MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 11 lipca
im. Karoliny, Olgi

W Muzycznym Ogrodzie Liczyrzepy

Wiadomości: REGION
Sobota, 23 lipca 2011, 8:13
Aktualizacja: 8:13
Autor: Agrafka
Międzynarodowe Warsztaty Operowe „Muzyczny Ogród Liczyrzepy” startują 24 lipca i potrwają do 15 sierpnia. W ramach imprezy odbędą się również: młodzieżowy festiwal operowy oraz konkurs zapomnianych arii o karkonoskim Duchu Gór m.in. w Domu Gerharda Hauptmanna, Hotelu Relaks i Kościółku Wang.

Młodzi soliści z różnych krajów Europejskich spotkają się aby ćwiczyć pod kierunkiem profesorów z renomowanych uczelni muzycznych, studiując szereg arii, duetów, pochodzących z zapomnianych oper o Duchu Gór – Liczyrzepie, a następnie wykonają je przed publicznością w muzeum przy ul. Michałowickiej 32, w ramach kameralnych spektakli operowych i koncertów.

W programie przewidziano spektakl operowy o Karkonoskim Duchu Gór, koncerty operowej i popularnej muzyki rosyjskiej, hity opery włoskiej, francuskiej, niemieckiej, a także arie Mozarta, pieśni hiszpańskie i neapolitańskie.

24 lipca o 20.30 w Hotelu Relaks odbędzie się koncert inauguracyjny „Soliści Europy w krainie Ducha Gór I”, podczas którego można usłyszeć muzykę krajów europejskich i nie tylko, arie operowe i pieśni kompozytorów rosyjskich, niemieckich, estońskich, białoruskich i polskich.

Imprezę poprowadzą: Małgorzata Mierczak z Karpacza, Jolanta Doschek z Wiednia i Ewa Zdzienicka z Kowar.

Ogłoszenia

Czytaj również

Będzie nowa biblioteka w Wojkowie

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~ 23-07-2011 10:09
Agrafka, a ten hotel RELAks to gdzie się mieści? Hoteli o takiej nazwie dostatek w całej Polsce! Wang to wiadomo, że w Karpaczu, Dom Hauptmanna w Jagniątkowie, a nawet jak tego nie napiszesz, to i tak wiadomo. Jednak z tym RELaksEM to już przesadziłaś!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

#Norwidwdomu – poezja

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Friedrich Iwan – malarz, grafik, pejzażysta…

Tak nie wolno parkować!

Jednokierunkowo Zakosami na Śnieżkę

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
264
Tak
48%
Nie
40%
Nie wiem
12%