MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 30 września
im. Hieronima, Zofii

W obronie kobiet przed ZUS–em

Wiadomości: JELENIA GÓRA/ KRAJ
Niedziela, 22 lutego 2009, 13:25
Aktualizacja: 14:55
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Koordynator operacyjny Stowarzyszenia Obywatele i Sprawiedliwość Wojciech Papis wzywa do wsparcia dla kilkudziesięciu tysięcy Polek, które – jego zdaniem – zostały oszukane przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Pod Sejmem na ul. Wiejskiej w Warszawie miał ostatnio miejsce protest kobiet, które w ostatnim dziesięcioleciu prowadziły działalność gospodarczą, a jednocześnie korzystały z urlopów macierzyńskich i wychowawczych. Panie zostały oszukane przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych za zgodą i aprobatą polityków. ZUS potraktował przedsiębiorcze matki jak banki odsetek nakazując im, po niekorzystnym wyroku Sądu Najwyższego, spłatę składek na ubezpieczenie społeczne – napisał do nas W. Papis.

Podkreśla, że obecnie zakład zaczął nasyłać na kobiety, których problem dotyczy, komorników, aby egzekwować należności. Zdaniem koordynatora ZUS ze swoimi urzędnikami oraz świat polityków, którzy dopuszczali przez całe lata do funkcjonowania chorego prawa, gwałcą zasady państwa prawa zapisane w Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej.

– Musimy jako społeczeństwo aktywnie wesprzeć kilkadziesiąt tysięcy kobiet oraz ich rodziny których ta sprawa dotyczy – apeluje W. Papis. Prosi jednocześnie o kontakt organizacje, firmy oraz osoby prywatne w sprawie pomocy dla poszkodowanych kobiet. Więcej na stronie www.obywateleisprawiedliwosc.pl www.kph.pl Adres e-mail: biuro@obywateleisprawiedliwosc.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

O bezpieczeństwie

64 nowe zakażenia (aktualizacja)

Powstaje dom pielgrzyma

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~salce-sonic 22-02-2009 18:41
A czemu akurat przed ZUS-em ??? ZUS tu nikogo nie oszukał. ZUS działa w oparciu o narzucone mu ustawy które wymyślają Panie i Panowie na Wiejskiej, których sami wybraliśmy. To im należy podziękować i przed nimi bronić :)
~vvvvv30 22-02-2009 19:48
ZUS to złodzieje
~Iza 22-02-2009 21:07
Oszukał - źle informował. O tyle dobrze, że w większości przypadków na piśmie. Ale i tak teraz ściąga zaległe składki, łaskawie umarzając odsetki "w ramach odszkodowania za pomyłkę". Ładne parę tysięcy do spłaty dla niektórych.
~wie39 22-02-2009 21:38
do vvvvv30-masz całkowitą rację-ZUS -to złodzieje-gdzie są pieniądze potrącane przez całe życie zawodowe ludzi,gdzie????-poszły na utrzymanie nierobów którzy załatwili sobie przcę po znajomości w zusie-bo nikt z marszu tam pracy nie dostanie
~Marcinek 22-02-2009 23:14
ZUS nie oszukał, robił wszystko zgodnie z prawem decyzja Sądu Najwyzszego uznano, że matki muszą oddać pieniądze, a gabinet TUSKA odzyska grubo prawie 200 milionów złotych! Gdyby to był rząd prorodzinny szybko \"poszłaby\" ustawa abolicyjna, która ściągnie obowiązek płacenia, głosowałem na pajacy z PO teraz będę głosował na PiS!!! Kryzys mnie męczy Kaczyński nie jest medialny ale to co się wyprawia przechodzi ludzkie pojęcie, wilcze oczy ucieszonej mordy zrobiły się nudne!
~Łowca byków 22-02-2009 23:34
Przed ZUS-em powinniśmy być wszyscy chronieni. Zakład Utulizacji Staruszków Zapłać - Umrzesz Szczęśliwszy Zlikwidujemy Uśmiechniętych Staruszków Zbesztać Upokorzyć Sponiewierać Zakład Ucisku Społeczeństwa Zafundujemy Ubóstwo Społeczeństwu
mesjah 23-02-2009 14:00
Marcinek,zastanów sie,bo tu tzreba pomoc za złe informowanie najpierw a nie znowu pomoc ZUS'owi,jeszcze nie słyszalem zeby ów placówka komus pomogła z czystego obowiazku...
~do mesjah 23-02-2009 19:11
Bo złą stroną słuchasz. Pewnie zdzwisz się, ale do ZUS często przychodzą pisemne podziękowania od ludzi za szybką i sprawną pomoc. Jakoś jednak można.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Policjanci będą szkolić księży z Dolnego Śląska

Groźne zderzenie przy zjeździe do Piechowic

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

Senator zachęca do głosowania na maszty

Postawią kolejny maszt?

Sonda

W Jeleniej Górze pojawiły się miejskie hulajnogi. Czy to przydatny środek lokomocji po mieście?

Oddanych
głosów
304
Tak
42%
Nie
48%
Nie wiem
11%