MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

W „Okrąglaczku wiosnę witały dzieci z rodzicami

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 22 marca 2017, 7:41
Aktualizacja: Czwartek, 23 marca 2017, 7:29
Autor: Org
Fot. Użyczone
Wczoraj (21.03) dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 27 „Okraglaczek” w Jeleniej Górze szukały wiosny razem z bohaterami bajki „ O krasnoludkach i sierotce Marysi”.

Rodzice z grupy „Tęczowe Nutki” od kilku tygodni przygotowywali przedstawienie na podstawie fragmentów bajki Marii Konopnickiej: „W podziemnej grocie króla Błystka”„ Jak Koszałek- Opałek szukał wiosny”, „Sierotka Marysia”, „U królowej Tatry”.

Całość wyreżyserowała i opracowała muzycznie nauczycielka „Tęczowych Nutek” Agata Guzewicz. Dekoracje, rekwizyty i kostiumy to dzieło pomysłowych mam, gdyż tatusiów na próżno było szukać wśród aktorów.
Na scenie pojawiły się Krasnoludki, Sierotka Marysia, Piesek, Wróbelki, Koszałek- Opałek, Król Błystek, Królowa Tatra, Zosia, Kubuś, Mgiełka Lisek i oczywiście Pani Wiosna.

Dzieci z zapartym tchem śledziły losy bohaterów bajki, przyłączyły się do wspólnego poszukiwania wiosny, pomagały Sierotce Marysi odzyskać skradzione przez lisa gąski. Najbardziej podekscytowane były dzieci, których mamy grały w przedstawieniu. Owacjom i brawom nie było końca.

Po przedstawieniu dzieci wspólnie z Wiosną uczestniczyły w kwiatowym korowodzie ulicami miasta, oznajmiając mieszkańcom o zakończeniu zimy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Zmiana orgnizacji ruchu w Ścięgnach

Stop takim przepustom

Samotnie na Mount Everest

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Agusia76121 22-03-2017 8:29
Brawa dla wspaniałych rodziców, którzy podarowali swój czas dzieciom! I jeszcze większe brawa dla Pani Agatki, która swoim zapałem, wspaniałą postawą, profesjonalizmem i ogromnym zaangażowaniem potrafi zachęcić do działania nie tylko dzieci!!! Brawo!!!
~80mama 22-03-2017 12:23
Pani Agatka jest niewątpliwie diamentem wśród nauczycieli! Potrafi dotrzeć do każdego dziecka i nawet najbardziej oporny maluch (jak mój) pokocha przedszkole :) Różnorodność zajęć a zwłaszcza nieocenione muzyczne i matematyczne dają naszym dzieciom wyśmienity start! Aż chce się współpracować!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Radny chce upamiętnić synagogę

Kandydaci PO

Nowe nazwy przystanków MZK

Rusza budowa kanalizacji deszczowej

Kto dyrektorem SP 11?

Sonda

Czy poprzez budżet obywatelski mieszkańcy powinni mieć coraz większy wpływ na miejskie inwestycje?

Oddanych
głosów
590
Tak
86%
Nie
9%
Nie mam zdania
5%