MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 28 września
im. Marka, Wacława

W perspektywie bez basenu pod dachem

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 8 października 2008, 8:33
Aktualizacja: 8:33
Autor: TEJO
Basen przy SP nr 11 działa nieprzerwanie od ponad 10 lat. Remont placówki zbliża się nieuchronnie.
Fot. TEJO
Kryta pływalnia przy Szkole Podstawowej nr 11 wymaga pilnego i czasochłonnego remontu. Dwa miesiące wakacji w przyszłym roku to za krótko, aby dostosować basen do nowoczesności. Jest możliwe, że 86–tysięczna Jelenia Góra zostanie na jakiś czas pozbawiona tego obiektu.

- Basen na pierwszy rzut oka nie wygląda źle – mówi Eugeniusz Sroka, dyrektor „jedenastki”. – Znacznie gorzej przedstawiają się natomiast te jego elementy, których nie widać. Głównie chodzi o rury, które zżera rdza. Kiedy obiekt budowano, nikt nawet nie myślał o miedzianych częściach. Wszystko montowano z żeliwa, które nie jest odporne na ekstremalne warunki użycia. A z takimi właśnie mamy do czynienia.

Jak podkreśla Eugeniusz Sroka, czas na generalny remont pływalni zbliża się nieuchronnie. I nie będzie to tylko przerwa konserwacyjna, ale poważniejsze prace. – Z reguły zamykamy basen na część wakacji. To wystarczy, aby przeprowadzić naprawy bieżące. Aby jednak dokonać potrzebnych prac remontowych, nie starczy dwóch miesięcy – podkreśla.

Wówczas Jelenia Góra będzie pozbawiona dużej krytej pływalni, a mieszkańcy miasta, którzy zechcą popływać, będą musieli albo wyjechać ze stolicy Karkonoszy, albo skorzystać z małego basenu w hotelu Mercure.

Ostatnio radni nie zgodzili się na opracowanie projektu basenu przy Szkole Podstawowej nr 10, który „odciążyłby” jedenastkę i zapewnił miejsce wodnej rozrywki oraz nauki pływania dla mieszkańców śródmieścia. Wciąż w przygotowaniu jest remont i przebudowa basenu przy Kolegium Karkonoskim. Według zapowiedzi samorządowców w 2011 roku ma zostać otwarty aquapark w Cieplicach. To jednak wciąż futurologia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Nowości w muzycznym poranku

Radni za zamiarem połączenia muzeów  

Zniknęły kolejne wraki

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~dzidek 8-10-2008 9:57
zbliżają się wybory to wirtualne baseny się znajdą w wypowiedziach bezradnych cofamy się do roli Bangladeszu co tu mówić o basenach w szkole nr 8 nawet piasku niema na skoczni w dal meże stwożymy skok do dołu na Londyn a zdobędziemy jeden z medali
~Józef Zabrzański 8-10-2008 12:04
Nie wszyscy radni głosowali tak samo, radni PiS-u głosowali za utrzymaniem planu budowy basenu przy 10-ce. Pozdrawiam redakcję. Zabrzański
ebee 8-10-2008 14:31
W Jeleniej Górze nikną baseny odkryte, aktualnie jest tylko jeden. Nikną też kryte bo ostatni ledwie zipie. Walą się domy ( nie tylko na Wojska Polskiego) , na próżno szukać dancingu, zresztą strach chodzić nocą po mieście. Mamy za to władzę ! Tylko co to za WŁADZA , bo poza niezłymi pensjami - sukcesów brak !
~Sabath 8-10-2008 21:40
i jak basenu niema to gdzie dzieci będą teraz jeździć pływanie to też gimnastyka która jest potrzebna
~dolar 18-06-2009 2:06
ja żebym mógł pojechać na basen który jest "zadowalająćy" - tak wiem to słowo ma tak szerokie pektrum iż nie sposob jest wyrazic to w 2 zdaniach .. ale jak dla mnie to cale zycie skakalo sie z "dychy na swierku" a tutaj nagle wsly przepisy i co ? ? Zonk Mamy ;/ ;/ . . szkoda pieniazkow nieco wylozyc na basen ktoy stoi tu od czasow 2 wojny zeby go poglebic i uczynic na powrot wieze wybudowana w celu uzytkowania jej a nie uczyniena z niej martwego punktu na basenie ;/ jak dla mnie frajda prysla wraz zakazem uzywania poziomu7 i 10 metrow . . reszta niech mowi co che . . a 11 to nie jest zadna tam "rozrywka wodna tylko wieksza wanna " - z rozrywka to nie ma nic wspolnego isc na basen i nie moc do niego po prostu bezczelnie wskoczyc tylko plywac na 2 otwartych torach bo reszta jest spod znaku "zarezerwowane" ;/ troche mija sie z Celem to wspomnienie o rozrywce?. . Ps. Ktos widzi jakakolwiek rozrywke w tym co mamy w Miescie ? ? ps. jesli tak to podziwiam i zarazem wspolczoje tego co mogl bym nazwac tak niskim osadzeniem progu (badz tez poprzeczki) zwanej zadowoleniem

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Rusza przebudowa ulicy

Informacja wojewody w sprawie koronawirusa

Randkowanie podczas kwarantanny. Czy warto umawiać się na randki?

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
1002
Tak
25%
Nie
72%
Nie wiem
3%