MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 20 września
im. Eustachego, Filipiny

W Marczycach wybudują świetlicę wiejską

Wiadomości: Region
Poniedziałek, 25 listopada 2013, 6:57
Aktualizacja: 6:58
Autor: Mea
Na początku przyszłego roku ma rozpocząć się budowa świetlicy wiejskiej w Marczycach za około 170 tys. zł. – Mieszkańcy bardzo o nią zabiegali – powiedziała Anna Latto, wójt Gminy Podgórzyn.

Inwestycja pod nazwą „Budowa świetlicy wiejskiej w Marczycach” będzie dofinansowana z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich kwotą ok. 85 tys. zł.

- Mieszkańcy od lat zabiegali o budowę tej świetlicy i przeznaczali część środków z funduszu sołeckiego na ten cel, z których został sfinansowany projekt – zaznaczyła Anna Latto.

Będzie to parterowy budynek wykonany z drewna o powierzchni ponad 50 metrów kwadratowych, który zostanie wybudowany w centrum wsi. Zakończenie prac planowane jest na wrzesień 2014 r.

Ogłoszenia

Czytaj również

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Doczekają się ronda

Była radość i wzruszenia!

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~ 25-11-2013 16:05
Może by ktoś pomyślał o remoncie drogi z Marczyc do Staniszowa? Tam to już tylko terenówką przejedziesz. To samo dotyczy skrótu z centrum Marczyc do drogi do Sosnówki.
~65842 25-11-2013 18:29
a po co w takiej pipidowce swietlica?
~do wyżej 25-11-2013 20:15
po to żeby cię czasem oświeciło.
~marcz 29-05-2014 8:43
po to by taki ciemniak jak hypnet wiedział, że na wioskach taka jak Marczyce osiedla się teraz więcej ludzi wykształconych oraz z dużych miast Dolnego Śląska niż w zapuszczonej , brudnej i pozbawionej jakiejkolwiek perspektywy Jeleniej Górze. tutaj jest czysta woda, zdrowe powietrze, internet szerokopasmowy i nie walają się sterty śmieci , jak w wielkiej J. G. pozdrawiam wszystkich mieszkańców naszych małych miejscowości, a tym co mieszkają w JG ,niech bardziej dbają o porządek i czystość w około siebie i nie wyrzucają śmieci do lasu
~marcz 7-08-2014 9:40
do 10 sierpnia 2014 roku wykonawcy świetlicy w Marczycach wybudowali stan surowy z oknami i niedługo mieszkańcy tej wsi będą sie , mogli cieszyć ze świetlicy. oprócz miejsca do spotkań, imprez o charakterze społecznym, kulturalnym i rekreacyjnym chcą utworzyć tutaj punk informacji turystycznej dla coraz większej rzeszy rowerzystów i pieszych , którzy od wczesnych miesięcy wiosennych aż do późnej jesieni jeżdżą i wędrują niebieskim szlakiem na górę Grodna, Grabowiec oraz wzdłuż zalewu Sosnówka pozdrawiam wszystkich miłośników Marczyc i miejscowości Gminy Podgórzyn

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Porównaj ceny z Jelonką.com

Rowerowa Autostrada Dolnego Śląska

Projekt Kom(m)ando

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 10

Nietypowy finał Ligi Rocka

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
669
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%