MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

W Piechowicach czas wyciszenia i żałoby

Wiadomości: Piechowice
Środa, 6 grudnia 2017, 6:17
Aktualizacja: Czwartek, 7 grudnia 2017, 7:52
Autor: WAC
Fot. WAC
Mieszkańcy Piechowic nadal są bardzo poruszeni tragicznym pożarem, w którym kilka dni temu zginęła trójka małych dzieci. Wielu z nich zastanawia się, dlaczego doszło do tej tragedii w nocy z 2 na 3 grudnia.

Przypomnijmy. Pożar wybuchł w lokalu na parterze wielorodzinnego budynku przy ul. Przemysłowej. W mieszkaniu przebywała wtedy trójka dzieci w wieku 4,7 i 8 lat pod opieką 62 – letniego dziadka. Mężczyźnie udało się opuścić lokal, niestety maluchy zginęły. Matki dzieci w momencie wybuchu pożaru nie było w domu, pojawiła się w trakcie akcji gaśniczej. Zarówno ona jak i dziadek dzieci byli trzeźwi.

Prokuratura Rejonowa w Jeleniej Górze wszczęła śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania pożaru. Przyczyny wybuchu ognia ma ustalić biegły z zakresu pożarnictwa. Najprawdopodobniej powstał on od pozostawionej na noc świeczki lub iskry z pieca, który znajdował się w kuchni mieszkania. Zaledwie kilka dni przed tragedią w lokalu został odłączony.

Jedną z kwestii badanych w trakcie postępowania prokuratorskiego jest to, czy upoważnione do tego organy w sposób prawidłowy kontrolowały, czy nad dziećmi sprawowana była właściwa opieka ze strony rodziny. Jak dowiedzieliśmy się w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Piechowicach matka dzieci, która wychowywała je sama, nie korzystała z żadnych form pomocy materialnej świadczonych za pośrednictwem tej instytucji. Jednak pracownik socjalny był w jej mieszkaniu dość częstym gościem. Najczęściej po informacjach ze szkoły, gdyż starsze dzieci, które chodziły do II i III klasy miały duże problemy z realizacją obowiązku szkolnego. Ostatni raz pracownica MOPS – u próbowała nawiązać kontakt z kobietą dzień przed pożarem, jednak nie została wpuszczona do lokalu. Po sygnałach z MOPS – u sytuacją tej rodziny zajmował się sąd rodzinny i matce groziło odebranie opieki nad dziećmi. Rodzina miała też przydzielonego kuratora.

- To nie była rodzina patologiczna, lecz z pewnością matka była niewydolna wychowawczo – mówi pracownik socjalny z MOPS Piechowice Jolanta Javurek. -Kobieta, której absolutnie nie osądzam, nie radziła sobie z problemami życia codziennego. Wielokrotnie próbowaliśmy jej pomóc, jednak nie zawsze chciała z tej pomocy skorzystać. Na pytania z czego się utrzymuje, najczęściej odpowiadała: radzę sobie. Na pewno pomiędzy dziećmi a nią była bardzo silna wieź emocjonalna. Jeśli już były w szkole, to były czyste i zadbane – podkreśla pracownica MOPS-u.

Ostatnie dni w Piechowicach to czas wyciszenia i żałoby, bo chyba nikt nie mógł przejść obojętnie wobec śmierci trojga małych dzieci. Także tej żałoby ,ogłoszonej oficjalnie przez burmistrza miasta w dniach 3 – 5 grudnia. W tym czasie flaga na magistracie była przybrana kirem. Jak zapewnia burmistrz Piechowic Witold Rudolf , rodzina tragicznie zmarłych dzieci została otoczona wszechstronną opieką. - Jesteśmy w kontakcie z dziadkiem i staramy się na bieżąco reagować na zgłaszane przez niego potrzeby – mówi W. Rudolf. Matka dzieci, która obecnie przebywa u swojej siostry, korzysta z pomocy psychologicznej.

- W pożarze ucierpiała też rodzina z lokalu piętro wyżej. Nie mogą oni wrócić do swojego mieszkania i przebywają u rodziny. Siłami pracowników spółki „Nasz Dom” zabezpieczyliśmy przed dostępem osób postronnych spalony lokal. Za kilka dni, po zakończeniu czynności prokuratorskich, zostanie przeprowadzona ekspertyza, która odpowie na pytanie w jakim stanie jest budynek – wyjaśnia burmistrz.

Lokatorzy domu, w którym mieszkały tragicznie zmarłe dzieci są już zmęczeni szumem medialnym jaki towarzyszył w ostatnich dniach całej sprawie. – To straszna tragedia, którą wspólnie przeżywamy, ale nie chcemy już o tym rozmawiać. Życia tym Aniołkom już nic nie wróci mówi jedna z sąsiadek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Szlakiem Bernatta

To będzie smaczna bitwa!

Piękne święto plonów

Komentarze (57) Dodaj komentarz

~lokator 6-12-2017 9:14
Teraz szukają winnych to samo dzieje się w Jeleniej Górze rodzina z rocznym dzieckiem co tydzień robią całą noc imprezy przy obecności dziecka tak samo może dojść do tragedii kiedyś to chodził dzielnicowy to patologia się bała
~Niezalezna 6-12-2017 19:40
do: ~lokator (9:14)
To to zgłoś i działaj aż do skutku . Ludzie reagujcie
~sajmon 6-12-2017 20:34
do: ~lokator (9:14)
Hmmm... reaguj ale z sensem :) Po śmierci mojej małżonki większość sąsiadów patrzyła na mnie jak na kogoś nie kompetentnego do wychowania własnej córki :( Bo jestem ojcem nie matką :( I w tym kraju nie ma pomnika ojca rodziciela tylko pomnik matki polki :( żenada :( Taki jest priorytet niestety sądów niekiedy wzięty prosto z zamierzchłych czasów głębokiej komuny :(
~tak było 6-12-2017 9:29
Dzieciaki to osobna kwestia, święć Panie nad ich duszą. Ale matka nie była patologią? W Piechowicach była znana jako ćpun i degenerat.
~sajmon 6-12-2017 23:15
do: ~tak było (9:29)
Hmmm... A kim ty jesteś ??? By oceniać innych ??? Gdzie byłeś ??? Co teraz masz na sumieniu ??? Co zrobisz by zmazać z siebie grzech zaniechania ??? Czy nie czujesz się winny skoro wszystko wiedziałeś ???
~ 6-12-2017 9:56
Bieda przyciąga tragedie
~jks 6-12-2017 10:03
Jak łatwo przychodzi nam osądzać innych.Co się wydarzyło w życiu tej matki,że taka była nieporadna życiowo?Gdzie ojciec tych dzieci?Każdy potrzebuje wsparcia drugiej osoby,zwłaszcza kiedy są dzieci.Coś nie zagrało w życiu tej rodziny,i to jest smutne,bo zdarzyło się najgorsze,co mogło się wydarzyć.Może warto czasem porozmawiać z takimi ludźmi,którzy mieszkają niedaleko nas,a potem wyrażać swoje opinie na temat innych.
~sajmon 6-12-2017 20:49
do: ~jks (10:03)
Hmmm... Może nieraz lepiej jest porozmawiać wcześniej ? Zanim do tragedii dojdzie ? :( Ale znając życie i realia teraz każdy będzie twierdził że dokonał wszystkiego co mógł :( Że wszystko było zgodne z przepisami i MOPS też zgodnie z przepisami zadziałał :( I takie s..nie w banie naszym prokuratorom wystarczy :( Bo przecież nic się nie stało raptem na skutek złej kontroli niektórych urzędów do śmierci dzieci doszło :( Wstyd :( i żenada :(
~niemozliwe 6-12-2017 10:05
Ludzie zaślepieni tragedią nie są w stanie myśleć logicznie. Tutaj się nic kupy nie trzyma. Od zauważenia dymy do przyjazdu straży jest minimum 15 minut. W tym czasie można wyważyć drzwi, powybijać okna, zaalarmować pół dzielnicy, i wyciągnąć dzieci z połową dobytku. Niech policja i prokurator posłuchają relacji strażaków biorących udział w akcji i sąsiadów ale nie wybiórczo. Jak może 3 dzieci spalić się żywcem na parterze wielorodzinnej kamienicy??? To jest k*** nie realne!!! A wypowiedz Pani z MOPSU to jakiś żart?? "To nie była rodzina patologiczna". Pewnie ,że nie była! Bo żeby stworzyć rodzinę patologiczną potrzebna jest rodzina.
~sajmon 6-12-2017 21:13
do: ~niemozliwe (10:05)
Hmmm... Zakładam że Pożar w mieszkaniu szacujesz jako specjalista :( Zakładam też że nie widziałeś nigdy prawdziwego pożaru i nie wiesz jak działa ogień + temperatura :( Powiadasz że 15 min choć bardzo wątpię w twoją wiedzę :( Jak twoim zdaniem wygląda otworzenie drzwi do takiego pomieszczenia ??? dopuszczenie tlenu ??? Jak jako sąsiad byś to gasił ? Śmiało popisz się :(
~sajmon 6-12-2017 21:20
do: ~niemozliwe (10:05)
Hmmm.... Chcesz powiedzieć że obserwowałeś pożar przez 15 min od pierwszej minuty i nic nie zrobiłeś ??
~niemożliwe 7-12-2017 0:59
do: ~sajmon (21:13)
A co ty patolu myślisz ,że jak ojciec czy matka widzi płonące dzieci to szacuje pożar jako specjalista i na chłodno ocenia czy mu się uda czy nie??
~ja 6-12-2017 10:32
To co w ocenie mopsu jest rodziną patologiczna.Skoro rodzic cpa i pije to są tak zwane używki dnia codziennego
~sajmon 6-12-2017 23:27
do: ~ja (10:32)
Hmmm... mało kto zaobserwował twoją wypowiedź. Choć po lajkach w to wątpię :( Wiadome czemu :( wstydźcie się :(
~Mikołajka 6-12-2017 10:45
To wszystko to jakas kpina!!! Nie daj Boze takiej tragedi u kogo kolwiek innego to juz dawno oglądał by świat za krat!!! A tu?? A tu jeszcze wszyscy jej bronią a wielki PAN burmistrz pomaga jak może!! Czemu nie pomoże innym rodzina które maja dzieci a nie maja na prezent na Mikołaja?!! Zobaczycie wszystko skończy sie tak, ze wyremontuja jej mieszkanie, opłaca rachunki do przodu i pozwolą wrócić tak jak by sie nic nie stało!!! Masakra!!!
~sajmon 6-12-2017 23:31
do: ~Mikołajka (10:45)
Może dlatego że jak tobie w nieszczęśliwym wypadku zginie najmłodsza rodzina to nikt nie będzie domagał się dożywocia w stosunku co do ciebie :)
~ja 6-12-2017 10:59
Powinna pujsc siedzieć
~zjaleźć winnego 6-12-2017 18:54
do: ~ja (10:59)
a ty powinnaś iść do szkoły bo wtedy kiedy trzeba było chodzić ty musiałaś zajmować się czym innym. Nie każdemu można pomóc, nie każdy chce pomoc przyjąć. Ty np. wymagasz powrotu do szkoły, robiac takie błędy. Ja to widzę i pewnie inni też. i co? Pójdziesz do szkoły? Nie sądze. Nie posłuchasz mojej rady bo wiesz swoje. matka tych aniołków tez nie chciała słuchać innych. I skończyło się to tragicznie.
~par... 6-12-2017 11:13
Kilka dni wcześniej odłączyli im prąd? Stąd świeczka, która wywołała pożar? Nie płacili za prąd? To gdzie był MOPS i pomoc w opłatach rachunków? Kurator był i nie wiedział, że rachunki nie popłacone?
~:( 6-12-2017 11:21
Az sie sluchac nie chce tych wszystkich tlumaczen ze strony MOPS-u. Wiedzieli dobrze co sie dzieje w tej rodzinie, dzialo sie tak nie od miesiaca,nie od dwoch. Sasiedzi I ludzie zupelnie obcy zglaszali,ze dzieci same biegaja,ze matka nie potrafi zadbac. Sama wizyta w domu to nie wszystko. Byly inne sposoby,by pomoc dzieciom. A matka? Powinni ja tak spalic zywcem,a nie jeszcze ofiare z niej robia. Jak mozna mowic,ze dzieci byly pod opieka dziadka skoro ten dziadek nie mial dostepu do wnukow,bo drzwi byly zamkniete. Dziwi mnie jeszcze jedno: dziadek uslyszal pukanie do drzwi przez sasiada,a nie uslyszal placzu I wolania dzieci,ktore byly za sciana?
~ 6-12-2017 17:07
do: ~:( (11:21)
dziw sie dalej tylko uwazaj na zapalone swieczki.
~sajmon 6-12-2017 21:39
do: ~:( (11:21)
Hmmm... Przykre ale to normalka w MOPS tam dbają tylko by swoi dostali :( rodzinne układy :( Sam mogę być świadkiem chociaż nie korzystam :( Kaszę dla ludzi biednych kurczaki bogatych wpierniczają :( Może ktoś podpowie ile skrzynka jabłek z MOPS kosztuje chyba jakieś 5 zł :( Czu tak można czy oprócz rodzinnych układów biedni na tym korzystają ???
~@^@ 6-12-2017 11:45
To się wszystko nie klei. Kobieta nie ma dochodów, ale stwierdzone, że niewydolna wychowawczo. MOPS oferuje pomoc...jaką pomoc, pytam się, jak prąd rodzina ma wyłączony! Kobieta pewno bała się, że dzieci będa odebrane, może trzeba było zaoferowac odpowiednia pomoc?! Opiekunkę, zobowiązać matkę do współpracy. Ale podejrzewam,że MOPS cieszył się ,że zaoszczędził. W tej chwili instytucje polują na kazdy grosz obywateli, umarłemu spod poduszki wyszarpią! Po co utrzymujemy takie instytucje, urzędy pracy, MOPSY?! Niech ci, którym pomoc przysługuje odbierają pieniądze w kasie supermarketu. Ile milionów zaoszczędzimy!
~Mikołajka 6-12-2017 12:04
Święte słowa!!! Ale myślicie, ze cos pomoga?? W d..ie maja nasze wypowiedzi.. Zrobią co chcą!! Społeczeństwo bardziej przeżyło ta tragedie niż oni sami!! MOPS i burmistrz zrobią teraz wszystko żeby tylko im sie nie oberwalo!! Dlaczego dzisiaj juz taka cisza, żadnych nowych informacji?!! Czekają aż ludzie sie uspokaja? Wcale sie nie zdziwie jak i pogrzeb zrobią po cichu żeby ludzie matki nie zlinczowali!!
~Bla bla 6-12-2017 20:49
do: ~Mikołajka (12:04)
Nie będzie pogrzeb po cichu bo jest w sobotę
~Dokladnie 6-12-2017 12:34
Dobrze piszecie. Sama jestem matką i życie bym oddała za swoje dziecko, tak samo jego dziadkowie. W plomienie bym wskoczyła, żeby pomóc maluchom, tak samo jestem pewna, że zrobiliby dziadkowie mojego syna. Nie wyobrażam sobie jak może trójka dzieci spalić się żywcem na parterze wielorodzinnego budynku. To już nie były małe dzieci, żeby nie chciały się ratować, były już świadome tego co sie dzieje!! Rodzina niepatologiczna, no blagam, odkąd pamiętam, ta matka to patologia była!!! Jak dla mnie, to powinna normalnie pójść siedzieć za potrójne morderstwo!!! Ale pewnie nie pójdzie, jeszcze psychologa dostała. Straszne to, nawet boję się myśleć jak te dzieci musialy krzyczeć i co musiały czuć przed śmiercią. Jedyna nadzieja, to że sumienie zezre ja i tego pożal się boże dziadziusia. Oboje siebie warci.
~sajmon 6-12-2017 21:53
do: ~Dokladnie (12:34)
Przeraża mnie jako nie związanego:( Twoja wypowiedź :( Mam nadzieję że jak twoje dzieci spotka jakaś tragedia życiowa to zgnijesz w pudle i twoje truchło bezimiennie zostanie pochowane :) FUUUU Jak można być takim debilem bez uczuć ?? by cię i twoje dzieci szlag trafił :(
~Asik 6-12-2017 22:28
do: ~sajmon (21:53)
A mnie przeraża twoja wypowiedź. To że ktoś pisze sobie to co ci nie po nosie to nie znaczy że masz źle życzyć jego dzieciom. Tutaj przeżywasz śmierć tych dzieci a innym jej życzysz. Wszystko z Tobą Ok?
~sajmon 6-12-2017 23:55
do: ~Asik (22:28)
Nie na bank nie jest OK ! Wiesz dlaczego bo przeżyłem coś podobnego i obarczanie kogoś mówiąc że ja bym w ogień poszła traktuję jako puste słowa pustych ludzi :( A poza tym mowa tu o " To już nie były małe dzieci, żeby nie chciały się ratować, były już świadome tego co się dzieje " Cyba sama jesteś dość upośledzona by jakiemu kol-wiek rodzicowi wtłaczać coś takiego :( Przeczytaj ze zrozumieniem kretonko a potem powiedz to bez kompleksów rodzicowi że dzieci miały go dość i popełniły samobójstwo :( dla mnie jesteś tępym w d..ę pustostanem :( itp..
~niemożliwe 7-12-2017 0:45
do: ~sajmon (21:53)
Dzięki sajmon! Dobrze wiedzieć ,że miastowa patologia też czyta wpisy normalnych ludzi.
~niemożliwe 7-12-2017 1:33
do: ~sajmon (23:55)
sajmon, dlaczego dajesz sobie męski nick skoro jesteś kobietą??? I jak?? Śmiało się popisałem??
~chory 6-12-2017 12:38
A jakby spalił się cały budynek ludzie by zostali bez niczego to też by ją bronili
~Mikołajka 6-12-2017 12:55
Dokladnie- jakie sumienie???!!!! Ona nie ma sumienia!! Zamkla dzieci na dwa zamki i wyciagla klamkę z okna!!! Nieumyślne spowodowanie śmierci?!! I spaceruje sobie po Wojcieszycach?!! A burmistrz spełnia wszystkie jej i dziadziunia potrzeby!! Gdzie tu sprawiedliwość??!!!!
~Dokladnie 6-12-2017 12:58
@Mikolajka pozostaje mi mieć jedynie nadzieję, że jakieś resztki sumienia gdzieś się w niej obudzą i nie pozwolą jej dalej żyć. Że te biedne dzieci, które zabiła, będą jej sie śnić po nocach. Bo na sprawiedliwość nie ma co liczyć niestety.
~Mikołajka 6-12-2017 13:04
~Dokladnie, ona jest w ciąży z następnym!!! A te kochane Aniołki to nie będą chciały juz nawet nawiedzac jej snow!!!
~gkhg 6-12-2017 15:27
Teraz to wszyscy mądrzy trzeba było wcześniej udzielać sie
~zaloba 6-12-2017 15:32
W domu wielorodzinnym nikt nie slyszal krzyku dzieci? Może często krzyczały i dlatego sąsiedzi nie reagowali. Teraz sie uzalaja?
~przybysz 6-12-2017 15:37
jak musiały krzyczec jezeli znaleziono pod paznokciami farbe ze scian i ludzie co głusi znieczulica tez panuje
~ 6-12-2017 16:00
do: ~przybysz (15:37)
Skąd masz takie informacje? Przecież nigdzie nie podano do wiadomości wyników sekcji. .. Że krzyczały , to pewne , bo to przecież krzyk dzieci obudził sąsiadów :-( Nigdy jednak nie zrozumiem i będę to powtarzać : Dziadek wyszedł o własnych siłach. .. Na prawdę nie słyszał wołania???? Nie wierzę! I czemu nikt nie wybił szyby , czemu nikt nie próbował ich wyciągnąć? ??? Każdy skupił się na ratowaniu własnego dobytku i skóry :-( Drzwiami może by się nie dało, nie znam rozkładu mieszkania , od pokoju dziadka do pokoju dzieci mogła stać Już ściana ognia. Ale okno... Ludzie! Okno na parterze!!!! I nikt nie zaryzykował :-((( SŁYSZĄC ICH KRZYK !!!! :-(
~wrrrrrrr 6-12-2017 15:49
No szok to co piszecie, że dzieci zamknięto na klucz i zabrane były klamki? przecież to zakrawa na kryminał dla tego co to zrobił. Czy to na pewno był przypadek ten pożar? czy dzieci nie mogły nawet do toalety wyjść? Pozostawiono im do świecenia świeczki zamiast latarek? I to na parterze jeszcze było, że gdyby nie zablokowane okno to by dzieci uciekły.... Matko jedyna! nie winni sąsiedzi, nie winni inni wina jest tylko po stronie tego kto tak dzieci pozamykał! Nie wiem czy z taka winą na sumieniu gdziekolwiek da się żyć ale na pewno nie w Piechowicach. Wszelką pomoc proszę wstrzymać do czasu zakończenia śledztwa. Proszę ustalić dokładnie jaka rola i czyja była w tym pożarze. Proszę aby gazety i dziennikarze też przeprowadzili śledztwo w tej sprawie bo słuzby czasem mniej ustalają niż prasa.
~ 6-12-2017 16:16
Z tą klamką w oknie to choć wiem, że to marne wytłumaczenie, ale mogło być różnie. Stary budynek, stare okna. Mogła być po prostu urwana :-( Ja mam w pokoju 3 okna. Bardzo stare , podwójne. Gdy je otworzyć po prostu rozlatują się :-( Pracujemy oboje , mimo tego trudno jest wymienić wszystkie na raz. Na dzień dzisiejszy otwierają się tylko uchylnie :-( inaczej się nie da. Ale miałam koleżankę, której synek bez przerwy otwierał okno i wychylał się przez nie :-( Bardzo się bała i wciąż zastanawiała czy nie lepiej wyjąć klamkę , by nie doszło do nieszczęścia :-( Tu nie o klamkę chodzi, tylko o to, że dzieci były same. :-( W domu nie było prądu. .. może któreś się obudziło , bało ciemniści , płakało... może chciało siusiu...? A drugie zapaliło świeczkę gdzieś zbyt blisko firanki czy innego łatwopalnego materiału :-((( A może to i faktycznie wina pieca. Moment , mała iskra... Tak czy inaczej, skoro One się obudziły , obudziła by się i mama , gdyby z Nimi była... a wtedy na pewno razem by wyszli :-((( Prokuratura wyjaśni sprawę. Dzieciom nic życia nie zwróci. Wielki żal... :-(
~ 6-12-2017 16:47
do: ~ (16:16)
jestem raz w roku w Piechowicach totalny syf w tych budynkach baaaardzo starych jak można tak żyć....
~ 6-12-2017 16:49
te zawalające się domy i kobiety w różowych dresach....
~ 6-12-2017 17:08
do: ~ (16:49)
esteteta albo estetka .....
~ 6-12-2017 17:29
do: ~ (16:49)
Rozejrzyj się :-) Takie domy i kobiety znajdziesz wszędzie. Nie jestem z Piechowic. Za to mieszkam w malutkim przedwojennym domku w którym co chwilę trzeba naprawiać coś innego. To nie kwestia miejsca , tylko naszych dochodów. Zarabiając najniższą krajową i wychowując dziecko , nie pijąc i nie korzystając z 500 + Z dwóch pensji żyjesz bez długów , ale każdy remont, to już wyzwanie. Życie. Po prostu. :-) Ta kobieta, abstrachując od wszystkiego - miała na utrzymaniu cztery osoby a z tego, co tu piszą , nie korzystała z pomocy Państwa. W tej sytuacji wnioskuję, że klamka w oknie mogła po prostu wymagać naprawy , na którą nie było ją stać... Co do reszty... chyba napisano tu już wszystko. :-(
~ 6-12-2017 17:01
Ogromnie ubolewam nad Tymi Dziećmi nie tylko ta kobieta jest winna a gdzie byli tatusiowie,,,żaden z nich nie jest mężczyzną bo prawdziwy rodzic spontanicznie zaniesie dziecku kanapkę albo buciki...miałam w rodzinie takie bydle...radzę każdemu sprzątnij swoje.....a potem oceniaj drugiego człowieka
~buch 6-12-2017 18:18
Najlepiej zeby za takie cos przywrócono kare smierci pójdzie siedzieć to bedziemy jeszcze płacili podatki na tego darmozjada zeby miala co jesc i żeby w dupskp bylo cieplo nie starczy tych darmozjadów zlinczowac i tyle
~ 6-12-2017 18:59
Nie oceniajcie abyście sami nie zostali ocenieni!
~Niezalezna 6-12-2017 19:55
do: ~ (18:59)
Najlepiej nie oceniać nie pomagać i nie reagować.... a później niewinne dzieci giną
~Niezalezna 6-12-2017 19:54
Matke za kraty ze świecką a nie pomoc psychologa. Dziecko z brzuszka od razu do adopcji .
~Uy 6-12-2017 21:07
Komentujacy,gdzie byliscie wczesniej!!!!tak wiele wiecie.....i nikt nie reagowal na krzywde tych dzieci.Jestescie WSPOŁWINNI.
~ 6-12-2017 21:59
Dlaczego MOPS nie zaoferował opieki nad dziećmi i nie posłał mamusi do pracy? W szkole też jest świetlica, wszystko da się poukładać, tylko trzeba chcieć. W dzisiejszych czasach kurator przychodzi, by odwalić godziny pracy, a nie sprawdzić dokładnie jaka jest sytuacja w domu. A sąsiedzi, jak to sąsiedzi nie chcą się wtrącać. Takie są realia.
~Mikołajka 6-12-2017 22:32
Ludzie co tu maja do rzeczy stare budownictwa czy bieda??!! Tez mieszkam w starym budownictwie i mam problemy z klamkami w oknach, ale mimo to robię tak żeby zawsze "w razie w"było jak sie wydostać!!! Nie zganiajcie winy na takie głupoty!!
~Mikołajka 6-12-2017 22:35
MOPS oferuje pomoc, kasę, świetlicę tym co maja bo jeszcze na nich korzystają!! Dostaną kawke z wyższej polki, drogie ciasteczka i po co im ruszać d..ska z krzesełek!!!!
~Mieszkaniec 7-12-2017 10:37
Wszystkie Mopsy a szczegulnie Gopsy powinny być skontrolowane bo Gopsy niepomagają potrzebującym ludziom tylko swoim.
~Mikołajka 7-12-2017 21:09
W sobotę pogrzeb Aniołków;(;(;(
~ 11-12-2017 20:50
Ja powiem tak... Niech policja sie przyjzy uwaznie czy dzieci tej mamie nie przeszkadzaly.... Przypomne o tym wydarzeniu sprzed lat co pozamykal okna, dom podpalil zginelo wtedy chyba 5 osob a jedynie przezyl syn, tez cierpial niby a co do czego to dobrze gral i okazal sie winnym smierci zony i dzieci

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Lista Lewicy do Sejmu

Pożar na Zabobrzu

Marszałek Senatu w Jeleniej Górze

Inauguracja ze Stradivariusem

PKP PLK o remoncie tunelu

Sonda

Czy majątki żon i dzieci polityków również powinny byc jawne?

Oddanych
głosów
90
Tak
79%
Nie
18%
Nie mam zdania
3%