MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 3 czerwca
im. Leszka, Tamary

W mieście kolejna osoba zarażona koronawirusem

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 7 maja 2020, 15:31
Aktualizacja: Sobota, 9 maja 2020, 10:42
Autor: UM Jelenia Góra
Fot. Miroslava Chrienova z Pixybay
W statystykach osób zainfekowanych wirusem COVID w mieście i powiecie przybyła jedna (mieszkaniec Jeleniej Góry), stąd liczba chorych zwiększyła się do 264 (165 miasto). Liczba osób na kwarantannie – 277, w nadzorze sanitarnym – 29. Szczęśliwie nie ma zmian z liczbie osób zmarłych, w mieście i powiecie od początku epidemii stwierdzono 13 przypadków zgonów ze względu na COVID–19.

Kontynuowane jest testowanie zakażonych w ZOL przy ul. Żeromskiego oraz w domu opieki w Wojcieszycach – dziś (7.05) spodziewane są kolejne wyniki. Przeprowadzanie testów w tych ośrodkach wynika z relatywnie dużej skali zachorowań w minionym okresie i obecnie przeprowadzane testy mają zweryfikować, czy proces zakażeń już się tam zakończył.

Do szpitala dotarły ostatnie wymazy z pulmonologii, okazały się negatywne, więc oddziały pracują w komplecie, następuje „odmrażanie” kolejki chorych oczekujących na planowe zabiegi. Żadna ze służb angażowanych w walkę z epidemią – Straż Miejska, GOPR Straż Pożarna ani Policja - nie odnotowała incydentów z tym związanych. Policja sprawdziła, czy wszyscy poddani kwarantannie (619 osób) są obecni w miejscu zamieszkiwania. W przypadku 5 osób stwierdzono absencję, trwa wyjaśnianie jej przyczyn, ewentualnie zakończy się to nałożeniem sankcji w przypadku nieusprawiedliwionego oddalenia się z miejsca kwarantanny.

Granicę przekroczyło: 43 obywateli RP, 6 cudzoziemców, 29 pojazdów, dwie osoby zostały skierowane na kwarantannę domową.

Szpital odnotował także jeden transport pacjenta z Niemiec, który karetką został przewieziony na SOR. Zgodnie z przepisami w takim przypadku strona polska musi przyjąć swojego obywatela, szpital „przekserował” transport do szpitala w rejonie zamieszkiwania chorego, co także pozostaje w zgodzie z przepisami.

Na marginesie: Czesi uregulowali procedury przemieszczania się po swoim terytorium i są one klarowne. Przyjmują pracowników z zagranicy tylko wtedy, kiedy mogą się oni legitymować badaniami, iż nie są nosicielami wirusa (ważnymi przez miesiąc). W przypadku przejazdów tranzytem, bądź uczestnictwa w krótkim spotkaniu biznesowym obcokrajowiec wjeżdżający do Czech musi okazać wynika badania – wówczas ważny on jest przez 7 dni. W przypadku Polski nadal oczekujemy na podobne działania, które będą miały praktyczne znaczenie dla odmrażania gospodarki.

Twoja reakcja na artykuł?

26
55%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
2%
Nudzi
8
17%
Smuci
2
4%
Złości
10
21%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Kosić czy nie kosić?

Prokuratura w dobie pandemii

Wracają dawne godziny przyjęć interesantów

Komentarze (20) Dodaj komentarz

~ 7-05-2020 18:26
Nigdy nie dorównamy czechom a przyczyna jest bardzo prosta w Czechach jest 95% ateistów za to w Polsce 85% katoli . Drób doszedł do władzy dlatego takie jaja.
~Taa 7-05-2020 18:34
do: ~ (18:26)
"Religia jest dla ludzi bez rozumu" - Józef Piłsudski.
~Miłościwy 7-05-2020 21:40
do: ~Taa (18:34)
Religia.... Wierzyć w coś czego nie ma ?!?! i jeszcze za to płacić facetom w sukienkach..... Żenada !!! AMEN 🙏
~frank 7-05-2020 18:38
do: ~ (18:26)
Jakies pomysly na pandemie ?
~frodo 7-05-2020 23:07
do: ~ (18:26)
A więc to wszystko wina religii! Oświeciłeś mnie, jaśniepanie! A teraz pomyśl - w czechach wystarczy 30-sniowe świadectwo, a zarazić możesz się kilkadziesiąt razy w ciągu dnia, troche trwoga, nie?A jak trwoga to do...
~Hose 8-05-2020 6:50
do: ~frodo (23:07)
Dokładnie tak. To wszystko wina religii. Ogłupiania ludzi. Im prostszy człowiek tym chętniej pada na kolana. Dlatego mamy wojny na świecie, torturowane zwierzęta domowe, skażone środowisko, śmieci w lasach, ścieki w rzekach, jedzenie naszpikowane chemią ponad wszelkie granice. Im ktoś jest bardziej religijny, tym mniej skłonny do refleksji nad światem, tym bardziej szkodzi otoczeniu. Religia tylko szkodzi, nic więcej. Jeśli się z tego obłędu nie wyrwiesz, to nie zrozumiesz pozycji w której zostałeś na siłę umieszczony. Chrześcijanie są jak pacjenci szpitala dla psychicznie chorych, dla siebie są normalni, z zewnątrz widać ich szaleństwo.
~Hose 8-05-2020 6:34
do: ~ (18:26)
Dokładnie. Zawsze to powtarzam. Chrześcijaństwo jest jak pasożyt, potrzebuje słabego i g..upiego nosiciela. Zdrowy, silny organizm odrzuci natychmiast te bzdury i nie pozwolili się wykorzystywać.
~asdf 7-05-2020 22:39
"(...) nadal oczekujemy na podobne działania, które będą miały praktyczne znaczenie dla odmrażania gospodarki (...)" - taaak nadal to ja czekam, aż wszystkim ta głupota z konfabulofirusem wyparuje z mózgu - jak można być na tyle pustym żeby łyknąć kit o wielkim wymieraniu ? Czy na prawdę jest aż tak mało ludzi, którzy myślą i sprawdzają co paplanina "mendialna" nawija ? ZGROZA !
~sprawiedliwy 8-05-2020 0:17
do: ~asdf (22:39)
Do asdf ,to przekaz ludziom skad tyle zgonow na swiecie ,wytlumacz nam ? Ot tak nagle nikt nie umiera na raz ??? Oswiec na madry czlowieku ,chcemy wiedziec .
~Hose 8-05-2020 6:37
do: ~sprawiedliwy (0:17)
Jest wywiad z lekarzami w USA. Za napisanie w karcie zgonu covid, szpitale dostają więcej pieniędzy.
~stara_baba 8-05-2020 7:02
Zara wyjdą nowe zachorowania bo zaczęli robić testy bo wyborów nie będzie.
~widz 8-05-2020 7:53
W naszym mieście bardzo dużo młodych ludzi chodzi bez maseczek,dlaczego nie ma jakiś patroli , upomnień , mandatów . Patrole nieraz widać w centrum a co z resztą miasta , Zabobrzem ?
~cocoa 8-05-2020 8:29
do: ~widz (7:53)
nawet rozbawiła mnie ostatnio pudernica bez maseczki, usta wymalowne jak nabrzmiałe wargi sromowe i heja na wabik.juz nie wspomne o plastikowych rakotworczych miotełkach zamiast rzęs.ile potrzeba wody na produkcję takich smieci....
~KERMICIAK 8-05-2020 9:18
do: ~widz (7:53)
Przejeżdżają nawet obok i nie reagują. A jeśli już reagują to nie wysiadają z auta i zadają pytanie, a po jakiejkolwiek g..upiej odpowiedzi odjeżdżają. Tak jesteśmy chronieni. A ludzie widzą takie zachowanie, więc po co mają zakładać maseczki ( bo w instynkcie samozachowawczym, czyli chronię siebie i kogoś to rzadko kto robi) skoro nikt za ich brak nie karze . W zeszłym roku naukowcy podali informację, że w roku 2050 Polaków będzie o 10 milionów mniej - nie z powodu małej dzietności, ale nieogarnięcia . Wyginiemy przez patologię intelektualną.
~Polak 8-05-2020 10:21
To nie ja drukowałem. Kaprawy r.y.j kumuszy PiS.bolszewika Sasina o drukowaniu kart wyborczych. Zmielić te karty i niech tą papkę krynica mądrości Sasin, mały kulawy führer z Żoliborza i reszta przestępczej grupy pod wezwaniem krzywomordego patologicznego oszusta i kłamcy Moravitzkyego żrą do końca swoich cuchnących łajnem dni.
~ 8-05-2020 11:08
zmień nick na полюс
~Polak 8-05-2020 13:02
lkolesio 14 minut temu Jajcarze ,tytani intelektu . Te sqsyny ,ta władza czyli bolszewicy spod znaku PiS są genetycznie niedolni do uczciwości ,prawdy , szczerości i otwartości w kontaktach z ludźmi. To genetyczni kłamcy i socjopaci. Morawiecki , ta Duda czy Kaczyński są tego najlepszym przykładem. Co zdanie to kłamstwo lub manipulacja. Kadry PiS to nieudacznicy , malwersanci , cynicy , złodzieje , chamy i p..stacy. Przecież nie mogą zarządzać krajem tacy osobnicy jak: Ziobro , Święczkowski, Wójcik , Jaki , Szydło , Kempa , Błaszczak , Mucha , Kopcińska , Karczewski , Gowin , Kurski (Jacek) , Piotrowicz , Pawłowicz , Kuchciński , Ozdoba , Witek , Sasin czy Suski.... A to tylko wierchuszka. Im niżej tym gorsze indywidua , a konkretnie to d..ile i półmózgi. Tyle że bezkrytycznie wierni Nienawistnemu Karłowi. Z takimi kadrami ten kraj musi upaść.
~Polak 8-05-2020 13:58
Mróz był okrutny i śniegiem wiało, Mama mu niosła ciepłe kakao, On w szafie siedział, bibułę czytał, Na generała zębami zgrzytał. Jechały "suki", jechały tanki, Mama mu z kawą nosiła dzbanki, On się do walki wielkiej szykował, Więc pistolecik swój przygotował. Strategię tworzył i kreślił plany, Wiedział, że wielkie nadchodzą zmiany, Czytał i pisał, pisał i czytał, Czasami mamę o coś zapytał. W zarysach tworzył grupy oporu, Pochodnie ściągał aż z Ekwadoru, Tworzył nocami i tworzył dniami, Mama chodziła z naleśnikami, Niosła banany i czekoladę, I z rodzynkami pyszną roladę. Niosła mu szynkę, niosła kiełbasę I lukrowaną przepyszną masę. Mama mówiła: "Nie wierz nikomu" Więc on ulotki rozrzucał w domu Okna zasłonił, zamek zasunął I na tapczanie walczył z komuną Jarka nie wzięli do internatu Całą więc sławę zawdzięcza bratu A, że podobni do siebie byli Wielu do dzisiaj ich z sobą myli Jarek domowe przyjął zadanie Czołgi rozstawił "se" na tapczanie Sam stanął z prawej, z lewej - wiadomo Naprzeciw Jarka stanęło ZOMO Rozpoczął starcie wznosząc okrzyki Mama zabrała mu żołnierzyki Ale spokojnie, jest na to rada Kiedyś tę walkę IPN zbada
~ 9-05-2020 8:34
do: ~Polak (13:58)
Jesteś chory psychicznie grafoman. Albo zwyczajny ruski troll z fabryki w Leningradzie.
~Frank 8-05-2020 19:36
Ludzie, Narodzie kochany co robimy? Myli się już liczenie po omacku rąk. Walczymy? Czy poddajemy się?wirusowi.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Dziś Dzień Dziecka!  

Kowary będą miały plażę

Termy Cieplickie zapraszają od 10 czerwca

Informacja wojewody w sprawie koronawirusa

Ruszy karuzela stanowisk?

Sonda

Pojawiają się głosy, że w związku z zaległościami w nauce, spowodowanymi pandemią, wszyscy uczniowie powinni powtarzać rok. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
380
Tak
22%
Nie
75%
Nie wiem
3%