MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 9 sierpnia
im. Edyty, Romana

W mieście musi być czysto. Akcja „Posesja”

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 11 marca 2011, 13:22
Aktualizacja: Sobota, 12 marca 2011, 7:32
Autor: TEJO
Ulica Konopnickiej. Niedzielne popołudnie, 6 marca 2011.
Fot. TEJO
Nie zdziwcie się, kiedy do waszych drzwi zadzwoni strażnik miejski i powie, że trzeba posprzątać. Samorządowcy zapowiadają walkę z brudem i nieporządkiem. Apelują do mieszkańców o postawę obywatelską i utrzymanie czystości. Sprzątanie obejmie także mienie miejskie.

– To nie jest miasto prezydenta Zawiły, ale miasto jeleniogórzan – mówi Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry. – Nie jesteśmy w stanie na każdym rogu i przy każdym budynku postawić strażnika miejskiego i policjanta. Dlatego apelujemy do mieszkańców o postawę obywatelską oraz zachowanie czystości – dodaje.

Rozpoczynamy dziś wielkie sprzątanie miasta po zimie. Najpierw na Zabobrzu, a później w stronę centrum – dopowiada zastępca prezydenta Hubert Papaj. Rzecz jasna ekipy Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej nie posprzątają całej Jeleniej Góry, stąd działania samorządu, który – najpierw po dobroci, a później niekoniecznie – zamierza skłonić mieszkańców do zadbania o „własne podwórko”. Jeśli okaże się, że po jakimś czasie na danym terenie wciąż jest brudno, wówczas strażnicy miejscy nie zawahają się i wypiszą mandat.

Jak podkreśla prezydent Marcin Zawiła, bardzo często zdarza się, że to sami mieszkańcy są sprawcami bałaganu. Wyrzucają taczki ze śmieciami gdzie popadnie, niszczą infrastrukturę, pozostawiają zużyty sprzęt AGD i RTV w rowach, choć można go za darmo zostawić na składowisku MPGK. – Sam odebrałem telefon od sąsiada, który powiedział mi, że w nocy okradziono z rynien budynek przy ulicy Leśnej, były internat. Do jego pilnowania zatrudniona jest firma ochroniarska, z którą rozwiążemy umowę. Na szczęście łup został odnaleziony nieopodal w lesie – mówi Marcin Zawiła. Inny akt wandalizmu: nieznani sprawcy zdemontowali jedną z latarni na Wzgórzu Krzywoustego i przygotowali ją do wywiezienia. W porę zauważyli to strażnicy miejscy.

– Często wystarczy zwrócenie uwagi i uzmysłowienie ludziom, że brudząc i niszcząc działają na szkodę miasta i siebie samych. Jeśli to nie pomaga, to prosimy może nie o donosy, ale o informacje na policję i straż miejską, aby takimi przypadkami zajęły się odpowiednie służby – usłyszeliśmy.

Tekst ilustrujemy zdjęciami nadesłanymi przez Czytelnika, za które dziękujemy. Wszyskie zostały wykonane w granicach administracyjnych naszego miasta.

Ogłoszenia

Czytaj również

Rozmowy o Kowarach

Odpust Krzeszowski

Czytelniczka: drogo i brudno

Komentarze (64) Dodaj komentarz

~widoczek 11-03-2011 13:52
no w koncu,moze z ulicy Widok znikna auta stojace przy posesjach nadajace sie na schrott, a brawo
~m-ce 11-03-2011 13:57
A może tak w Mysłakowicach ktoś ze służb zauważy na ulicy Szkolnej koło sklepu Kropka jaki bałagan na posesji od kilku lat istnieje, wstyd służby codziennie tędy przejeżdżają i nie chcą tego bałaganu zauważyć!!!!
~ 11-03-2011 14:00
zdj.nr1,to chyba posesja miasta
~dr 11-03-2011 14:01
Brawo popieram.Syf jaki niektóre brudasy mają na posesjach to trudno znaleźć nawet w trzecim swiecie.
~fajka 11-03-2011 14:35
BRAWO! wreszcie
~xxx 11-03-2011 14:43
Góra śmieci przywianych przez wiatr zalega na nowym parkingu UM może od tego zaczniecie? Wczoraj tam stał w tych śmieciach samochód SM i wypisywał mandaciki i tego nie zauważył?????????
~ed 11-03-2011 14:48
niech no Zawiła się najpierw zajmie tym co do niego należy, czyli porządkiem na terenach miejskich, dziurami na drogach miejskich, zanim zacznie straszyć karami mieszkańców. kazdy widział jak w zimie wyglądały chodniki miejskie a jak te leżące przy posesjach prywatnych (nota bene także miejskie). widać że dla tej władzy mieszkaniec to wróg którego trzeba dyscyplinować i karać.
~sqandal 11-03-2011 14:48
... to mi się podoba ale / ... no wlasnie po co pouczenia dla brudasów , karac bo tylko karami się utrzyma porządek ( niestety ) pozdrawiam
~ale jaja 11-03-2011 15:00
No to za zapraszam straż miejską na ul. Wyczółkowskiego (śmietniki przy przystanku). Nie nadążą z wypisywaniem mandatów. Syfi i bajzel jaki robią tam mieszkańcy to po prostu zgroza. Rzygać się chce jak się tamtędy przechodzi. Wyrzucają co popadnie przy kubłach w nadziei, że śmieciarze to posprzątają. A ci kubeł opróżnia i w dupie resztę mają. Ludzie jak wam nie wstyd robić taki syf w swojej okolicy? Jak lubicie mieszkać w smrodzie i brudzie to róbcie go w swoich czterech ścianach a nie innym pod oknami!
~ja 11-03-2011 15:15
proponuję jeszcze skontrolować właścicieli prywatnych posesji i właścicieli sklepów lokali pod kątem płacenia opłat za wywóz śmieci. Może skończyłoby się podrzucanie śmieci innym i porzucanie worków śmieci za miastem, w lasach, byle dalej od siebie i jak najmniejszym kosztem
~mm 11-03-2011 15:19
Inspekcja ROB-CHŁOP powraca w nowszej formie, teraz tylko jeszcze poczekać trzeba na powrót ORMO.
~Dlaczego 11-03-2011 15:22
Porządek bardzo ważna rzecz. Tylko dlaczego za brudasów i śmieciarzy wysypujących śmieci na mojej działce mam ja odpowiadać. Dlatego że jest przy mało uczęszczanej drodze? Dlaczego znienacka ja staję się właścicielem odpadów? Straż Miejska nagle staje się aktywna i chce karać mandatami tylko kogo, właściciela terenu który na jesień posprzątał a teraz okazuje się ,że leży tam kupa gruzu po czyimś remoncie. Może jednak znajdzie się jakiś skuteczny sposób na tych co podrzucają innym swoje odpady? Może wzorem Niemców jakaś policja śmieciowa?
~zgredek 11-03-2011 15:22
Nareszcie zajęcie godne prezydenta i zastepcy, zresztą kazdy robi to co najlepiej mu wychodzi...
~roci 11-03-2011 16:00
w Pecu obecnie eco przysłali nowego Dyrktora-Sprzataczke on dopiero robi porzadki z ludzmi za te glodowe pensje chca poniewierac ludzmi
~gdunia 11-03-2011 16:19
Trzeba być świnią (chociaż chyba w tym momencie obrażam te zwierzęta bo one są czyściejsze) żeby pozbywać się odpadów w ten sposób Okropni są ludzie i to prawda, że nic innego jak tylko człowiek jest największym szkodnikiem! Oby do jeleniogórzan dotarło do czego są śmietniki, punkty skupu złomu, oddawania starego sprzętu AGD/RTV lub zużytych baterii!!! Opamiętajcie się ludzie bo zamieniacie nasze miasto i rejon w chlew! To co widzimy na fotach daje do zrozumienia, że nie psie odchody są głównym problemem w naszym mieście...
~Ifka 11-03-2011 16:20
Jelenia Gora zawsze byla miastem brudasow ,śmieci i smrodu ,a szlo to jednoczesnie w duecie czyli mieszkancy syfiarze i wladza niechlujna na czele z prezydentem .Dzisia np. Goerlitz - miasto jest po kolejnym zamiataniu , wysprzataniu i wyczesaniu trawnikow , budynki sa umyte wodą - a od tej granicy nastepuje slowianski kontrast brudu - ciągnie sie turystycznej Jeleniej Gory ,gdzie ulice sa zablocone i piasek czesto leży od kilku lat z przegnilymi liścmi regulą jest ze głowne ulice miasta jak i uliczki w mieścvie to jeden wielki syf - którego nie zmywa sie woda od chyba ucieczki niemcow. Zobaczycie co będzie na Wielkanoc jak przyjada w do rodzin w odwiedziny goście z zagranicy.Nie jest potrzebna straż miejska bo Kasztelen by sie nie wyplacil z mandatów , niech lepiej Straż wezmie sie za miotly brzozowe i przeleci ulica po ulicy skoro z miesta biora takie smaczne pieniadze .
~bang 11-03-2011 16:23
czemu więżniów nie ubrać w pasiaki by posprzątali całe miasto?
~lsr 11-03-2011 16:38
"Wyrzucaja taczki ze smieciami" ? To jacyś lokusie żeby taczke traktowac jednorazowo, a co do posesji to uważam, że moje podworko, moje gówno
~Sobieszów 11-03-2011 16:45
Zapraszam do Sobieszowa,koło dworca kolejowego jest piękne wysypisko,widać je z drogi i torów.Fajne auta tam stają,bardzo drogie,a jest wszystko,od gruzu budowlanego po komputery.
~andree 11-03-2011 16:48
MOZE BY STRAZ MIEJSKA ZAMIAST ZAKLADAC BLOKADY I OKRADAC Z RESZTEK PIENIEDZY MIESZKANCOW PRZYPILNOWALABY LUDZI ,KTORZY BESZCZELNIE WYPROWADZAJA SWOJE PIESKI I ZALATWIAJA POTRZEBE NA CHODNIKACH PARKACH, PLACACH ZABAW .BURMISTRZ ZGORZELCA PORADZIL SOBIE Z TYM PROBLEMEM .U NAS JESZCZE SREDNIOWIECZE.
~Bezrobotny 11-03-2011 16:55
żenada,wykonaniu obecnej władzy.Może pan Zawiła policzy ile koszy na śmieci jest na ulicy 1Maja,Konopnickiej,Solnej ,Bankowej itd.a dopiero potem niech straszą mieszkańców.Stara zasada-Cudze pod lasem a swoje pod nosem.
~Eh.. 11-03-2011 17:02
A może zwolnienia bo one są teraz w modzie ?? zrobimy porządek z edukacja placówkami rządowymi a nie tak z grubej rury ... nie oszukujmy się bardzo dobry pomysł ale i tak znajdzie się osoba która się na tym dorobi kroci tak jak zresztą wszystko w tym p.... mieście bród syf mogiła i nie tylko na ulicy mam dość
~Eh.. 11-03-2011 17:06
A może zwolnienia bo one są teraz w modzie ?? zrobimy porządek z edukacja placówkami rządowymi a nie tak z grubej rury ... nie oszukujmy się bardzo dobry pomysł ale i tak znajdzie się osoba która się na tym dorobi kroci tak jak zresztą wszystko w tym p.... mieście bród syf mogiła i nie tylko na ulicy mam dość
~Eh.. 11-03-2011 17:11
A może zwolnienia bo one są teraz w modzie ?? zrobimy porządek z edukacja placówkami rządowymi a nie tak z grubej rury ... nie oszukujmy się bardzo dobry pomysł ale i tak znajdzie się osoba która się na tym dorobi kroci tak jak zresztą wszystko w tym p.... mieście bród syf mogiła i nie tylko na ulicy mam dość
~Byniu 11-03-2011 17:19
Jakby mi strażnik miejski wszedł na podwórko i powiedział że mam bałagan i muszę posprzątać to wyleciałby z niego szybciej niż wszedł. Z naciskiem na słowo wyleciał. Moje podwórko, moja prywatna droga i straży miejskiej gów*o do tego. Większy byłby z nich pożytek gdyby miasto dało im szufelki i zmiotki i kazało psi szajs zbierać :)
~!!!!! 11-03-2011 17:26
Zapraszam za punkt skupu złomu przy Lubańskiej,na plac giełdy w "nierdzielę"po 14,Są miasta na świecie gdzie nie ma koszy na odpadki bo TAM nikt nie śmieci.Czy Was nie uczono za młodu że "ta jest czysto gdzie jest mało brudzących a nie dużo sprzątających !Ale akcja mi się podoba ,jeszcze strychy straż wzorem Lubomierza .
~Eh.. 11-03-2011 17:31
A może zwolnienia bo one są teraz w modzie ?? zrobimy porządek z edukacja placówkami rządowymi a nie tak z grubej rury ... nie oszukujmy się bardzo dobry pomysł ale i tak znajdzie się osoba która się na tym dorobi kroci tak jak zresztą wszystko w tym p.... mieście bród syf mogiła i nie tylko na ulicy mam dość
~s. 11-03-2011 17:40
Nie ma co sie dziwić, jak na podwórku tak i w domu. Kulturę ma się - wrodzoną albo nabytą. Jej brak skutkuje wszechobecnym brudem i brudasami.
~DANULA 11-03-2011 17:45
Pieski prowadzane przez swoich Panów załatwiaja na Osiedlu w Cieplicach swoje potrzeby bezposrednio pod oknani mieszkan i trawnikach przu głownej ulecy. Tam rzadko kiedy mozna zobaczyć strażnikow miejskich.Nie mam na to żadnej sily.
~do ~Byniu 11-03-2011 18:00
Daj mi swój adres to do ciebie wjadę cwaniaku, mądry jesteś jak te tumany koło cerkiewki ale jak by co to pierwszy dasz nogę. Spójrz prosto w oczy strażnikowi\policjantowi i powiedz co o nim myslisz a nie pluj na nich na ścianach\forum\komentarzach - bo to nie uczyni z ciebie herosa ale d.....
~ZABOBRZANIN 11-03-2011 18:25
Jak sypali na drogi i chodniki piach itp. wynalazki a teraz chodzą i będą karać że nie posprzatali obywatele... Dobre. A ci co wygrali przetarg na odśnieżanie sami by posprztali po sobie...
~pero 11-03-2011 18:27
Brwa dla tych co robią porządki na swoich posesjach i wsztstko wywożą do lasów i parków. Brawo . Niszcie tą przyrodę niech wiocha też ma syf. Zawalcie lasy i pzydrożne zxarośla resztkami z budowy, łoikami , butelkami. Niech inni płacą za wywóz śmieci a y porządni obywatele miejcie to wsztstko w dupie.
~Eh.. 11-03-2011 18:35
A może zwolnienia bo one są teraz w modzie ?? zrobimy porządek z edukacja placówkami rządowymi a nie tak z grubej rury ... nie oszukujmy się bardzo dobry pomysł ale i tak znajdzie się osoba która się na tym dorobi kroci tak jak zresztą wszystko w tym p.... mieście bród syf mogiła i nie tylko na ulicy mam dość
~ 11-03-2011 18:38
18:00, to są groźby karalne. Jeśli jesteś z policji lub straży to prokurator powinien z urzędu zainteresować są twoim IP.
~j-in 11-03-2011 18:45
większość mieszkańców Jeleniej Góry wylazła z okolicznej wiochy, ale wiocha z nich nie wylazła.
~Robb 11-03-2011 18:55
Tylko ile razy mam sprzątać po brudasach śmiecących mi na podwórko, jakby nie było pojemników na śmieci wokół? Idzie taki jeden z drugim i zamiast dwa kroki dalej do śmietnika, to jakby nigdy nic centralnie za ogrodzenie. Palacze i weekendowi nocni imprezowicze to już całkiem istna zmora... W każdego mam strzelać? Bo choć oczko kamery z naprzeciwka rejestruje, to jakoś nigdy dzięki niej nie było!
~siwy 11-03-2011 19:10
wiezni zagonic do roboty, popieram, chlopaki sie ucisza i troche slonca lizna na swoja bledzizne ... :)
~Gość 11-03-2011 19:15
do p.Zawiły i tej całej rady miasta ,może i miasto pańskie nie jest ale jest pan jego jak to powiedzieć gospodarzem który nie dość że rządzi to jeszcze i bierze za to potężne pieniądze i proszę mi tu teraz nie mówić że wszyscy mamy całe miasto sprzątać bo tego nie mam zamiaru robić no chyba że zwolni mnie pan całkowicie z płacenia podatków i poustawia kosze na śmieci żebym nie musiał papierków czy butelek po napojach nosić przez całe miasto ,ponieważ nie mam gdzie ich wyrzucić bo idąc od galerii grodzkiej w stronę zabobrza napotkałem 3 kosze i każdy po brzegi załadowany odpadami ,więc niosłem tę butelkę aż na zabobrze choć mogłem ją rzucić byle gdzie ,i już na koniec to taka moja rada jeśli ktoś nie nadaje się na rządzenie miastem i mi coś karze robić za co ja płace podatki ,a zastrzegam brudasem nie jestem i śmieci po sobie sprzątam to taki ktoś nie powinien startować na prezydenta miasta i to tyle p.Zawiła i cała rado nie szanowna .
~Remember 11-03-2011 19:35
Przecież ta"AKCJA" to sukanie naiwnych i bidnych do placenie nie za swoje grzechy!!! Od prawie trzech miesięcy systematycnie tu na Jeklonce pisze o "glacy" b. Preydenta, która wisi i straszy na kilku słupach w reprezentacyjnym miejscu Cieplic PRZY KOŚCIELE" i co? Zarówno Tejo, jak i jego spolegliwa trzódka nabrała wody w coś ta( usta?!?!) i nic! To juz nie plakat, ale śmieć podniesiony do wysokości kilku metrów, aby ludzi juz nie denrewować, ale śmieszyć!!! Tak !!!Poprosu śmieszyć naiwnościa wiary w posznowanie prawa ! Oczywiście Policaje i Strasz miejska do wyższych rzeczy jest stworzona, a nie do walki ze smieciami. Teraz będzie wprawdzie akcja chwalenia sie ile to nałozyli mandatów na NAIWNCH!!! po CWANIACY,( JAK TO PODNIESIONO W KILKU CZATACH) PRZYJEŻDZAJA SPASIONYMI BRYKAMI POD SMIETNIKI NP sPÓŁDZIELNI I WYWALAJĄ SMIECI DO KONTENERÓW, A ICH KONTENERY, TO WYPIELĘGMNOWANE I WYCHUCHANE CACKA, KTÓRE OD POCZĄTKU NIE WIDZIAŁUY ŚMIECI.
~Remeber 11-03-2011 19:46
Cd. Nawet, gdy się takiemu brysiowi- kukułce śmiecioawe zwróci uwag, to usłuszy sie słówka, przy którch nawet przedwojeny dryndziarz się rumieni, a potem trzask zamykanych drzwi i smród spalin. Nawet ,gdy( fakt autentyczny) ze stosu kartionów przy smietniku wybierze faktury, rachunki itp dokumenty ze sklepu i da straży miejskiej to przyjedzie taki STRASZNIK i zacznie straszyć nawałem pracy, odrzucaniem wniosku o ukaranie przez Sędziego, itp d******ami i nawet palcem w bucie na drodze administracyjnej nie kiwnie, a za parę dni ten samPAN od spasionego ata znów wywala mase kartonów pod kontenerem bo ma za krótkie nóżki i rączyny, aby smieci wrzucić do kontener. Takie to PANISKO!!! Niech Imć Zawiła zajmnie sie czymś poważniejszym, a nie pozorowaniem działania!! Być może nasze liczywiersze ( gazetowe) zarobia pare złotych, kilku naiwnych zapłaci, od i pozostanie wielki smródek zakcji pozorowanej!
~abc 11-03-2011 19:56
Do " kurortu ' KARPACZA jak się wjeżdża od strony Sciegien w zagajniku tuż przed mostem piękna wizytówka - składowisko śmieci.Władze do Jeleniej Góry zapewne jeżdżą tzw obwodnicą a służby oczyszczania miasta nie wiedzą do kogo ten odcinek należy i dlatego śmieci zalegają Uzbrojmy się w cierpliwość jak urośnie trawa i sypną się listki na drzewkach to wszystko zarośnie i znów będzie pięknie.
~IZA 11-03-2011 19:57
w Jeleniej Gorze bedzie czysto jezeli kazdy bedzie utrzymywal porzadek w okol swojej posesji.Wasze wpisy sa tak prymitywne ze niewiem czy smiac sie czy plakac.Wieczne pretensje do kogos.Zmiencie swoja metalnosc aJel.Gora bedzie czysta,ale trzeba troche chciec.
~do IZA 11-03-2011 20:12
Brawo ! też tak uważam.
~Greg 11-03-2011 20:19
W Jeleniej Górze będzie czysto, jak zmienimy władze firmy która "sprząta".Pieniądze na sprzatanie dostają przed zimą. W trakcie zimy i już po zimie krzyczą "Jeszcze", a ch%$a zrobili jak padał śnieg. Okradają nasze miasto na oczach Prezydenta, a ten ....... nic nie robi ! Panie Zawiła, ja bym panu swojego psa nie dał popilnować ! I moge to Panu powiedzieć prosto w twarz ! Ale mam dla Pana złą wiadomość: Któregoś pięknego dnia, zostanie Pan z tego rozliczony. Ale i tak pewnie nie tak jak Mubarrak. Bo dla Pana, nasze głosy się nie liczą Panie Zawiła. Najpierw zaprowadź człowieku porządek w mieście, a później się martw komunikacją miejską. K^%#ca mnie strzela jak widzę co się wyprawia za nasze pieniądze ! A Strażnicy Miejscy, niech się lepiej wezmą za tego koleżkę, który obrabiał sklep wespół z obsługą. Cieszcie się, że ja nie jestem waszym komendantem. Bo byście sami poodchodzili. Z wejściem na moje podwórko bym uważał - chyba że chcecie do końca życia mówić falsetem.
~do ja 15:15 11-03-2011 20:21
proponuje skontrolować mieszkańców bloku pod kontem płacenia za śmieci , ile osób mieszka w lokalu i korzysta z usług śmieciarskich a ile mieszka korzysta z usług i nie płaci.
~pola 11-03-2011 20:34
a te zdjecia to co ma być?ADRES WYSYPISKA na ktore mamy zwozic te smieci z miasta czy jak? piszecie o podworkach, posesjach a tu pole, wiec ma sie rozumieć, że tam mamy składować? OKEEEEY
~rencista 11-03-2011 20:41
Brawo, brawo piękna inicjatywa.Tą drogą również chcę pochwalić młodą kobietę, która z własnej inicjatywy posprzątała skwerek na ulicy Karkonoskiej.Musiała się zmierzyć nie tylko z śmieciami ale z reakcją sąsiadów, którzy z niej się wyśmiewali. Jestem inwalidom i nie mogłem jej pomóc, ale serce starego człowieka się cieszy, że młode pokolenie postępuję już inaczej jak ich dziadkowie, dobrze rokuję to na przyszłość.Może wkrótce Jelenia Góra będzie po prostu czystym i estetycznym miastem.
~kmam 11-03-2011 21:06
A propos graffiti w Jelonce, to pod tym adresem można zobaczyć prawdziwe graffiti .. http://www.tvn24.pl/-1,1695584,0,1,banksy-daje-prztyczek-w-nos-akademii,wiadomosc.html I takie można by nie tylko tolerować, ale wręcz nagradzać.
~Byniu 11-03-2011 21:07
Do Policji nic nie mam. A o Straż Miejską się burzysz bo pewnie masz tam kogoś z rodziny albo sam w niej służysz. Oczywiście że bym powiedział im w twarz że dostają pieniądze za darmo i większy byłby z nich pożytek z tymi zmiotkami.
~Jel... 11-03-2011 21:09
No to może na Grottgera będzie czysto? posesja należy do miasta więc do roboty...
~kaśka2 11-03-2011 21:18
Zapomniano dodać, że akcja \"posesja\" jest kopią akcji z innych miast prowadzonych z różnym skutkiem. wiec pomysł mało oryginalny, oby skutek był lepszy. ..........Trudno narzekać wtedy, gdy władze chcą ruszyć temat bałaganu. Ale za tą inicjatywę naszego Don Zawiłę akurat pochwalam. Oby nie była to walka z wiatrakami
~kum 11-03-2011 21:31
Pożytek ze straży wiejskiej ??? Auto potrafią od biedy zakuć, lecz sypnąć mandat za śnieg niesprzątnięty, za sople wiszące, za syf na podwórzu to przekracza możliwości intelektualne. Wypadało by zacząć o miejskich podwórek przy kamienicach, gdzie syfu wszelakiego pokłady niezbadane, ale jak można obmandacić miasto czyli gminę JG, ZGMy i tp. - wódz pewnie zabronił. Zresztą może zacząć od zagówonych trawników przy bardzo ważnych urzędach ? Nauczyć trzymania łopatki ?
~miejscowy 11-03-2011 21:56
Komuno witaj. Czekam na komisyjne kontrole robotniczo-chłopskie.
~zawiedziony 11-03-2011 22:27
a może tak by nasz szanowny prezydent przyjrzał się firmie MPGK która to jest odpowiedzialna za porządek w naszym mieście ,może to tam trzeba kontroli i ukarania pewnych ludzi ,a nie mieszkańców choć oni też bez winy nie są bo bałaganiarze z nich są straszni ,nie wiedzą do czego są śmietniki ,albo że takowe trzeba wykupić na swoje posesje ,ale ci właśnie prywatni użytkownicy i mieszkańcy najwięcej śmieci wyrzucają do lasu ,więc panie Zawiła weź pan się za swoje obowiązki i zacznij pan pracować a nie wymyślać nam tu jakieś koleje szybkiego ruchu bo one tak powiem trochę mi tu zalatują bezsensownością ,a miasto potrzebuje gospodarza a nie kogoś kto tylko gada ,bo taki już tu był i 4 lata nic nie robił tylko gadał ,no ale to ta sama formacja więc niczemu sie nie dziwie .
~ 11-03-2011 23:29
Popieram Ize
~Romek 11-03-2011 23:42
Panie Zawiła, zamiast pouczać mieszkańców nich pan lepiej spowoduje, aby podległa panu spółka MPGK posprzatała z ulic piach po zimie. Rozsypać setki ton tego umieją, ale posprzątać już nie.. Ichni "Silesian Broddway" przejedzie tylko głównymi ulicami i tyle... Parkingi na Kiepury - całe w piachu (co z tego że samochody nawiozły go kołami - to wasz piach i sprzątajcie go po sobie!!); na Małcużyńskiego - juz 2 lata piach zalega - i nikt z MPGK się nie pojawił by PO SOBIE posprzątać - ma rację przedmówca, że latami to na niektórych ulicach zalega - wstyd panie Kasztelan!!!
~korek 11-03-2011 23:45
co sie tak czepiacie tego p.prezydenta,moze najpierw rozliczyc poprzedniego z obietnic,a potem powiescie psy na nowym,nam polakom nigdy nikt nie dogodzi,zawsze jest zle
~nos 12-03-2011 8:38
a moze zrobic konkurs na najbardziej zasmiecona posesje, a w nagrode bon towarowy na zakup miotel, workow i darmowy transport na wysypisko smieci, i
~znajomy 12-03-2011 10:02
kraj postepu! kultura wiekszosci rodakow siega juz slamsow. kosze na smieci sluza nielicznym dobrze wychowanym ludziom, reszta nacji i to przewazajaca czesc rzuca syf po nogi lub szczeliny aby od siebie! wywoz smieci kosztuje, wiec mamy ugory, lasy rowy itp. jest choc kolorowo od brudu i opakowan. pety, coz kompost chodnikow i rynsztokow, po co wysilac sie i niesc to do kosza. ale! wiosna tuz, tuz, zaczna sie luski slonecznikowe, taki gad siedzac gdzies na murku lub lawce dopiero bije rekordy syfiac wokol siebie. jak krowy- nas..ac i isc dalej. kiedys ktos to usunie. ludzie!!! to jest nasze otoczenie, czy w domach u tych brudzacych swiat tez rzuca sie wszystko pod nogi?
~Zaprozenie 12-03-2011 11:53
Parking przy Zespole Adwokackim, jak to określili prawnicy z budynku Zespołu Adwokackiego, jest całe lata wysypiskiem śmieci. Nigdy nie sprzątany. Jest to przejście dla mieszkańców bloków na Norwida.
~xyz 13-03-2011 9:51
NIE WIDZĘ czyścicieli studzienek ściekowych w ulicach ,są zapchane piachem i liśćmi !
~znajomy 13-03-2011 11:11
do 9:55. czysciciel jest- to majowa burza! jak nie poplynie to zaczopuje spust az proces gnilny zrobi ciape i pod jesien moooze wyplucze, jesli nie to spust i inni maja pecha!
~xyz 13-03-2011 17:23
Do jasnej ch.......y znów nad placem giełdy unosił się czarny dym!
~Przyjezdna 14-03-2011 21:45
Odwiedźcie ulice Poznańska koło PKS przykro patrzeć na tak brudne pobocze ulicy. Proszę zróbcie z tym porządek. Taka wizytówka miasta.Odwiedzająca Jelenia Górę.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Dachowanie w Radomierzu

Inwestycje wodno–kanalizacyjne we Wleniu

Śmierć na żwirowni

Miastu na urodziny

Poprawią bazę sportową i rekreacyjną przy SP 10

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
129
Tak
40%
Nie
52%
Nie wiem
8%