MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

W „Muflonie” śpiewali na polską nutę

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 19 października 2011, 8:04
Aktualizacja: 9:47
Autor: Agrafka
Fot. Agrafka
III Młodzieżowy Festiwal Piosenki Polskiej „Głosowisko” odbył się wczoraj w sobieszowskim MDK „Muflon”. Już po raz drugi zwyciężyła Andżelika Soliło, laureatka z ubiegłego roku, tym razem wykonując w oryginalny sposób utwór „Zawsze tam gdzie ty”.

Festiwal skierowany był do uczniów podstawówek, gimnazjów, szkół średnich oraz członków zespołów młodzieżowych działających przy ośrodkach kultury. Jury oceniało młodych piosenkarzy za intonację, aranżację głosową, dykcję, czytelność przekazu muzycznego, zachowanie sceniczne, wielogłosowość, a także muzykalność uczestnika.

– Zadaniem naszego festiwalu jest szerzenie kultury muzycznej wśród młodzieży, rozwijania poczucia patriotyzmu muzycznego oraz poszukiwanie i promowanie młodych talentów. Ważne, aby młodzież w wieku od 12 do 18 lat, jaka brała udział w festiwalu, miała kontakt z muzyką żywą, dlatego też akompaniament nie mógł być puszczany z płyty – powiedział Jerzy Sowa junior, koordynator artystyczny „Głosowiska”.

Pierwsze miejsce zajęła Andżelika Soliło z Gimnazjum nr 1 w Jeleniej Górze, która wykonała utwór „Zawsze tam gdzie ty”. Drugie miejsce przyznano Michałowi Klementowskiemu z I LO w Jeleniej Górze za wykon piosenki „O Peggy Brown”. III miejsce zdobyła Emilia Kowalewska z ZSE za interpretację utworu „Ludzkie gadanie”.

Ponadto wyróżnienia przyznano Zespołowi Szósteczki ze Szkoły Podstawowej nr 6, Annie Jarmoń z ZSSP Gimnazjum w Mysłakowicach oraz Karolinie Więcek z ZSO nr 1 w Jeleniej Górze. Najlepszym gratulowała Aleksandra Jarocińska, dyrektor MDK „Muflon”.

– W ubiegłym roku zdobyłam również pierwsze miejsce, a dwa lata temu trzecie. Poziom wykonawców z roku na rok jest coraz wyższy, więcej również zgłasza się osób, także konkurencja jest, jednak cieszę się, że udało się w tym roku wygrać – powiedziała Andżelika Soliło, zwyciężczyni „Głosowiska”.

Nagrody dla uczestników festiwalu w postaci mikrofonu, odtwarzaczy CD i mp3, a także trzech mikroportów zostały ufundowane przez MDK „Muflon” ze środków pozyskanych z budżetu miasta.

Ogłoszenia

Czytaj również

Kabaretki na Lodowcu

PiS apeluje do mieszkańców

Tak się nie robi!

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~- 19-10-2011 10:45
Szkoda, że Muflon nie zamieścił żadnej informacji o konkursie na swojej stronie to też bym wzięła udział.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Czech pobił rekord  

Jeleniogórzanie uwielbiają festiwal teatrów ulicznych

Większość uczniów dostała się do szkół

Co z tym SOR–em?

CUW: tak czy nie?

Sonda

Czy mnożenie rządowych programów plus ma sens?

Oddanych
głosów
817
Tak
22%
Nie
75%
Nie mam zdania
3%