MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 27 maja
im. Jana, Juliusza

W Norwidzie po zmroku

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 23 marca 2019, 8:14
Aktualizacja: Poniedziałek, 25 marca 2019, 6:29
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Społeczność Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 2 im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze nie ogranicza się do zajęć lekcyjnych, lecz regularnie spotyka się w szkolnych murach po godzinach. Szereg imprez, które mają już swoją historię w cieplickiej placówce, wczoraj (22.03) skumulowano pod hasłem "Norwid by night", czyli Norwid nocą.

W piątkowy wieczór w Norwidzie spotkało się "grubo" ponad 100 osób, które postanowiły spędzić czas w ten nietypowy sposób. Imprezę otworzył "Slam poetycki", który cieszy się dużą popularnością wśród nauczycieli i uczniów. Prowadzące spotkanie losują i recytują zgłoszone wiersze, a zgromadzona publiczność za pomocą kartek o dwóch kolorach - głosuje na (ich zdaniem) lepszy. W ten sposób wyłaniane są dzieła, które przechodzą kolejne etapy, aż do wytypowania zwycięzcy. Autor najlepszego wiersza otrzymuje nagrodę.

W przerwach pomiędzy recytowaniem uczniowie prezentowali swoje muzyczne talenty. Slam w ramach "Norwida nocą" był jednocześnie ostatnim poprowadzonym przez maturzystki - Olę Czekańską i Kasię Nowocień, którym oficjalnie podziękowano za zaangażowanie przez ostatnie lata, a także przekazano "organizacyjną pałeczkę" Mikołajowi Ogórkowi i Julii Szefer. Warto zaznaczyć, że spotkania z poezją odbywają się w ZSO Nr 2 w każdy ostatni piątek miesiąca od godz. 18:00.

Podczas szkolnej imprezy chętni mogli wziąć udział w Norwidowskim Salonie Gier, Turnieju w grę Heroes III, a także w Kalamburach. Spore zainteresowanie dotyczyło również Nocy filmowej, gdzie można było obejrzeć "Fridę", "Szare ogrody", czy "Dziewczynę z portretu".

To druga noc w Norwidzie - impreza wymyślona przez Pawła Myszogląda, naszego ucznia. Nauczyciele tylko to pilotują, a wszystko szykują dzieciaki - mówił Justyn Bilski, nauczyciel z II LO. - Jesteśmy małą szkołą - społecznością ludzi, którzy chcą ze sobą spędzać czas - dodał J. Bilski.

Impreza jest kolejnym przykładem, że nawet po ukończeniu szkoły jej absolwenci chętnie wracają i uczestniczą we wszelkiego rodzaju inicjatywach. Kolejne ciekawe wydarzenie już 5 kwietnia br., kiedy to w Zdrojowym Teatrze Animacji odbędzie się koncert pt. "Narodziny gwiazdy", podczas którego nauczyciele z uczniami wystąpią na scenie, aby zebrać środki na nagrody i wyjazdy dla norwidowskiej młodzieży.

Twoja reakcja na artykuł?

24
92%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
8%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Nowe wyzdrowienia w powiecie jeleniogórskim

Zdalne nauczanie w szkole muzycznej  

Znowu będzie deptak

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~123 23-03-2019 8:28
Cudowna młodzież świetni nauczyciele cudowna szkoła Ps. Dla tych wszystkich ktorzy mówią że nauczyciele to nieroby i tylko 18h w tygodniu i inne bzdury -Spójrzcie tak wygląda naprawdę praca nauczycieli
~Kgokgo 23-03-2019 9:20
do: ~123 (8:28)
Niech nauczyciele dla dobra dzieci zastrajkują przeciw seksualizacji,nauce masturbacji we wczesnym wieku.to przychodzi intuicyjnie i to jest rola rodzica a nie kogos obcego.nalezy uczyć szacunku do siebie i swojego ciała.
~Zalogowany 23-03-2019 14:06
do: ~Kgokgo (9:20)
Moze intuicyjnie niech sie mlodzi ucza matematyki, fizyki. Kiedys myslano, ze ziemia jest plaska i dalo sie zyc.
~pin 24-03-2019 17:03
do: ~Zalogowany (14:06)
jest różnica w pokazywaniu matematyki i masturbacji.mylisz pojecia.
~efendi 23-03-2019 10:09
Jakoś tęczowo to wygląda ?
~Gitler 23-03-2019 12:26
Co z broniarzem od bron nie od ZNP, nadal będzie obstawiam za niszczcielami Polski,d...ntami Koalicji Europejskiej? Każdy kto jest Polakiem nie stanie za naszą ojczyzna Polska,bo struktury unijne są przeciw Polsce, tak przed wyborami samorządowymi i teraz przed wyborami do Parlamentu Europejskiego, Polacy Zjednoczone się,proszę, bo będzie kolejny rozbiór, nie przez oręż a ideologiczny, za naszą Ojczyzne
~Zalogowany 23-03-2019 14:28
do: ~Gitler (12:26)
Polska niezalezna, silna i wzbudzajaca respekt na swiecie to kraj nie zadluzony w bankach obcych panstw. Niestety , ci pseudo patioci chetnie konsumuja pozyczone pieniadze. Zobaczcie, pracujemy w obcych firmach, mieszkamy w zadluzonych mieszkaniach (kredyty) , kupujemy w zagranicznych sklepach ( biedronka, lidl) zagraniczne produkty , kim jestesmy?, wyrobnikami obcego kapitalu. Dlaczego?., lenistwo, pijanstwo, brak wyksztalcenia, zycie ponad stan, otumanienie religia, zaklamanie i kretactwo (czyt chetni do przestepstw gospodarczych) . Zacznijmy walczyc o niezaleznosc od samych siebie. Najlatwiej jest wskazac winnego, obcego przybysza-emigranta, zyda, niemca czy rosjanina. Rozdawnictwo (500+, 1000+ , 5000+ ) to jest zniewolenie dla Polski.
~jg 23-03-2019 13:48
Nawet pare Niuniek jest:-)
~anonim 23-03-2019 18:23
Dlaczego wstydzicie sie ojczystego jezyka? Myslicie, ze Norwit by night to brzmi ciekawiej?
~321 24-03-2019 15:11
Świetna inicjatywa. Wielkie brawa dla uczniów! Oby było więcej takich imprez w jeleniogórskich szkołach

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Samorząd wspiera kształcenie zawodowe

Podwójna moc z Pilchowic

Pociągiem do Karpacza, ale także do Legnicy?

Nowe Kamienne Schodki

Moja Fundacja wspiera domy dziecka

Sonda

Otwarcie szkół dla najmłodszych uczniów nie oznacza normalnej nauki, tylko zajęcia opiekuńczo-wychowawcze. Czy to ma sens?

Oddanych
głosów
521
Tak
27%
Nie
69%
Nie wiem
4%