MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 11 sierpnia
im. Lecha, Zuzanny

W Piechowicach jedna szkoła – dwa budynki

Wiadomości: Piechowice
Piątek, 3 lutego 2017, 8:33
Aktualizacja: Sobota, 4 lutego 2017, 10:58
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Piechowiccy radni zdecydowali o kształcie siatki szkół w związku z reformą oświaty likwidującą gimnazja. Wczoraj (2.02) odbyła się nadzwyczajna sesja, na której podjęto uchwałę intencyjną, którą następnie zaopiniuje Dolnośląski Kurator Oświaty – dopiero po zatwierdzeniu będzie można „klepnąć” uchwałę właściwą.

Do wyboru były dwa warianty. Jeden zakładał utworzenie jednej szkoły z dwoma budynkami (ul. Szkolna 6 i Tysiąclecia 28), a drugi utworzenie w obu budynkach samodzielnych placówek. W odróżnieniu od poprzedniego spotkania z władzami miasta, dyskusja była znacznie spokojniejsza. Radni krótko zabierali głos w omawianej sprawie i udzielali odpowiedzi mieszkańcom, którzy przybyli na posiedzenie. Wypowiadał się także przedstawiciel oświatowej „Solidarności” Andrzej Grosicki, który zwrócił uwagę na pomysł zmiany naliczania subwencji oświatowej, która miałaby odpowiadać liczbie oddziałów, a nie liczbie uczniów – jak do tej pory. Następnie radni przeszli do głosowania, które zdecydowanie wskazało na opcję nr 1, a więc jedną szkołę z dwoma budynkami. 11 radnych zagłosowało za tym rozwiązaniem, a czterech wstrzymało się od głosu.

- Nie ukrywam, byłem zwolennikiem tego projektu, jednak zwątpiłem, gdy trzeba było się dostosować do uwarunkowań ustawy, jednak radni zadecydowali większością głosów za tym, żeby była jedna szkoła – dwuobiektowa. Przewodnicząca Komisji Oświaty bardzo dobrze argumentowała, że działania w ramach rozdania środków unijnych bardzo dobrze będą się wpisywały w rewitalizację obiektu głównego Szkoły Podstawowej, a myślę, że znajdziemy środki, żeby dostosować obiekt gimnazjum dla klas I-III od 2019 roku – powiedział Witold Rudolf, burmistrz Piechowic.

Przez dwa lata będzie wygaszane gimnazjum, a dzieci klas VII-VIII będą uczęszczały do budynku przy ul. Tysiąclecia. - Myślę, że będzie lepiej, niż to niektórzy rodzice widzą, a dyrekcja stanie na wysokości zadania – stwierdził W. Rudolf, który dzień wcześniej konsultował się z zastępcą Dolnośląskiego Kuratora Oświaty i uzupełnił uzasadnienie do projektu uchwały.

Ogłoszenia

Czytaj również

Remont w Elektroniku

Śmierć na żwirowni

Czy wiesz jakie możliwości ma Twój smartfon? – warsztaty

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~woźny 3-02-2017 10:17
- jakiego patrona dla nowej szkoły wybierze Wielki Inkwizytor z Piechowic Górnych Św.Antoni? - gdzie ustawiony będzie kamień pomiątkowy informujący o dacie połączenia szkół? - kiedy odbędzie się walka w kisielu pomiędzy dyrektorkami szkół? - czy zostaną zakupione nowe czajniki bezprzewodowe dla wuefistów?
~rodzic 3-02-2017 12:36
Bardzo dobra decyzja. Dziękuję
~Zenek 3-02-2017 14:28
Czy Wielki Inkwizytor Antoni z Piechowic Górnych wybrał już patrona dla nowej szkoły? Czy zostanie ustawiony pamiątkowy kamień? Czy zostaną zakupione czajniki bezprzewodowe dla wuefistów? Czy walka w kisielu wyłoni nową panią dyrektor?
~rodzic 3-02-2017 20:06
Bardzo zła decyzja. Dziękuje
~radna 3-02-2017 20:13
To nie przewodnicząca Komisji Oświaty tylko przewodnicząca Komisji Finansów panie redaktorze.POZDRAWIAM
~Mama 2 3-02-2017 23:20
Dziękujemy za podjęcie słusznej decyzji. Mam nadzieję że Kurator również zaakceptuje tą uchwałę co napewno ucieszy wielu rodziców

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Uczniowie poznali wyniki

Klasyki zjechały do Kowar

Wsparcie dla podopiecznych ośrodków wychowawczych

Zamienili przejście w parking

Czytelniczka: drogo i brudno

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
478
Tak
39%
Nie
55%
Nie wiem
6%