MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 11 sierpnia
im. Lecha, Zuzanny

W niedzielę nasi strażacy obchodzili swoje święto

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 25 maja 2015, 9:38
Aktualizacja: Wtorek, 26 maja 2015, 8:13
Autor: Karolina Matusewicz
Fot. Karolina Matusewicz
Na stadionie przy ul. Lubańskiej w Jeleniej Górze odbyły się wczoraj (24.05) powiatowe obchody Dnia Strażaka ‘2015. Wręczono strażakom odznaczenia i nadano stopnie służbowe, a także tytuł „Przyjaciela PSP w Jeleniej Górze”. Po części oficjalnej odbyły się zawody powiatowe ochotniczych straży pożarnych.

Uroczystość rozpoczęła się przemówieniem komendanta miejskiego PSP w Jeleniej Górze mł. bryg. Jerzego Sładczyka, który przywitał zebranych.
- Życzę, aby uroczystości, które będą się tu odbywały zapadły na długo w waszej pamięci – mówił komendant.

Następnie wręczone zostały odznaczenia i nominacje na wyższe stopnie. Wręczono strażakom odznaki „Zasłużony dla ochrony przeciwpożarowej” przyznawane przez Ministra Spraw Wewnętrznych, a strażakom ochotnikom medale „Za zasługi dla pożarnictwa”. Były też nagrody.

Tytuł „Przyjaciela PSP w Jeleniej Górze” otrzymała Halina Rudnik, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Janowicach Wielkich oraz portal www.jeleniagora998.pl.

Uroczystości zakończyły powiatowe zawody sportowo-pożarnicze (połączone z miejskimi) ochotniczych straży pożarnych, które widzom dostarczyły wielu emocji. W dwóch konkurencjach: sztafecie z przeszkodami i ćwiczeniu bojowym wzięło udział 14 jednostek OSP z : Piechowic, Sobieszowa, Sosnówki, Szklarskiej Poręby, Czernicy, Rybnicy, Janowic Wielkich, Podgórzyna, Jagniątkowa, Jeżowa Sudeckiego, Łomnicy, Starej Kamienicy oraz z PMPoland i ul. Wiejskiej w Jeleniej Górze. W sztafecie najlepsza okazała się ta ostatnia, zaś zawody ostatecznie wygrała jednostka OSP z Sosnówki.

W tym samym czasie na terenie stadionu przy ul. Lubańskiej odbywała się „Polsko-czeska majówka”, w programie której znalazły się m.in. występy czeskich zespołów, gry i zabawy dla dzieci, atrakcje przygotowane przez skautów, a także finał Ligi Strażackiej, w którym wzięło udział kilkanaście zastępów straży pożarnej z Polski i Czech.

Ogłoszenia

Czytaj również

Odpust na Śnieżce

Zmiana harmonogramu wywozu odpadów

Obieżyświat w Lwówku

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~ZO 25-05-2015 10:09
Wreszcie wiadomości Jelonki napisane zwięźle, treściwie i bez błędów. Brawo! Tak trzymać.
~dacza 25-05-2015 13:59
bez przesady, ale tekst w porządku
~AoL 25-05-2015 16:08
Ale oczywiście nikt wcześniej nie informował, że będzie taka impreza na stadionie.
~Fotocoto 25-05-2015 21:44
Tekst może i poprawny,ale zdjęcia więcej niż amatorszczyzna.Kolejna studentka będzie się szkolić w Jelonce i kłuć nasze oczy fotograficznym kiczem.A gdzie MEA?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Czy tramwaj wróci pod Zajezdnię?

Inwestycje wodno–kanalizacyjne we Wleniu

Parking na... przejściu

Pamięci poległych

Klasyki zjechały do Kowar

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
560
Tak
39%
Nie
55%
Nie wiem
6%