MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 8 sierpnia
im. Cypriana, Dominika

W malinowym dworku za pięć milionów złotych

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 29 lipca 2008, 7:44
Aktualizacja: Środa, 30 lipca 2008, 15:30
Autor: Angela
Fot. Janusz Lewicki
Od początku sierpnia Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Ośrodek Interwencji Kryzysowej będą przyjmować petentów w nowej siedzibie przy ulicy Jana Pawła II 7. Budynek po byłym III LO został wyremontowany i dostosowany do potrzeb urzędników i mieszkańców za fortunę.

Dotychczasowa siedziba tych placówek, czyli drewniane baraki przy ulicy Słowackiego, działa tylko do końca miesiąca. Już w tym tygodniu rozpocznie się przeprowadzka do nowych pomieszczeń. Tam pracowników instytucji społecznych czekają znacznie lepsze warunki pracy. Lepiej obsłużeni będą także petenci.

– Jest to przeprowadzka z baraków do „malinowego dworka”, bo taki właśnie kolor ma ten budynek – mówi Maria Karpińska, kierownik Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Jeleniej Górze, który również przeniesie się do budynku po liceum.

– Od początku sierpnia będziemy przyjmować mieszkańców na czwartym piętrze, w pięknych, odnowionych i przestrzennych salach. Niepełnosprawni będą mogli dojechać do nas windą – dodaje.

A co stanie się z barakami przy ulicy Słowackiego? Budynek w najbliższym czasie pójdzie pod młotek. Miasto chce zorganizować przetarg, a szczęśliwy nabywca będzie musiał go wyburzyć. Nie mogą być zaadoptowane na mieszkania, a studium zagospodarowania przestrzennego tego rejonu miasta przewiduje tu zabudowę mieszkalno-usługową.

Drewniane baraki przy ulicy Słowackiego przez lata służyły kilku instytucjom. Wybudowano je w 1975 jako tymczasową siedzibę dla prokuratury, która funkcjonowała tam do 1994 roku. Przez kilka lat swoją siedzibę miał tu również Ochotniczy Hufiec Pracy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Śmierć na żwirowni

Dachowanie w Radomierzu

Papierosowy gang rozbity

Komentarze (16) Dodaj komentarz

~-/- 29-07-2008 9:55
Bardzo dobrze ,że tyle instytucji znajduję się w jednym miejscu.Można dyskutować czy trzeba było wydać na remont tego obiektu tyle pieniędzy ale faktem jest bezspornym, że te instytucje powinny w lepszych i godniejszych warunkach przyjmować petentów. I niech te lepsze warunki bytowe przełożą się na lepszą obsługę petentów.A jeśli przy remoncie nastąpiły jakieś nadużycia ,co sugeruje artykuł to tą sprawą powinny zająć się odpowiednie służby.Ja jestem zadowolony ,że w końcu pomyślano o niepełnosprawnych.
~dady 29-07-2008 11:58
A dlaczego aż na czwartym piętrze?
koza 29-07-2008 13:03
oby tylko nie spowodowala to,ze na terenie stacji PKS i jej okolicy bede sa skupiac podejrzane typy. juz i tak jest ich tam troche, a ochrona stacji chowa sie po katach, by nie musiec ingerowac.
~abra 29-07-2008 15:08
bylo super, gdy byla tam szkola - III LO im. J. Śniadeckiego !
~Hetman 29-07-2008 15:27
Jestem przerazony tak pasozytniczym rozwojem urzedastwa , zamiast zakladow produkcyjnch i wytworczych o wysokiej technologi wywala sie tak ogromne pieniadze na remonty budynkow dla urzedasow i to na koszt spoleczny.Gdyby to byl prywatny wlasciciel to na remont tego budynku nie wydalby nawet polowy takiej kwoty , ale jak to jest budżetówa to zaplaci , wykonawca tylko musi miec uklady i dokladnie wystawiac faktury , pomijajac faktyczne wartośc wykonania i jakośc.5 milionow - remont śmiechu warte . A jaki bedzie koszt utrzymania comiesięczny tej bastyli lącznie energia , ogrzewaniem i urzędasami itd i kto będzie za to bulil.?
~socjolog 29-07-2008 17:30
Pozdrawiam Pania Marie z OIK i przy okazji... Basie B. - to chyba zasilki tez beda wyzsze dla podopiecznych MOPS;-)
~:) 29-07-2008 18:19
zasiłek w kwocie sto kila zł wręczony w luksusowym otoczeniu będzie luksusem?
~satudent 30-07-2008 10:34
no szkoda ze liceum tam nie zostawiali byl klimat w sniadeckim, szkoda
~Iza 30-07-2008 11:33
Cokolwiek byście nie mówili, mnie cieszy jedno - duży budynek w mieście został wyremontowany i nie będzie straszyć. Na prywatnego inwestora, który chciałby to wyremontować, miasto czekałoby aż do zawalenia sie tego budynku - podobne przykłady straszą na mieście. A już kto to użytkuje, o to mniejsza.
~Do Hetmana 30-07-2008 11:52
Oj człowieku, chyba nie masz pojęcia o czym piszesz. Wynika z twoich teorii, że nie jesteś ani człowiekiem potrzebującym pomocy od tzw. urzędasów i nie wiesz w jakich warunkach są obecnie przyjmowani, a po drugie taką pracę urzędastwa też ktoś musi wykonywać. Znane powiedzenie "punkt widzenia zależy od punktu siedzenia"
~Zorror4 30-07-2008 13:11
Ludzie czy zawsze we wszystkim widzicie tylko zło i przekręty. Miast się cieszyć i być dumnym, że w końcui ludzie potrzebujacy pomocy bez wzgledu na status społeczny bedą obsługiwani w pryzwoitych warunkach na chlubę miasta to ciągle psioczycie. Nie wiem skąd w Was tyle zaciekłości i jadu. Bądżcie wielcy popatrzcie na to przez pryzmat całego miasta, bo chyba wszystkim nam chodzi o to aby Jelenia Góra była murowana a nie drewniana.
~Krzychu 30-07-2008 19:27
ZaadAptowane drogi Autorze ... Adoptować można dzieci.
koza 30-07-2008 20:11
III LO, do ktorego poprzednio nalezal ten budynek, mialo swoj klimat! najlepsza szkola srednia!
~Ja 6-08-2008 10:02
drodzy czytelnicy w wspomnianym budynku między innymi znajdzie miejsce Ośrodek Interwencji Kryzysowej, proszę nie mylić z Ośrodkiem Pomocy Społecznej. Ośrodek Interwencji Kryzysowej nie pomaga finansowo, specjaliści tam pracujący udzielaja dalekoidącej pomocy psychologicznej i czynią wiele dobrego dla znerwicowanego, zagubionego petenta ..
~ajć 6-08-2008 20:53
dlatego obawiam sie wielu nietypowych obywateli na terenie pks i w poblizu, ktorzy moga zachowywac sie podobnie do tych,ktorzy juz potrafia niezle zaklococ spokoj przechodniow i pasazerow.
~ja 7-08-2008 18:34
barwa budynku to kolor ostrzegawczy-zastanow się w jakie progi wkraczasz i co chcesz załatwić-STOP

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Zatrzymano nielegalny transport starych opon

Nie ma rady na wandali?

KSWiK odpowiedziało na zarzuty byłego wykonawcy  

Porównaj ceny z Jelonką.com

Koleją do Karpacza i Kowar – studium gotowe

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
1073
Tak
22%
Nie
73%
Nie wiem
5%