MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

W „Oświacie” bez zwolnień

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 27 lipca 2009, 7:35
Aktualizacja: 7:35
Autor: Angela
Zlikwidowany zostanie Zespół Obsługi „Oświata”, instytucja wspierająca wydział oświaty urzędu w obsłudze finansowej jeleniogórskich szkół. Zdecydowali o tym radni.

Obecnie budżet na szkoły będzie podlegał bezpośrednio pod naczelnika Waldemara Woźniaka, który zapewnia, że żaden z pracowników likwidowanej komórki nie straci pracy.

Decyzja o likwidacji Wydziału Obsługi Oświaty, która zatrudniała 12 osób, zapadła po kontroli dokumentów przez Regionalną Izbę Obrachunkową, która stwierdziła, że budżet na jeleniogórskie szkoły powinien być w jednej instytucji. „Oświata” przestanie istnieć 31 lipca. – W jej miejsce powołany zostanie w urzędzie miasta, w wydziale oświaty, referat finansowy czy ekonomiczny, jak się on obecnie roboczo nazywa – mówi Waldemar Woźniak.

– Dla szkół się nic nie zmieni, wszystko będzie jak dawniej. Nadzór bezpośredni nad realizacją i planowaniem budżetu będzie natomiast bezpośrednio podlegał pod naczelnika, czyli nie będzie tego robiła instytucja zewnętrzna dla potrzeb miasta, ale sam wydział.

W. Woźniak zapewnia też, że niewiele zmieni się również dla samych pracowników tej instytucji. Dla całej dwunastki przewidziano bowiem miejsca pracy. Zostaną oni przyjęci bądź do wydziału finansowego urzędu miejskiego, lub też do nowo powstającego referatu przy wydziale oświaty.

– Każda pracownica z likwidowanej instytucji ma prawo u nas znaleźć zatrudnienie, jeśli tylko wyrazi taką wolę, ale czy z tego skorzystają dowiemy się dopiero po pierwszym sierpnia – mówi Waldemar Woźniak.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Dużo drożej za śmieci

Klub seniora poczeka...

Bez nudy w Rudawach

Prezydent promuje zawidowskie anioły

Od dzisiaj płatne parkowanie

Czech pobił rekord  

Jeleniogórzanie uwielbiają festiwal teatrów ulicznych

Wszczęto śledztwo w sprawie KPR–u

Sonda

Czy mnożenie rządowych programów plus ma sens?

Oddanych
głosów
838
Tak
21%
Nie
76%
Nie mam zdania
3%