MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 13 lipca
im. Małgorzaty, Henryka

W Muflonie są zdjęcia, które… brzmią jazzem

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 30 grudnia 2012, 8:05
Aktualizacja: 8:48
Autor: Mea
Fot. Mea
Konfrontacja muzyki z obrazem, a dokładniej jazzu z fotografią oddziaływała na wyobraźnię uczestników wernisażu wystawy fotograficznej „Nie tylko jazz” Andrzeja Mochonia, który odbył się wczoraj (29.12.) w sobieszowskim Miejskim Domu Kultury „Muflon”. – Kocham jazz i fotografię, od dawna staram się uchwycić na zdjęciu emocje muzyków podczas koncertów – powiedział nam autor wystawy.

- Jazzmani są wdzięcznym obiektem dla fotografii i najczęściej pozwalają robić sobie zdjęcia, czy to podczas całego koncertu, czy tylko jednego utworu. Jednak niektóre z zaprezentowanych na wystawie ujęć są wykonane małym aparatem, który trzeba było przemycić. Takie zakazane zdjęcie zrobiłem np. gdy kłaniał się wybitny pianista jazzowy Keith Jarret. Muzyk potrafił wyjść z koncertu. Kiedy zobaczył, że jest fotografowany, bo tego nie lubił – podkreślił Andrzej Mochoń.

Na wystawie są m.in. zdjęcia artystów z „Krainy łagodności” tj. Wojtka Jarocińskiego z Wolnej Grupy Bukowiny, Krzysztofa Myszkowskiego ze Starego Dobrego Małżeństwa, czy flecisty zespołu Bez Jacka. Na portretach znaleźli się też: Wayne Shorter, Aga i Tomasz Stanek.
- Muzycy jazzowi emanują niesamowitymi emocjami, tymi prawdziwymi, rodzącymi się tu i teraz, które warto uchwycić na fotografii – dodał.

Na otwarcie wystawy przybyło wielu fanów zarówno muzyki jazzowej, jak i fotografii. – Sądzę, że najważniejsza jest tu osoba fotografowana, muzyk jazzowy, nie samo zdjęcie, choć jedno ujęcie zafascynowało mnie z powodu pięknej formy. Był to starszy muzyk na tle jasnej poświaty. Znam tych artystów i gdy patrzę na zdjęcia brzmią jazzem – mówił Wojciech Miatkowski z Jeleniej Góry.

Ogłoszenia

Czytaj również

Krakowska w budowie

Czyżby Andrzej Duda?

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~ 30-12-2012 13:20
Autor jak sam dodał...określił swoje zdjęcia " ...to nie jest jakaś wielka sztuka ...takie zwykłe fotki" i dodał, że nie fotografuje muzyków klasycznych bo w ich występie cytuję "nie ma żadnych emocji"i... może zamiast biegać na jazzmanów zajrzał by Pan na koncerty: Joshuy Bela, Nigela Kennedy, Eliny Garancy, Anny Netrebko, Jonasza Kaufmanna, Krystiana Zimmermanna, Yo Yo My,Piotra Beczały, Mariusza Kwietnia, Aleksandry Kurzak, Petera Wagnera. Nie tylko jazz żyje i nie na jazzie kończy się i zaczyna emocjonalność w muzyce. Pytanie do autora: skąd wywodzi się jazz ? Koledzy fotografowie i fani jazzu będą wystawą zachwyceni, ale koledzy muzycy będą wielce niepocieszeni, a może to autor tej wypowiedzi jest po prostu płytki i muzyki klasycznej zwyczajnie nie rozumie?
~oto ja 31-12-2012 8:13
gdzieś ten publiczny hajs trzeba było wydać na koniec roku, bo szkoda oddać do budżetu. . . Niedługo nie będziecie mieli już czego wydawać.
~remigiusz 31-12-2012 10:56
a Pan Jarociński nieco podobny do Knopflera na zdjęciach:)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Areszt dla mieszkańca Krzeszowa

Maseczki dla szpitala

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Cieplickie place

Szansa na remont "zameczku"

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
478
Tak
47%
Nie
39%
Nie wiem
14%