MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 12 lipca
im. Weroniki, Jana

W MDK "Jelonek" śpiewali na melancholijną nutę

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Niedziela, 20 listopada 2011, 14:57
Aktualizacja: Poniedziałek, 21 listopada 2011, 15:17
Autor: RED
Fot. RED
Koncert jesienny, na który złożyły się kompozycje i teksty nieżyjących już twórców, zabrzmiał wczoraj wieczorem w Młodzieżowym Domu Kultury „Jelonek”. Wzruszeń i dobrej muzyki nie zabrakło.

Wykonawców i przybyłych słuchaczy przywitała Danuta Sitek, dyrektor placówki. Karol Wojtyła, Czesław Niemen, Jonasz Kofta, Krzysztof Klenczon, Jacek Kaczmarski, Ewa Cassidy, Agnieszka Osiecka, Ryszard Riedel – to „nieobecni” bohaterowie wczorajszego wieczoru z muzyką. Postacie twórców, których już nie ma wśród żywych, a których muzykę i teksty zna niemal każdy, przybliżył publiczności Maciej Cytarzyński, instruktor z Młodzieżowego Domu Kultury „Jelonek” zapowiadając przy okazji poszczególnych wykonawców.

A na estradzie MDK wystąpili młodzi adepci muzyki. Zespół „Paka Buziaka”, którego opiekunem artystycznym jest Wiesław Kowalewski, wykonał utwory z repertuaru Czesława Niemena („Sen o Warszawie”, „Pod papugami”), Jonasza Kofty („Pamiętajcie o ogrodach”) oraz Krzysztofa Klenczona („Nikt na świecie nie wie… „). Dziewczęta z „Paki…” zaśpiewały także pieśń do słów Karola Wojtyły (późniejszego papieża Jana Pawła II) zatytułowaną „W mroku jest tyle światła”.

Oklaskiwano także Patrycję Skurupińską (opiekunka – Renata Kryńska z MDK) za „Modlitwę o wschodzie słońca” Jacka Kaczmarskiego, Andżelikę Soliło (opiekunka Dorota Zamojcin) za „Dłoń” Jarosława Kukulskiego, oraz Paulinę Bocian (także pod opieką D. Zamojcin), która zaśpiewała piosenkę „Autumn Leaves” Ewy Cassidy. Za wykonanie dwóch piosenek z tekstem Agnieszki Osieckiej („Cyrk nocą” i „Ludzkie gadanie”) brawa dostała Ewa Kobielska (opiekunka Renata Kryńska), zaś za piosenkę „Do kołyski” z repertuaru Ryszarda Riedla i grupy Dżem nagrodzono oklaskami Natalię Droń (także przygotowaną przez Renatę Kryńską). Pecha miała Martyna Dukowicz, która nie mogła wystąpić z powodu problemów technicznych.

Na finał tego melancholijnego wieczoru Emilia i Ida Kobielskie zaśpiewały nostalgiczną piosenkę z repertuaru Wioletty Villas „List do matki”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Skarby Opactwa

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Powstaje galeria pod chmurką

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~pofesor 20-11-2011 15:48
Gratulacje dla organizatorów ! To wspaniały pomysł aby w wieczór listopadowy powspominać tych, którzy tak wiele zrobili dla polskiej kultury. Szkoda, ze inne placówki w miescie takich wspomnieniowych koncertów nie robią.
~xXx 21-11-2011 15:01
Troszkę nazwiska pomieszane. Nie Skorupska tylko Skorupińska.:)
~wrażliwy~ 21-11-2011 21:29
Jak zwykle najwięcej zdjęć paki buziaka:((

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Jednokierunkowo Zakosami na Śnieżkę

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Tak nie wolno parkować!

Zaczytaj się z Jelonką.com

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
361
Tak
47%
Nie
40%
Nie wiem
13%