MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 21 września
im. Jonasza, Mateusza

W Pałacu Staniszów nowa wystawa i charytatywna aukcja dzieł sztuki

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 6 marca 2013, 8:25
Aktualizacja: 8:27
Autor: Org
Fot. Archiwum Organizatora
Fundacja Forum Staniszów zaprasza 16 marca (sobota) o godz. 18.00 do Centrum Sztuki w Staniszowie na wernisaż wystawy malarstwa Natalii Okoń–Rudnickiej "SEEDS/Nasiona" oraz charytatywną aukcję dzieł sztuki na rzecz Jakuba Bartola.

Natalia Okoń-Rudnicka o ekspozycji: „Prezentowane na wystawie obrazy powstały na przestrzeni kilku ostatnich lat. Jeżeli spojrzymy na nie chronologicznie, łatwo dostrzeżemy, że każde płótno jest swoistym wewnętrznym autoportretem, ilustruje zmieniające się – niekiedy jak w kalejdoskopie – poszczególne etapy mojego życia i wszystko to, co się z nimi wiąże. Dostrzec można też diametralną różnicę między feerią barw i niekiedy popartowością kompozycji prac wcześniejszych, a wyciszeniem, zamyśleniem, czy wręcz zawieszeniem w bieli ostatnio powstałych obrazów. Owa biel może działać kojąco, ale też niesie ze sobą niepokój, co może lub mogłoby ją wypełnić, jest formą oczekiwania na to, co przyniesie przyszłość.
Kompozycje drukowane na płótnach są, dodatkowo, pretekstem do rozmowy o procesie powstawania dzieła i o zasadności malowania obrazów jako takich – czynność ta w czasach wszechogarniających mediów i naporu sztuki czysto konceptualnej może wydawać się już tylko fanaberią twórcy.
Czy jest nią rzeczywiście? Każde z prezentowanych dzieł jest jak nasiono, rzucone, aby miało szansę ulecieć, zagnieździć się i, być może, zakiełkować w duszy odbiorców".

Natalia Okoń - Rudnicka (znana też jako Natalya O.) urodziła się w 1980 r. we Wrocławiu. Tam też ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych oraz Akademię Sztuk Pięknych na wydziale wzornictwa przemysłowego w pracowni komunikacji wizualnej u prof. Mieczysława Piróga (aneks z malarstwa w pracowni prof. Krzysztofa Skarbka). Zajmuje się malarstwem, grafiką cyfrową i projektowaniem 2D.

Po wernisażu odbędzie się charytatywna aukcja dzieł sztuki (m. in. Katarzyny Kozyry, Pawła Trybalskiego, Katarzyny Rotkiewicz-Szumskiej, Zbyszka Szumskiego, Mariusza Mielęckiego, Dariusza Milińskiego i in.), którą uświetni koncert muzyki improwizowanej "Flesh Maschine" w wykonaniu Mateusza Rybickiego z zespołem. Dochód z aukcji zostanie przeznaczony na sfinansowanie dalszych operacji chorego na nowotwór mózgu 25-letniego Jakuba Bartola.

Jakub jest młodym artystą, jedynym synem Huberta i Iwony Bartol.
Od 6. lat walczy z chorobą nowotworową. Przeprowadzone badania w Akademickim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu wykazały nowotwór mózgu wielkości 6-ciu centymetrów. Usunięcia nowotworu o tym rozmiarze podejmują się tylko nieliczne kliniki specjalistyczne. Szpital Uniwersytecki w Heidelbergu zdecydował się na operację Jakuba, która mogła się odbyć dzięki spontanicznej i zbiórce pieniędzy organizowanej przez przyjaciół i znajomych. Podczas operacji, która miała miejsce 21 lutego 2013 r. usunięto ponad 70% guza. Niestety, jest to dopiero sam początek walki o Jakuba, którego czeka długie i bardzo kosztowne leczenie. Zbiórka pieniędzy trwa, mamy nadzieję, że aukcja dzieł sztuki w Centrum Sztuki w Staniszowie pomoże Jakubowi wyzdrowieć!

Wszystkie ważne informacje udostępniane są na stronie internetowej www.Jakub-Bartol.org
Dla osób korzystających z facebooka strona polska: http://www.facebook.com/events/491686504215194/ i niemiecka : http://www.facebook.com/GemeinsamFurJakub. Kontakt: info@Jakub-Bartol.org

Ogłoszenia

Czytaj również

Budują chodnik do TCTA

Patrolowali jezioro

Orle pamięta o Ryszardzie Semczuku

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Noa 6-03-2013 20:33
Zapraszamy także serdecznie na wspaniały koncert " HIP HOP dla Jakuba" który odbędzie się 09.03.2013 ( czyli w najbliższą sobotę) w MDK Muflon - w Jeleniej Górze o godz. 17 zagra masa mega fajnych kapel! M.in : NYLU,ZAMAR,HOOD CONNEKT,SAVOIR VIVRE,INKAUST BEEBOY&DŻEJPA, GARGUŚ I INNI! , wstęp to jedyne 20 zł. A dochód z koncertu- również będzie przeznaczony na dalsze leczenie Jakba Bartol. Razem możemy dokonać tego, czego każdy z nas z osobna nie dał by rady. Uratujmy ludzkie życie!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Doczekają się ronda

Ruszył proces o zabójstwo w noc sylwestrową

Pomnik odnawiany

Nietypowy finał Ligi Rocka

Parada już po raz 20.  

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
686
Tak
25%
Nie
72%
Nie wiem
4%