MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

W najbliższy weekend zorganizowane zostaną sprinty

Wiadomości: Polana Jakuszycka
Poniedziałek, 10 lutego 2014, 15:41
Aktualizacja: 15:42
Autor: MDvR
Fot. użyczone
Zima w tym sezonie nas nie rozpieszcza. Z powodu warunków pogodowych w najbliższy weekend (15–16 lutego 2014 roku) zawody Salomon Nordic Sunday na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie odbędą się na trasie sprinterskiej, o długości minimum 1,6 km. Dokładny przebieg trasy i dystans podamy w czwartek lub piątek.

- Ze względu na brak opadów śniegu i przeciętne warunki na trasach, a także zbliżający się Bieg Piastów, nie możemy zorganizować biegu na dłuższym dystansie. W każdy weekend na Polanie Jakuszyckiej pojawiają się setki, o ile nie tysiące biegaczy przygotowujących się do Biegu Piastów, którzy także muszą mieć warunki do treningu. Stąd decyzja o biegu sprinterskim. Minimalny dystans to 1,6 kilometra, ale jeżeli do weekendu dopada śniegu, a są takie prognozy, to trasa może się wydłużyć do dwóch i pół, a nawet trzech kilometrów – zapowiada Beata Lepka ze Stacji Jakuszyce, organizatorka SNS-a.

Zgodnie z harmonogramem biegi stylem dowolnym odbędą się w sobotę, a klasykiem – w niedzielę. Nie zmieniają się także godziny startu; sobota – godz. 11.00, niedziela – godz. 10.30.

Zmienia się natomiast system rywalizacji na nadchodzący weekend. – Zawodnicy będą startowali czwórkami. Start co minutę, a o rozstawieniu danej czwórki decyduje pozycja w generalce. Najpierw startują najlepsi zawodnicy, a potem ci z dalszych miejsc w klasyfikacji generalnej – wyjaśnia Beata Lepka.Oczywiście czas mierzony jest netto.

Przypomnijmy, że finał cyklu Salomon Nordic Sunday, połączony z Małym Biegiem Piastów i Finałem Pucharu Polski Amatorów PZN odbędzie się w niedzielę, 23 lutego. Aby być sklasyfikowanym w generalce na koniec sezonu, należy zaliczyć 3 z 4 startów w SNS-ie w tym sezonie.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

1000 zgłoszeń w 10 dni

Mamy medalistów mistrzostw Polski!

Spór między spółką a klubem trwa

Lista Lewicy do Sejmu

Stadion oficjalnie otwarty!

Naprawy przy Złotniczej

Karkonoszman 2019

Pożar auta przy rondzie  

Sonda

Czy majątki żon i dzieci polityków również powinny być jawne?

Oddanych
głosów
378
Tak
79%
Nie
17%
Nie mam zdania
4%