
E-sport to taka sama dyscyplina sportu jak piłka nożna, szachy czy brydż. I tak jest bez względu czy Ci się to podoba czy nie. Kierunek to technik informatyk więc w czym masz problem ? - ta sama podstawa programowa, te same egzaminy zawodowe, ta sama matura. Gdzie jest problem ?
~1 30-09-2016 20:02
A jak tam profil policyjny , ilu dostało pracę w tej firmie !!!
~?? 30-09-2016 21:29
To pytanie na wzór: a ilu absolwentów np. Żeroma, Norwida itp. liceum ogólnokształcącego dostało pracę w ...... (i tu proszę wpisać dowolny zawód po liceum). Liceum ogólnokształcące przygotowuje do matury i ewentualnie dalszej specjalizacji w kwestii wyboru studiów. Poza wykształceniem to do policji obowiązują egzaminy sprawnościowe i psychologiczne. Szkoła w ramach profilu (który ma) przygotowuje do tego, w ramach zajęć dodatkowych i umożliwia "łatwiejszy" start (oraz dodatkowe punkty rekrutacyjne) na uczelnie wyższe niż mają te same osoby po "zwykłym" ogólniaku. Zajęcia odbywają się z czynnymi w służbie policjantami którzy uczą samoobrony, technik interwencyjnych czy bezpieczeństwa publicznego. Chcesz porównań to porównuj obiektywnie dane typy szkół - ile osób jest w Policji po Żeromie ?
~?? 30-09-2016 21:44
To, że szkoła przygotowuje do czegoś ponad program (w ramach zajęć dodatkowych) nie jest jej wadą, a zaletą. Temat dotyczy e-sportu i zawodu technik informatyk. Pomimo, że zdawalność egzaminów zawodowych od zawsze była znacznie wyższe niż średnia wojewódzka to za 4 lata zadasz głupie pytanie: a ilu szkoła wypuściła zawodowych graczy CS'a czy LOLa ? - czy takie pytanie ma sens ? - nie ma.
~do 19:12 30-09-2016 22:52
szkoda że ten profil nie został nazwany np "informatyka + esport" jak jest samo esport to niektórym gruczoły jadowe intensywnie pracują , a i przyszli uczniowie jak przeglądają ofertę mogą nie zgłębić tematu i samą nazwą się zasugerować
~?? 30-09-2016 23:20
Profil nazywa się: "e-sport - projektowanie i programowanie gier komputerowych". Uprzedzając pytania: z projektowania i programowania gier odbywają się zajęcia.
~@30-09-2016 21:29 | ~?? | 1-10-2016 8:57
Sam sobie przeczysz Z jednej strony "Szkoła w ramach profilu (który ma) przygotowuje do tego, w ramach zajęć dodatkowych i umożliwia "łatwiejszy" start (oraz dodatkowe punkty rekrutacyjne) na uczelnie wyższe niż mają te same osoby po "zwykłym" ogólniaku" Wiec zasadne sa pytania: ile osob w Zeromie, Norwidzie po mat-fiz jest inzynierami lub ma zawod zwiazany z naukami scislymi? ile po biol-chem zostalo lekarzami itp? a ile po klasie policyjnej zostalo policjantami? z drugiej " Chcesz porównań to porównuj obiektywnie dane typy szkół - ile osób jest w Policji po Żeromie ? " co stoi w sprzecznosci z pierwsza czescia wypowiedzi Potrzebna bylaby jeszcze klasa z rozszerzona logika i cwiczeniem wypowiedzi wewnetrznie spojnych.
~30-09-2016 23:20 | ~?? 1-10-2016 9:51
"e-sport - projektowanie i programowanie gier komputerowych" Ten tytul to nieporozumienie. Rozumiem, ze chodzilo o uzycie jak np w tytule: Karol - człowiek, który został papieżem. Gdyby projektowanie i programowanie gier bylo czescia e-sportu mialoby to sens. Niestety nie jest. Proponuje sprawdzic w google ww fraze. Nikt oprocz ZSTiL takiej nazwy nie uzywa. Wiekszosc uzywa e-sport i projektowanie, e-sport z projektowaniem. Ponownie klania sie poprawne wyrazanie mysli.
~?? 1-10-2016 13:39
Napiszę Ci kilka wariantów wybierz sobie który Cię usatysfakcjonuje: "e-sport / projektowanie i programowanie gier komputerowych" "e-sport i projektowanie i programowanie gier komputerowych" "e-sport z projektowaniem i programowaniem gier komputerowych" "e-sport oraz projektowanie i programowanie gier komputerowych"
~@ 01-10-2016 13:39 | ~?? 1-10-2016 15:48
Brawo Ty, jak widzisz potrafisz znalezc kilka wersji bardziej poprawnych.
~asdf 2-10-2016 18:49
nie ma lepszej szkoły o kierunku technik informatyk w całej kotlinie jeleniogórskiej. Elektronik w JG to padaka

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Jakie zmiany w szkołach i przedszkolach od września?  

Spotkali się z nauczycielami

Doczekają się ronda

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
783
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%