MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 11 sierpnia
im. Lecha, Zuzanny

W ogniu pytań przez sto pięćdziesiąt minut

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 8 listopada 2010, 21:30
Aktualizacja: Środa, 10 listopada 2010, 7:58
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Dwie i pół godziny trwała dzisiejsza debata w ramach akcji „Masz głos, masz wybór”, w której na pytania odpowiadało wszystkich sześciu kandydatów na prezydenta miasta. Atmosfera, zwłaszcza wśród publiczności, była gorąca. Jednego mężczyznę obsługa debaty musiała wyprowadzić z sali koncertowej Filharmonii Dolnośląskiej.

Marzena Machałek (Prawo i Sprawiedliwość), Elżbieta Matiasz (Wspólnota Jeleniogórska), Marek Obrębalski (Razem dla Jeleniej Góry), Robert Prystrom, (Wspólne Miasto), Sylwester Urbański (Sojusz Lewicy Demokratycznej) i Marcin Zawiła (Platforma Obywatelska) stanęli oko w oko z publicznością, która niemal w całości wypełniła dużą salę Filharmonii Dolnośląskiej.

Kandydaci, którzy najpierw wylosowali miejsca, usiedli na estradzie pomieszczenia, aby znaleźć się w ogniu pytań zadawanych zarówno przez przedstawicieli organizacji pozarządowych, jak i przybyłych na debatę jeleniogórzan. Po jednym pytaniu każdy z kandydatów mógł zadać swojemu konkurentowi.

Debatę przeprowadzoną według ściśle określonego regulaminu moderował Tadeusz Siwek. Zebranych w imieniu organizatorów przywitał prezes Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych Stanisław Schubert.
Politycy mieli minutę na prezentację. Marcin Zawiła i Sylwester Urbański nawiązali do swoich urodzin w Jeleniej Górze, z kolei Marzena Machałek powiedziała, że tu urodziła się największa miłość jej życia – czyli syn. Wszyscy kandydaci dali do zrozumienia, że kochają nasze miasto i chcą dla niego jak najlepiej.

Organizacje pozarządowe zapytały kandydatów, czy wykażą udokumentowaną wolę współpracy z nimi po wyborze na stanowisko prezydenta miasta. Interesowano się także podejściem gości do prawa pracy i mieszkania, a także do losu osób niepełnosprawnych.

Wszyscy pretendenci do fotela prezydenta wyrazili chęć współpracy z organizacjami pozarządowymi. W pozostałych przypadkach odpowiedzi także pokrywały się. Sylwester Urbański, w nawiązaniu do mieszkań socjalnych, powiedział, że oczekuje na ustawę, która zobliguje państwo do płacenia za ich powstawanie. Robert Prystrom mówił o potrzebie wykorzystania poddaszy i pustostanów, a Marek Obrębalski – o planowanym otwarciu bloku socjalnego przy ul. Wyczółkowskiego. Marzena Machałek zapowiedziała wprowadzenie języka migowego jako obowiązującego w urzędach.

W serii pytań zadawanych przez kandydatów do konkurentów nie zabrakło złośliwostek. – Czy państwo nie traktują tych wyborów jako testu popularności przed przyszłorocznymi wyborami do parlamentu – zapytał Marzenę Machałek i Marcina Zawiłę Marek Obrębalski. Dodał, że Marcin Zawiła już raz nie dokończył kadencji jako prezydent miasta, bo wybrał wygodniejszą posadę posła. – Z odległości od swojego gabinetu nie widział pan, że odbyłem pełną kadencję! – odgryzł się M. Zawiła i dodał, że chce być prezydentem, aby móc odpowiadać za własne błędy, a nie – jak to się często dzieje – za błędy obecnej ekipy.

Posła Marcina Zawiłę zapytano, co zrobił – jako poseł – aby oddalić widmo postępującej marginalizacji Jeleniej Góry i likwidacji poszczególnych instytucji (w perspektywie z miasta ma zniknąć wydział paszportowy urzędu wojewódzkiego, samorządowe kolegium odwoławcze oraz izba skarbowa). Poseł nie odpowiedział konkretnie na pytanie: przedstawił swoje osiągnięcia w walce o pozyskiwanie funduszy na ochronę zabytków.

Marcin Zawiła spytał Marka Obrębalskiego, dlaczego w mieście nie powstały miejsca pracy dla młodych ludzi. – Poza Castoramą – dodał żartem. Prezydent zrozumiał, że to wyraz zadowolenia z tego, co powstało. Podkreślił też, że miejsc pracy będzie przybywać wraz z realizowanymi przez miasto inwestycjami.

Robert Prystrom zarzucił prezydentowi niegospodarność i „sprzedanie 30 tysięcy mieszkańców za kilka milionów złotych”. To w nawiązaniu do prywatyzacji Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej i spodziewanych podwyżek opłat. Marek Obrębalski odpowiedział, że pojmuje prywatyzację PEC w innych kategoriach, a wpływy z niej to nie kilka milionów, ale 43 miliony. Dodał też, że władza lokalna nie ma wpływu na koszty energii.

Sylwester Urbański z kolei spytał parlamentarzystów, czy przyciągnęli do miasta znaczących inwestorów. Marzena Machałek podkreśliła, że gdyby zajęła się rozmowami z przedstawicielami biznesu, mogłaby mieć kłopoty z prawem. Dodała także, że zadaniem posła jest tworzenie klimatu sprzyjającego inwestycjom. Marcin Zawiła – ze swej strony – wyraził zadowolenie z faktu przystąpienia do prywatyzacji Uzdrowiska Cieplice legnickiego KGHM.

Elżbieta Matiasz spytała Sylwestra Urbańskiego o wizję komunalizacji szpitala wojewódzkiego. Kandydat powiedział, że placówka ma około 80 milionów złotych i wymaga programu oddłużeniowego, który – jeśli się nie powiedzie – może dać miastu pretekst do przejęcia szpitala.

Po tej serii nastąpiła otwarta i najdłuższa część debaty. Głos oddano mieszkańcom. Chętnych do zadawania pytań było na tyle wielu, że wolontariusze mieli kłopot z ustaleniem kolejności. Zawiódł też sprzęt akustyczny, ale – mimo to – ludzie rwali się do przepytania kandydatów na najważniejszy urząd w mieście.

Rozmawiano o rowerach i tworzeniu ścieżek rowerowych. W słowach Marka Obrębalskiego, że o zakazie wjazdu rowerów do Parku Zdrojowego nie decyduje projektant rewitalizacji, ale regulamin miejski zabrzmiał cień szansy na to, że absurdalny zakaz wjazdu jednośladów na teren parku nie wejdzie jednak w życie. Marcin Zawiła nawiązał do absurdu hasła o Jeleniej Górze jako rowerowej stolicy Polski, bo w mieście nie ma sieci traktów dla jednośladów. Wszyscy kandydaci zapowiadali politykę ułatwiającą żywot rowerzystów w mieście.

Poruszono kłopot giełdy w Cieplicach i kłopotów z ruchem samochodowym. Zdaniem Sylwestra Urbańskiego teren przy ulicy Lubańskiej powinien zostać zabudowany halami targowymi. Marek Obrębalski podkreślił, że rynek ten daje miejsca pracy osobom niepełnosprawnym (spółdzielnia SIMET) i nie należy go likwidować. Marcin Zawiła zaproponował zmianę organizacji ruchu w tym miejscu.

Pytano o szkolnictwo. Sylwester Urbański podkreślił konieczność zachowania rejonizacji przy naborze do placówek oświaty (zlikwidować to ma – zdaniem kandydata – nierówności jeśli chodzi o liczbę uczniów). Marcin Zawiła z kolei zaproponował mniej liczne klasy, co pozwoliłoby na utworzenie większej liczby oddziałów i pewniejsze etaty dla nauczycieli. Robert Prystrom powiedział, że na oświacie się nie zna i nie będzie nic obiecywał: zatrudni fachowca, pełnomocnika, który zajmie się uporządkowaniem spraw edukacji.

Mówiono o bolączkach komunikacji miejskiej. Marcin Zawiła wrócił do swojego pomysłu z szybką koleją (tramwajem) z Jeleniej Góry do Sobieszowa i dalej – do Jakuszyc. – Niektórzy mówią, że to mrzonki, ale ja rozmawiałem już z kilkoma operatorami i są chętni na prowadzenie takiej linii z pomocą lekkich szynobusów – powiedział. Elżbieta Matiasz sprawę ucięła krótko: trzeba zmienić dyrekcję MZK. Z kolei Robert Prystrom dodał, że przekształcenie MZK w spółkę tylko podniosło koszty utrzymania przewoźnika.

Sporo emocji wywołała kwestia bezpieczeństwa. Marcin Zawiła zaproponował utworzenie funduszu nagród dla strażników miejskich, bo „ są gorzej traktowani niż policjanci i nie mają odpowiedniej motywacji do pracy”. – Jeśli zostanę prezydentem, 1 stycznia 2011 roku rozwiążę straż miejską, bo jest za droga, a zaoszczędzone pieniądze przeznaczę na 40 etatów dla policji – powiedział Robert Prystrom. Dodał też, że jest konieczność budowy komisariatu policji na Zabobrzu. Marzena Machałek zaznaczyła, że bezpieczeństwo w mieście potraktuje priorytetowo – zarówno w kwestii praktycznej (więcej patroli) jak i programów prewencyjnych.

Zapytany o możliwość współpracy między kandydatami po wyborach, Marcin Zawiła oświadczył, że jest otwarty i nie buduje zapór. Dodał także, że ma swoje zobowiązania wobec Platformy Obywatelskiej. I był to bodaj jedyny polityczny akcent wśród wystąpień kandydatów.

Kandydaci dyskutowali także odpowiadając na pytania z zakresu finansów miasta (skąd wziąć pieniądze na realizację programów wyborczych), o ucieczce z Jeleniej Góry młodych ludzi i zapobieganiu temu zjawisku, o sporcie i nadziejach z nim związanych, o obawach przed otwarciem niemieckiego rynku pracy, a także o ekologii i turystyce.

Kilka pytań zadano w przedłużonym czasie debaty. Wprawdzie regulamin przewidywał dwugodzinne spotkanie, sami kandydaci poprosili o prolongatę spotkania, aby wszyscy chętni mogli przedstawić swój problem. Organizatorzy, nie bez oporów, zgodzili się. Mimo półgodzinnej „dokładki” czasu dla kilku osób zabrakło. Pretendenci do fotela byli jednak do dyspozycji zainteresowanych już po zakończeniu spotkania.

Debata przebiegła w atmosferze zawodów sportowych. Zwolennicy poszczególnych kandydatów nagradzali swoich faworytów burzliwymi oklaskami, ale i nie zabrakło także odgłosów dezaprobaty. – Nie mogę panu wyłączyć mikrofonu, bo go pan nie ma – mówił Tadeusz Siwek, moderator, do pewnego mężczyzny, który – głośno – wykrzykiwał pretensje pod adresem prezydenta Marka Obrębalskiego. Mieszkaniec został wyprowadzony z sali.

Na koniec wszyscy kandydaci podziękowali przybyłym na spotkanie jeleniogórzanom oklaskami.

Ogłoszenia

Czytaj również

Plaża nad Bobrem otwarta

Ruszyły prace przy estakadzie

Będzie nowa siedziba ODK

Komentarze (132) Dodaj komentarz

~kleoo 8-11-2010 21:49
Po tym co zaprezentował Ob.rębalski tochyba nawet rodzina za nim nie zagłosuje, zero konkretów i słabiutkoooo z każda minuta mniejszy się robił Najlepiej wypadł Zawiła i Urbański reszta kandydatów to tło
~~JG 8-11-2010 21:49
Najlepszy był i tak obecny Prezydent Marek Obrębalski. Druga kadencja jest pewna. Ma Pan głosy większości Jeleniogórzan.
~hahah 8-11-2010 21:54
do powyżej MO to porażka, rowerowa stolica polski bez kilometra dori w 4 lata, i dalej same obietnice będzie, robię, itd a 4 lata to co zrobił?? wszyscy są lepsi od teoretyków którzy nie powinni wychodzić z uczelni bo w rzeczywistym życiu sobie nie radzą. Jedynie Zawiła i Urbański czują o co w tym mieście chodzi i coś osiągneli a nie tylko przez 30 lat w kółko tą samą książke na wykładach powtarzali aż zasypiali studenci
~pytanko.. 8-11-2010 21:57
obecny prezio taki am stosunek do mieszkańców że ludziom puszczają nerwy i na debacie musieli jedną osobę wyprowadzić bo nie wytrzymała na ten stek banialuk i powiedziała co myśli o MO. Chyba do papieża można się szybciej umówić Ludzikrew zalewa na tą ignorację co parę osób chyba na sali głośno mówiło A n adodatek jeszcze koleś ma czelność mówić że jest wszystko super i się chwalić ale CZYM??? do szkoły i nie mówie o uczelni ale średniej powtarzac pare przedmiotów
~`jelgor 8-11-2010 21:59
Panie Marku, niech się Pan nie przejmuje tymi malkontentami. I tak wszyscy rozsądni wiedzą co Pan dla mieszkańców miasta zrobił. Popieram Pana i cenię Pana wiedzę i opanowanie.
~mpim zdaniem 8-11-2010 21:59
Urbanski wyszedł najlepiej . I to wlasnie na niego zagłsuję !! URBAŃSKI SYLWESTER - jestem na "TAK"
~wiidz3 8-11-2010 22:00
Po tym co dziś było tylko Zawiła i Machałek się liczy. Reszta to żenada!!! Matias chyba przez pomyłkę tam przyszła i myslała że na koncert idzie. Obrebalski facet ma taki tupet że teraz rozumiem dlaczego sala musiała meić 15m wysokości Chyba edyne miejsca pracy ktore stworzył to 40 osób w urzędzie miasta !!!! jeszcze parę lat mu dajmy to zatrudni wszystkich hahah zmarnował 4 lata, przepraszam zadłużył miasto i jeszcze każe się cieszyć!! Obłęd jeszcze parę lat tego kolesia a będzie tu 40tys (parę tysięcy wyjechało za obecnego prezia
~Ciepliczanka 8-11-2010 22:03
Panie Obrębalski, dziękuje Panu za to co Pan robi dla Cieplic. Zawiła niby Ciepliczanin a nic dobrego nie zrobił, tylko opowiada bzdury. Brawo Panie Prezydencie. Takiego Prezydenta jak Pan potrzebuje miasto.
~ocenka 8-11-2010 22:08
Podobałmi się p. Prystrom i p. Urbański. Ten duet by się sprawdził.
~lala 8-11-2010 22:08
Stawiam zawsze na ludzi kompetentnych, opanowanych i rozsądnych. Dlatego też te wybory wygra Marek Obrębalski. Facet rozpoczął tak wiele inwestycji i dba o miasto.
~helies 8-11-2010 22:09
obrębalski to powdwyżki cen MZK, cen wody, zadłużanie miasta Za jego kadencji parę tysięcy znów mniej mieszka w naszym mieście Niech ktos wskaże jedną rzecz którą zrobił od poczatku do końca? Nie ma chyba takiej Miasto brudne, zaniedbane bez dóg rowerowych KONIEC z doktorami, teoretykami Czas na konkretnych doświadczonych ludzi jak Zawiła
~sa 8-11-2010 22:10
może jakiś film wrzucicie ??
~drek 8-11-2010 22:14
Zawiła słabiutko, słabiutko. Tylko Mareczek
~stopieniekk 8-11-2010 22:16
obrębalski to porażka nawet Matias lepie wypadła Wygra Zawiła ma za sobą większość głosów, bo jest bliżej mieszkańców, zna ich problemy i z nimi rozmawia Ja się tylko dziwie jak taki ktoś jak MO ma czelność w żywe oczy mówić co to on nie zrobił Niech powie np dlaczego nie dał kasy na szczepienia dla dzieci (miały być wszystkie w JG szczepione ) a z kilkuset dał kase na niewielką część, bo co trzeba było auto służbowe na nowe wymienić? Takich chcecie dalej utrzymywać? koniec z MO czas na Zawiłę
~heher? 8-11-2010 22:19
Marcin Jelenia Góra stawia na Ciebie. Pokaż tym oderwanym od życia naukowcom czego ludzie potrzebują. Jak taki prezio ma znac problemy jak do domu i do pracy wozi się słuzbowym autem, jada na bankietach, lata do Chin, Rosji i niewiadomo gdzie jeszcze za publiczne pieniądze i jeszcze śmie mówić że ludzie mają super, dobrze płątną prace itd czy ten facet w życiu raz chociaż normalnie pracował A kysz z urzędu idź zarabiać w normalnej pracy i zobacz jak to jest a nie za miejskie pieniądze z 10 tys miesięcznie brać
~~JG 8-11-2010 22:20
A skąd ten Zawiła nabrał takich samorządowych doświadczeń???? Ta Pani nazywa się Matiasz, a nie Matias jak śledź. Marek górą! Tak trzymać! Mieszkańcy idą razem z Prezydentem Obrębalskim.
~dlaczego? 8-11-2010 22:21
Nikt nie zapytał pana Obrębalskiego czemu pozyskane mieszkania komunalne wystawia się na wolny rynek a nie daje ludziom potrzebującym,nie budując przy tym żadnych mieszkań. Zrujnowane mieszkania są wystawione na przetarg ,tam nie ma zainteresowania nimi, i tak stoją pustostany a ludzie z listy dalej odsyłani są z kwitkiem.---skandal.
~Widz 8-11-2010 22:22
Oczywiscie zobowiazania wobec Platformy to :miejsca pracy dla swoich ,rady nadzorcze naczelnicy no i zona .Tak to bywa z partiami i partyjnymi kolesiami.Juz sie ciesza ci co dumnie i zpogarda podsmiewali sie jak inni wyprowali flaki aby zaprezentowac swoje pomysly.PO i reanimowana Unia Wolnosci juz szykuje sie do wladzy.To powrot Czernow Papaj Korzeniowski Tomera i wielu tych ktorzy wiernie i sluzalczo oddaja sie partyjniactwu.Oj szykuje nam sie wladza,oj bedzie to ciekawe Tow. Wzaj emnego Wspomozenia sie.
~skandalll!! 8-11-2010 22:22
czy to prawda że mareczek bierze opnad 10 tys na miesiąc z kasy miejskiej? a jego żona też tam pracuje i ile ma koło 4 tys? co to jest prywatne miasto, królestwo? że mieszkańcy Jeleniej Góry mają całą rodzine na utrzymaniu? Która rodzina w Jeleniej Górze dostaje jeszcze miesięcznie z 15 tysięcy na rękę z pracy w urzędzie? Ludzie zarabiają tyle rocznie co oni w miesiąc wyciągają !!!!! skandal !!!
~klakier 8-11-2010 22:26
Najwięcej oklasków dostał kto i cały czas go oklaskiwano no kto - wiadomo Robert Prystrom. 2 miejsce to Sylwestre Urbański 3. to Pani Marzena - kamiennogórzanka. Naj była P.Prezydentowa od zwierzątek. Żenada !!
~antyPO 8-11-2010 22:26
a ile Zawiła bierze jako poseł i dodatkowo jako dyrektor biblioteki plus jego żona jako dyrektorka muzeum. Czy to nie skandal???? Te pieniądze pochodzą z naszych podatków.
~achorn 8-11-2010 22:27
Najwięcej klakierów zgromadził w sali Filharmonii pan Prystrom. Zabawnie wypadła pani ze "Wspólnota". Czy oni nie mogli poszukać sobie innego kandydata? Pani Machałek ma doskonałego fotografa. Pięknie retuszuje! Kandydat lewicy Kusiakiem nie jest, ale mówił z sensem. Debat mało ciekawa, ale lepsza jak 4 lat temu, kiedy jeden z kandydatów proponował budowę tunelu na szosie do Wrocławia. Na finał przewiduję Prystroma z Zawiłą i prezydentem zostanie znów Historyk. Jak w RP.
~fix 8-11-2010 22:27
A Marcin to ile zarabia ( jeden z mniej aktywnych posłów) a żona to ile ma w muzeum
~portamenko 8-11-2010 22:27
Czy prawdą jest że za poparcie z wrocka marek zobowiazał się przygarnąć do urzędu tych wszystkich którzy wylecą z wrocławia robiąc miejsce koalicjantowi dutkiewicza?. mareczek to rady nadzorcze pomiędzy znajomych z uczelni porozdzielal i teraz żal ściska.... że trzeba będzie popracować a nie wszystko będzie pod nosek podane No ilu z AE jest teraz w radach nadzorczych?
oskarl 8-11-2010 22:30
Nie wiem, czy sprawozdawca chaotycznie opisał debatę, czy kandydaci nie wiedzą jeszcze na co kandydują? Jakie zadania ich czekają i jak zaradzić konkretnym problemom. Prystrom strzelił sobie gola do własnej bramki. Wykluczył głosy na WM strażników miejskich i ich rodzin oraz sympatyków. Przecież oni nie przekwalifikują się na policjantów. A praca to priorytet. To pewnie początek zaplanowanych „reform”. Z treści powyższej wynika tylko chaos i gdybanie. Programy merytoryczne będą dopiero tworzyć jak już zasiądą na stołku prezydenta. Zero wiedzy dla czytelników. Lepiej było to puścić w całości na wizji, to byśmy przynajmniej się pośmiali, albo twarz w dłoniach zakrywali. Tragiczny skład...
~hip=hop 8-11-2010 22:31
Te debaty są niewiele warte. Przychodzą jedynie sztaby wyborcze i kandydaci na radnych z rodzinami. Jedno wielkie klakierstwo! szkoda czasu, bo i tak wygra Obrębalski.
~poro 8-11-2010 22:31
Byłam tam osobiście. Dla mnie najlepiej wypadł Pan SYLWESTER URBAŃSKI i to własnie na niego oddam głos. Pozdro
~gryf 8-11-2010 22:32
Głosuj na Mariana Zawiłę - to nasz Prezydent
~wyborca 8-11-2010 22:34
Byłem na spotkaniu, szkoda, że nie każdy miał możliwośc zadania pytania kandydatom.Pozytywnie zaskoczył mnie S. Urbański konkretnie odpowiadał i ma poukładane w głowie, mój faworyt Zawiła dzisiaj niestety gorzej wypadł. Moim zdaniem debata obnażyła słabośc M. Obrębalskiego i Pani MAchałek
~jeszczeto. 8-11-2010 22:35
w szkołach i urzędzie szykowane sa duże zwolnienia i się zdziwicie kogo dostaniecie w spadku z wrocławia na sekretarza miasta i wicka od oświaty. Chyba prawdą jest też to co mówią że za poparcie i możliwość dalszego podrózowania po świecie nasze słonce karkonoszy odda realną władze w obce ręce które nam zgotują niezły sajgon Zobaczycie ilu nauczycieli poleci od nowego roku szkolnego niby w związku z niżem demograficznym
~hertfil 8-11-2010 22:41
wy sobie tu gadajcie a we wrocku już ludzie muszą decydować do końca listopada kto wyraża zgodę na pracę w Jeleniej Górze. Zrobią przy pomocy mareczka takie kuku wszystkim że się nikt nie pozbiera We wrocku masa ludzi idzie do zwolnień w oświacie i urzędzie i po to ten sojusz z tutejszym preziem żeby ich tu przechowac parę lat kosztem jeleniogórzan. Myślicie że to daleko? 1,5H godziny jazdem autem to tak jak w porannym szczycie z Krzyk na psie pole a do tego dodatki itd Wymiotą mase ludzi ze spólek miejskich, oświaty i urzędu
~edi 8-11-2010 22:41
URBAŃSKI-wyszedł najlepiej.pozatym trzeba postawic na kogoś nowego a nie np. na kogos w stylu pana Zawiły ktory nas olał definitywnie uciekając do Warszawy...o reszcie nawet nie wspominam....
~:) 8-11-2010 22:45
do gryf: ale Mariusz Obrębalski też był ok
~Urbański 8-11-2010 22:46
Popieram Sylwestra Urbańskiego - jedyny stonowany facet z klasą w całym tym towarzystwie.
~wicek 8-11-2010 22:47
możecie dalej paplać głupoty i tak wygra Marek Obrębalski. Sprawdził się przez 4 lata i druga kadencja przed nim.
~Urbański 8-11-2010 22:53
Popieram Sylwestra Urbańskiego - jedyny stonowany facet z klasą w całym tym towarzystwie.
~Randka 8-11-2010 22:55
Tutaj klasą dla siebie jest Robert Prystrom , nie buja w obłokach jest rzeczowy , ma dużą wiedze jest konsekwentny ,bezpartyjny operuje konkretami i i rzeczową realną propozycją rozwoju miasta , góruje nad historykiem Zawiłą i chorym na niemoce Obrebalskim - niczego sobie jest urbanski ale Machałek to fartuszek do ochrony wodza Kaczyńskiego kobieta nie do roboty tylko do statystyki PIS-u .
~Tylko 8-11-2010 23:00
Tylko Robert Prystrom. Konkrety i sensowny program:)
~waldek_a 8-11-2010 23:01
Znając poparcie dla Platformy w naszym Mieście, pewnie wygra Zawiła i bardzo proszę tych którzy tak zagłosują aby nie pluli sobie w brodę po roku, bo przypominam Obrębalski też był 4 lata temu z platformy. Ci faceci robią to co w całym Kraju - obiecanki, obiektywne trudności, kosmetyka personalna i znowu "wadza". Niech wygra Urbański.
~konkreciak 8-11-2010 23:15
Prystrom i Urbański ! Jeszcze nie wiem na którego z nich zagłosuję. W PORZĄDKU LUDZIE !
~żart 8-11-2010 23:16
Urbański = Malczuk = Sarzyński = Ładziński = Kusiak... Czrnym koniem jest Elżbieta Matiasz
~goral 8-11-2010 23:17
Obserwowałem tą debatę. Sylwester Urbański jako jedyny kandydat nie zabrał ze sobą KLAKIERÓW do filharmonii.
~Lee 8-11-2010 23:17
Wlasnie otworzyłem laptopa, Witam wszystkich kolegow z filharmonii. Troche sie spoźnilem jak widzę! To Miasto i tak ma wiecej rozsadku od nas zacietrzewionych sztabowcow! I jest pewne, ze nikt nie czyta tych bzdetów! Wiec mozemy kontynuować = OB.Rębalski musi odejść!!!
~pablo_jg 8-11-2010 23:17
Głosuję na Roberta Prystroma :)
~cóż 8-11-2010 23:19
Zawiła dla mnie taki prawdziwy bajkopisarz i wierszokleta, miły i sympatyczny człowiek, ale nie na prezydenta, te opuszczone okulary na nosie dodają mu "IŚCIE" historycznego wyglądu :) Na tych bajeczkach już się poznaliśmy jakiś czas temu, Pan został prezydentem, ale jak się pojawiła okazja na posłowanie, to Pan się długo nie zastanawiał. Teraz ma być tak samo? Oddam głos na najmniej uwikłanego "w system" człowieka (nie na samą partię, która ma oczywiście swoje za uszami) - na pana URBAŃSKIEGO. Tak będzie chyba najrozsądniej.
~racjamm 8-11-2010 23:21
nie wierzycie w ogromne zwolnienia i desant ludzi z wrocka za ich poparcie marka? zobaczcie sami mareczek pare dni temu podpisał umowę, BEZ PRZETARGU, na dzierżawę targowiska na zabobrzu i a kim jest prezes targowiska? człowiekiem który pare miesięcy temu przyjechał z wrocławia i TAM JEST ZAMELDOWANY!! ZACZEŁO SIĘ tak się marek spieszy że wymiatanie zaczął już przed wyborami, a potem będzie jeszcze gorzej Pójda pod nóż etaty w oświacie, urzędzie i spółkach komunalnych
poprawna1 8-11-2010 23:23
Pamiętacie program PO (UW) - "By żyło sie lepiej"? A mają wszędzie ludzi. Program Prystroma możecie juz wykorzystać w toalecie. Pod warunkiem, że nie jest z ekstra kredowego papieru;-)
~Lee 8-11-2010 23:25
Już jestem dalej: Jakoś dziwnie wymądrzeń szefa nie mógł już słuchać Sajnog? ... A i Wiktor też mial dosć i wyszedł po kwadransie! Superrambo Sylwester też nie miał wsparcia w kolegach partyjnych nie było Józka, Grażynki ... a i KrychaBus wytrzymala kilka minut!
Piipi Jelonkowa 8-11-2010 23:30
.. mężczyzni są wzrostem równi ..ale poglądy mają inne ! (..patrz.zdj.nr.2)
~Zaskoczony 8-11-2010 23:30
Byłem na tej debacie i powiem krótko, tylko trzy osoby były merytorycznie przygotowane i rzeczywiście wiedziały co chcą zaproponować mieszkańcom to: M.Zawiła, R.Prystrom, M.Machałek a totalna porażka to M.Obrębalski z tym swoim szyderczym uśmieszkiem ( tym doprowadził mieszkańców do złości ) i pani Elżbieta Matiasz ta pani nie potrafiła odpowiedzieć sensownie na żadne zadane pytanie ( pomyliła debatę z kabaretem), a wychwalany tu pan Urbański po prostu był słabiutki i powielał już znane pomysły. Nie podobał mi się ograniczony czas na udzielanie odpowiedzi, przez co nie zawsze można było uzyskać konkretnej odpowiedzi.
~lo-lo 8-11-2010 23:34
Proszę o szczere odpowiedzi na moje pytanie: \\\"Co zrobił p.Zawiła jako poseł trzech kadencji dla Jeleniej Góry?\\\" Rozumiem, że stworzył multum miejsc pracy w Książnicy Karkonoskiej. Po drugie, widzę że wyżej wymieniony \\\"cosik\\\" nie może się zdecydować - w latach 90-tych nie walczył o reelekcje na fotel prezydenta JG - wybrał karierę poselską, teraz na rok przed upływem kadencji opuszcza sejmowe ławy (i niedokończone sprawy - o ile jakieś wogóle były). A może to faktycznie tylko sprawa walki o stołki. Dla mnie M.Zawiła to facet przyjemny, ale niestety zupełnie niewiarygodny.
~wiecie co 8-11-2010 23:47
czy piipi jelonkowa i poprawna1 to ta sama osoba, mam takie wrażenie...
~Ooooo... 8-11-2010 23:55
Zadziwiają mnie, niektóre wpisy - czy na pewno uczestniczyliśmy razem w tej samej debacie !? Ja widziałem jak mieszkańcy przysłowiowej " suchej nitki " nie pozostawili na panu M.Obrębalskim a nawet starszy pan został doprowadzony wypowiedziami pana prezydenta do furii, a tu czytam takie dyrdymały. Najlepiej wypadli pan M.Zawiła i R.Prystrom.
~Polo 9-11-2010 0:02
Według mnie najlepiej wypadł Robert Prystrom, ma konkretny program, w którym na rozwiązanie poszczególnych problemów są konkretne rozwiązania a nie jak w przypadku niemal całej reszty same ogólniki .. zrobię to i jeszcze milion innych rzeczy ale skąd wezmę na to środki tego już nikt nie mówi i co ważne nie odcina się od ludzi murem. Głosuję na Roberta Prystroma
~Zdecydowany 9-11-2010 0:24
Do dziś nie miałem zdania ale byłem osobiście na tej debacie i jestem zdecydowany oddać głos na Pana Prystroma. Program rzeczowy i realny zresztą chyba najbardziej się spodobał publiczności wnioskując z oklasków nie jednokrotnie musiał przerywać wypowiedź by wyklaskała się publiczność. I się nie dziwie to jest szansa dla Jeleniej Góry. Głos na Roberta Prystroma
~xz 9-11-2010 2:26
http://www.youtube.com/watch?v=7EGcetb8da8
~KI P 9-11-2010 5:57
Prystrom, 55 straznikow x ich rodziny x znajomi x sympatycy. Gratuluje. Jeszcze trzeba wiekszoscs w radzie i opinie policji co juz jest nie do przejscia dla ciebie. Tak w ogole to fajny z ciebie gosc pozbawiajacy roboty tyle rodzin. Popatrz na Polske tam nikt nie ma takich pomyslow. Cielawe ile mandatow zaplaciles, zreszta co ty wiesz o rodzinie.
~uczestnik 9-11-2010 6:22
Marcin Zawiła, Robert Prystrom, Sylwester Urbański - a później juz nic
~j23 9-11-2010 6:24
Robert Prystrom albo Sylwester Urbański a reszta do roboty w marketach za 1200zł
~ja 9-11-2010 6:26
Kobiety głosują na kobietę!!!
~Lee 9-11-2010 7:09
Cześć filharmonicy już nadaję! Do PIIIIPPPIIII z 23.30. Wzrostem nie są równi - to zła perspektywa - nie dostrzegasz wielkości Ob.Rębalskiego???!!! ... Który nota bene musi ODEJŚĆ!
~Józef Onlajn 9-11-2010 7:14
Zdecydowanie stawiam na Marcina Zawiłę jako człowieka, co by nie mówić, doświadczonego politycznie i znającego świat poza opłotkami Jeleniej Góry. Swoją działalnością dowiódł, że jest w stanie przeprowadzić skomplikowane projekty. To człowiek pełen energii
~Acha 9-11-2010 7:42
Poziom debaty był bardzo słaby. Publiczność złożona z \"mieszkańców\" to w większości ustawka, słabej jakości, chyba na zasadzie sztabów wyborczych i kandydatów na radnych z rodzinami, przynajmniej tak to wyglądało sądząc po falach oklasków. Moderator widział jedynie pierwsze rzędy, nieliczni mieszkańcy, którzy siedzieli w tylnych rzędach nie mieli co liczyć na uwagę, bo wolontariusze z mikrofonami mieli za wysoko wejść parę kroków po schodach. Najlepiej merytorycznie wypadli panowie Zawiła, Prystrom i Urbański. Pani Matiasz sprawiała wrażenie jakby zapomniała po co przyszła, jej nieumiejętność złożenia konkretnego zdania wywoływała coraz większy pomruk dezaprobaty na sali. Pan Obrębalski skupił się na atakowaniu kontrkandydatów, ale cóż robić, gdy argumentów brak. Pani Machałek polegała w większości na doświadczeniu jako poseł, należą się gratulacje za zgrabne lawirowanie w odpowiedziach i odnośniki do programu, którego punkty są oczywistością dla przyszłości naszego miasta i tak
~Lee 9-11-2010 7:51
W debacie udział wzięli: 6. Mama Barbie 5. Ken 4. Chruszczow 3. Feliks dzierżyński 2. Papa Smurf i 1. Matka Teresa od Kutego
~hwg 9-11-2010 8:17
Robert Prystrom ma odpowiedź na KAŻDE pytanie, ma bardzo dokładnie opracowany szczegółowy program! Wydał go zresztą w postaci 64-stronicowej książki, kto chce - może go otrzymać w siedzibie "Wspólnego Miasta". W czasie debaty nie miał możliwości wykazania się swoją ogromną wiedzą + lata działalności w samorządzie i żywy kontakt z ludźmi (setki załatwionych pozytywnie spraw). Wszechstronne przygotowanie do pełnienia funkcji prezydenta ma ROBERT PRYSTROM.
~Mieszkaniec 9-11-2010 8:24
1 dla p. Matiasz, 2 dla M. Obrębalskiego, 3 dla p.M. Machałek, 4 dla S. Urbańskiego, 5- R. Prystroma ( za formę, dobrze opowiedziane bajki), 6- Marcin Zawiła.
~lj 9-11-2010 8:54
Byłem na debacie, i pozwolę sobie na kilka dygresji. Moim zdaniem najlepiej przygotowanym do debaty był Pan Prystrom, wykazał się dużą znajomością problemów miasta i mieszkańców i jak dobrze pamiętam to pan Prystrom doprowadził do tego, że nasz ukochany Wodnik przestał nas naciągać na kasę i zwrócił pieniądze ludziom, podobnie jego zaangażowanie w sprawie sprzedaży mieszkań za 1%, obrona naszego szpitala przed zamknięciem. Który z kandydatów ma takie osiągnięcia w pracy na rzecz mieszkańców. Jeszcze rodzi się we mnie pytanie o cud, bo jak to jest, że Platforma jeszcze miesiąc temu popierała Pana Obrębalskiego i nie słyszałem ażeby w ciągu tych czterech lat jego urzędowania miała do niego pretensje i nagle jest zły i źle prowadził miasto i lepszy jest Pan Zawiła no cud. Moim zdaniem jest to wewnętrzna walka partyjna i dlatego uważam, że najlepszym rozwiązaniem jest popieranie kandydatów bezpartyjnych którzy nie będą musieli słuchać warszawki ale nas mieszkańców dlatego tez namawiam w
~paradise 9-11-2010 9:02
Dla dobra Jeleniej Góry niech wygra Marzena Machałek!
~analityk 9-11-2010 9:08
Obrebalski wypadł jak zawsze "rewelacyjnie". W tej sytuacji powinien już dziś awansować wyżej i wyzwolić Jelenią Górę, nawet na 2 tygodnie do wyborów.
~WIEM 9-11-2010 9:09
Klakierzy swoich mocno chwalcie A Obrebalskiego mocno ganiajcie.4 lata temu wybraliscie wlasnie jego bo baliscie sie Prystroma .Zgnoiliscie Kusiaka teraz to samo czynicie z Obrebalskim.A co myslicie ze nowy to z gowna bat ukreci?!!! Bedzie i zrobi tyle na ile mu Rada zaakceptuje i podatku zbierze.Ale nie powiedzial ze zwolni 60 ciu z pracy .Ze da 5 mil.na SPORT bo zdaje sobie sprawe ze takich pieniedzy nie bedzie.Realnosc myslenia z rzecztwistoscia zatracil Zawila i Prystrom a Urbanski powiela slogany Kusiaka.Prystroma program to stare tezy lewicy.Machalek szkoda ze traci swoj elektorat,calkowicie nie zna problemu.Powiem krotko :krytykowac kazdy moze.Nikt nie jest potega aby ukryc swoje slabe strony.Kazdy moze zrobic tyle na ile moze cos zrobic.Napluc w twarz mozna kazdemu i widze ze Markowi kazdy chce to zrobic.Ale slabosc kazdego polega na tym ze sie jest anonimowym,i polega na tym aby byle czym , byle jak byle opluc.Taka jest wiedza naszego wyborcy.Marek trzymaj sie !!!!
~PZPR 9-11-2010 9:24
racja spotkanie kandydatow i ich rodzin,szkoda czasu . Latwo jest wydawac nie swoje pieniadze na organizacje takich spotkan,ktore nic nie daja.
ross222 9-11-2010 9:56
Debata Zdecydowanie dla Zawiły, który pozytywnie zaskoczył. Powyższe komentarze pisana za za pewne przez sztabowców poszczególnych kandydatów po przedstawiają obraz debaty w sposób wręcz kłamliwy. Bradzo źle wypadł Marek Obrębalski, choć aż tak zły nie jest. Zupełnie przyzwoicie Urbański i nawet Prystorm!!!! Ale w porównaniu do Zawiły, który ma ciekawy program i wie o czym mówi, to dzielą ich LATA ŚWIETLNE!!
~POrażka 9-11-2010 10:08
Niestety, był to festiwal niekompetencj i nędznego PR-u, jedynym wypowiadającym się merytorycznie i odpowiadającym na pytania był Obrębalski. Pozostali pretendenci wypowiadali się na tematy na, których się znali lub wydawało im się że się znają
~skleroza 9-11-2010 10:19
Ciekawy pomysł rejonizacji szkół zaprezentował S Urbański, jeśli mnie pamięć nie zawodzi, to zasada rejonizacji w Jeleniej Górze, została złamana, za jego przyzwoleniem. Gdy był wicekuratorem powstało gimnazjum omijające tę zasadę.
~kandydat wj 9-11-2010 10:25
Ela Matiasz od Kutego niestety kompletnie zawiodła
~lj 9-11-2010 10:59
Byłem na debacie, i pozwolę sobie na kilka dygresji. Moim zdaniem najlepiej przygotowanym do debaty był Pan Prystrom, wykazał się dużą znajomością problemów miasta i mieszkańców i jak dobrze pamiętam to pan Prystrom doprowadził do tego, że nasz ukochany Wodnik przestał nas naciągać na kasę i zwrócił pieniądze ludziom, podobnie jego zaangażowanie w sprawie sprzedaży mieszkań za 1%, obrona naszego szpitala przed zamknięciem. Który z kandydatów ma takie osiągnięcia w pracy na rzecz mieszkańców. Jeszcze rodzi się we mnie pytanie o cud, bo jak to jest, że Platforma jeszcze miesiąc temu popierała Pana Obrębalskiego i nie słyszałem ażeby w ciągu tych czterech lat jego urzędowania miała do niego pretensje i nagle jest zły i źle prowadził miasto i lepszy jest Pan Zawiła no cud. Moim zdaniem jest to wewnętrzna walka partyjna i dlatego uważam, że najlepszym rozwiązaniem jest popieranie kandydatów bezpartyjnych którzy nie będą musieli słuchać warszawki ale nas mieszkańców dlatego tez namawiam w
~proste 9-11-2010 11:17
po raz kolejny się wstydzę ze mieszkam w mieście prostaków! którzy pod wpływem chwili piszą farmazony, i niczym nie poparte tezy. Powiem szczerze, w ostatnich wyborach nie byłam zwolennikiem Obręba, ale dałam facetowi szansę i wg mnie on ją wykorzystał. Wiele zrobił i nie chrzańcie, ze nic się nie dzieje i ze ludzie uciekają. Żyjemy w Polsce! i każdy stad ucieka w Warszawie brakuje milion młodych ludzi a to Warszawa przecież. Znacie się wielcy znawcy tematu. Jeżeli chodzi o kandydatów, to szkoda słów. Tak przez Was podziwiany jeden z panów co tyle już doświadczenia zdobył i gdzie on nie pracował ... nigdy, był moim pracodawcą! tyran i despota, poza tym, ilu z was krzyczało, ze stop czerwonej krainie! obłudnicy! Pan kolejny nr 2 - już raz został obdarzony zaufaniem i co? pokazał nam swój tył i polazł gdzieś indziej, karierowicz. Kolejny Pan z elity wiele szumu mało roboty! a panie? to już jakiś obłęd totalny. Panie Obrebalski - Pan ma mój głos a jeśli an przegra - nie daj boże! to wina
~młoda 9-11-2010 11:27
Też byłam na tym spotkaniu i nie jestem zwolennikiem żadnego z kandydatów, chciałam usłyszeć bezpośrednio, co mają do powiedzenia. Prawdą jest, że niektórzy przyszli tam tylko, aby poklaskać swoim. Pomijając to wszystko starałam się wsłuchać, co kandydaci mówią i sobą reprezentują: Pani E.Matiasz - WIELKA pomyłka i niestety delikatnie mówiąc tylko się ośmieszyła. Pan S.Urbański - utarte frazesy, tak jakbyśmy byli w PRL pani M.Machałek - wszystkie kierowane do niej pytania podobały się jej, ale zamiast odpowiedzi, proponowała przeczytać program wyborczy i niepotrzebnie mówiła, że tak kocha Jelenią Górę.. Pan M.Obrębalski żyję w swoim świecie z przekonaniem, że tylko on jest super, denerwujące były jego pyszałkowate uśmieszki. Pan R.Prystrom za dużo obiecuję i chce walczyć z wszystkimi, choć niektóre wypowiedzi podobały mi się. Pan Zawiła mówił konkretnie, ale też miał nietrafione odpowiedzi. Reasumując najlepiej wypadli Zawiła i Prystrom zauważyłam też, że panowie potrafią między
~lidzia 9-11-2010 11:29
Ludzie mają bardzo krótką pamięć! Jeszcze nie tak dawno nie chcieli UW - Zawiła, nie chcieli AWSu - Pokój, a teraz popieraja i Zawiłę i Pokoja, czy dlatego że są w PO??? Przecież to są ci sami ludzie!!!! Żenada!
~knugot 9-11-2010 11:31
Nie lubię polityki i dlatego będę głosować na Prystroma,bo nikt za nim nie stoi i nie będzie musiał słuchać swoich klubowych bossów -co może a co nie może.Zawiła ustawi całą rodzinkę-ma liczną a o Obrębalskim nawet szkoda gadać-SLD,nigdy na nich nie zagłosuję,bo to nadal partyjniactwo.Trzymam kciuki za Prystroma i na niego namawiam mądrych ludzi do głosownia,bo na debacie był najlepszy.PANIE ROBERCIE,zwykli i rodowici jeleniogórzanie na Pana będą .Ma Pan rację Straż Miejska to nasze wyrzucone pieniądze.
~uhahany 9-11-2010 11:34
Czy Józef Onlajn z godz. 7:14 to kabareciarz??? Napisał że Zawiła to człowiek pełen energii. Uśmiałem sie do łez!!!!
~Lee 9-11-2010 11:42
A ten przytłuszczony sportowiec z rakietą spoglądający z baneru j...4 to Kto?
~ 9-11-2010 11:58
Straż Miejska bezpośrednio podlega panu prezydentowi a Policja nie i nie potrzebne jest rozwiązywać straż miejską tylko odpowiednio nią kierować. Pan Prystrom, niestety za bardzo jest nastawiony wojowniczo i jeśli wygra to nie wystarcza mu te 4 lata, aby wprowadzić ład i porządek w naszych urzędach. W swoich wypowiedziach przypominał mi J.Kaczyńskiego. A nie tędy droga, tylko dobrze zarządzający prezydent z kompetentnymi zastępcami będzie potrafił z tym sobie poradzić.Pan Robert musi zmienić nastawienie !
~Julcia kiss 9-11-2010 12:21
Ludzie ja byłam wczoraj na debacie i naprawde pan Prtystrom wypadł najlepiej pokazał że dla niego nie liczy się stołek a my ! A pan Obrębalski to omału pod stół się nie schował zero jakiejś wiedzy o naszych potrzebach .! Tak,tak panie Obrebalski jak to Pan Prystrom skierował do Pana \" Trzeba robić a nie obiecywać \" Zdedydowanie Moja rodzina i znajomi zagłosują na Prystroma .!!!!!
~malama 9-11-2010 12:31
Obecność p. E. Matiasz świadczy o tym jakie sa kryteria kandydowania. Patologia w tym zakresie jest żródłem przypadkowości, niekompetencji, braku wiedzy, doświadczenia i etc... WSTYD Czas sobie uswiadomić, że sposób kandydowania jest najsłabszym ogniwem demokracji i trzeba to zmienić.
~Kiciaaa 9-11-2010 12:33
Drodzy ludzie ! Lubicie wypisywac głupoty a nie patrzycie na ludzką tragedie !Nie pamietacie jak chcieli zamknąć szpital ? i co wtedy do Wrocławia byśmy jezdzili odalonego o 100 km ? Nie doceniacie takich rzeczy , a mieszkania które można kupić za 1 %, a wodnik który wysyła nak kosmiczne ceny za wode ! Pan Robert tym się zajmuje a wy tego nie doceniacie .!
~Obywatel 9-11-2010 12:50
"Marcin Zawiła spytał Marka Obrębalskiego, dlaczego w mieście nie powstały miejsca pracy dla młodych ludzi. – Poza Castoramą – dodał żartem. Prezydent zrozumiał, że to wyraz zadowolenia z tego, co powstało. Podkreślił też, że miejsc pracy będzie przybywać wraz z realizowanymi przez miasto inwestycjami." Czyli jak M. Obrębalski zostanie prezydentem to znów będzie nam serwował prace w sklepach i hotelach.
~Obywatel 9-11-2010 13:02
Widać że M. Obrębalski lubi spychać ludzi na margines socjalny odnawiając blok na Ul. Wyczółkowskiego lecz nie brał pod uwagę tego iż stoją tam dwa inne bloki a w nich męty, ćpuni, dilerzy i złodzieje. Policja powinna przejść się z pieskiem po przyległych blokach by jeszcze bardziej nie demo...lizować naszych mieszkańców dając im mieszkania w rejonie gdzie rodzą się takie patologie.
~P 9-11-2010 13:27
Likwidacja straży miejskiej nic miastu nie da. Ktoś to robić musi. W Polsce straże mają się dobrze. Odciążają Policję i Prezydent ma nad nimi kontrolę. Policjantowi nie wyda polecenia i nie rozliczy. Poza tym policja skupia się i słusznie na sprawach ciężkich. Na całym świecie funkcjonują lokalne policje. Sprawdziło się to i działa. Nasza jeleniogórska powinna być po prostu lepiej i sprawniej prowadzona. Komuś musi zależeć. Można wszystko powiedzieć i napisać, ale na ulicy są widoczni.
~Okooo 9-11-2010 14:01
Ludzie .! Odpuście chcecie mieć dobrze głosujcie na Prystroma
~głos 9-11-2010 14:42
Głosujcie na kogo uważacie, kazdy przecież ma swój głos, tylko nie żałujcie za 4 lata. Jedyny, który nie zabrał klakierów na spotkanie, którzy zadawaliby mu podstawione pytanka i bili brawo, to Sylwester Urbański. Byłem tak i widziałem. Dla niego brawo za odwagę.
~jugo 9-11-2010 15:13
najlepwszy program wyborczy to ostra krytyka rządzących. Obiecać można wszystko ale nikt nie mówi w jaki konkretny sposób tego dokona. To dla wyborców.
~gajowy 9-11-2010 15:41
NO pochasaliście sobie, a teraz sztabowcy won z forum
~mieszek 9-11-2010 16:36
Ta pani Matiasz - to tragedia - nie rozumiała pytań zadawanych jej i tym samym odpowiadała takie straszne bzdury, że aż wstyd było słuchać. Kto tą panią wystawił do wyborów - jakieś nazwiska tych decydentów politycznych !!!!
~Zawiła 9-11-2010 19:36
NIECH PAN ZAWIŁA PUBLICZNIE POWIE, CZY ZA ROK (jeśli zostanie prezydentem miasta) BĘDZIE KANDYDOWAŁ NA POSŁA i czy ZOSTAWI Jelenią Górę, jeśli zdobędzie poparcie? Czy star w wyborach to nie jest tylko alternatywa, gdyby nóżka się powinęła za rok?
~do 19:36 9-11-2010 20:17
Spóźniłeś się z tym pytaniem! Na debacie zapytał o to pan Obrębalski i dostał wyczerpującą w tym temacie odpowiedź :)
~do 20:17 9-11-2010 21:15
tzn? co odpowiedział?
~do 21;15 9-11-2010 22:53
Na początek powiedział, dlaczego zdecydował się kandydować ( min.miał już dość tłumaczenia się z złej wykonywanej pracy i to nie swojej ), ponadto jeśli zostanie wybrany nie zostawi Jeleniej Góry, bo mu zależy aby w końcu się rozwijała a młodzi ludzie nie uciekali z miasta. Na marginesie poinformował, że nieprawdą jest to, że nie dokończył pracy jako prezydent i posłem został dopiero po skończonej kadencji.
~do mieszek 9-11-2010 23:01
Masz rację w trakcie debaty było to wręcz śmieszne, ale w tej chwili uważam za żenujące ( szkoda kobiety). Jak można było wystawić tą panią na Prezydenta ? Jelenia Góra przez pryzmat takich kandydatów staję się śmieszną :(
~jaga 9-11-2010 23:03
Byłem na debacie i w odróżnieniu od wielu tutaj wypowiedzi mogę obiektywnie się na ten temat wypowiedzieć.Najlepiej wypadł p.Robert Prystrom,wypowiadał się rzeczowo i na temat,pozostali odstawali, a odgrzewane kotlety nikomu nie smakują.Jedyną alternatywą na kolejną kadencję i właściwe kierowanie miastem jest p. Robert Prystrom.Na niego będę głosował,wiem że mnie nie zawiedzie.
~agat 10-11-2010 8:28
i tak wygra URBAŃSKI zobaczcie ranking na prezydenta
~poparcie 10-11-2010 11:50
Popieram pana Urbańskiego.
~avoncold 10-11-2010 14:48
URBAŃSKI to klasa widac że wiem co mówi!!!!!!!!!! to on powinien zostac prezydentem
~Rozbawiony 10-11-2010 16:15
Byłem na debacie , słuchałem pilnie. Powiem tak, o ile M. Zawiła , S. Urbański wiedzieli po co przyszli , wiedzieli co mówią o tyle pozostali bili pianę. R. Prystrom swoimi mrzonkami, populistycznymi hasłami zamacił ludziom w głowie że prawie uwieżyli w to co mówił. Tyle zmian obiecanek, a gdzie był jak razem z W. Prystromem - ojcem byli w Radzie? Prawdą jest również że R. Prystrom zaopatrzył sie w dużą grupe klakierów. NIE DAJCIE NABIJAĆ SIE W BUTELKĘ . Na koniec , czy R.Prystrom rozliczył ( kasa) sie w pozytywnym tego słowa znaczeniu ze swoimi pomocnikami z przed 4 lat ?
~Jerzy Bu. 10-11-2010 18:01
\"Matka chwalą nas ,ty mnie ,a ja was\" Tak oprócz jedynego kandydata Roberta Prystroma -wypadła cała reszta darmozjadów , a w szczególności Zawiła i Obrębalski.To miasto potrzebuje takich ludzi jak pan Robert.Reszcie polecam stanąć w kolejce w Urzędzie Pracy.
~Jurek M. 10-11-2010 19:58
W mojej ocenie Obrębalski jest najlepszym prezydentem jakiego miała do tej pory Jelenia Góra. Robi dużo dla miasta. Bardzo bym chciał, żeby wygrał wybory i utarł nosa tym z PO. Trzymam za niego kciuki.
~+ 10-11-2010 20:02
Bardzo bym chciał, żeby to Pan Marek Obrębalski kończył zaczęte przez siebie inwestycje, bo gościu zna się na rzeczy. Ja i moja rodzina będziemy głosować na niego.
~Prykstrom 11-11-2010 1:10
Administrator Portalu Jelonka nie może sobie poradzić z nabijaniem głosów dla Pana Roberta Prystroma . Proszę traktować Sondę z przymrużeniem oka. Wirtualny kandydat na prezydenta ?
~2010 11-11-2010 11:47
Kto Twoim zdaniem jest najlepszym kandydatem: Czwartek, 11 listopada 2010 Godz.: 11:35:34 Oddanych głosów: 3971 Czytających: 3777, Zalogowanych: 2 3971 -3779 ---------- 192 ? Wiarygodne zródło nabijanie głosów.
~ 11-11-2010 12:53
Popieram Sylwestra Urbańskiego www.sylwesterurbanski.pl
~myślę sobie 11-11-2010 14:07
Ciekawe, że w 15 minut ok.2000 głosów oddano w sondzie. Np. p.Zawiła z 20% ma teraz 41% poparcia, słupki poleciały nagle do góry. Czy to nie automat robi? Serwer jest tak obciążony, że nie mogę już czytać portalu, reklamodawcy tracą pieniądze. Czy jelonka coś z tym zrobi? To chyba nielegalne pisać programy klikające w sondach? Czy to nie atak na portal?
~cd 11-11-2010 14:54
godz. 14:47 oddanych głosów 17.400, pani Machałek z 1% ma 11% głosów, na prowadzeniu sztab obecnego prezydenta (35%). Jak na 3000 odwiedzających ponad 17tys. oddanych głosów, ciekawe...
~Eka 11-11-2010 15:29
Może Matiasz nie była przygotowana do bajkopisarstwa ... nie jest również etatowym samorządowcem, przygotowanym od lat do gładkiego lania wody i pieknego wizerunku .... Jednak przyjrzałabym sie blizej tej osobie i temu co ma do zaoferowania. i... a propo tych merytorycznie przygotowanych : mam pytanie ... czy ściezki rowerowe zwiekszą ilość miejsc pracy dla rzeszy opuszczajacych absolwentów Kolegium Karkonoskiego, UE, Politechniki ??? czy tez rozwiążą problem komunikacyjny ale nie priorytetowy ! Również giełda na Lubanskiej czy niepelnosprawnzm wystarcza nikla rola parkingowego !!!! to dopiero prawdziwa marginelizacja ! a moze jednak konkretne inwestycje i tworzenie prawdziwych miejsc pracy rozwiazalyby o wiele wiecej.
~tea 11-11-2010 17:07
Byłam na debacie i dosyć mam partyjniaków , zdecydowanie jestem za bezpartyjnym Prystromem jedyny miał coś do powiedzenia KONKRETY i od 2002 roku załatwia sprawy zwykłych ludzi , Zawiła gadał mocno ZAWILE i tak też wypadł , Urbański może gdyby był bezpartyjny to tak , a tak partia będzie rządzić . Jeleniej potrzebny bezpartyjny prezydent dopiero wtedy będzie normalnie , a Ci co już byli to już swoją chwilę mieli i CO?????? nic! TYLKO PRYSTROM
~konkret 11-11-2010 22:03
Ja też byłem na tej debacie. I stwierdzam krótko Jelenią będzie rządził Obrębalski. Tak trzymać Panie Marku!
~No, nie ! 12-11-2010 8:56
Bardzo proszę PT Redakcję "Jelonki" o wyjaśnienie zmiennej, raz w górę, raz w dół, liczby głosujących. Rzeczywiście traktujemy sondę z przymrużeniem oka, jak pisze jeden z Internautów ?
~Oszukańcy ! 12-11-2010 16:20
No i dupa ! Redakcja "Jelonki" idzie w zaparte. Nic się nie stało - odpowiadają. Ale widać po głosujących, których liczba w dniu dzisiejszym nie zmieniła się od rana, że Jeleniogórzanie czują się nabici w butelką. Fe !
~wrocławianin 13-11-2010 0:52
do hertfil a to ciekawe rzeczy wypisujesz, ja jestem z Wrocławia i jakoś nie słyszałem o żadnych propozycjach pracy w J.G. chyba wszystko wymyśliłes ( łaś )
~guru 13-11-2010 11:17
MYŚLĄCY OBYWATELE NASZEGO MIASTA POWINNI I MUSZĄ GŁOSOWAĆ NA OBECNEGO PREZYDENTA , ABY DAĆ MU SZANSĘ ZAKOŃCZENIA WIELU INWESTYCJI I SPRAW ,KTÓRE ROZPOCZĄŁ.W CIĄGU KILKUNASTU LAT NIKT BĘDĄCY WCZEŚNIEJ U STERU JELENIEJ GÓRY NIE ZARYZYKOWAŁ TYLU PRZEDSIĘWZIĘĆ CO ON.MA WIELU PRZECIWNIKÓW I WROGÓW,KTÓRZY DEMAGOGICZNIE OCZERNIAJĄ WSZYSTKO CO ROBIŁ I ROBI.CI KONKURENCI TO JAK ZWYKLE CI ,KTÓRZY CHCĄ TYLKO STOŁKÓW I DOBREGO MIEJSCA PRZY KORYCIE,MARIONETKI UKŁADÓW PARTYJNYCH.GŁOSUJMY WIĘC NA MARKA OBRĘBALSKIEGO,GWARANTA WŁAŚCIWEGO KIERUNKU ROZWOJU JELENIEJ GÓRY.
~okey 13-11-2010 21:34
Pan Urbański. szyn
~do guru 13-11-2010 23:28
Jakoś nie sądzę, aby pan Urbański pchał się na stanowisko dla pieniędzy i do koryta, jak twierdzisz. Reszta może tak, ale też wątpię. Urbański zarabia na uczelniach pewnie nieźle, więc wytocz jakiś inny argument. Mój jest taki - Obrębalski wg mnie to LEŃ. 4lata i raptem rozpoczął kilka inwestycji, ciągle powtarzacie to samo - kanał młynówka...litości, ale inwestycja... Obrębalski słynie z nic nie robienia i zatrudniania rodziny w ratuszu.
~maxi 14-11-2010 9:32
Zawiła miał już szansę na zrobienie czegoś konkretnego dla naszej Jelonki i tej szansy NIE WYKORZYSTAŁ!!!! Uważam, że najlepszym wyborem będzie Sylwek Urbański, facet ma najkonkretniejsze argumenty ze wszystkich kandydatów i na pewno te argumenty wejdą w życie a nie będą teorią na kartce jak u obecnego prezydenta. URBAŃSKI - na TAK !!!!
~amadi 14-11-2010 11:11
bez jednego zdania jestem za R.Prystromem ,MO to dramat w jednym akcie - kosmiczna fantazja . Poseł Zawiła gra na dwa fronty , jak Nie wyjdzie w J.Górze to zawsze jest warszawka a emeryturka poselska też niemała.
~OK 14-11-2010 16:18
Obrębalski dużo robi dla miasta i zrobi więcej. Działa mądrze i nie lubi by ktoś nim rządził. Dlatego jest teraz niezależnym prezydentem i pracuje spokojnie bez partyjnych nacisków. Uwolnił się wreszcie od twardej ręki szeryfa Pokoja, który pociąga za sznurki i chce decydować o wszystkim jak na dzikim zachodzie. Popatrzcie jak w PO traktuje się ludzi, jak teraz potraktowano radnego p. Czerkasowa z PO. Coraz więcej mądrych ludzi odchodzi z tej partii. Zostaną tylko bezmózgowcy, idący ramię w ramię w partyjnym szeregu, tacy jak zawiła, Papaj, Łużniak - ale dokąd zajdą. Uważam, że Obrębalski jest najlepszym prezydentem jakiego miała do tej pory Jelenia.
~miejscowy 14-11-2010 16:33
Ja też byłem na tej debacie. Nie mogłem znieść jak Zawiła w żywe oczy kłamał odpowiadając zresztą bardzo nerwowo na zadane pytanie przez Obrębalskiego, że był 20 lat temu był prezydentem przez całą kadencję do 1994r. A jak to wytłumaczyć, że od 1993 r. był już posłem na sejm. To zwykły oszust i karierowicz. Czyżby można było być jednocześnie prezydentem miasta i posłem? W mojej ocenie i nie tylko Obrębalski jest najlepszym kandydatem. Sprawdził się, to widać na każdym kroku w mieście. Niech chłop kończy to co zaczął.
~3 x Nie 14-11-2010 21:43
3 x Nie dla pAni Matiasz !!! Hańba
~---anka 15-11-2010 12:45
- a tak z innej beczki, zobaczcie na mieście kto najwięcej wydał kasy na promowanie siebie: Pan Zawiła dumnie wygląda da banerach, ale ile kasy na to poszło, to aż żal, Pani Machałek jest nie lepsza...po prostu tragedia!!
~Była student 15-11-2010 17:29
A ja, będę głosowała na Urbańskiego ;)
~Aro 16-11-2010 15:52
Ja , moja rodzina i znajomi nie zagłosują na : 1 miejsce poseł Zawiła, 2 miejsce Obecny prezydent Obrębalski - pozostali kandydaci mają szanse na głosy
~Ikarus 16-11-2010 20:04
No cóż maszynka Partyjna działa.Chłopcy i dziewczeta ,prawie na etatach wychwalają pod niebiosa a to nie Wigilija- tylko wybory, wszelkich krętaczy spod znaku Platfomersów -patrz Zawiły i Obrębały, inna opcja ulubieniec Nowin Jelenigórskich ,Sylwuś Urbański ogłoszony przez pseudo-lewicową Gadzinówkę Prezydentem.Sondaże z sufitu wzięte próbują zniechęcić do Roberta Prystroma,a naród widzi i ma swój rozum.Głosujcie na jedynego przyzwoitego człowieka w tym gronie.ROBERT PRYSTROM
~............ 18-11-2010 23:02
Platformersom mówię STOP. Popieram Urbańskiego.
~ 19-11-2010 16:45
Jestem zdecydowanie za Panem Marcinem Zawiłą jest kompetentny , rzeczowy i wiarygodny , wystarczy przeczytać Jego program wyborczy jasno i klarownie sformułowany, wraz z rodziną i znajomymi swój głos oddam na Pana Zawiłe nie liczę na zbyt wiele bo 4 lata to mało w skali działań miasta ale mam nadzieję,że uporządkuje sprawy administaracji a zwłaszcza ZGLu i oczywiście zwolni nieudolną Pania Januszewska i jej ekipę , liczę ,że zrobi porządek z niedouczonym i zarozumiałym Praszczykiem i będzie szukał zroworozsądkowych rozwiązań we wszystkich różnorodych sprawach o których będzie decydował. To naprawdę mądry Mąż Stanu. Pan Obrębalski to całkiem przyzwoity człowiek ale predyspozycji do zarządzania miastem nie ma a zwłąazcza dobór ludzi do współpracy to Jego bardzo słąba strona. Moja firma jeste ewidentnym przykładem dobrej woli Pana Prezydenta oraz złej woli podległych Mu pracowników, którzy wprowadzają swojego szefa w błą i nie wykonnyją Jego poleceń nie wiem czy

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Zamienili przejście w parking

Czas na remont ulicy Ogińskiego!

Śmierć na żwirowni

Czytelniczka: drogo i brudno

Odpust na Śnieżce

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
485
Tak
39%
Nie
55%
Nie wiem
6%