MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 8 sierpnia
im. Cypriana, Dominika

W MDK ferie pełne atrakcji i radości

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 20 lutego 2014, 9:48
Aktualizacja: 9:57
Autor: Org
Fot. Organizator
Były już spotkania ze strażakami, policjantami i strażnikami miejskimi, a także gry i zabawy. Dzisiaj (20.02) będzie atrakcyjna wycieczka turystyczno–krajoznawcza szlakiem zamków i pałaców Kotliny Jeleniogórskiej – takie i wiele innych atrakcji przygotował w tym roku Młodzieżowy Dom Kultury w Jeleniej Górze dla 55. dzieci, które zapisały się tu na zimowisko.

Poniedziałek (17.02.2014 r.) był dniem integracji i bezpieczeństwa. Dzieci podzielone na trzy grupy, które poznawały się ze sobą i swoimi nauczycielami poprzez liczne gry i zabawy. Ważnym punktem programu było również zapoznanie ich z zasadami bezpieczeństwa.

Ciekawą, multimedialną prezentację przedstawiła aspirant Danuta Razmysłowicz z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze przy współudziale dzielnicowego st. sierżanta Jarosława Rutki. Warsztaty dotyczące bezpieczeństwa cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Na zakończenie dzieci otrzymały odblaskowe miśki.

We wtorek (18.02.) dzieci uczestniczące w zimowisku w MDK miały okazję spotkać się prawdziwymi strażakami oraz obejrzeć z bliska w pełni wyposażony wóz strażacki. Wszyscy z zainteresowaniem uczestniczyli w pokazie sprzętu oraz dowiedzieli się o pracy straży pożarnej. Kontynuacją tematyki związanej z bezpieczeństwem były warsztaty zorganizowane przez Grzegorza Rybarczyka ze Straży Miejskiej oraz Beatę Sosulską-Baran – przedstawicielkę Wydziału Prewencji Kryminalnej KMP w Jeleniej Górze.

Reszta dnia przebiegła kreatywnie i sportowo. Grupa prowadzona przez Ewę Nyc oraz Jolantę Kowalewską uczestniczyła w warsztatach plastycznych tworząc niezwykłe i ciekawe rzeźby z masy solnej. Kolejnym punktem programu były zajęcia w hali sportowej MOS-u, gdzie dzieci brały udział w grach i zabawach ruchowych, przygotowanych przez instruktorów ośrodka pod hasłem: „Miło, zdrowo, na sportowo”.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Będzie jaśniej przy ulicy Hofmana

Miastu na urodziny

W planach łącznik Harrachov–Jakuszyce

Ratunek ze śmigłowcem

Obieżyświat w Lwówku

Dachowanie w Radomierzu

Stalowe rumaki w Karpaczu

KSWiK odpowiedziało na zarzuty byłego wykonawcy  

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
39
Tak
44%
Nie
51%
Nie wiem
5%