MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

W Młodzieżowym Dom Kultury ruszają nowe zajęcia

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 8 września 2016, 7:27
Aktualizacja: 7:30
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Fot. Użyczone
W nowym roku szkolnym Młodzieżowy Dom Kultury w Jeleniej Górze zaprasza na zajęcia do kół i pracowni. Placówka przygotowała sporo różnorodnych, ciekawych zajęć dla dzieci w wieku przedszkolnym, szkolnym, a także dla młodzieży starszej i studentów.

Tegoroczną ofertę edukacyjną MDK stanowią: zajęcia plastyczne, taniec nowoczesny (m.in. hip-hop, house, salsa), nauka gry na instrumentach (gitara, flety), zajęcia wokalne (studio piosenki, warsztaty wokalne, zespoły wokalno-instrumentalne). Jest również zespół muzyki dawnej, wykonujący na kopiach dawnych instrumentów muzykę średniowiecza, renesansu i wczesnego baroku. Nie zabraknie też zajęć dla miłośników teatru. Jak co roku utworzone będą grupy teatralne dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i licealnych. Ciekawą, cieszącą się dużym zainteresowaniem formą zajęć jest Capoeira, będąca połączeniem elementów muzyki, tańca i sztuki walki, pochodząca z Brazylii.

Młodzieżowy Dom Kultury, oprócz stałych form, organizuje również szereg imprez, takich jak konkursy (muzyczne, recytatorskie, wokalne, plastyczne), spektakle teatralne, przeglądy czy koncerty. Adresatami oferty zajęć są uczniowie jeleniogórskich szkół i przedszkoli.
Zajęcia rozpoczęły się w poniedziałek (5 września).

- Zapraszamy chętnych na stronę internetową placówki: www.mdkjelonek.pl, można również kontaktować się telefonicznie pod numerem 75 64 244 60. Szczegółowych informacji udzielają także nasi nauczyciele w siedzibie naszej placówki ul. M. Skłodowskiej-Curie 12 w Jeleniej Górze – informuje dyrekcja MDK w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Z wizytą w Bautzen

Remont ulicy Drzymały – jaka decyzja?

Zielone warsztaty w Leroy Merlin

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~gluś 8-09-2016 14:00
świetnie, szkoda że MDK nie pokusi się o zajęcia integrujące seniorów z juniorami, tym bardziej że teraz tak wiele publicznych środków jest na ten cel przeznaczanych i można by było znaleźć dodatkowe finansowanie

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Co kryje w sobie włos?

Wypadek przy baniakach  

Cieplice pod selfie

Niebezpieczne wyzwania

Przedszkolaki u strażaków

Sonda

Miejscowości turystyczne bez zakazu handlu w niedziele?

Oddanych
głosów
434
Tak
62%
Nie
35%
Nie wiem
3%