MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

W Pałacu w Wojanowie Festival dell' Arte trwa

Wiadomości: Jelenia Góra/region
Niedziela, 18 sierpnia 2013, 10:14
Aktualizacja: Poniedziałek, 19 sierpnia 2013, 13:34
Autor: EM
Fot. BM
Trwa 2. Festival dell'Arte 2013! W sobotni wieczór (17 sierpnia) w kościele p.w. Jana Chrzciciela w Cieplicach odbył się inauguracyjny koncert festiwalu. Wystąpili: Capella Bydgostiensis oraz światowej sławy sopranista – austriacki śpiewak Arno Raunig.

Prawdziwe oblężenie przeżywał sobotniego wieczoru cieplicki kościół Jana Chrzciciela. Liczba przybyłych gości zaskoczyła samych organizatorów. Sprawcą był bohater koncertu Arno Raunig. - Jego racital był piękny! Arno Raunig wzruszał nie wzruszonych i zachwycał jednocześnie - opowiada obecna na koncercie melomanka pani Renata Daniłowska.
Festival dell'Arte 2013 otworzył Michał Maciaszczyk, dyrektor artystyczny festiwalu, który potem wcielił się w rolę konferansjera. Tradycyjnie już prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła oraz prezes Fundacji Doliny Pałaców i Ogrodów - Piotr Napierała powitali wszystkich przybyłych na festiwal artystów oraz gości, a także licznie zgromadzonych mieszkańców Cieplic i regionu.
Koncert inauguracyjny, który stał się wydarzeniem, jakie długo pozostanie w pamięci melomanów, rozpoczęła Orkiestra Kameralna Capella Bydgostiensis, zaliczana do czołowych polskich orkiestr kameralnych. Orkiestrą dyrygował Michał Maciaszczyk. Prawdziwą rewelacją był występ austriackiego sopranisty Arno Rauniga. Jak można było się spodziewać i tym razem publiczność zgotowała światowej sławy sopraniście kilkuminutową owację.

Dzisiaj (18 sierpnia, niedziela) o godz. 15.00 w Pałacu w Wojanowie będzie miało miejsce otwarcie kilku wystaw: fotografii Ryszarda Horowitza i Jana Bortkiewicza, szkła artystycznego Tomasza Urbanowicza, ceramiki: Ewa Folta, sztuki użytkowej, prezentacji fotograficznej prac: Gianlucy Migliorino, rzeźby i malarstwa Józefa Petruka, Rafała Boettnera-Lubowskiego, rzeźby Ryszarda Zaryckiego, Dariusza Kowalskiego, Andrzeja Renesa, Grzegorza Niemyjskiego, Jana Zamorskiego, Stanisława Cukiera, Antoniego Walerycha oraz malarstwa Wojciecha Kaniowskiego. O godz. 17.00 wystąpi Teatr Nasz z Michałowic. A o godz. 19.30 odbędzie się koncert kwintetu smyczkowego Berliner Philharmoniker.

Ogłoszenia

Czytaj również

Częste wizyty Wodnika przy Transportowej  

Dużo drożej za śmieci

Poznali wyniki rekrutacji

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~ 19-08-2013 2:13
Koncert tego Rauniga był cudowny.
~zeta 19-08-2013 8:30
Wczoraj - niedziela, piękna pogoda - liczyłam na występy w plenerze, jak w latach ubiegłych. Niestety, zawiodłam się. A widząc - jeszcze o 17.15 - kolejkę do wejścia na Teatr Nasz, i wyobrażając sobie co w tym upale dzieje się w środku, odpuściłam. I chyba odpuszczę następne... A szkoda
~doryc 19-08-2013 10:09
Jak miło że i w okolicach Jeleniej Góry można zasmakować wielkiej kultury.
~DoZety 19-08-2013 10:52
Szkoda, że Pani odpuściła. O 19.30 był koncert kwintetu z Berlińskiej Filharmonii. Perełka!
~ 19-08-2013 12:39
Jestem z poza Jeleniej Gory i musze przyznac ze tu sie dzieje w jeden wekend Festival del Arte,Jarmark Cysterski,Gitara i Piorem w Karpaczu, Festiwal Filmowy w Lubomierzu,Festiwal Rowerowy w Szklarskiej Porebie. Brawo ten region zyje.
~jelgór 19-08-2013 20:11
kolego zapomniałeś o gliniadzie w Bolesławcu i zawodach rowerowych w Szkalrskiej oraz oczywiście o lecie organowym w Cieplicach- tyle do zobaczenia że nie ma kiedy w góry pójść i zabytki zobaczyć!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Nie zaśmiecajmy otoczenia Kropelki

Milczy dzwon zegarowy

Bilety MZK też podrożeją?

Wszystko im wolno?

Są wykonawcy inwestycji drogowych

Sonda

Czy mnożenie rządowych programów plus ma sens?

Oddanych
głosów
150
Tak
25%
Nie
73%
Nie mam zdania
1%