MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

W piechowickim ZSTiL kształcą… graczy

Wiadomości: Piechowice
Piątek, 30 września 2016, 12:50
Aktualizacja: 12:55
Autor: Robert Czepielewski
Fot. Robert Czepielewski
W Zespole Szkół Technicznych i Licealnych w Piechowicach powstała klasa o profilu esportowym. Konia z rzędem temu, kto oprócz miłośników gier komputerowych wie o co chodzi, a popularność tego typu kierunków w szkołach na całym świecie jest bardzo duża. Czy więc jest esport?

- To przede wszystkim określone gry komputerowe, które mogą do czegoś prowadzić, mogą czegoś uczyć, a w szczególności komunikacji społecznej, pracy w grupie czy umiejętności podejmowania właściwych decyzji. Zajęcia, wbrew obiegowej opinii, bardzo rzadko prowadzone są na komputerach, bo nie potrzebujemy uczyć tych młodych ludzi wstecznego myślenia. Oni muszą widzieć siebie i muszą pracować w grupie - powiedział trener Kamil Tarka.

Esport jego zdaniem jest taką samą dyscypliną jak piłka nożna, siatkówka czy też szachy. – Jeśli można zostać profesjonalnym piłkarzem, siatkarzem, więc dlaczego nie można zostać profesjonalnym graczem? Szachiści też nie wylewają potu podczas ćwiczeń, a są sportowcami. Profesjonalny gracz to osoba wszechstronnie wykształcona, dla której jest to też sposób na życie i zarobkowania. Obecnie rozgrywane są mistrzostwa świata i mistrzostwa Europy, gdzie pula nagród sięga nawet miliona dolarów i polscy zawodnicy stanowią światową czołówkę – stwierdził trener.

Ogłoszenia

Czytaj również

Giną woreczki na psie odchody

Kruszwicka z wykonawcą!

Znamy część wyników matur w Jeleniej Górze

Komentarze (12) Dodaj komentarz

~ 30-09-2016 19:07
"E-sport jego zdaniem jest taką samą dyscypliną jak piłka nożna, siatkówka..." Co za bzdura... Pomysł na łapanie uczniów, Jak można się "kształcić" w takim kierunku... Już nie długo w Piechowicach powstanie klasa o profilu - "Szlachta nie pracuje..."
~?? 30-09-2016 19:12
E-sport to taka sama dyscyplina sportu jak piłka nożna, szachy czy brydż. I tak jest bez względu czy Ci się to podoba czy nie. Kierunek to technik informatyk więc w czym masz problem ? - ta sama podstawa programowa, te same egzaminy zawodowe, ta sama matura. Gdzie jest problem ?
~1 30-09-2016 20:02
A jak tam profil policyjny , ilu dostało pracę w tej firmie !!!
~?? 30-09-2016 21:29
To pytanie na wzór: a ilu absolwentów np. Żeroma, Norwida itp. liceum ogólnokształcącego dostało pracę w ...... (i tu proszę wpisać dowolny zawód po liceum). Liceum ogólnokształcące przygotowuje do matury i ewentualnie dalszej specjalizacji w kwestii wyboru studiów. Poza wykształceniem to do policji obowiązują egzaminy sprawnościowe i psychologiczne. Szkoła w ramach profilu (który ma) przygotowuje do tego, w ramach zajęć dodatkowych i umożliwia "łatwiejszy" start (oraz dodatkowe punkty rekrutacyjne) na uczelnie wyższe niż mają te same osoby po "zwykłym" ogólniaku. Zajęcia odbywają się z czynnymi w służbie policjantami którzy uczą samoobrony, technik interwencyjnych czy bezpieczeństwa publicznego. Chcesz porównań to porównuj obiektywnie dane typy szkół - ile osób jest w Policji po Żeromie ?
~?? 30-09-2016 21:44
To, że szkoła przygotowuje do czegoś ponad program (w ramach zajęć dodatkowych) nie jest jej wadą, a zaletą. Temat dotyczy e-sportu i zawodu technik informatyk. Pomimo, że zdawalność egzaminów zawodowych od zawsze była znacznie wyższe niż średnia wojewódzka to za 4 lata zadasz głupie pytanie: a ilu szkoła wypuściła zawodowych graczy CS'a czy LOLa ? - czy takie pytanie ma sens ? - nie ma.
~do 19:12 30-09-2016 22:52
szkoda że ten profil nie został nazwany np "informatyka + esport" jak jest samo esport to niektórym gruczoły jadowe intensywnie pracują , a i przyszli uczniowie jak przeglądają ofertę mogą nie zgłębić tematu i samą nazwą się zasugerować
~?? 30-09-2016 23:20
Profil nazywa się: "e-sport - projektowanie i programowanie gier komputerowych". Uprzedzając pytania: z projektowania i programowania gier odbywają się zajęcia.
~@30-09-2016 21:29 | ~?? | 1-10-2016 8:57
Sam sobie przeczysz Z jednej strony "Szkoła w ramach profilu (który ma) przygotowuje do tego, w ramach zajęć dodatkowych i umożliwia "łatwiejszy" start (oraz dodatkowe punkty rekrutacyjne) na uczelnie wyższe niż mają te same osoby po "zwykłym" ogólniaku" Wiec zasadne sa pytania: ile osob w Zeromie, Norwidzie po mat-fiz jest inzynierami lub ma zawod zwiazany z naukami scislymi? ile po biol-chem zostalo lekarzami itp? a ile po klasie policyjnej zostalo policjantami? z drugiej " Chcesz porównań to porównuj obiektywnie dane typy szkół - ile osób jest w Policji po Żeromie ? " co stoi w sprzecznosci z pierwsza czescia wypowiedzi Potrzebna bylaby jeszcze klasa z rozszerzona logika i cwiczeniem wypowiedzi wewnetrznie spojnych.
~30-09-2016 23:20 | ~?? 1-10-2016 9:51
"e-sport - projektowanie i programowanie gier komputerowych" Ten tytul to nieporozumienie. Rozumiem, ze chodzilo o uzycie jak np w tytule: Karol - człowiek, który został papieżem. Gdyby projektowanie i programowanie gier bylo czescia e-sportu mialoby to sens. Niestety nie jest. Proponuje sprawdzic w google ww fraze. Nikt oprocz ZSTiL takiej nazwy nie uzywa. Wiekszosc uzywa e-sport i projektowanie, e-sport z projektowaniem. Ponownie klania sie poprawne wyrazanie mysli.
~?? 1-10-2016 13:39
Napiszę Ci kilka wariantów wybierz sobie który Cię usatysfakcjonuje: "e-sport / projektowanie i programowanie gier komputerowych" "e-sport i projektowanie i programowanie gier komputerowych" "e-sport z projektowaniem i programowaniem gier komputerowych" "e-sport oraz projektowanie i programowanie gier komputerowych"
~@ 01-10-2016 13:39 | ~?? 1-10-2016 15:48
Brawo Ty, jak widzisz potrafisz znalezc kilka wersji bardziej poprawnych.
~asdf 2-10-2016 18:49
nie ma lepszej szkoły o kierunku technik informatyk w całej kotlinie jeleniogórskiej. Elektronik w JG to padaka

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

W SP 11 nadal bez rozstrzygnięcia

CUW: tak czy nie?

Większość uczniów dostała się do szkół

Dużo drożej za śmieci

Wielkie cięcia na Polanie Czarownic

Sonda

Czy mnożenie rządowych programów plus ma sens?

Oddanych
głosów
884
Tak
21%
Nie
76%
Nie mam zdania
3%