MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 21 września
im. Jonasza, Mateusza

W Parku Zdrojowym lepszy byłby asfalt?

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 7 marca 2012, 9:10
Aktualizacja: Czwartek, 8 marca 2012, 8:08
Autor: Es
Fot. RED
Reprezentacyjny zakątek Cieplic – mimo słonecznej pogody przedwiośnia – nie przyciąga zbyt wielu zainteresowanych efektami rewitalizacji. Nic dziwnego, bowiem parkowe ścieżki to w niektórych miejscach niemal grzęzawisko.

Aleja Główna, Ozdobny Ogród Zdrojowy, Ogród Leśny, Ogród Powojników – do odwiedzenia tych parkowych zakątków zachęcają tablice umieszczone przy głównych wejściach do Parku Zdrojowego. Zainteresowani wyczytają tam o rozwiązaniach przestrzennych nawiązujących do barokowych “portretów” ogrodowych, o fontannach, o gatunkach roślin i swoistym mikroklimacie tego terenu, któremu za około 14 milionów złotych (10 mln włożyła Unia Europejska) przywrócono wygląd sprzed ponad wieku.

Cóż jednak z tego, kiedy spacer po parkowych ścieżkach nie jest żadną przyjemnością? Grys, którym wysypano dróżki, po roztopach stanowi błotnistą maź. – A trudno przecież na sam spacer zakładać gumiaki – usłyszeliśmy od nielicznych spacerowiczów, którzy udali się do Parku Zdrojowego, aby oglądać efekty szumnej rewitalizacji. Prace remontowe trwały ponad półtora roku, a – zdaniem wielu – przed “remontem” Park był ładniejszy i bardziej przyjazny ludziom. – Latem będzie tu kurz, a podczas wilgotnej pogody, błoto. Jaki sens miało wysypanie alejek czymś takim? – pytają ludzie dodając, że lepszy byłby asfalt lub puzzle. Tymczasem trwała nawierzchnia z kostki brukowej znajduje się przede wszystkim w Alei Lipowej.

Wprawdzie prace w Parku Zdrojowym mają pięcioletni okres gwarancji, podczas którego wykonawca jest zobowiązany usunąć usterki, jednak trudno przypuszczać, aby na ścieżki trafił inny materiał. Gwarancja tyczy głównie roślin, które – z różnych przyczyn – mogą się nie przyjąć. Z drugiej strony autorzy koncepcji urządzenia Parku Zdrojowego na XIX-wieczną modłę przekonują, że na ostateczny efekt trzeba poczekać nawet kilka lat.

Ogłoszenia

Czytaj również

Doczekają się ronda

Dary Lasu

Orle pamięta o Ryszardzie Semczuku

Komentarze (91) Dodaj komentarz

~slick 7-03-2012 9:23
a najbardziej wkurza to, że na dwa lata przed rozpoczęciem tej szumnej (14mln) rewitalizacji na około 50% alejek w tym parku położono "puzzle" czy jak to się tam nazywa i teraz zostało ono zerwane - pewnie leży u kogoś przed domem... Tylko po co to było wtedy wydawać na to pieniądze? Pomijam, że się błoto pod stopami nie robiło.
~diabelek. 7-03-2012 9:31
... na jeleniogórskie inwestycje to juz nawet szkoda ... słów ...
~dj 7-03-2012 9:56
Wieś zasługuje na klepisko - więc jest klepisko...
~Michi 7-03-2012 9:57
Aha! Czyli gwarancja nie obejmuje tego, co jest niewidoczne, czyli systemu odwadniającego? I dobrze, bo widziałem "fachowców" jak kładli dreny. Tak na prawdę, to można "rewitalizację" zaczynać od początku.
~urszula 7-03-2012 10:00
14mln?!!!!! co z tego, że Unia dołożyła 10mln, to przeciez nie tłumaczy takich kosztów, za taka jakość i zakres prac, w Polsce generalnie brak gospodarza, szasta się na prawo i lewo a co do gwarancji, to że są to jedno, a czy uda się coś wyegzekwować to drugie
~Tłuczer 7-03-2012 10:16
Paprzą sie z tym parkiem wiele miesięcy - ale to dlatego że wykonawcy odwalaja partactwo , wszyscy wiedzą że dla tych co posiadaja zlecenia na różne roboty to każda faktura , określane koszty są potężnie naciągane - stąd te ogromne miliony ,za ktore załaci społeczeństwo. Nikt nie sprawdza wiarygodnśći , obliczeń wykonywanych czynności i jakości robót. Roboty sa kiepsie, żadnej jakości a zapłaty oszałamiejące .Podobnie jak z drogą w Maciejowej wyjątkowe partactwo , kazda studzienka i kratka sciekowa to wali po samochodzie co 30 m.Super wykonanie typowo Polskie, a miliony wyplacone i z tym godzą się władze.
~... 7-03-2012 10:23
Bzdury! Prawidłowe wykonanie drenaży, warstw przepuszczalnych na ciągach alejek daje możliwość chodzenia suchą nogą po ścieżkach żwirowych. Z tego co się dzieje w parku zdrojowym widać, że ktoś bardzo mocno pilnował wyglądu parku (bo może trochę się na tym znał), a zupełnie nie pilnował tego co się dzieje pod powierzchnią gruntu (bo się na tym zupełnie nie znała). Piszę nie znała, bo projektowała to wszystko pani z nie mająca żadnych uprawnień budowlanych, czy drogowych, a potem w trakcie prac do granic histerii przychrzaniała się do wszystkiego! Wyboru projektanta i wykonawcy dokonywano za prezydentury pana Obrębalskiego.
~Trew 7-03-2012 10:23
Ta rewitalizacja to zwyczajna kradzież. Okradli nas z 14 milionów i tyle. A ta stara kostka i puzzle faktycznie wyjechały do znajomych królika.
~ 7-03-2012 10:35
może trzeba powiedzieć wprost, że król jest nagi
~ 7-03-2012 10:38
Rzeczywiście- drenaż został totalnie schrzaniony (o ile w ogóle istnieje). Co wcale nie znaczy, że na sćieżkach powinien znajdować się asfalt lub betonowe
~ 7-03-2012 10:44
puzzle .Albo że przed remontem park był ładniejszy. To tylko znaczy, że nie warto było realizować takiej inwestycji w tej akurat dzielnicy. Awantura trwała zanim jescze zrobiono cokolwiek. Podobno byt określa świadomość, ale z drugiej strony istnieje coś takiego jak syndrom kloszarda, który śmiertelnie obrazi się, jeśli zaproponujesz mu dobre wino zamiast denaturatu...
~/-/ 7-03-2012 10:50
A czy ktoś pomyślał o alejkach kiedy był tylko projekt? Czy ktoś zastanowił się nad nim? Ten kto zgodził się na takie spieprzenie parku powinien siedzieć za zmarnowanie pieniędzy. Rośliny można było posadzić również nie ruszając alejek. Komu przeszkadzała Marysieńka Sobieska? Czy fonntana z nią nie byłaby historyczna? Kto godził się na tak drogie krawężniki ze szlifowanego granitu? ile to kosztowało? Za to można było wykonać kilka alejek. Mamy Urząd Miasta z radnymi którzy nie interesują się niczym oprócz własnych diet.A przecież pan Zbigniew Ł. który jest mieszkańcem Cieplic chyba od urodzenia też nie interesował się parkiem. A gdzie byli radni Cieplic miłośnicy Cieplic którzy nie wiedzą iż teren parku to teren obok dość podmokły. Ta sprawa to dla prokuratora ale nie z Jeleniej Góry.
~ 7-03-2012 11:07
Nie no szok!!! to już skończone jest? Byłam w parku w ostatni weekend i byłam pewna, że to wszystko będą jeszcze wykańczać!
~szofer 7-03-2012 11:25
Ulica Lubańska! dobiega 5letni okres gwarancji! Pęka wzdłuż ,kratki nie drożne,
~x 7-03-2012 11:39
Swietna nawierzchnia !!! kaczki beda wniebowziete. Bylem mysli ze to obiekt dla ludzi!?... tym czasem tandeta, bloto i beznadziejne wykonczenie. Kasa wpakowana w kieszenie co niektorych i w bloto. Polska norma.
~zacken 7-03-2012 11:44
To może teraz z innej beczki, bo nie wiem gdzie to napisać. Pamiętacie jak dwa lata temu regulowano nam rzekę Kamienną? I Etap tej regulacji polegał na oczyszczaniu i pogłębianiu dna. Wyszło fajnie! Nigdy bym się nie spodziewał, że II Etap będzie polegał na ZASYPYWANIU koryta rzeki! Tak! Cały urobek koparek pracujących przy umacnianiu (?) brzegów trafia w sam środek nurtu. Woda troszkę opadła i wystają już rzucone w nurt głazy, kamienie, korzenie i krzaki wierzby, że nie wspomnę o piachu i mule. Ani jedna łyżka "urobku" nie została wyrzucona na brzeg, jak to czyniono dwa lata temu.
~bumcyk 7-03-2012 11:52
Takich mamy inżynierów, co wszystko tylko spieprzyć potrafią.
~spółka zło 7-03-2012 11:54
Nie zrobiono żadnych drenaży!O czym mowa?Jedyny "drenaż" odwalono,bo trudno użyć słów wykonano lub zrobiono,na łące za siedzibą politechniki,tej z kasztanowcem po środku.Przed odwaleniem drenażu łąka była sucha,a teraz jest podmokła.Projekt rewitalizacji nie przewidywał wykonania żadnych drenaży terenu!To co było w projekcie doprowadziło do zniszczenia drenażu,który wykonali Niemcy. Zasypano między innymi kanał odwadniający,który przebiega w pobliżu Muszli Koncertowej.Znaleziono ludzkie szczątki,ale o tym mówić nie wolno.Już rok temu padła sugestia o skierowaniu tej inwestycji do oceny prokuratury.I koniecznie nie do jeleniogórskiej.A o Miłośnikach Cieplic i Radzie Cieplic nie warto wspominać.Ktoś kto w XXI wieku, chce z uzdrowiska zrobić XIX wieczny skansen, jest... No właśnie;))))
~rumcajs54 7-03-2012 11:57
No to b. proszę zerknąć na nawierzchnię Placu Piastowskiego. Kostka się zapada (albo płyty granitowe się podniosły?), spękania, rozstępy, nierówności. Ale tak to jest jak się chce za wszelką cenę zdążyć przed Wrześniem Jeleniogórskim i koncertem Pani M. Rodowicz. Nb. niezłym jak pamiętam, za wyjątkiem nagłośnienia.
~Ewa 7-03-2012 12:02
Słyszałam że projekowała to wszystko pani która ma skończone tylko liceum plastyczne i uważa się za malarke.... to prawda?.
~ 7-03-2012 12:14
z fajnego miejsca zrobili bagno... gratulacje.
~ 7-03-2012 12:14
przecież to jakiś skansen a nie park...
~kuracjuszka 7-03-2012 12:21
A ta ginekolog z Miłośników Cieplic milczy teraz nie daje głosu. Chyba ona tą przebudowę parku bardzo akceptowała.Jak ona się nazywa ta ginekolog!
~Ewa 7-03-2012 12:22
nie wiem czy projektowała ale "rekultywacja terenu oraz założenie trawników" to było zadanie firmy tej pani. A tak lubiłam spacery po tym parku.... szkoda, to chyba juz przeszłość.
~do ewa 7-03-2012 12:30
no ale co do trawników to nie mamy się czego czepiać
~ona 7-03-2012 12:37
fakt, te alejki to jakaś pomyłka. Uwielbiałam spacery po parku. Szkoda, że coś co było chlubą Cieplic teraz odstrasza :( Wygląd parku jest piękny, fontanny też się dobrze prezentują, ale trzeba się zaopatrzyć w kalosze. Szkoda...a miało być tak pięknie :(
~Gość 7-03-2012 12:45
I jak zwykle wywalone miliony i gówno z tego jest - włodarze Jeleniej Góry zadzwońcie do Świnoujścia oni Wam podpowiedzą jak się to robi , mają zrewitalizowany nie jeden park i nikt nie tonie w błocie !!!!!
~wyborca1 7-03-2012 12:50
Może ktoś zrorganizuje przy wejściu do parku wypożyczalnię kaloszy jak kiedyś w muzeach pantofli filcowych??
~.diabelek 7-03-2012 13:23
Szczerze, to park byl zdrenowany jeszcze od czasów niemieckich, były niec ki do ktorych odsączano nadmiar wody itp itd. juz pisałem kiedys kiedys o tym przy poprzednich artykułach, ale zapewne miedlonkowa cenzura wycieła. drenaż poniemiecki został zniszczony podczas (revitalizacji). tak naprawde, to za te 14 mln udało sie wyciąć krzaki, pozasypywac dziury, sprzedać wszelkie zabytkowe elementy, wyrównać, posiac trawke i nasypać troche piachu między krawężniki. syf kiła mogiła. A taki ładny był park, kidyś, tzn jeszcze niedawno. Zarośniety starymi drzewami, krzewami, może i zaniedbany, ale z duszą. ten obecny, to wyglada jak zrekultywowane tereny poprzemysłowe. chociaż rekultywacje wyglądają i działają znacznie lepiej, niz tutejsza revitalizacja ...
~Ewa 7-03-2012 13:29
sporo w tym racji, według mnie stracił całą swoją "swojskość". I te bardzo otwarte przestrzenie. Zupełnie inne klimaty.
~GOŚĆ 7-03-2012 13:30
"W Parku Zdrojowym lepszy byłby asfalt?" NO CO TY?
~xyzI 7-03-2012 13:48
Tak to jest jak robotę wykonują "fachowcy". O ile się nie mylę tam nie ma żadnych drenaży, bo gdyby były to by nie było mazi na alejkach po opadach deszczu. Totalnie spartaczona rewitalizacja Parku Zdrojowego!!! Gwizdy dla firmy wykonującej rewitalizację. Mówi się też o rewitalizacji Parku Norweskiego i pewnie pożal się boże "fachowcy" również spartaczą i Park Norweski!!! 14 mln zł wydane, a jest jeszcze większa kicha niż była przed rozpoczęciem rewitalizacji!!! Odbiór robiła pewnie jakaś ślepa osoba...
~Grześ 7-03-2012 13:51
Czas leczy wszystkie rany. Minie pare lat emocje opadną trawa wyrośnie wysoko i nie będzie widać partaniny. Ale czegoś szkoda.
~ 7-03-2012 13:57
Co zrobiliście z tym miastem przez ostatnie lata barbarzyńcy?
~rt 7-03-2012 14:11
Z tego Czerwonego Miasta zrobiono krainę kolesi. Ale nie tylko z tego miasta, Chyży Ruj zrobił z tego Państwa skorumpowaną do bólu Rapublikę Bananową.
~tesco 7-03-2012 14:22
dziękujemy Pani Prezydent / Poseł Zofia Cz. która tak wspaniale nadzorowała inwestycję europejskie!
~zacken 7-03-2012 14:48
Może Miłośnicy Cieplic zaproszą p.M.Zawiłę, p.Z.Czernow i p. Ładzińskiego na spacer alejkami nowego Parku? Kilku mieszkańców Cieplic chętnie weźmie udział w takim spacerze i palcem pokaże to, czego nie widzą dysponenci publicznych pieniędzy?
~rocker 7-03-2012 14:53
gdzie jest SKM?
~Jajcarz 7-03-2012 15:19
Ludzie nie róbta jaj!!! Ja myślałam, że to jest podsypka pod zasadniczą nawierzchnię!!! Czy będzie tam spacerować Zofia Czernow?
~nie chce błota 7-03-2012 15:28
to nie jaja... to ktos wziął pieniądze a ktos inny wpadnie po kostki w błoto
~dundersztyc 7-03-2012 15:32
Po co referendum o odwołanie El Presidente Cardigan. Wystarczy wniosek do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przy wydawaniu środków publicznych lub o działanie na szkodę miasta i już. Z gustownie ubierającą się kobietą z charakterem może być problem - immunitet. Ale pomniki pozostaną: park, fontanna, szklane muzeum i inne. Mam tylko pytanie. Ile z tych wydanych na to pieniędzy, zarobi jako inwestycja, choćby złotówkę dla budżetu miasta lub stworzy dodatkowe, nawet jedno, miejsce pracy? A potem zdziwienienie, że czynsze w górę, że woda drożeje, że wywóz śmieci podrożał. Z czegoś te nasze inwestycyjne Misie, na miarę naszych potrzeb i możliwości, trzeba spłacić. Ale za to mamy piękne okoliczności przyrody, których nie widać z ratusza.
~magduniaaa 7-03-2012 15:37
Czy niejaki "RED" (autor pstryków) pojechał do tego parku jak zwykle na rowerku, czy też zaparkował swojego cyclopoda pod bramą? Tak pytam, bo sama chciałabym wybrać się zobaczyć to bagno i nie wiem, czy brać ze sobą rower, czy kalosze?
~józio 7-03-2012 15:55
Wszędzieak jest gdzie rządza fachowcy po KULu
~/-/ 7-03-2012 15:55
A miłośniczka Cieplic p. ginekolog ma głęboko gdzieś park , dobrała sobie drugą p doktor do towarzystwa i piją wspólnie kawkę. A może tak obie panie zaprosić na spacer obecnymi alejkami? I tak to niczego nie zmieni, bo obie panie to "znajomki" naszego włodarza.Tutaj tylko prokurator może coś zdziałać. I rozliczyć tę p. architekt. Poza tym tam przecież był inspektor nadzoru także ciepliczanin, i on też nie znał się na tym czy wykonać odpowiednie drenaże? To zabrać mu uprawnienia jeżeli to taki partacz.
~Baba J. 7-03-2012 16:24
A mnie ciągle zastanawia dlaczego prawie wszystkie ławki ustawiono pod drzewami i w krzakach. Te które są na otwartej przestrzeni są zwrócone na północ, tyłem do słońca.
~Leszek Z 7-03-2012 16:30
ŻYWICA - Nawierzchnia TAREPOXY jest przeznaczona do stosowania jako nawierzchnia stanowiąca jednocześnie izolację przeciwwilgociową i warstwę ścieralną. Składa się z dwuskładnikowej żywicy QUBIK, wypełniacza i kruszywa. Żywica QUBIK to niskocząsteczkowa, nierozpuszczalna żywica epoksydowa, składająca sie z lepiszcza i utwardzacza. ZALETY - niski ciężar jednostkowy 12-25kg/m2 - mała grubość 3 -12 mm - bardzo dobra przyczepność do podłoża - wysoka wodoszczelność pozwalająca na wyeliminowanie hydroizolacji - wysoka elastyczność i szorstkość nawierzchni - odporność na koleinowanie - odporność na działanie czynników atmosferycznych - odporność na działanie środków odladzających i większość chemikalii - możliwość ułożenia nawierzchni na stromych podjazdach i powierzchniach pionowy
~ja 7-03-2012 16:32
do Baba bo to jest właśnie Polska wszystko na opak szkoda słów
~ 7-03-2012 17:04
Park zrobiona tak jak wygladal w XIX wieku wiec zwirem alejki usypali:D Paranoja i pieniadze w doslownym znaczeniu w bloto poszly.
~genowef 7-03-2012 17:10
ludzie, czy wy tylko narzekać potraficie? poczekajcie na wiosnę, zrobi się cieplej a na trawnikach pojawi się młodzież, a spacerowiczów będzie więcej. jest zima. jest łyso bo nie ma liści, a trawa nie ma koloru. jak w każdym parku!
~Nostradamus 7-03-2012 17:11
Ludzie zamiast chodzić po błotnistych alejkach WYDEPCZĄ SZLAKI PO TRAWIE ... efekt będzie taki że TRAGEDIA. I to nie będzie wina tych spacerowiczów tylko IDIOTKI która to zaprojektowała. Ten projekt zawiera mnóstwo błędów, a ta Pani, oraz wykonawcy to PARTACZE.
~do genowef 7-03-2012 17:36
młodzież na trawnikach?? po co? dlaczego? myślisz, że będą mieli ochotę siedzieć tam pod okiem czujnych kamer? już nie mówię o piciu piwa itd., na wagarach lepiej żeby miejscy nie złapali.. nie wspominają co tym, ze gorzej będzie z "kibelkiem"
~genowef 7-03-2012 17:54
tak, młodzież - w zeszłym roku było jej sporo i starszych ludzi też, pomimo że park był zamknięty. park parkiem... może teraz nie wygląda dobrze, ale wasze podejście, że wszystko jest złe, brzydkie, że to wina polityków? a co wy robicie dla waszego miasta? tylko narzekać potraficie! a nawet śmieci do kosza wyrzucić wam się nie chce i nawet kup*y po swoim piesku nie posprzątacie...
~..piotr 7-03-2012 17:57
nie wiem jak się liczy takie inwestycje ale moja koleżanka ma działkę 5 tysięcy metrów kwadratowych wzięła firmę od architektury zieleni wyrównali teren zrobili drenaż nawieźli kliniec podsypki ziemię trawa z rolki nasrali za przeproszeniem drzewek,krzewów kwiatów ,ścieżki z kamienia oczko wodne ,oświetlenie ogrodzili teren brama z automatyką za wszystko zapłaciła z materiałem około 120 tysięcy ale jak się wchodzi to szczena opada a tu 14 milionów i wszędzie błoto tzn.14 to teoria bo połowa kasy idzie na biurokrację i obsługę prawną projektu taki koordynator bierze za nic 6 koła na miesiąc a mord do wypasienia jest opór stąd buble i kolosalne koszta
~ghj 7-03-2012 18:05
Mialo byc tak pieknie a ty kolejne zmarnowane pieniadze jest gorzej niz bylo
~myysz 7-03-2012 18:05
szczerze? będąc tam po remoncie, myślałam, że on nadal trwa? nie widać różnicy w wyglądzie parku a alejki wyglądają na nieskończone... brak słów... i prosze mi powiedzieć, jak tu kochać to miasto i nie wyjeżdżać...
~do Leszka Z. 7-03-2012 18:14
Lesiu, wkleić z Wikipedii to każdy głupi potrafi. Szkoda, że praktyka nie potwierdza twojej teorii (sprawdź lepiej, czy nie pomyliłeś haseł w Wikipedii). Zamiast pierdzieć w stołek i wymądrzać się na forum, zainteresuj się lepiej, dlaczego tam nie można wjeżdżać na rowerach, bo gdybyś jako taki pasjonat rowerów, za jakiego się podajesz, coś zrobił w tej sprawie, to durnego zakazu by nie było. Z ciebie taki rowerzysta, jak z mojej babci turystka - palcem po mapie.
~analityk 7-03-2012 18:25
Toż to wszystko wyglada dużo gorzej, jak poprzednio. Panie Prystrom czas to rozliczyć - enumeratywnie: kazdą cegiełkę, każdą rurkę, każdy centymetr - ciekawe, co wyjdzie. A zobaczycie jakie jaja wyjdą z aquaparczkiem!!!
~Gość 7-03-2012 18:53
PO tak rządzi i krajem i miastem Obrębalski z tą Zośką Czernow to powinni w więzieniu zgnić za zniszczenie parku zdrojowego a nie matoły jeszcze Zośke wybrali do sejmu ,kpina normalnie jak te nieudaczniki rządzą.
~xyzII 7-03-2012 19:07
A mnie interesuje po nazwisku inspektor nadzoru,jeżeli nie dopilnował to dlaczego, może sie nie zna ,a może.....do łapy?
~lukaniu 7-03-2012 19:24
za tą kase powstało by mnóstwo mieszkań banda dziadów przekupnych prezydentów miast i podwładnych mu p....ów z urzędu miasta.Ludzie czy wy nie widzicie że znów trzeba wyjść na ulicę i roz......ić tą bandę masakra wszystkich urzędasów premierów prezydentów ogólnie całą państwówkę widziałbym na zbiorowej wycieczce w komorze śmierci z poważaniem podatnik
~ich 7-03-2012 19:35
postawic tam biedronkę !!!
~marcin ziome 7-03-2012 19:59
ZRÓB ŹLE, NIE ZRÓB TEŻ ŹLE ! CO ZA LUDZIE !
~ 7-03-2012 20:43
od czasu remontu Parku Zdrojowego znacznie w moich oczach zyskał Park Norweski. Mam nadzieję, że nie ma w tym mieście planów rewitalizacji tego parku, ... bo gdzie ja na spacer pójdę ... fajne parki w okolicy mi się skończą ??? ;(
~ 7-03-2012 20:45
Panie M.K gdzie jesteś, czemu milczysz? nic mądrego do powiedzenia w imieniu Miłośników Cieplic?
~xd 7-03-2012 21:00
Najwazniejsze ze do kielni poszlo kilkaset tysiaków $ za przetarg na zakup puzliiiiiii !!!!
~mrf 7-03-2012 21:00
omg, to jest już skończone ? myślałem że dopiero będą to wykańczać! Polowa roku to w JG deszcze i plucha... a oni robią ścieżki z piasku LOL. co za idiota to wymyślił
~Marcin73 7-03-2012 21:41
W imieniu Miłośników Cieplic się nie wypowiadam. W imieniu swoim i aktywnych Ciepliczan ze stowarzyszenia "Ciepliczanin" mówilem już, że inwestycja prowadzona była nieudolnie, a jej efekt daleki jest od oczekiwanego i obiecywanego poziomu. Ilość wad, niedoróbek, czy zwyczajnego partactwa stanowczo przekracza średnią jeleniogórską. Będziemy domagać się uruchomienia procedur gwarancyjnych i doprowadzenia Parku Zdrojowego do stanu przewidzianego w specyfikacji przetargowej. Marcin Kaflik "Ciepliczanin"
~Robb 7-03-2012 22:00
Ha, to już wiemy, dlaczego zabronili poruszać się po parku rowerami :D Popieram, szkoda sprzętu babrać w tym g...nie! 14 melonów publicznie zmarnowanych, kolejny dowód jak to na siłę uszczęśliwiać mieszkańców i przy zgodzie rządzących za grubą kasę spartolić robotę. Oczywiście wszystko jest jak należy, zgodnie z planami i wizją chorej pani architekt, prawda? Mam nadzieję, że teraz, nadziani kasą, zostaniecie zmuszeni do zwrotu z nawiązką całej kwoty i resztę życia spędzicie na doprowadzaniu do stanu sprzed rewitalizacji!
~pola 7-03-2012 22:04
ludzie przecież UNIA nie robiła tego Nam (dla Nas) tylko starym niemrom na krzywych nóżkach... a one daleko nie chodzą, zawsze do najbliższej ławki.
~mjmarko 7-03-2012 22:15
ad marcin ziome: nie rób - źle, rób za publiczne pieniądze (vide moje i twoje) i spieprz robotę TEŻ ŹLE! jak nie umie to po co się pchał do koryta? a co my nie mamy prawa oceniać jak wydawane są nasze pieniądze / podatki? gdzie ja odprowadzam co miesiąc daninę publiczną? do Bantustanu?
~Bolko. 7-03-2012 22:36
Skoro Unia Europejska włożyła w tę rewitalizację 10 mln. PLN, to jest nadzieja, że bardzo dokładnie sprawdzi efekty tego przedsięwzięcia.
~123 7-03-2012 22:55
a ja mam to w dupie hahahaha
~skandal 7-03-2012 23:03
O ile pamiętam to ten projekt rewitalizacji był już wcześniej ostro krytykowany zaraz po pierwszej prezentacji na Jelonce internauci nie pozostawili na pani architekt za jej chore wizje suchej nitki, ale kto się wtedy przejmowal głosem ludu,trzeba było przecież rozdysponować unijną kasę, zrobili jak chcieli więc niech teraz decydenci zaplacą za zniszczenie parku,niech teraz naprawią to co spieprzyli i oddajcie nam Marysieńkę Sobieską ma wrócić do parku bo tam jest jej miejsce!
ebee 8-03-2012 0:15
Gdyby tak czytać tylko komentarze nie chodząc po Cieplicach można by uwierzyć, że Cieplice to perełka, a Park to chlew. Tyumczasem jest dokładnie na odwrót. Obejścia mieszkańców i zapewne części komentujących to obskurne rudery z otoczeniem, ktore od wieków nie widziały miotły i grabi. Zaniedbane podwórka, walące się płoty, błoto, brud, smutek. Od 7 lat nie mieszkam w Cieplicach, ale bywam tu dość często. Wypiękniał Plac Piastowski. Za kilka miesięcy zazieleni się w Parku, a błoto na alejkach wyschnie. Pozostanie tylko jad, zawiść, nieuzasadniona złość do wszystkich i za wszystko..wiecznie niezadowolonych i wiecznie roszczeniowych mieszkanców, ktorym nigdy się nie dogodzi. Pozdrawiam, EBEE
~j23 8-03-2012 2:31
Biedronkę tam POstawic!!!
~Sanizz 8-03-2012 7:36
Stary park mi sie podobał pękające uliczki ale miały swój klimat goła baba na której mozna bylo w spokoju piwko wypic a teraz tez ladnie ale chyba dawne dobre czasy nie wroca
~do ebee 8-03-2012 7:40
pezesadziłeś... idąc Twoim tokiem rozumowania mozna napisać ... za kilka lat juz spoczniemy na cmentarzu i bedzie nam to wszystko obojetne. Mnie takie rozumowanie nie zadawala. Nie chce czekać na słoneczko które wysuszy alejki. Przed rewitalizacja mogłam z dzieckiem pójść na spacer do parku nawet w deszcz i nie brodziliśmy w błocie a i otoczenie było mile. Dzisiaj proponujesz mi spacer tylko w dnie wybrane i mało sympatycznym otoczeniu i jeszcze ublizasz. oj fe
~zacken 8-03-2012 8:35
@00:15 | ebee | Masz dużo racji, ale ... . Zaniedbane obejścia, walące się płoty, walące się rudery i smutek to efekt biedy. Ludzi nie stać na remonty i inwestycje. Brud i niechlujstwo to oczywiście efekt lenistwa mieszkańców i zaszczepionej "spychologii". Jednak tych, którzy chcieliby coś zrobić krok po kroku, odnowić elewację, zbudować nowe ogrodzenie, itd. Unia nie wspiera darmowymi dotacjami. Ludzi krew zalewa, że duże pieniądze są dosłownie wrzucane w błoto. Za te prawie 16 mln. zł można było spróbować chociaż zmotywować mieszkańców do przeprowadzania remontów i dbałości o otoczenie. Ile elewacji w Cieplicach można by doprowadzić do przyzwoitego stanu, gdyby włodarze zaproponowali dofinansowanie na przyzwoitym poziomie? chociaż po 30-50 tys. zł. To nie mniej, niż 300 budynków.
~ 8-03-2012 8:42
teraz do cieplic wchodzi egbud może poprawią partaczy
~zacken 8-03-2012 8:47
c.d. Ową kwotę zarobiliby miejscowi wykonawcy, odprowadziliby podatki do kasy Naszego miasta. Mieliby PRACĘ ! Rolą Miasta byłoby tylko kategoryczne egzekwowanie od właścicieli nieruchomości utrzymania nowego stanu rzeczy na przyzwoitym poziomie. Firma "kogucik" "rewitalizująca" Park Zdrojowy na półmetku robót była już bankrutem. Roboty wykonywali ludzie z łapanki, bez doświadczenia, najczęściej bezrobotni na zasiłku. Dozór inwestorski wymagał od nich tylko noszenia kasków ochronnych.
~K_asia1 8-03-2012 11:43
Marysieńka Sobieska na miejsce!!! Pan Prezydent chce ją trzymać we własnym ogródku?
ebee 8-03-2012 14:00
Do ZACKEN. Nie neguję Twoich argumentów, bo sporo w nich racji. Mnie jednak powala standard, jakim jest totalne krytykowanie dosłownie wszyskiego, czego nie rozumiem. Plac Pistowski w nowej szacie- be, Obwodnica miasta- be, sklepy w miejscu zaniedbanego kortu tenisowego i starej rozpadającej się szkoły Fampy- be. Dla tych ludzi wszystko jest be. Nie neguję potrzeby wspierania finansowego mieszkańców i wiem, że nie jest lekko. Jednak, do tego, aby wziąć miotłe, łopatę, czy w lecie kosiarkę i trochę ogarnąć własne obejście, nie potrzeba dotacji. Pospaceruj sobie po Cieplicach i popatrz na ten ogólny nieład. Ja znam mentalność tych ludzi. Roszczeniowych i nieeformowalnych. Wyprowadziłem się. Nie zagranicę, ale w zupełnie inny świat. Żal mi Cieplic. Dlatego popiram tych, co cokolwiek tu robią.
~~~ 8-03-2012 15:13
~do napicia sie piwa w sam raz sie nadaje;d;d
~do ebee 8-03-2012 20:07
Obskurne rudery to efekt zaniedbań administratorów. Płacimy czynsz i nie mamy zamiaru remontować kamienic za swoje pieniądze. Te zaniedbania to niestety kolejny efekt nieudolnego zarządzania naszymi pieniędzmi!!!
~ 15-03-2012 13:20
Kto wie gdzie jest "Dama" ze starej fontanny? Komu przeszkadzała .
~ 15-03-2012 13:26
Skandal , gdzie jest rzeźba z fontanny ? Powinna zostać w parku. To historia.
~Krzysztof 44 15-03-2012 20:38
Czy na tym forum wypowiadają się tylko bezmózgowi szczekacze?Toż to wstyd czytać.Tyle chamstwa,głupoty i bezmyślności.Czy nasi mieszkańcy są naprawdę tacy?Przerażenie ogarnia.
~zirytowany 19-03-2012 21:54
Ukradli Marysieńkę? Przecież gadali że trafi w inne miejsce parku! A te rynny z błockiem to niby alejki? Też myślałem że coś na to jeszcze położą. Jakiś urzędas tu pisze że latem wyschnie i będzie git - człowieku w Polsce latem pada i pada! Ta cała rewitalizacja to płot i mnóstwo rynien z błockiem. Apeluję: podajcie nazwisko tej baby co to projektowała - osobiście ufunduję tabliczkę z brązu "ten syf zaprojektowała...."
~Obserwer 23-03-2012 20:15
Dawno Pisalem ze ten zawir to porazka , cenzor Jelonki wywalal moje posty I kto mial racje ,Zlodzieje rozkradki kostke betonowa a dali piach , Obrebalski to podpisal nie wiem czy czytal co podpisal.
~DJ.FOX 3-04-2012 23:25
Ludzie co wy tu o drenażach piszecie, zobaczcie jak przewody elektryczne zasilające lampy montowane w ziemi są puszczone nawet bez peszla na gołej ziemi. Dosłownie leżą luzem miejscami przysypane korą drzewną. Tylko czekać jak jakiś piesek taki przewód przegryzie i padnie lub on pobiegnie dalej, a zabije przygodnego przechodnia. Może lepiej temu się przyjrzeć co ?
~Baba 5-04-2012 10:56
/Krzysztof44/masz racje te szczekacze na pewno nic nie zrobili w swojej okolicy w której mieszkają,a maja najwięcej do powiedzenia.Ruszcie te dupska i zajmijcie się własną okolicą.Tylko czekają aby ktoś za nich wszystko zrobił a to zwykli lenie patentowane. Byłam w naszym parku Cieplickim z rodziną i stwierdzam że jest teraz piękny.Aż miło się spacerowało.Piękne fontanny,a z tyłu za teatrem dopiero rozjaśniło się basen i piękne alejki.Tamten park był zaniedbany.Teraz widać piękno parku.Od roku 1955 tak ładnie jeszcze nie było.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sportowa integracja

Nie taka bestia straszna (recenzja)

A mury runą...

Wkrótce święto kolorów

Międzynarodowe warsztaty w JCK

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
730
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%