MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 1 października
im. Danuty, Igora, Remigiusza

W MDK było artystycznie, edukacyjnie i sportowo

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 22 lutego 2016, 8:22
Aktualizacja: Wtorek, 23 lutego 2016, 8:53
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Fot. MDK
Wiele interesujących propozycji przygotował Młodzieżowy Dom Kultury dla uczestników drugiego tygodnia zimowiska. W programie oprócz integracyjnych gier i zabaw sportowych, zorganizowanych przy współpracy
z Międzyszkolnym Ośrodkiem Sportu, przygotowano również ciekawe i aktywne zajęcia edukacyjne.

Niewątpliwą atrakcją był „mini playback show”, w którym każdy mógł popisać się talentem oraz umiejętnościami wokalnymi, tanecznymi, teatralnymi a nawet kabaretowymi. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody w postaci gier planszowych. Edukacyjny charakter miały zorganizowane przez Muzeum Karkonoskie warsztaty, na których dzieci mogły zapoznać się z nowymi technikami plastycznymi takimi, jak „przeźroczyste obrazki” czy „witraż”. Wizyta połączona była ze zwiedzaniem muzeum.

Kolejnym punktem programu zimowiska była projekcja bajki „Sawa. Mały wielki bohater” M. Fadiejewa, przygotowana przez Jeleniogórskie Centrum Kultury. Dodatkową atrakcją związaną z aktywnością ruchową były warsztaty capoeira o charakterze sportowo-rekreacyjnym, będące połączeniem tańca, muzyki i elementów walki. Uzupełnieniem oferty programowej zimowiska były turnieje gier i zabaw organizowanych przez - pełniących funkcję wychowawców - nauczycieli MDK.

Ogłoszenia

Czytaj również

JSM buduje parking przy wsparciu Miasta

Kiedy zniknie ten wykop?

Nowa rektor, nowe plany  

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~dupa Jasiu 22-02-2016 11:46
Ostatnie podrygi MDK ?!
~gluś 22-02-2016 13:58
super wielkie podziękowania dla organizatorów :)
~marcinek 22-02-2016 14:04
oj! chyba wszystko na nic!!! we wtorek-jutro 23.02.2016 prezydent zrealizuje swój barbarzyński plan i zlikwiduje Młodzieżowy Dom Kultury ,chyba że przeszkodzą muuuuuuu RADNI .,WIERZĘ w radnych Jeleniej Góry ,bo zawile to już pewnie nikt nie wierzy :ani młodzież ani dzieci,ani rodzice .
~ 22-02-2016 18:11
Będziemy o tym pamiętać podczas następnego głosowania panie prezydencie.
~xxx 22-02-2016 18:20
szkoda mdk-u był tam od lat i wychowywał kolejne pokolenia dzieci i młodzieży , jak zwykle inicjatywa likwidacji cichaczem , by nie zdążono zebrać podpisów petycji ... , po kilku nieudanych decyzjach pana prezydenta , raczej nie grozi mu kolejna kadencja ...żałuję , że na niego głosowałam .
~dno 22-02-2016 19:01
czyj to pomysl z likwidacja MDK?? kto Zawile to doradzil to miejsce ma 60 lat!!
~Wychowanka MDK-u 23-02-2016 7:27
Wychowałam się w MDK-u, uczestniczyłam w zajęciach w sekcji zespołowych gier sportowych - koszykówka, wyniki, medale, obozy i turnieje...ciężka praca, ale i uśmiech na twarzy z osiąganych wyników sportowych...wróciłam tam po latach jako instruktorka... ponadto pamiętam zabawy mikołajkowe z zakładu pracy mojego taty eh...wspomnień czar...do dnia dzisiejszego pamiętam ten klimat i zapach sali gimnastycznej...a dziś? Zlikwidować to co dobre i przenieść zajęcia do szkół i placówek oświatowych na terenie miasta szukając oszczędności...budynek zostanie i za jakiś czas będzie z niego ruina...zresztą jak inne budynki użyteczności publicznej w tym mieście, szkoda : (

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Policjanci będą szkolić księży z Dolnego Śląska

Trwa budowa atrakcji KPN

Senator zachęca do głosowania na maszty

Laptopy do nauki on–line

Rodzice: będzie walka o szkołę aż do skutku

Sonda

W Jeleniej Górze pojawiły się miejskie hulajnogi. Czy to przydatny środek lokomocji po mieście?

Oddanych
głosów
436
Tak
42%
Nie
47%
Nie wiem
10%