MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 14 sierpnia
im. Maksymiliana, Alfreda

W "Muflonie" rozpoczął się Festiwal Folklorystyczny

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 15 września 2016, 14:44
Aktualizacja: 14:46
Autor: Robert Czepielewski
Fot. Organizator
Od dzisiaj do niedzieli (15.09–18.09 w sobieszowskim Miejskim Domu Kultury „Muflon” odbywa się VII Międzynarodowy Festiwal Folkloru. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem „Ceremonie Narodzin” i ma na celu ukazanie inspiracji tradycjami i obrzędami, związanymi z narodzinami po polskiej i czeskiej stronie granicy.

Widzowie będą mogli też poznać podobieństwa między czeskimi i polskimi zwyczajami i obrzędami tradycji ludowej. Jak zapewnia organizator festiwalu, czyli MDK „Muflon”,
„Ceremonie Narodzin” przyczynią się do wspierania i wykorzystania niematerialnego dziedzictwa kulturowego, ze szczególnym uwzględnieniem lokalnych tradycji folklorystycznych.

Organizatorzy w czasie trwania festiwalu przewidzieli między innymi otwarcie wystawy, wykłady, przeróżne warsztaty w tym warsztaty muzyczne, w których udział mogą wziąć dzieci, rodzice, dziadkowie z wnuczętami.

Program festiwalu:
15.09 (czwartek) godz. 9.00-15.00 WARSZTATY TAŃCA LUDOWEGO DLA PRZEDSZKOLAKÓW
Zajęcia taneczne dla najmłodszych prowadzone przez Agatę Kazimierczak, tancerkę, absolwentkę Pedagogiki Tańca w Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi
17.09 (sobota) godz. 16.00 – 17.00 OTWARCIE WYSTAW: „CUDA, WIANKI, KOŁYSANKI” I „CZARY NAD KOŁYSKĄ”

17.09 (sobota) godz. 17.00-21.00 WYKŁAD i WARSZTATY EWY GROCHOWSKIEJ
Ewa Grochowska w swoim wykładzie „Dziecko i dzieciństwo w kulturze tradycyjnej i folklorze muzycznym” przedstawi nam funkcję kołysanek, wyliczanek i „zabawianek” i pokaże nam, ze to nie tylko forma zabaw z dziećmi.
Warsztaty “Jedzie, jedzie Pan Zelman” – zabawy muzyczne dla dzieci i rodziców – tradycyjne piosenki, gry i zabawy z różnych regionów Polski – zapraszamy rodziców z dziećmi, dziadków z wnukami i wszystkich, którzy chcą i potrafią bawić się jak dzieci
Warsztaty „Kraina tradycyjnych kołysanek” – zapraszamy rodziców z maluchami

18.09 (niedziela) godz. 14.00 - Uroczyste otwarcie Gali finałowej i występy zespołów z Polski (Zespół Pieśni i Tańca Jubilat) i z Czech (TS Magdalena), koncert Anety Strzeszewskiej z zespołem, która zaprezentuje nam „Kołysanki niedzisiejsze” oraz koncert śpiewu tradycyjnego w wykonaniu Zespołu Śpiewaczy Ewy Grochowskiej „Uśnij że mi uśnij, albo mi urośnij…” – muzyczna podróż po świecie dzieciństwa.
Podczas gali finałowej wręczone zostaną nagrody i wyróżnienia laureatom konkursu plastycznego „Cuda, wianki, kołysanki”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Skok w blok wystartował

Finał remontów wiaduktów na A4

Czytelniczka: drogo i brudno

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Tuiteraz 16-09-2016 7:17
Jaki to festiwal. Szumnie nazwa dla kolejnej imprezy niszowej organizowanej przez Tą placówkę.Znów będzie kilkadziesiąt osób z wykonawcami razem.Może by ktoś się zajął w końcu działalnością tej placówki, bo jak na razie to w Muflonie coś się dzieje najwyżej dwa razy w miesiącu.Może w końcu coś dla młodzieży.Może działać w weekendy, a wtedy właśnie dom kultury jest zamknięty (oprócz wyjątkowo tej imprez),a ludzie nie pracują.Czy znów kolejny sezon półmartwy, aby szybciej odbębnić i do domu.Może by nawiązać współpracę z torem pod Chojnikiem,kościołem (kiedyś były wspaniałe koncerty) czy z CCK ,gdzie powstała podobno sala prób. Może jakiś taniec nowoczesny, a dla starszych DKF.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

W cieniu wygasłych wulkanów – w środę

Gości wita król Maciuś

Stalowe rumaki w Karpaczu

Koncert organowy Františka Vaníčka

Minka na sobotni wieczór

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
799
Tak
37%
Nie
58%
Nie wiem
6%