MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 16 lipca
im. Marii, Mariki

W Michałowicach grillowali na całego

Wiadomości: Region
Środa, 25 lipca 2012, 8:23
Aktualizacja: 8:30
Autor: mea
Fot. Marian Klasiński
Prawie dwieście osób, zarówno mieszkańców osiedla, jak i turystów bawiło się podczas Mistrzostw Michałowic w Grillowaniu, które zostały zorganizowane po raz pierwszy przez Radę Osiedla. – Liczba gości i uczestników konkursu przerosły nasze najśmielsze oczekiwania – powiedział Marian Klasiński, członek Rady Osiedla Michałowice, prowadzący mistrzostwa.

Rada Osiedla już po raz czwarty w tym roku zaskoczyła mieszkańców organizując imprezę integracyjną, tym razem pod hasłem Mistrzostwa Michałowic w Grillowaniu. - Impreza miała charakter otwarty, więc mógł w niej udział każdy, kto miał coś do grillowania i był gotowy do dobrej zabawy. Nic więc dziwnego, że do zawodów zgłosiło się 10 zespołów: siedem w konkurencji grillowania i trzy w „kociołkowaniu”, czyli gotowaniu w małych kotłach – opowiada Marian Klasiński.

Zawodnicy po zarejestrowaniu się i otrzymaniu numerów startowych przystąpili do przygotowania wymyślonych przez siebie potraw. Wszystko to działo się na oczach licznie zebranych mieszkańców i turystów, których o tej porze roku w Michałowicach nie brakuje. Oprócz potraw tradycyjnych, takich jak szaszłyki, kiełbaski czy kaszanka, były także takie, które wymagały dużych umiejętności kulinarnych np. pstrąg silnie naczosnkowany, oscypek z żurawiną po michałowicku, ziemniak faszerowany w mundurkach w sosie czosnkowym, skrzydełka w miodzie, pierś kurczaka w orzechach…

- Nie lada orzech do zgryzienia mieli jurorzy: Ryszard Wojnarowski z Michałowic, Magda ze Szczecina i Agnieszka z Goleniowa. Przy ocenie brano pod uwagę walory smakowe serwowanej potrawy, estetykę podania i wygląd zewnętrzny stanowiska – powiedział Marian Klasiński. Tytuł Mistrza Michałowic w Grilowaniu zdobyła drużyna z Karpacza w składzie: Eliza, Konrad i Robert Wilczyńscy za przygotowanie piersi kurczaka w orzechach. Drugie miejsce wywalczyli: reprezentanci Michałowic Józef Kraszewski i Paweł Kubik za ziemniaki faszerowane w mundurkach w sosie czosnkowym, natomiast trzecie miejsce zdobyli Robert Kulicki z Lubina za paprykę po węgiersku. Wyróżniono także potrawy z dziczyzny które serwował Ryszard Marciniak. W konkurencji „kociołkowania” przyznano dwie równorzędne nagrody: Ewie Kołodziejczyk i Eli Kowal.

- Po zakończeniu pracy przez jurorów zaczęło się wielkie częstowanie wszystkich obecnych na imprezie. Mimo obfitości serwowanych potraw, wszystko zostało zjedzone w krótkim czasie i zaczęła się zabawa przy ognisku, która trwała do białego rana, a z której wszyscy wynieśli miłe i niezapomniane wspomnienia – mówi Marian Klasiński.

Ogłoszenia

Czytaj również

Drzymały i Flisaków gotowe – od kiedy MZK?

Czyżby Andrzej Duda?

Półkolonie z MOS–em po pierwszym turnusie

Komentarze (14) Dodaj komentarz

~ 25-07-2012 10:17
To pani Ewa trochę sobie zarobiła, sklep otwarty do 3 nad ranem
~michałki 25-07-2012 11:02
było fajnie ,grzecznie ludzie się bawili.oby tak dalej
~uzi 25-07-2012 11:08
Czyli po to była cała afera z wykoszeniem trawki w Michałowicach. A ruszyć dupy w czynie społecznym i spalić trochę tłuszczyku przed obżarstwem i piciem wódki. Wstyd i hańba. Mam nadzieję, że każdy jeden z was był w niedzielę w kościele i żarliwie się modlił za swoje grzechy. Turystów im się zachciało!!! Do ciężkiej pracy i modlitwy, a nie zabaw. Marian posprzątałeś śmieci po swojej imprezie, czy będziesz ZUKi wzywał?
~ 25-07-2012 11:37
co do pierwszego komentarza to mogłeś ruszyć cztery litery postawić sobie stoisko i handlować do 3 nad ranem ale jak widać jesteś zbyt leniwy
~G*** 25-07-2012 11:44
malkontenci zawsze sie znjdą
~ 25-07-2012 11:49
co do pierwszego komentarza to mogłeś ruszyć cztery litery postawić sobie stoisko i handlować do 3 nad ranem ale jak widać jesteś zbyt leniwy
~ 25-07-2012 13:00
Bardzo fajna zabawa a Michałowiczanie są bardzo gościnni , pani w sklepiku bardzo miła , zapraszała nas do zabawy na placu oczywiście z zaproszenia skorzystaliśmy i nie żałujemy serdecznie pozdrawiam Michałowice i miła panią ze sklepiku:)
~ppp 25-07-2012 14:01
pozdrowinia dla grilujacych,pyszne bylo
~m z 25-07-2012 17:51
co do zukow zuki sa tez sa dla michalowic a nie tylko sprzatac piechowice my placimy wieksze podatki
~m z 25-07-2012 17:57
gdyby nie sklep otwarty do tej pory to pili by chyba wode ze stawu u gregora proponuje
rymcycymka 25-07-2012 20:07
.. uczestnicy to chyba lubią również piwo ! .. bo mają takie .. śmieszne miny !
~ 26-07-2012 9:16
Sądząc po komentarzach zabawa miała same zalety.Pani Ewa zgarnęła kasę i teraz jedzie na Hawaje w spokoju przemysleć jak zarobiony szmal wydać.Uczestnicy grzeszyli na całego a że było ich sporo to nawet jak tylko część poszła do miejsca pokutnego to zarobił jeszcze ktoś inny i dobrze mu tak. Młodzież bawiąca się najdłużej posprzątała cały plac /cel wychowawczy/ a ZUK śmieci wywiózł szybciej niż można było się spodziewać-brawo!Wszyscy mogli posmakować wyśmienitych potraw, popełnić grzech obżarstwa za zupełną darmochę.Turyści miło będą wspominać pobyt w Michałkach Malkontentom i nieudacznikom gól lata bo komuś udało się coś dobrego zrobić. Zespoły grillujące cieszą się z nagród. Panie ,które częstowały własnymi wypiekami zadowolone z pochwał. Organizatorzy usatysfakcjonowani cel osiągnięty.
~gfdh 27-07-2012 9:00
g
~- 6-08-2012 23:46
Michałowice szykują sie juz do wyborów, obecny radny chyba jest zagrozony

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

JBO: Ogrodzenie boiska w Parku Norweskim

"Weekend z deską"

Raport NIK dotyczący m.in. MZK Jelenia Góra

Bestie A. Cieślińskiej w Muzeum Przyrodniczym

Magistrat do remontu

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
818
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
14%