MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

W MDK ferie pełne atrakcji i radości

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 20 lutego 2014, 9:48
Aktualizacja: 9:57
Autor: Org
Fot. Organizator
Były już spotkania ze strażakami, policjantami i strażnikami miejskimi, a także gry i zabawy. Dzisiaj (20.02) będzie atrakcyjna wycieczka turystyczno–krajoznawcza szlakiem zamków i pałaców Kotliny Jeleniogórskiej – takie i wiele innych atrakcji przygotował w tym roku Młodzieżowy Dom Kultury w Jeleniej Górze dla 55. dzieci, które zapisały się tu na zimowisko.

Poniedziałek (17.02.2014 r.) był dniem integracji i bezpieczeństwa. Dzieci podzielone na trzy grupy, które poznawały się ze sobą i swoimi nauczycielami poprzez liczne gry i zabawy. Ważnym punktem programu było również zapoznanie ich z zasadami bezpieczeństwa.

Ciekawą, multimedialną prezentację przedstawiła aspirant Danuta Razmysłowicz z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze przy współudziale dzielnicowego st. sierżanta Jarosława Rutki. Warsztaty dotyczące bezpieczeństwa cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Na zakończenie dzieci otrzymały odblaskowe miśki.

We wtorek (18.02.) dzieci uczestniczące w zimowisku w MDK miały okazję spotkać się prawdziwymi strażakami oraz obejrzeć z bliska w pełni wyposażony wóz strażacki. Wszyscy z zainteresowaniem uczestniczyli w pokazie sprzętu oraz dowiedzieli się o pracy straży pożarnej. Kontynuacją tematyki związanej z bezpieczeństwem były warsztaty zorganizowane przez Grzegorza Rybarczyka ze Straży Miejskiej oraz Beatę Sosulską-Baran – przedstawicielkę Wydziału Prewencji Kryminalnej KMP w Jeleniej Górze.

Reszta dnia przebiegła kreatywnie i sportowo. Grupa prowadzona przez Ewę Nyc oraz Jolantę Kowalewską uczestniczyła w warsztatach plastycznych tworząc niezwykłe i ciekawe rzeźby z masy solnej. Kolejnym punktem programu były zajęcia w hali sportowej MOS-u, gdzie dzieci brały udział w grach i zabawach ruchowych, przygotowanych przez instruktorów ośrodka pod hasłem: „Miło, zdrowo, na sportowo”.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wichura nie narobiła szkód

Tłumna Miedzianka Fest

Pokój ponownie rywalem Mroza

PiS ujawnił listy kandydatów

PiS zaprezentował kandydatów

Odbudują zbiorniki

Bawili się na festynie

Szokujący rachunek od "Wodnika"

Sonda

Czy jeleniogórski SOR zasługuje na krytykę?

Oddanych
głosów
203
Tak
74%
Nie
11%
Nie wiem
15%