MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

W piątek ruszy Festiwal Laboratorium Myśli Muzycznej

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 26 października 2011, 15:12
Aktualizacja: 15:13
Autor: Petr
Fot. Organizator
W najbliższy piątek, 28 października w Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze oficjalnie ruszy Festiwal Laboratorium Myśli Muzycznej. Według zapowiedzi organizatorów projektu, w jego ramach odbędą się m.in. koncerty na żywo i debaty na temat najnowszych trendów w muzyce klasycznej.

– W Jeleniej Górze brakuje festiwalu koncentrującego się na zjawiskach najnowszej kultury z obszaru muzyki klasycznej; festiwalu, który w sposób popularyzatorski a przy tym z naciskiem na edukację muzyczną prezentowałby najbardziej współczesne trendy w muzyce klasycznej. Mamy nadzieję, że projekt ten już na zawsze wpisze się w kalendarz imprez artystycznych dla mieszkańców stolicy Karkonoszy. I, rzecz jasna, że spotka się z zainteresowaniem z ich strony – mówią nam Paweł Krzaczkowski i Sławomir Wieczorek, kuratorzy festiwalu.

Szczegółowy program festiwalu znajdą Państwo w zdjęciach powyżej. Bilety w cenie 5, 10 zł. Honorowy patronat nad festiwalem objęli prezydent miasta Jelenia Góra Marcin Zawiła oraz nowy senator Ziemi Jeleniogórskiej Józef Pinior. Organizatorem projektu jest Stowarzyszenie JAK, czyli Jeleniogórska Alternatywa Kulturalna.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

JGJ Festiwal za nami!

Już dziś otwarcie wystawy Andrzeja Kołodziejczyka w ODK

Teraz lepiej widać

Warsztaty modelarskie

O rozpadających się górach

Wystawa o Staffie w muzeum Hauptmanna

Muzyka wiedeńska w JCK

Wielkie dzieła wokalno–instrumentalne  

Sonda

Miejscowości turystyczne bez zakazu handlu w niedziele?

Oddanych
głosów
26
Tak
77%
Nie
23%
Nie wiem
0%