MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

W niedzielę na Polanie Jakuszyckiej zaświeciło słońce

Wiadomości: Jakuszyce
Poniedziałek, 17 stycznia 2011, 20:03
Aktualizacja: Czwartek, 20 stycznia 2011, 1:25
Autor: Przemo
Fot. archiwum
W drugim dniu odbywających się w Szklarskiej Porębie zawodów narciarskich Polbank Cup 2011 pogoda dopisała, a na starcie ponownie zanotowano rekordową liczbę biegaczy. 465 sportowców z 42 klubów z całej Polski rywalizowało na trasach znanych z Biegu Piastów, a wśród nich gościnnie wystąpiła Paulina Maciuszek, 26. zawodniczka Tour de Ski.

W klasyfikacji generalnej kategorii juniorek B Urszula Łętocha (KS Śnieżka Karpacz/SMS Karpacz) prowadzi wspólnie z Marzeną Maculewicz (MUKS Pod Stróżą Miszkowice/SMS Szczyrk), wśród juniorów B na czele jest Tomasz Jurczak (MUKS Pod Stróżą Miszkowice/Gimnazjum Lubawka) ex equo z Bartłomiejem Ruckim (NKS Trójwieś Beskidzka), a reprezentantka MKS Karkonosze w kategorii juniorka E - Kamila Boczkowska jest druga.

W trakcie zawodów wizytę złożył Juerg Capola - dyrektor Pucharu Świata w biegach narciarskich, który w drodze do Liberca zatrzymał się na Polanie Jakuszyckiej by przyglądać się rywalizacji młodych zawodników uczestniczących w Polbank Cup. W biegu gościnnie wystąpiła Paulina Maciaszek, 26.zawodniczka Tour de Ski, która start w Szklarskiej Porębie potraktowała treningowo.

- Po tak ciężkim cyklu jak Tour de Ski trudno zregenerować siły. Trzeba odpocząć i odpowiednio dawkować trening, a takie zawody jak dzisiejsze są do tego wspaniałą okazją. Mamy trochę luzu przed kolejnym zawodami pucharowymi. Jest więc okazja, by wystartować w kraju, co nieczęsto się zdarza i to jeszcze na tak dobrze zorganizowanych zawodach - oceniła Paulina Maciaszek, która chwilę wcześniej odebrała nagrodę za zwycięstwo w kategorii seniorek.

Kolejne zawody z cyklu Polbank Cup w ramach Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich "Bieg na Igrzyska" zostaną rozegrane w Tomaszowie Lubelskim 28 i 29 stycznia 2011 roku.

Wyniki :

Juniorzy B (1993-1994) - Dystans 10 km F
1. Konrad Motor UKS Regle Kościelisko/SMS Zakopane - 23:39,0
2. Krzysztof Kukuczka NKS Trójwieś Beskidzka - 23:59,0
3. Robert Bieda UKS Sołtysianie Stare Bystre - 24:00,4
4. Patrycjusz Polok MKS Istebna /SMS Szczyrk - 24:13,6
5. Mariusz Dziadkowiec Michoń KS Śnieżka Karpacz/SMS Karpacz - 24:22,6
6. Krzysztof Kęsek LKS Poroniec/SMS Zakopane - 24:48,5
Wystartowało 48 zawodników

Klasyfikacja generalna junior B po dwóch biegach
1. Krzysztof Kukuczka NKS Trójwieś Beskidzka - 160 pkt.
2. Konrad Motor UKS Regle Kościelisko/SMS Zakopane - 150 pkt.
3. Sven Rakoszek UKS Karlik Przezchlebie/SMS Szczyrk - 136 pkt.
4. Mariusz Dziadkowiec Michoń KS Śnieżka Karpacz/SMS Karpacz - 105 pkt.
4. Robert Bieda UKS Sołtysianie Stare Bystre - 105 pkt.
6. Patrycjusz Polok MKS Istebna /SMS Szczyrk - 82 pkt.

Juniorki B (1993-1994) - Dystans 10 km F
1. Marzena Maciulewicz MUKS Pod Stróżą Miszkowice/SMS Szczyrk - 28:00,6
2. Urszula Łętocha KS Śnieżka Karpacz/SMS Karpacz - 28:11,8
3. Dominika Hulawy MKS Istebna/SMS Szczyrk - 30:23,4
4. Paula Socha MKS Halicz Ustrzyki Dolne/SMS Zakopane - 30:45,0
5. Monika Granzow ULKS Muflon Bielawa - 31:26,0
6. Karolina Mrowca KS Śnieżka Karpacz/SMS Karpacz - 31:38,0
Wystartowały 24 zawodniczki

Klasyfikacja generalna juniorka B po dwóch biegach
1. Urszula Łętocha KS Śnieżka Karpacz/SMS Karpacz - 180 pkt.
1. Marzena Maciulewicz MUKS Pod Stróżą Miszkowice/SMS Szczyrk - 180 pkt.
3. Dominika Hulawy MKS Istebna/SMS Szczyrk - 105 pkt.
4. Paula Socha MKS Halicz Ustrzyki Dolne/SMS Zakopane - 100 pkt.
5. Magdalena Czusz MULKS Tomaszów Lubelski/SMS Zakopane - 78 pkt.
6. Klaudia Gąsienica UKS Regle Kościelisko/SMS Zakopane - 72 pkt.

Juniorzy C (1995 -96) Dystans 5 km F
1. Bartłomiej Rucki NKS Trójwieś Beskidzka - 12:49,9
2. Tomasz Jurczak MUKS Pod Stróżą Miszkowice/Gimnazjum Lubawka - 12:59,1
3. Mateusz Hałasa MULKS Tomaszów Lubelski - 12:59,2
4. Kamil Bugiel UMKS Marklowice - 13:07,6
5. Norbert Maciulewicz MUKS Pod Stróżą Miszkowice/Gimnazjum Lubawka - 13:10,8
6. Mateusz Chowaniak UKS Regle Kościelisko - 13:31,3
Wystartowało 52 zawodników

Klasyfikacja generalna junior C po dwóch biegach
1. Tomasz Jurczak MUKS Pod Stróżą Miszkowice/Gimnazjum Lubawka - 180 pkt.
1. Bartłomiej Rucki NKS Trójwieś Beskidzka - 180 pkt.
3. Mateusz Hałasa MULKS Tomaszów Lubelski - 110 pkt.
4. Norbert Maciulewicz MUKS Pod Stróżą Miszkowice/Gimnazjum Lubawka - 90 pkt.
4. Kamil Bugiel UMKS Marklowice - 90 pkt.
6. Tomasz Skurzok NKS Trójwieś Beskidzka - 82 pkt.

Juniorki C (1995 -96) Dystans 5 km F
1. Małgorzata Żółkiewska MULKS Tomaszów Lubelski – 14:34,7
2. Sylwia Molitor UMKS Marklowice – 14:42,5
3. Dorota Kaczmarzyk NKS Trójwieś Beskidzka - 15:18,8
4. Anna Kalina MUKS Pod Stróżą Miszkowice/Gimnazjum Lubawka - 15:31,6
5. Ewelina Pleskacz MULKS Tomaszów Lubelski - 15:40,2
6. Katarzyna Stokfisz MULKS Tomaszów Lubelski - 16:10,1
Wystartowały 45 zawodniczek

Klasyfikacja generalna juniorka C po dwóch biegach
1. Małgorzata Żółkiewska MULKS Tomaszów Lubelski – 200 pkt.
2. Sylwia Molitor UMKS Marklowice - 140 pkt.
3. Ewelina Pleskacz MULKS Tomaszów Lubelski - 125 pkt.
4. Anna Kalina MUKS Pod Stróżą Miszkowice/Gimnazjum Lubawka - 95 pkt.
5. Dorota Kaczmarzyk NKS Trójwieś Beskidzka - 89 pkt.
6. Karolina Trzaska MUKS Pod Stróżą Miszkowice/Gimnazjum Lubawka - 79 pkt.

Juniorzy D (1997-1998) Dystans 3 km F
1. Dawid Kroemer UMKS Marklowice - 8:19,5
2. Mateusz Siatka UKS Orliki Wiśniowa - 8:20,4
3. Szymon Sikora MULKS Tomaszów Lubelski - 8:33,2
4. Wojciech Fojcik UMKS Marklowice - 8:34,5
5. Patryk Borkowski UKS Rawa Siedlce - 8:42,4
6. Arkadiusz Posiadała UKS Rawa Siedlce - 8:47,8
Wystartowało 66 zawodników

Klasyfikacja generalna junior D po dwóch biegach
1. Mateusz Siatka UKS Orliki Wiśniowa - 160 pkt.
1. Dawid Kroemer UMKS Marklowice - 160 pkt.
3. Rafał Szymbara MKS Halicz Ustrzyki Dolne - 136 pkt.
4. Szymon Sikora MULKS Tomaszów Lubelski - 100 pkt.
4. Wojciech Fojcik UMKS Marklowice - 100 pkt.
6. Patryk Borkowski UKS Rawa Siedlce - 90 pkt.

Juniorki D (1997-1998) Dystans 3 km F
1. Anna Bielecka UKS Rawa Siedlce - 9:30,4
2. Agata Warło UMKS Marklowice - 9:45,8
3. Weronika Legierska MKS Istebna - 9:52,8
4. Marcelina Konik MKS Halicz Ustrzylki Dolne - 9:56,7
5. Martyna Wawrzusiszyn MULKS Tomaszów Lubelski - 10:01,0
6. Justyna Pradziad LKS Poroniec/SMS Zakopane - 10:26,3
Wystartowało 66 zawodniczek

Klasyfikacja generalna juniorka D po dwóch biegach
1. Agata Warło UMKS Marklowice - 180 pkt.
2. Weronika Legierska MKS Istebna - 140 pkt.
2. Anna Bielecka UKS Rawa Siedlce - 140 pkt.
4. Justyna Pradziad LKS Poroniec/SMS Zakopane - 100 pkt.
5. Paulina Mocur MKS Halicz Ustrzyki Dolne - 95 pkt.
6. Marcelina Konik MKS Halicz Ustrzylki Dolne - 79 pkt.

Juniorzy E (1999 i młodsi) Dystans 2 km F
1. Artur Wacławiak UKS Sołtysianie Stare Bystre - 6:40,0
2. Mateusz Dragon NKS Trójwieś Beskidzka - 6:48,9
3. Jan Raczkiewicz MULKS Tomaszów Lubelski - 6:50,2
4. Kacper Jurczak MULKS Tomaszów Lubelski - 6:58,6
5. Damian Dawid KS Jedność Nowy Sącz - 7:05,9
6. Jan Żółkiewski MULKS Tomaszów Lubelski - 7:07,3
Wystartowało 65 zawodników

Klasyfikacja generalna junior E po dwóch biegach
1. Mateusz Dragon NKS Trójwieś Beskidzka - 180 pkt.
1. Artur Wacławiak UKS Sołtysianie Stare Bystre - 180 pkt.
3. Jan Raczkiewicz MULKS Tomaszów Lubelski - 89 pkt.
4. Damian Dawid KS Jedność Nowy Sącz - 77 pkt.
5. Dawid Bojko NKS Trójwieś Beskidzka - 76 pkt.
6. Paweł Sałosz MKS Halicz Ustrzyki Dolne - 72 pkt.

Juniorki E (1999 i młodsi) Dystans 2 km F
1. Izabela Marcisz MKS Halicz Ustrzyki Dolne - 7:01,7
2. Monika Mazurkiewicz MULKS Tomaszów Lubelski - 7:13,4
3. Kamila Boczkowska MKS Karkonosze - 7:30,5
4. Sabina Lizis MKS Halicz Ustrzyki Dolne - 7:43,8
5. Monika Skinder MULKS Tomaszów Lubelski - 7:44,1
6. Justyna Wandzel LKS Klimczok Bystra - 7:50,7
Wystartowało 46 zawodniczek

Klasyfikacja generalna juniorka E po dwóch biegach
1. Izabela Marcisz MKS Halicz Ustrzyki Dolne - 200 pkt.
2. Kamila Boczkowska MKS Karkonosze - 140 pkt.
3. Justyna Wandzel LKS Klimczok Bystra - 100 pkt.
4. Monika Mazurkiewicz MULKS Tomaszów Lubelski - 94 pkt.
5. Sabina Lizis MKS Halicz Ustrzyki Dolne - 90 pkt.
6. Marcelina Badacz MKS Karkonosze - 70 pkt.

Program następnych zawodów Polbank Cup 2011:
28.01 Tomaszów Lubelski - dowolny
29.01 Tomaszów Lubelski - klasyczny
04.02 Zakopane - klasyczny
05.02 Zakopane - dowolny
11.02 Duszniki Zdrój - klasyczny
12.02 Duszniki Zdrój - dowolny
25.02 Wisła - klasyczny
26.02 Wisła - dowolny
18.03 Szklarska Poręba - dowolny
19.03 Szklarska Poręba - łączony

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Uczniowie piszą listy...

Od jutra Jarmark Bożonarodzeniowy

Rok niespełnionych obietnic

II liga: Trzecia porażka

Piechotą przez Stromiec na Okole

Rozrywki tu nie będzie, powstanie market

Świętowali Złote Gody

Pływacka Licealiada

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
860
Tak
22%
Nie
70%
Nie wiem
8%