MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 21 września
im. Jonasza, Mateusza

W Mysłakowicach zostaną bez przychodni?

Wiadomości: REGION
Piątek, 20 lutego 2009, 8:00
Aktualizacja: 10:01
Autor: Ania
Fot. Ania
Ośrodek zdrowia w Mysłakowicach nie spełnia standardów Unii Europejskiej. Konieczna jest budowa nowego budynku. Mieszkańcy obawiają się, że stary ośrodek zostanie zamknięty i nie będą mieli gdzie się leczyć.

Włodarze gminy starają się o pozyskanie środków na budowę nowej placówki. Jeżeli wszystko pójdzie dobrze, jeszcze w tym roku rozpoczną się prace budowlane. W nowym obiekcie będzie też miejsce dla pomocy społecznej.

Co będzie jednak ze starym ośrodkiem. Pacjenci nie kryją obaw, że zostanie zamknięty. To wszystko zależy jednak od tego, czy Narodowy Fundusz Zdrowia zgodzi się na podpisanie kolejnego kontraktu. Udało się to zrobić jeszcze na rok 2009. Nie wiadomo, czy podobna decyzja zapadnie również w roku przyszłym.

Niektórzy uważają jednak, że budowa nowego obiektu to kosztowne i zbyteczne przedsięwzięcie. Twierdzą, że gmina niepotrzebnie zgodziła się na likwidację szpitala, w którym teraz z powodzeniem mogłaby funkcjonować przychodnia zdrowia.

– Będą budować kolejny budynek, zamiast wykorzystać jakiś stary. To dowód na to, że oddanie budynku po szpitalu było złą decyzją – mówi zbulwersowany mieszkaniec Mysłakowic. Jednak decyzja o powstaniu nowego obiektu już zapadła, pozostała tylko kwestia pieniędzy, o które włodarze gminny usilnie się starają.

Pierwszy etap konkursu zakończył się dla gminy pomyślnie. Teraz samorządowcy czekają na ocenę projektu w kolejnych. – Zależy nam, żeby jeszcze w tym roku rozpocząć budowę nowego obiektu, która zakończyłaby się najprawdopodobniej za dwa lata. Bez wsparcia się nie obędzie. Gminy nie stać na pokrycie tak ogromnych kosztów, które wyniosą w sumie 4 648 800 złotych. Dofinansowanie, o które się ubiegamy wspomoże nas kwotą 2 758 869 złotych – mówi Piotr Amborski, pracownik referatu ds. inwestycji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Ewakuacja w Szklarskiej Porębie

Doczekają się ronda

Nietypowy finał Ligi Rocka

Komentarze (20) Dodaj komentarz

~w13 20-02-2009 8:11
wywołujecie sztuczny problem..widac potrzebny dla tych co chca budowac..albo pozyskiwac srodki z budzetu takze gminy..na 100% nikt nie zamknie osrodka i nfz podpisze umowe..zasady dostosowania budynku sa juz przedluzone na kolejne 5 lat bo inaczej nalezaloby zamknac polowe przychodni wpolsce.wiec bez takiej paniki w artykule
~EM 20-02-2009 8:36
Dobry pomysł z wybudowaniem nowej przychodni, Wiadomo, że przeróbki i remonty są większymi kosztami i tak nie osiągnie się tego co wybudować nową przychodnię.
~z mysłakowic~` 20-02-2009 8:48
przecież i tak nikt tam się nie leczy!!młodzi ludzie z dziecmi się po przepisywali do jeleniej góry,gdyż stara pani pediatra jest nie sympatyczna i nie ma w ogóle podejscia do dzieci!! Standardów unijnych nie posiada także personel!! Zamknąc i wyburzyc- jeżdzijcie do jeleniej!!
~lala 20-02-2009 10:03
A ja bardzo lubię pana doktora Śmietanę, który przyjmuje tam prywatnie.
~lol 20-02-2009 10:11
gabinet ginekologiczny to całkowite nieporozumieni - nie wiem jak kobiety chcą sie tam badać - fuuu
~lol 20-02-2009 10:14
Ale ogólnie ośrodek nie jest w tak bardzo złym stanie, co prawda przydało by go się troche odnowić - przecież posiada dość dobrze wyposażoną sale do rehabilitacjj
~egon 20-02-2009 10:59
Państwowe przychodnie to relikt minionej epoki, gmina powinna wystawić działkę do wybudowania przychodni prywatnej a nie inwestować w nowa przychodnie. Jak widać na przykładzie Jeleniej Góry większość sprywatyzowanych przychodni działa lepiej jako niepubliczne zoz-y. W mysłakowickiej przychodni jest przerost zatrudnionego personelu, który w niepublicznym zozie byłby zbyteczny, słabo zarzadzana przychodnia, bez remontów i innych inwestycji- ale może tak lepiej dla władz gminy. Przyjaciele i krewni królika też muszą gdzieś pracować.
~urczi 20-02-2009 11:05
Nowy Ośrodek jest bardzo potrzebny bo perzecież jestśmy w Unii. Ten tylko odstrasza pacjentów i dlatego uciekają do Kowar albo Jeleniej Góry. Poza tym na pewno trzeba dyskusji w gminie ( i parafii oczywiście) na ten temat i dzięki światłym ludziom naszej miejscowości powstanie śliczny nowoczesny ośrodek
~urczi 20-02-2009 11:23
Nowy Ośrodek jest bardzo potrzebny bo perzecież jestśmy w Unii. Ten tylko odstrasza pacjentów i dlatego uciekają do Kowar albo Jeleniej Góry. Poza tym na pewno trzeba dyskusji w gminie ( i parafii oczywiście) na ten temat i dzięki światłym ludziom naszej miejscowości powstanie śliczny nowoczesny ośrodek
~:~~: 20-02-2009 11:36
Po co nowy osrodek skoro w starym nie ma zadnego dobrego lekarza,a jak juz jest do dłogo nie wytrzymuje,a panie pielegniarki to porazka,z łaska zarejstruja albo wypisza zwolnienie z fochami,zamiast pomagac to wyglada ze pracuja za kare.Jedyny lekarz co przyjmuje jakis okres to dr. Smietana -tyle ze prywatnie.Nowa przychdnia miala ponoc powstac razem ze szkola i gmina w zamian za palac Myslakowicki,wczesniej czy pozniej to i tak oddadza go niemcom za poldarmo bo nie bedzie stac na utrzymanie-to chyba nie byl glupi pomysl,a nie teraz kombinowac!
~pacjęt 20-02-2009 13:26
dokładnie porażka z tym ośrodkiem zdrowia,wiecznie nadąsane pielęgniarki i wiecznie problem z telefonem o 8 rano zeby zadzwonic i sie zarejstrowac,a juz nie wspomne o pani laborantce i jej minie wiecznie nie zadowolonej co do lekarzy to juz jest dramat nie ma porządnego .była jedna ale szybko ja wygryzli bo nie nadawala sie do grona pracowników bo chyba była za dobra...wstyd sie przyznać ale zeby isc do lekarza to nie ma go kogo trzeba szukac w jeleniej gorze bo tu w Mysłakowicach nie ma zadnych szans.
~ 21-02-2009 19:47
Ludzie sami robia problemy oczekuja od zwykych pracownikw wiecej niz od lekarzy i maja potem do nich pretensje a tak nie powinno byc moze sami niech wciela sie w ich role i napewno beda oni tez mieli docsc pacjentow ktozy sa nachalni i niemili
~ 22-02-2009 14:53
TE REJSTRATORKI DO NICZEGO .,LEKARZE NIE LEPSI
~bolek 22-02-2009 16:54
Przychodnia w Mysłakowicach to nieporozumienie, pielegniarki całymi dniami pija kawę i nic nie robią , jest ich kilka ale pracować nie ma komu, pani kierownik- lekarz pediatra taż nie jest zbyt pracowita i kompetentna. Ludziska wypisujcie się do innych przychodni, tam nic się nie zmieni.
~azi 26-02-2009 20:35
totalne bzdury wypisujecie ludziska!!!!!! PANI DOKTOR PEDIATRA TO MI LA ZADBANA UŚMIECHNIĘTA KOBIETA A PIELĘGNIARKI MAJĄ PRAWO BYĆ ZESTRESOWANE I ZMĘCZONE WCIĄŻ TYMI SAMYMI NOTORYCZNIE NIEZADOWOLONYMI PEŁNYCH BEZPODSTAWNYCH ROSZCZEŃ PACJENTAMI !!!!!!!! NIGDY NIE ZDARZYŁO MI SIĘ ODEJŚĆ Z KWITKIEM JAK POTRZEBOWAŁAM POMOCY PACJENCI KORZYSTAJĄCY Z USŁUG TEJ PLACÓWKI JEŻELI TO WY PISZECIE TE BANAŁY TO JESTEŚĆIE NIEWDZIĘCZNI
~AZI 26-02-2009 20:41
LEKARZ TEŻ NIE JEST W STANIE PRZYJĄĆ NIESAMOWITEJ ILOŻCI PACJENTÓW CHOCIAŻNIESĄDZĘ ŻE ODSYŁA SIE KOGOŚ Z ZAGROŻENIEM ŻYCIA A PIELĘGNIARKA NIE MOŻE ZAREJESTROWAĆ NIE WIADOMO ILE LUDZI TYLKO TYLE ILE LEKARZ JEST W STANIE PRZYJĄĆ TAK ŻEBY Z KAŻDYM POROZMAWIAĆ I ZBADAĆ GO WIĘC NIE ŻĄDAJCIE OD TYCH PAŃ WIĘCEJ NIŻ MOGĄ ZROBIĆ
~ten 27-02-2009 20:11
Ktoś wspominał, że państwowe przychodnie mają przyrosty zatrudnienia, czy to żle wg mnie nie gdyż pacjent ma większe szanse że wydzie mu to na zdrowie. W prywatnych przychodniach w zasadzie się zarabia a nie leczy - niewielka ilość pielęgniarek wykonuje niesamowicie wiele zabiegów - są zazwyczaj przemęczone, ich zakres obowiązków obejmuje w zasadzie wszystkie możliwe czynności do wykonania w przychodni od rejestracji po różnorodne zabiegi a niekiedy dochdzi jeszcze sprzątanie. Właściciele prywatnych przychodni są nastawieni na zysk a nie na leczenie - spróbnujcie uzyskać skierowanie na jakieś specjalistyczne badania poza placówką zaraz się okaże że wasz domowy lekarz jest wstanie was wyleczyć:)
~byly pacjet 28-02-2009 10:15
do azi,to Ty piszesz bzdury,przyjdż do tej przychodni i zobaczysz jak jest no chyba ze jesteś z rodziny personelu to moze jestes mile obsłużony to się zgodze,a tak na marginesie do cała ta przychodnia to pomyłka obsługa jest do bani dobrze Ci ludzie tu napisali wiecznie nie zadowolone i nadąsane pielegniarki snuja sie po korytarzu z wara nadasana jak by ich ktos zmuszał do pracy a co do lekarzy to popieram nie ma tam nikogo co by mogł leczyc porzadnie i postawic normalna diagnoze to nie sa opinie wymyślone tylko sama prawda o przychodni tu ludzie pisza co tam byli i widzieli !!!
~ 4-03-2009 12:59
W Mysłakowicach jest tragiczna przychodnia.Rejestratorki robią wielka łaske,że wstały z łóżka i pracują.Lekarze fatalni.Ogólnie smród ,brud i ubóstwo.Porażka!!!
~azi 5-03-2009 20:20
do byłego pacjenta```jestem zwykłą mieszkanką i pacjentka z mysłakowic a zpersonelem nie mam nic wspólnego jestem poprostu zawsze mila dla innych i też tak jestem traktowana

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 10

Wraca pomysł łączenia muzeów

Wsparcie dla dzieci i młodzieży  

DIOZ: To zarzuty wyssane z palca

Burza po interwencji w autobusie miejskim

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
732
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%