MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 4 lipca
im. Malwiny, Odona

W Maciejowej horror w parku

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 1 września 2016, 8:34
Aktualizacja: Piątek, 2 września 2016, 9:00
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Każdego dnia, a w zasadzie nocy – przygotowaniom ekipy filmowej realizującej w parku w Maciejowej film pt. „Redwood” przyglądały się spore grupy okolicznych mieszkańców. Dzięki uprzejmości producentów jeleniogórzanie mieli okazję zobaczyć, jak powstaje horror z udziałem znanych (mniej lub bardziej) aktorów.

Młody pasjonat, który stara się ocalić od zapomnienia park w Maciejowej, gdy tylko ma taką możliwość przygląda się pracy ekipy filmowej. - Cieszę się, że coś tu się dzieje. To świetna okazja do promocji tego miejsca nie tylko w kręgach jeleniogórzan, ale może gdzieś dalej – powiedział Paweł Gromadzki, który oznakował ścieżki m.in. do takich zabytków, jak mauzoleum Beckerów czy wieży widokowej.

Nie było problemu, żeby przyjść, obejrzeć scenografię. Jedynie konieczne było wyłączenie telefonów (lub włączenie trybu samolotowego) oraz zachowanie ciszy, aby nie zakłócać akcji. Praktycznie codziennie, w godzinach wieczornych i nocnych co najmniej 20 osób obserwowało poczynania aktorów z Nicholasem Brendonem na czele.

To właśnie w naszym regionie Nicholas Brendon po 13 latach ponownie miał do czynienia z wampirami (grał w latach 1997-2003 w serialu „Buffy – postrach wampirów”). Wcześniej występował m.in. w serialu „Świat według Bundych” oraz w horrorze „Dzieci kukurydzy III”. Film jest produkcją amerykańsko-brytyjską. Na planie zdjęciowym widzieliśmy również Mike'a Beckinghama („Subconscious” - 2015), Tatjanę Nardone („Stalking Eva” - 2015, a obecnie grająca w produkcji HBO u boku Dustina Hoffmana w serialu „Medici: Master of Florence”) oraz Jessice-Jane Stafford („The real hustle” - 2006, „Dream Team” - 1997, „Devil's Tower” - 2014).

Mieszkańcy przyznają, że chętnie obejrzą efekty ich pracy, ale widząc „od kuchni” jak to wygląda mówią, że raczej się nie przestraszą. - Na pewno pójdę do kina, ale nie wiem czy się przestraszę, ponieważ ten park znam zbyt dobrze – powiedział Paweł Gromadzki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Dla odnowy wsi

Przegląd miejskich inwestycji – ciąg dalszy  

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~FASOLKA 1-09-2016 9:25
Oby przez ten film więcej ludzi odwiedzało to miejsce, bo warto tam zajrzeć
~& 1-09-2016 10:42
Szkoda że jak zwykle piszą po fakcie💀 brawo.
~Maiwaldau 1-09-2016 11:39
Hmm,mieszane uczucia..na pewno spoczywający tam Beckerowie nie spodziewali się w najczarniejszych snach co się będzie wyprawiać w ich grobowcu,że zniknie figura Chrystusa a na jej miejsce wstawią jakiegoś szkieletora i będą kręcić horrory..trochę to pod profanację podpada, ale większej niż zrobili powojenni mieszkańcy Maciejowej chyba się zrobić nie da.
~do & 1-09-2016 13:46
Pisali też na początku jako jedyni, więc swoją żółć wylewaj gdzie indziej. Fajnie, że coś takiego w naszej wsi działo się. Mieszkanka Maciejowej
~zjawa 1-09-2016 15:42
Cała maciejowa to jeden wielki horror.Powinni nakręcić film jak typ księdza siekierą załatwił,bodajże w latach 60-tych to miało miejsce.Swoją drogą jak stać ich na kręcenie filmów to powinno ich być stać na scenografię lub efekty komputerowe zamiast w czyimś grobowcu cyrki odstawiać.Ciekawe czy na grobie swojego ojca lub matki zgodzili by się na stawianie jakichś upiorów.
~do zjawa 1-09-2016 21:58
popieram..to wlasnie polska oszczednosc...zlodziejska
~miejszczak 2-09-2016 9:46
dobrze,ze u nas cos sie dzialo.
~ 4-09-2016 11:47
Tutaj to już nic innego się nie da jak horror nakręcić.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Drastyczne billboardy

Trwa rozbudowa SOSW

Przygoda w górach  

Kuma kumie pomóc umie!

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1341
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
54%
Nie wiem
5%