MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 10 lipca
im. Amelii, Antoniego, Filipa

W nowym rozkładzie więcej (wywalczonych) pociągów z Jeleniej Góry, także do stolicy

Wiadomości: Jelenia Góra/region
Wtorek, 11 grudnia 2012, 8:22
Aktualizacja: 9:17
Autor: Angela/GO
TLK Śnieżka Jelenia Góra– Warszawa Wschodnia p. Łódź Kaliską, IR Rudawy Jelenia Góra– Białystok oraz w relacji codziennej wagony bezpośrednie pociągu TLK Rozewie Jelenia Góra– Gdynia Główna – to nowe połączenia, z których od niedzieli (9.12) mogą korzystać mieszkańcy i turyści. Powróciły one na tory wraz z nowym rozkładem jazdy. – Bardzo cieszymy się z tego, że dzięki naszym staraniom odzyskaliśmy wiele połączeń, w tym m.in. ze stolicą – mówi Grzegorze Oleś, koordynator Komitetu Obrony Dolnośląskich Linii Kolejowych.

Ze strony PKP Intercity, po dwóch latach przerwy, przywrócony został ponownie dzienny pociąg pośpieszny TLK o nazwie "Śnieżka" z Jeleniej Góry do Warszawy Wschodniej, który ponownie połączył nasze miasto z Ostrowem Wielkopolskim, Kaliszem, Sieradzem czy Łodzią. Wyjazd tego pociągu ze stolicy Karkonoszy jest o godzinie 13:02, a przyjazd z Warszawy o godzinie 15:02. W dalszym ciągu kursuje również w systemie codziennym nocny pociąg TLK "Karkonosze" Jelenia Góra- Warszawa Wschodnia (w sezonie ze Szklarskiej Poręby Górnej), którego wyjazd jest o godzinie 19:56, a przyjazd o 09:11. Codziennie kursuje też pociąg pośpieszny TLK "Rozewie" relacji Jelenia Góra- Gdynia Główna, który przez ostatnie dwa lata kursował tylko w ferie, wakacje, dłuższe weekendy i święta.

Na odcinku Jelenia Góra- Wrocław pociąg został połączony z wagonami pociągu TLK "Karkonosze”. Rozdzielanie obu składów jest we Wrocławiu, skąd pociąg do Gdyni jedzie w dalszą podróż przez Ostrów Wielkopolski, Jarocin, Poznań, Bydgoszcz, Gdańsk, a pociąg do Warszawy przez Opole, Katowice, Częstochowę, Piotrków Trybunalski.

Przewozy Regionalne uruchomiły natomiast nowy pociąg InterREGIO "Rudawy", który łączy Jelenią Górę z Białymstokiem. Jego wyjazd jest o godzinie 07:22. Pociąg ten wraca z Olsztyna przez Toruń, Poznań, a przyjazd jego planowany jest na godzinę 18:45. Nadal również codziennie kursuje pociąg InterREGIO "Galicja", który łączy nasze miasto z Wrocławiem, Opolem, Katowicami i Krakowem.

Z okazji nowych i utrzymanych połączeń, w niedzielę (9.12) o godzinie 9.00, na Dworcu Głównym w Jeleniej Górze oraz w restauracji "Orient Express" odbyła się impreza kolejowa.

- Jej głównym celem było powitanie nowych pociągów wprowadzonych wraz z wejściem w życie nowego rozkładu jazdy. Słodycze, cukierki, plakaty, baloniki, które pojawiły się na imprezie były po to, aby promować połączenia, które powróciły do Jeleniej Góry, jak i te które do Jeleniej Góry już dojeżdżają od dłuższego czasu. Pomimo wątpliwośc,i frekwencja w pociągach, jak na pierwszy dzień kursowania, była zaskakująco wysoka. Ludzie z zaskoczeniem i radością reagowali na wieść o zmianie rozkładu jazdy i wprowadzeniu nowych połączeń – relacjonuje Grzegorz Oleś.

Ogłoszenia

Czytaj również

Mobilizacja przed II turą

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Popłynęli dla dzieci  

Komentarze (15) Dodaj komentarz

~ka2 11-12-2012 9:17
Wszystko ładnie i pięknie. Dla mnie się podoba. Rozkład może być. Połączenia też. Tylko pytanie kiedy ten rozkład zmieni, że nie kursuje w wybrane dni, wakacje, ferie, święta, itp. Teraz codziennie, a później - no właśnie. Pożyjemy, zobaczymy. Pozdrawiam i miłej podróży :)
~17sqandal 11-12-2012 9:21
< WYWALCZYLI > ano mają czym chwalić ale wywalczcie coś konkretnego dla regionu ( zaklady pracy , jakieś dotacje ) a wywalczyliście to co nic nie kosztuje. Macie się czym chwalić i teraz jeszcze < podepnie > się kilka radnych z ratusza i VIVAT walczymy o lepsze jutro > ( żenada )
rymcycymcy 11-12-2012 9:45
"Słodycze, cukierki, baloniki " ...hmmm, prawdziwa uczta. Gruby Zawiadowca był pewnie szczęśliwy ! ;)
~rumcajs54 11-12-2012 10:10
No nie narzekać proszę ! To jest naprawdę fajna sprawa z tymi połączeniami. Tak trzymać.
~lidzia 11-12-2012 10:29
Wyjazd z Jeleniej o 13.02, a przyjazd do Warszawy o 15.02??? To szybciej niż samolotem!
~:-) 11-12-2012 10:55
nie do warszawy, tylko Z warszawy :D, A ROBI ROZNICE :D
~mikol 11-12-2012 11:06
Najbardziej szkoda że w sezonie zimowym pociągi nie dojadą do Szklarskiej Poręby,wymuszone jest to długo oczekiwanym remontem torowiska na odcinku górskim Piechowice-Szklarska P.Górna.Moim zdaniem pociągi z Wrocławia , Poznania , Zielonej Góry które były planowane w rozkładzie ważnym od 9.12.12 powinny dojeżdżać do Piechowic skąd dalej powinna jechać Kolejowa Komunikacja Zastępcza Autobusowa,byłoby to dużym ułatwieniem w dojazdach do kurortu pod Szrenicą.
~fifffa 11-12-2012 11:48
Bardzo mnie cieszy połączenie z Toruniem :)
~Papa Smerf 11-12-2012 14:14
Gdzie te czasy kiedy było kilka pociągów na dzień do jednej miejscowości? Dziś cieszą się że jest jeden na dzień....normalnie rewelka ale cóż zawsze to lepsze niż nic:)
~spiro 11-12-2012 14:28
Lidzia ucz się czytać o 13,02 wyjerzdża do Warszawy a Przyjazd z Warszawy tego pociągu jest o 15,02 to dwie różne sprawy może teraz zrozumiesz a jak nie to ucz logiki.proste.
~MK 11-12-2012 17:20
A do Lwówka w weekendy od nowego rozkładu jest tylko jeden pociąg na dobę! Czyli koniec z wycieczkami nad Jezioro Pilchowickie, do Wlenia i wielu innych ciekawych miejsc. Koleś-Oleś ze swojej śmiesznej organizacyi lubi chwalić się sukcesami, ale o porażkach nie wspomina. Ze Zgorzelca do Gorlitz dalej trzeba zaiwaniać na piechotę, bo pociągnięcie pociągu 2 kilometry dalej jest niemożliwe. Panie koleś-Oleś, zrobiliście cokolwiek w tej sprawie? Tak, tak, wiem, że to pytanie retoryczne, proszę nie odpowiadać, bo zorientowani wiedzą, że NIE!
~jelgór 11-12-2012 20:21
wywalczyli... ale od państwa, za państwowe pieniądze! lepiej by wywalczyli klientów kolei, bo za chwilę znów będą walczyć z likwidacją! więcej walczy o nas zarząd województwa remontując tory!
~**chipo 12-12-2012 1:20
...i tak w temacie nowego rozkładu jazdy uśmiałem się po łzy, gdy słuchając ogólnopolskiego radia, dowiedziałem się za sprawą jakiegoś słuchacza, że do Szklarskiej Poręby pociągiem z Wrocławia można obecnie dojechać w jedyne 7h51min, jadąc przez Węgliniec, Zittau i Harrachov :D ale zabawniej jest z Jeleniej Góry... czas przejazdu to jedyne 8h45min :D
~**chipo 12-12-2012 1:28
aaach... z rozkładu wynika, że z Jeleniej Góry można również wyjechać drugim dostępnym wariantem połączenia ze Szklarską Porębą... o 7:22 i być w Szklarskiej Porębie już o godzinie 10:31... wydawałoby się, że to nawet nie tak długo, z tym, że ta dziesiąta z czymś, to jest dnia następnego :D :D jedyne 27 godzin jazdy przez Wrocław, Kłodzko, Pardubice...
~ 12-12-2012 7:08
No to będą koleje w góry:) Czyli na PKP dworzec do jeleniej i tu koniec zabawy, już widzę jak walą tu turyści:) Absurdem jest,że takie miasta kurorty jak Szklarska P czy Karpacz są odcięte od świata, bo PO tak sobie wymyśliło. Niech zrobią politykę zaorania wszystkiego i gołej ziemi, to będą oszczędności:)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Podgórna jest nadal zarośnięta

Policyjna akcja "Pieszy"

Mina na Zabobrzu

Bolesławieckie Święto Ceramiki

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2251
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%