MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 7 sierpnia
im. Doroty, Kajetana

W Parku Zdrojowym jak na placu budowy

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 29 czerwca 2010, 9:24
Aktualizacja: Środa, 30 czerwca 2010, 7:55
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Zwężona do jednego pasma aleja parkowa i odgłosy maszyn budowlanych – to pierwsze niedogodności związane z rozpoczętymi kilka dni temu pracami związanymi z rewitalizacją największego parku w Cieplicach.

Pierwotnie prace miały zacząć się w maju. Ostatecznie pierwsze maszyny firmy, która zrewizalizuje park, zjechały do uzdrowiska w minionym tygodniu. Usunięto już część asfaltu, który szpecił nawierzchnię. Zgromadzono także kostkę brukową, która trafi w miejsce masy bitumicznej. Część parku na wysokości fontanny z uszkodzoną rzeźbą Marysieńki jest zamknięta. Przed ewentualnymi uszkodzeniami osłonięto pnie wiekowych drzew.

Prace będą prowadzone stopniowo tak, aby umożliwić kuracjuszom, turystom i miejscowym korzystanie z terenów parkowych. Szkoda jedynie, że – w powodu rewitalizacji – zaniedbano prace porządkowe i kosmetyczne. Trawa na parkowych łąkach sięga do pasa, a pozbawione kwiatów klomby zarosły chwastami.

Park będzie przypominał plac budowy jeszcze przez długie miesiące. Koniec rewaloryzacji za 11 mln 536 tys. zł, zapowiedziano na trzeci kwartał przyszłego roku. Park będzie ogrodzony, zamykany na noc i objęty szeregiem ograniczeń, w tym, zakazem ruchu rowerów. Wcześniej – bo w kwietniu przyszłego roku – zostaną zakończone prace przy rekonstrukcji Teatru Zdrojowego.

Ogłoszenia

Czytaj również

"Parkingi" (wciąż) na chodnikach

Porównaj ceny z Jelonką.com

Szpital z nową windą

Komentarze (59) Dodaj komentarz

~ 29-06-2010 9:44
"Szkoda, że z powodu rewitalizacji zaniedbano prace kosmetyczne"-kiedyś to się nazywało "humor zeszytów".
~echhh 29-06-2010 9:53
Jak zwykle wybrano super czas na wykonywanie takich prac ;) Nie można tego było robić wiosną ???
~Jano 29-06-2010 10:06
nasze władze mają nie rozum tylko jego brak,aż dziw bierze że nikt tych oszołomów nie pogoni tych p.Obrębalskich , Zawiłów przecież oni wszystko niszczą co jest piękne i nie to ze niby jestem z PiSu bo nie jestem tylko nie podoba mi sie polityka Po nierobów i nieudaczników gołym okiem to widać i mysle ze ludzie tez widza jak nasze miasto nagle sie zmienia bo wybory juz tuz tuz i kazdy nierob bierze siec za robote , a do tej pory to gdzie ci panowie byli
~~do Jano 29-06-2010 10:10
Wystarczyło oddechu? :)
~Gość 29-06-2010 10:25
Zakaz poruszania się rowerami - i to ma być przyjazna dzielnica cyklistom !!!!! za same takie pomysły ( zakazy ) winni polecieć na pysk z tych stołków .
~bajker_ 29-06-2010 10:42
Niech się walą! Park jest dla wszystkich a nie tylko dla wybranców, nie stanowi własności prywatnej, więc takie ograniczenia są naruszaniem prawa. Te grube pieniądze można było przeznaczyć na zdecydowanie potrzebniejsze wydatki w Cieplicach a nie ładować w czyjeś chciwe kieszenie!
~ 29-06-2010 11:27
Mam nadzieję, że ludzie będą się buntować i będą jeździć na rowerach.. ;) Przynajmniej ja tak będę robił ^^
~xyzzz 29-06-2010 11:29
zakaz ruchu rowerów, hulajnog, wózków, ludzi na wrotkach itp, jeszcze bym wiewiórkom zakazał zbiegać z drzew... ;) a na poważniej, to można by było efektywniej zrewitalizować (modne słowo) ten park zgodnie z zapotrzebowaniem ludzi w XXI w. Ps. a co z parkiem w Jeleniej Górze? od strony ul. Sudeckiej wygląda okropnie, zaniedbany, a można by było i tam ciekawie zaplanować miejsce odpoczynku - w tym szczególnie dla młodzieży(jakieś boiska, ścieżki rowerowe - dedykowane, ścieżki z przeszkodami w s
~xyzzz 29-06-2010 11:34
coś końcówkę obcięło powyższego postu więc kończę: ścieżki z przeszkodami w stylu ,,małpi gaj'' , jakiś skatepark itp., napewno była by to ciekawa alternatywa dla młodzieży (i nie tylko- sam chętnie bym w takim miejscu pobiegał), która jak widzę chce coś robić, ale nie ma gdzie.
~slick 29-06-2010 11:59
Jelenia Góra ma straszne ambicje być miastem turystycznym a zakazuje ruchu rowerów w miejskim (nie prywatnym) praku, który powinien byc jedną z atrakcji miasta - celem podróży lub miejscem przejazdu np turystyki rowerowej.... Za te pomysły pani architekt miasta mieszkającej w Karpnikach i mającej w d..ie mieszkańców powinno sie ją na stosie... a tak juz serio... do włodazy miasta... w Cieplicach są też mieszkańcy nie tylko kuracjusze...
r-sz 29-06-2010 12:19
Rewitalizacją jako taka jak najbardziej OK. Zakaz jazdy rowerami, zamykanie na noc, ścieżki jak obwodnice Londynu - to już pomysł skrajnie głupi. Co to k..a Powązki są czy park ?!
~ 29-06-2010 12:30
Ale Wam trudno dogodzić. Nie robią nic - źle, robią - drugie źle. Masakra, co za naród. Sami malkontenci.
~Do roboty! 29-06-2010 12:39
Bardzo dobrze, że park będzie miejscem spokojnym, czystym, bezpiecznym. Jest w Jeleniej Górze grupa niezadowolonych ze wszystkiego i wszystkich i obojętnie co dobrego będzie się działo zawsze będzie źle. A w Cieplicach niech wezmą się za porządek. Jaka społeczność, taka czystość. Jak tylko zaczyna być czyściej i ładniej zaraz odzywają się wielbiciele brudu i smrodu. Do sprzątania brudasy!
~zyx 29-06-2010 12:45
do 12.30. Nie malkontenci, tak działa demokracja, takie obiekty powinny być ,,robione'' pod ludzi, a nie z ,,góry'' zaplanowane dla ,,ludu'' jak to bywało kiedyś. Zauważ, że nikt nie jest przeciw, jedynie chodzi o to, jak ma być użytkowany park po skończeniu prac. Ludzie się wypowiadają i ten głos powinien być brany w uwagę, jeśli nie jest, to następne wybory skorygują pewne stanowiska.
~Kapsel 29-06-2010 13:15
Park zamykany na noc? To nieźle. a jak się schowam gdzieś w krzakach jak będą zamykać to nocą cały park tylko dla mnie?
~ 29-06-2010 13:56
ciekawe gdzie my teraz bedziemy z dziecmi chodzic na spacer . chyba pozostanie np ul Sobieszowska albo obwodnica goduszynska .naprawde nie moge w to uwierzyc ze taki glupi pomysl wszedl do realizacji . juz pierwsze opinie niemcow , holendrow i belgow, ale nie wycieczek ludzi po 70 tylko tych ktorzy tu przyjezdzali wypoczywac to niefarsa ludzi na stolkach . juz wielu z nich rezygnuje z przyjazdu . niedlugo na tablicy powitalnej przy wjezdzie do jelonki bedzie nie tylko znak ograniczenia predkosci
~ 29-06-2010 14:00
ucielo mi nie wiem czemu ...ale bedzie tez pobierana oplata za wjazd i wyjazd i przedstawiany regulamin obowiazujacy na terenia miasta czyli zakaz picia palenia jazdy na rowerach itp godziny spacerow czyli prawdziwy rezim .
~mich 29-06-2010 14:10
Kazdy balaganiarz i niechluj w czystym i zadbanym mejscu bedzie sie czul jak sloń w sklepie z porcelaną. Jemu takie atrybuty kultury do niczego nie potrzebne.Wszystkim malkontentom proponuje okoliczne pastwiska i łaki. Mozna tam sie przeciez wyszalec dowoli.Na rowerach rowniez.A i pieski znajda miejsce na zalatwienie swoich potrzeb.Bo tak ten swiat jest ułozony ze niech kazdy przebywa tam do czego stworzony.
~Ciepliczanka 29-06-2010 14:27
A co z naszymi dziećmi z którymi idzie się na spacer i to jedyne miejsce gdzie mogą bezpiecznie pojeździć na swoich rowerkach. Im też zabronią na nich tam wjeżdżać???
~~kika~ 29-06-2010 14:33
to ciekawe gdzie DZIECI będą na rowerach jezdziły CHYBA PO ULICY
Tomy M. 29-06-2010 15:11
Po placu Piastowski dzieciom rowerami jeździć nie wolno, w parku nie wolno ... ja się grzecznie pytam: GDZIE K*RWA WOLNO?!
~ciepliczanka91 29-06-2010 15:42
Może lepiej byłoby zrobić coś dla nas, mieszkańców... Postrzeganych jako chuligani, źli, niechlujni ludzie... gdzieś wyżej przeczytałam - brudasy ... Pewnie najlepiej założyć jakiś rezerwat i nas tam zamknąć żeby kuracjusze mogli sobie podziwiać piękny park, bez jakiś tam dzikusów pijących, palących papierosy i nie wiem co jeszcze... dla mnie to śmieszne... to był nasz park, w którym spędzało się czas, bo niestety innego miejsca w Cieplicach nie ma... to że jako młodzi ludzie lubimy usiąść na ła
~ciepliczanka91 29-06-2010 15:43
... na ławce i wypić piwo, a potem wziąć tą butelkę czy puszkę wyrzucić do kosza... chyba to nie taki wielki grzech... a nasze miasto robi wszystko żeby nas pogonić... jak ktoś w parku pije piwo - przestępca! a jak coś dzieje się naprawdę to nie ma naszych wspaniałych Panów Policjantów... PS: a potem się dziwią że młodzi Polacy wyjeżdżają stąd gdzie pieprz rośnie.... dziękuje, dobranoc.
~X 29-06-2010 16:17
A ja będę jeździł na rowerze i niech mnie spróbują złapać ( buhaha!!! )
~rollerman 29-06-2010 16:47
No to pięknie, zakaz dla rowerów, to jakieś nieporozumienie... o rolkach to już nie wspomnę, bo widziałem, że będzie ułożona kostka "granitowa" czyli jednym słowem można sobie pojeździć, ale nie u Nas w mieście, bo ścieżka rowerowa przy Sudeckiej jest zaniedbana i bardzo często brudna, a niestety rolki potrzebują gładkiego podłoża, jak tu nie kląć... A może by tak wzdłuż deptaka wydzielić jakiś wąski pas asfaltowy, dla rowerzystów i innych uczestników, którzy poruszają się nie tylko na własny
~rollerman 29-06-2010 16:54
No to pięknie, zakaz dla rowerów, to jakieś nieporozumienie... o rolkach to już nie wspomnę, bo widziałem, że będzie ułożona kostka "granitowa" czyli jednym słowem można sobie pojeździć, ale nie u Nas w mieście, bo ścieżka rowerowa przy Sudeckiej jest zaniedbana i bardzo często brudna, a niestety rolki potrzebują gładkiego podłoża, jak tu nie kląć... A może by tak wzdłuż deptaka wydzielić jakiś wąski pas asfaltowy, dla rowerzystów i innych uczestników, którzy poruszają się nie tylko na własny
~ 29-06-2010 16:58
którzy poruszają się nie tylko na własnych nogach... współczuję tym, którzy przyjadą z osobami niepełnosprawnymi wózkami inwalidzkimi, albo jak ktoś wspomniał z małymi dziećmi na rowerkach...to się kilka H*ji posypie. Ciekawe czy można będzie biegać...może też nie... więc tylko pogratulować władzy! RESPECT
~ 29-06-2010 17:47
Park zamykany na noc, zakaz ruchu rowerów??. to jakiś skandal. Zmieńcie w końcu tą władzę w Jeleniej bo to co się zaczyna dziać to jakaś masakra
~zakrętka 29-06-2010 18:12
To ma być Park Zdrojowy a nie Park Miejski, wszędzie jest właśnie tak jak zapowiadają w Cieplicach, zamknięty z pewnymi ograniczeniami staje się oazą spokoju przede wszystkim dla kuracjuszy. Sama do tej pory jeździłam tam rowerem ale trudno coś za coś. Protesty świadczą o tym że niektórzy nie widzą dalej niż czubek ich nosa. Cieplice chcą żyć z tego że są znanym kurortem i tak być powinno więc dziwią mnie te protesty. Parkiem Miejskim ma być podobno Park Norweski z dużym placem zabaw dla dzieci
teessi 29-06-2010 18:43
Zakrętka, a gdzie ty tam ten plac zabaw umieścisz? W pobliżu tej budy z piwskiem obok Muzeum Przyrodniczego? Miejsce akurat dla dzieci, nie ma co... I ile tam tego parku, tyle co kot napłakał...
teessi 29-06-2010 18:51
Szkoda, że pan Redaktor nie przejechał się nieco dalej, od miejsca na czwartym zdjęciu to tylko przez szosę, tam urocza dróżka (która była kiedyś czysta) prowadzi na wały cieplickie ... A na jej końcu, za działkami, po prawej stronie rozpościera się łąka, na której jest okazałe ... śmietnisko. Tam, gdzie kiedyś rosły poziomki w zgodzie ze stokrotkami i dzwonkami... Niezapominajek też nie brakło...
teessi 29-06-2010 18:52
Szkoda, że pan Redaktor nie przejechał się nieco dalej, od miejsca na czwartym zdjęciu to tylko przez szosę, tam urocza dróżka (która była kiedyś czysta) prowadzi na wały cieplickie ... A na jej końcu, za działkami, po prawej stronie rozpościera się łąka, na której jest okazałe ... śmietnisko. Tam, gdzie kiedyś rosły poziomki w zgodzie ze stokrotkami i dzwonkami... Niezapominajek też nie brakło...
~Heniek 29-06-2010 19:21
No i znowu kurna zrobią kostkę, na której będziemy nogi wykręcać i łamać. A niby to dla pieszych, he he he. Głupota!
~Heniek 29-06-2010 19:22
Trzeba być totalnym jełopem aby dla pieszych robić kostkę, na której będą sobie wykręcać nogi.
~Heniek 29-06-2010 19:28
Naprawdę kogoś porąbało. d...li u nas jak widać nie brakuje. Ja dziękuję za taką rewitalizację. Dla kogo to?? dla nas ludzi czy dla was urzędasów, którzy i tak siedzicie na stołkach a nie chodzicie po parkach?
~Heniek 29-06-2010 19:34
Wszędzie gdzie byłem za granicą w parkach jeździ się rowerami i jest to bardzo przyjemny, zdrowy, cichy ekologiczny i pasujący do otoczenia środek lokomocji, rekreacji. Rowery są tam gorliwie promowane przez idące z postępem władze miejskie. No ale u nas wszystko na opak, dłużej, gorzej i drożej.
~Heniek 29-06-2010 19:48
To nie będzie park dla nas tylko dla zinwalidziałych starych obcokrajowców, którzy przecież nie jeżdżą na rowerach i nie chadzają po nocach.
~Heniek 29-06-2010 20:00
To wszystko jest robione dla obcokrajowców, a nie dla nas! W Holandii parki są pełne rowerów i są wyasfaltowane. U nas nawet ścieżek rowerowych nie ma. Gdzie mają się podziać rowerzyści? Czy mają pozostać tu tylko spaliniarze na ulicach i emeryci w parkach? A młodzi to wciąż mają wyjeżdżać za granicę? Pytam więc po co się silić finansowo, robiąc wrażenie na turystach, a szkodząc sobie. To tak jakby ciąć gałąź, na której siedzimy by sąsiadowi wpadało więcej słońca.
~cieplik 29-06-2010 20:06
jeszcze nie wykonali,a już zakazują
teessi 29-06-2010 20:31
Aleś się zdenerwował, Heniek! Nie na żarty!;-) Myśmy to już przerabiali pod innymi artykułami. ;-) Poczytaj sobie wpisy pod tym: http://www.jelonka.com/news,single,init,article,27527 Myślę, że ludzie podziękują w wyborach za wybór takiej koncepcji parku. Zamykanie na noc, bez prawa wjazdu dla rowerów, nawet dzieciom. A może ten park też będzie sprywatyzowany? Nie zdziwiłabym się, gdyby o to chodziło...
~Heniek 29-06-2010 21:30
teessi, wtedy też się wypowiadałem tylko może pod inną ksywą. Teraz jest ponowna okazja dopowiedzieć coś na świeżo.
~123 29-06-2010 21:49
No, do tego najlepiej jeszcze niech postawią bramki jak na niby autostradach opłata- tiket i wtedy miejcowy może wejść.
~miastowa:)) 29-06-2010 22:24
zakaz rowerów-paranoja.przecież w wózkach inwalidzkich i dziecięcych też są kółka,czyli dla nich też będzie zakaz wstępu do miejskiego parku??? park ma być dla ludzi a nie ludzie dla parku.wszędzie właśnie w parkach można bezpiecznie jeździć na rowerach a u nas wracamy do epoki kamienia łupanego i ścieżek rowerowych jak na lekarstwo.pora aby zmienić władzę w mieście.
~loblob 30-06-2010 6:44
Zakaz jazdy na rowerze w Parku był przez cały czas!!! Wystarczy przeczytać tablicę przed wjazdem do parku! Tylko po co!
~ 30-06-2010 7:17
rewaloryzacji za 11 mln 536 tys. zł CO TO RENTA ?
~ 30-06-2010 10:19
a ja chcę TESCO zamiast parku, a co. Po co nam park po hipermarkecie tez mozna pochodzic
~zyxzzzz 30-06-2010 13:06
po hipermarkecie to i rowerem można pojeździć;) i nie napada bo dach nad głową;) ech.... , ta rowerowa ,,stolica'' polski.....
~proazque 30-06-2010 19:37
A może zamiast smęcić, lepiej wziąć się w garść zanim nic jeszcze za bardzo nie spieprzyli "zrobić ściepę narodową i kupić bombę atomową.." czyli zawiązać ruch na rzecz ratowania parku przed idiotycznymi pomysłami zamknięcia go dla potrzeb zwykłych mieszkańców ( przede wszystkim zakaz jazdy rowerem ) i w związku z tym stworzyć list intencyjny do naszych włodarzy z podpisami i niech się wówczas zastanowią co robią, czy aby nie zakładają sobie pętli na szyję przed wyborami... To co ma ktoś jaki
~prozaque 30-06-2010 19:41
.... jakiś dobry pomysł na realizację tego planu..?!
teessi 30-06-2010 21:22
Może poprosić Redakcję Jelonki, aby napisała petycje w imieniu mieszkańców (bo sama widzi, co się dzieje), zwłaszcza chodzi zakaz dla rowerów i zamykanie na noc, a ludzie będą przychodzić na ul. Curie-Skłodowskiej 13/2 (I piętro) i podpisywać. Myślę, że wielu mieszkańców by przyszło, aby zaprotestować przeciw temu, co ma się stać. Co Państwo na to?
teessi 30-06-2010 21:23
Jeśli ma być monitoring w Cieplicach, to przecież on obejmie także Park Zdrojowy, zatem po co to zamykanie?
~Heniek 1-07-2010 5:56
A kto nie zdąży wyjść z parku przed zamknięciem to dostanie mandat od straży, która będzie tam krążyć w celach właśnie zarobkowych i będzie łapać porządnych ludzi, będąc ślepa na tych, których rzeczywiście powinno się karać.
~Heniek 1-07-2010 5:59
A zamykanie będzie po to żeby na bramce przeszukać podejrzane osoby. Tak jak na odprawie celnej. Granice państw w unii zniknęły, ale w Polsce ktoś "mądry inaczej" wpadł na pomysł robienia granic miejskich.
~Heniek 1-07-2010 6:00
* pisząc "zamykanie" miałem na myśli oczywiście ogrodzenie parku
~zyxzzzz 1-07-2010 7:58
po zamknięciu parku na noc będą wypuszczane głodne lwy, tygrysy i co najgorsze..... zdziczałe wiewiórki!!! tak więc nie ma żartów proszę państwa. Ps. według najnowszych informacji zainstalowany monitoring będzie transmitował przygody uwięzionych na noc ludzi z dzikimi zwierzętami w nowym reality show - ,,survival park'' ;)
~yys 3-07-2010 14:08
Zupełnie nie rozumiem o co ten krzyk w związku z zamykaniem parku na noc. Pytam się tych co protestują ile razy w nocy odwiedzali jakikolwiek park i po co. Chyba żeby kraść świeżo nasadzone kwiaty albo dokonywać aktów wandalizmu. Zamykanie parków na noc i monitoring są bardzo popularne w cywilizowanych krajach - proponuję wybrać się chociażby do Paryża. Tam wiele parków w centrum jest ogrodzonych i zamykanych o okreslonej porze - na pewno pozwala to uniknąć dewastacji i przekształcania tych miej
~Heniek 3-07-2010 16:39
do ~yys, musisz zrozumieć, że ludzie chodzą do pracy na 6. i 22. i także z niej wracają o tych porach. Latem, gdy jest ciepło fajnie jest się przejść przed snem po parku, tym bardziej w takim gdzie są latarnie. O świcie też jest tam pięknie, a świt latem to o 4. Dlaczego ktoś mądry inaczej ma nas z tego okradać? Ja chodziłem po parkach w Holandii i Anglii po nocy wracając z różnych imprez, które działy się w mieście. W nocy w Amsterdamie tętni życie, tak samo w Paryżu i w innych wielkich miastac
~Heniek 3-07-2010 16:40
...w Paryżu i w innych wielkich miastach za granicą. Może to jakieś dziwne, że jak tam byłem to parki były otwarte na noc, a ty jak byłeś to były zamknięte.
teessi 4-07-2010 6:22
Heniek bardzo trafnie to ujął! Zamykanie na noc to jest okradanie nas z możliwości oglądania świtu w parku o 4:00 rano i wracania tamtędy o 22:00! Jeśli będzie monitoring, to nikt nie będzie niczego dewastował!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Samowola budowlana w KPN–ie wciąż straszy  

Zaśpiewali powstańcom

Śmierć na żwirowni

Koleją do Karpacza i Kowar – studium gotowe

Stalowe rumaki w Karpaczu

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
984
Tak
22%
Nie
73%
Nie wiem
5%