MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 11 sierpnia
im. Lecha, Zuzanny

W notesie kulinarnym tym razem owoce

Wiadomości: Janowice Wielkie
Czwartek, 14 czerwca 2018, 8:07
Aktualizacja: Piątek, 15 czerwca 2018, 8:44
Autor: WAC
Fot. Użyczone
W świetlicy wiejskiej „Rudawy” w Janowicach Wielkich trwa projekt „Janowicki Notes Kulinarny”. Na piątym już warsztacie kulinarnym, prowadzonym przez Annę Rumińską z ruchu Slow Food Dolny Śląsk, z lokalnych produktów powstały kolejne potrawy inspirowane dawnymi przepisami.

Bazą były surowe i przetworzone owoce. Zamiast cukru używano zdrowego ksylitolu. Uczestnicy warsztatu podzieleni na grupy przygotowali cztery potrawy. Kisiel został ugotowany na bazie naturalnego soku z jabłek z ekologicznych sadów z Lutyni, z dodatkiem mąki ziemniaczanej, słodzony ksylitolem z dodatkiem truskawek oraz mięty. Z owocowych przecierów z różnymi dodatkami powstały pozostałe potrawy: łokum, płatki owocowe, krakersy. Wszystkie dania były smakowite i bardzo zdrowe dzięki składnikom pochodzącym z ekologicznych i sprawdzonych źródeł.

Cykl realizowany jest przez „Międzypokoleniowy Team” ze świetlicy wiejskiej „Rudawy” w ramach programu „Dolnośląskie Małe Granty”, koordynowanego przez Dolnośląską Federację Organizacji Pozarządowych we współpracy z kooperatywą konsumencką „Slow Food Dolny Śląsk”.

Przepisy na potrawy przygotowała antropolog kultury i jedzenia, kucharka domowa i edukatorka Anna Rumińska, przewodnicząca kooperatywy Slow Food Dolny Śląsk działającej w sieci Slow Food.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Zamienili przejście w parking

Bezmyślne palikowanie

Odpust Krzeszowski

Stalowe rumaki w Karpaczu

Zebrali 2000 baterii

Stanowisko T4B Ekotechnologie ws. modernizacji oczyszczalni w Mysłakowicach (sprostowanie)

Będzie skwer przy Kamieniu Walońskim

Klasyki zjechały do Kowar

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
513
Tak
39%
Nie
55%
Nie wiem
6%