MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

W pensjonacie zapaliła się sadza

Wiadomości: Region
Wtorek, 17 stycznia 2017, 9:58
Aktualizacja: 10:00
Autor: Robert Czepielewski
Fot. Archiwum
Niezbyt miło będzie wspominać grupa turystów pobyt w Karpaczu, a wszystko przez pożar sadzy w przewodzie kominowym pensjonatu, w którym postanowili się zakwaterować. Wczoraj (16.01) o godzinie 18.22 do dyżurnego Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej wpłynęło zgłoszenie o palącej się sadzy w kominie.

Do akcji gaszenia zostało zadysponowanych pięć samochodów i 26 strażaków. Po przybyciu na miejsce okazało się, że przez rozszczelnienie komina pożar przeniósł się na poddasze budynku. Działania ratowników polegały na ugaszeniu w pierwszej kolejności dachu, a później sadzy w przewodzie kominowym. Akcję utrudniało duże zadymienie w tej części budynku. Piętnastu pensjonariuszy opuściło obiekt jeszcze przed pojawieniem się zastępów straży pożarnej.

- Dzięki szybkiemu zgłoszeniu i szybkiej akcji gaszenia pożaru, tym razem obyło się bez większych strat. Był, to klasyczny przykład jak niebezpieczny może być pożar sadzy w kominie i jak szybko rozprzestrzenia się szczególnie po drewnianych konstrukcjach budynku - powiedział oficer prasowy komendanta KMPSP w Jeleniej Górze st. kpt. Andrzej Ciosk.

Jeleniogórscy strażacy praktycznie każdego dnia wyjeżdżają do gaszenia sadzy. Dlatego jeszcze raz apelujemy do właścicieli i zarządców budynków o przeprowadzanie serwisów przewodów kominowych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wybory: Zwycięstwo PiS

Pożar altanki na Pakoszowskiej

Spór o edukację seksualną

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~zaboberek 17-01-2017 11:28
Przed każdym sezonem grzewczym,w recepcji pensjonatu winne być w ramce wywieszone zaświadczenie od kominiarzy o sprawnym przewodzie kominowym.
~Szok 17-01-2017 12:48
Toż to kryminał. Ktoś prowadzi pensjonat, a nie dba o sprawdzenie przewodu kominowego :( W tej sprawie powinny być stosowne przepisy obligujące właścicieli pensjonatów, hoteli, hosteli, schronisk do sprawdzania i czyszczenia przewodów kominowych co najmniej raz do roku i posiadanie odpowiedniego certyfikatu, który ten fakt potwierdza. Jak można w tak lekkomyślny sposób igrać z ludzkim życiem i zdrowiem!
~kajmannasmyczy 17-01-2017 14:26
Ciekawe, pierwszy raz spotykam się z grupą turystów, którzy kwaterują się w przewodzie kominowym pensjonatu. Polska język trudna język ;)
~Alip 17-01-2017 15:12
Nie ma się co dziwić. Na Karpaczu takie zachowanie właścicieli pensjonatów to norma. Każdy kto pracował w takim lub zna kogoś kto pracował może potwierdzić, ze tego typu sytuacje są na porządku dziennym. Biorą sporą kasę od turystów, a od siebie nie dają nic. Tylko kasa i kasa się liczy. Po co czyścić komin, przecież to dla nich spory wydatek, a będzie co będzie. Może jakoś się uda. Takie właśnie oszczędzanie pieniędzy na turystach to porządek dzienny. Chociaż zaznaczam, ze pewnie nie u wszystkich ale w większości to norma.
rymcycymcy 17-01-2017 15:19
Mi też kiedyś wpadła do komina kawka ...ciężko było wyjąć ptaka ! Współczuję pensjonariuszom komina ! :)
~kajmannasmyczy 17-01-2017 21:38
Czytaj ze zrozumieniem i zwracaj uwagę na znaki interpunkcyjne zanim coś głupiego napiszesz.Ten powyżej też pewnie jest absolwentem słynnej dziewiątki z Warszawskiej.Masakra.
rymcycymcy 17-01-2017 22:52
21:38 | ~kajmannasmyczy | ...a mimo to WYŻEJ ! ;) ...i tak pozostanie ;)
~teyo 21-01-2017 18:05
Nie zajmujcie się głupotami , tam pani czernow cierpi w sejmie ! A sweterek ma dylemat kogo wysiedlić z centrum aby nowa biedra powstała !!!!
~i 22-01-2017 1:28
Do 18.05 Idż do specjalisty od głowy a jak ci nie pomoże to pij z niej piwo !!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Mazolewski show!

Pożar komina w Czernicy

Zaklęcia Harmonii

Obserwatorium na szczycie Śnieżki

Potrącenie koło ZUS–u

Sonda

Dla piratów drogowych, jak w Estonii, zamiast mandatu godzinny postój. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
97
Tak
60%
Nie
34%
Nie wiem
6%