MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 21 września
im. Jonasza, Mateusza

W ogrodzie sekretów duszy kobiecej

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 8 kwietnia 2011, 13:12
Aktualizacja: 13:15
Autor: Agrafka
Fot. Agrafka
Za bramy tyłowego ogrodu zaprosiła wczoraj autorka wystawy „Kwiaty dla mnie” w Osiedlowym Domy Kultury na Zabobrzu Monika Konieczna. Prace z cyklu „Cud moje spotkanie z prababką” czy też „Pranie” można oglądać do 29 kwietnia.

Monika Konieczna sięga do pamięci zagrzebanej w przeszłości. - Interesuje mnie ludzka psychika i pokłady znaczeń, które drzemią w ludzkiej podświadomości. Pragnę wydobyć to, co uniwersalne i bliskie za pomocą języka znaku, zrozumiałego dla wszystkich. Tworzę prace przypominające stare pamiątki rodzinne, fotografie, mapy, relikwie. Poprzez to, co osobiste odwołuję się do tego, co wspólne – powiedziała autorka ekspozycji.

Jej poszukiwania artystyczne cechuje wolność twórcza i swoboda w doborze środków formalnych. Tworzy malarstwo warsztatowe, którego technika polega na nasyceniu grubych jedwabnych lub lnianych materiałów farbami do tkanin, przyrządzonymi według specjalnej receptury, którą Monika Konieczna poznała w pracowni profesora Sadleya. Tworzy również collage i instalację w przestrzeni.

M. Konieczna ukończyła Wydział Malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Dyplom uzyskała u profesora Andrzeja Klimczaka Dobrzanieckiego. Jest autorką wielu niezależnych projektów. Swoje prace prezentuje także na różnych festiwalach w kraju i za granicą. Jej wystawy można było oglądać m.in. na Przeglądzie Młodej Sztuki w Ekstremalnych Warunkach SURVIVAL we Wrocławiu, czy też w galerii Mieszkanie Gepperta we Wrocławiu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Silesia Sonans: Agnieszka Rehlis zachwyciła

„Cień bestii” w ZTA

Wieczór z akordeonem

Komentarze (1) Dodaj komentarz

Piipi Jelonkowa 8-04-2011 17:34
~FAJNIE !! bo, ..dzęki jej malarstwu dotarłam do .. ogrodu,tego *zaczarowanego z powieści Lewisa Carrolla ! .. i chociaż nie jestem Alice´s .. to jednak tej Artystki prace ..są dla mnie zabawą w "zaczarowane" z dziecinnstwa

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Orle pamięta o Ryszardzie Semczuku

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 10

62. Wrzesień Jeleniogórski na plakacie

Burza po interwencji w autobusie miejskim

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
686
Tak
25%
Nie
72%
Nie wiem
4%