MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

W Lubomierzu i okolicach będzie bezpieczniej

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 10 września 2018, 12:01
Aktualizacja: 12:47
Autor: Paweł Guszała
Fot. Paweł Guszała
W zeszłym tygodniu w Lubomierzu doszło do podpisania umowy na dofinansowanie zakupu wozu strażackiego dla miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej.

W Urzędzie Gminy i Miasta w Lubomierzu doszło do spotkania Wiesława Ziółkowskiego, burmistrza gminy i miasta Lubomierz oraz Cezarego Przybylskiego, marszałka województwa dolnośląskiego. Przyczynkiem do tego było podpisanie umowy na dofinansowanie ze środków urzędu marszałkowskiego zakupu średniego pojazdu ratowniczo – gaśniczego dla OSP z Lubomierza.

- Jest taki program, który uruchomiliśmy ze środków budżetu województwa dolnośląskiego. W tym roku było to 2,5 mln zł na zakup pojazdów strażackich i sprzętu. To jest zachęta, aby samorządy kupowały nowe wozy strażackie i nie tylko. to niezwykle ważne zadanie i tu muszę powiedzieć, że Lubomierz otrzymuje jedną z najwyższych dotacji – przekonuje Cezary Przybylski, marszałek województwa dolnośląskiego.

Dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego opiewa na kwotę 75 tys. zł i te pieniądze gminie z pewnością się przydadzą.

- Nigdy nie mieliśmy nowego samochodu a jesteśmy w Krajowy Systemie Ratowniczo – Gaśniczym. Dla nas było to bardzo ważne, ponieważ co roku średnio mamy 100 wyjazdów do różnych zdarzeń, a w tym roku było ich już 72. Dlatego ten samochód jest nam niezbędny – tłumaczy Wiesław Ziółkowski, burmistrz gminy i miasta Lubomierz.

Z podpisania umowy szczególnie cieszyli się strażacy ochotnicy, ponieważ nowy sprzęt nie tylko podniesie poziom bezpieczeństwa w ich rejonie, ale także komfort ich pracy.

- Coraz częściej mamy awarie naszych samochodów, które pochodzą z lat 80. Mimo że są to 2 pojazdy średnie z wodą, bywało kilka przypadków, że jeden na miejsce akcji już nie dojechał – mówi Michał Pater, prezes OSP Lubomierz.

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Radni KO przeciw kupcom?

Studium na początek

Konieczna przerwa

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~Falkonetti 10-09-2018 14:04
I bardzo dobrze ! Kiedyś stodoła się paliła, zawodowa straż pożarna nie mogła jej ugasić a kumpel ma motopompe z Niemiec, kiedyś z NRD przywiózł. Pożyczył strażakom te pompe to w 14 minut cały staw wypompowała, razem z karpiami ! A dowódca straży do kumpla mówi "wie pan, taka pompa to by sie nam przydała"
~Renifer 10-09-2018 14:30
do: ~Falkonetti (14:04)
No to jeszcze zakupić specjalistyczny sprzęt do usuwania np dużych dębów lub innych drzew to żaden kataklizm nie straszny i ceny grun
~Falkonetti 10-09-2018 14:50
do: ~Renifer (14:30)
No, też kiedyś na posesji dąb rósł taki szeroki, że we trzech byście nie mogli go objąć. Wkurzył się, ściąłem tego dęba bo stary był jeszcze by chałupe uszkodził. Jak ściąłem tego dęba to kumpel ze straży leśnej zadzwonił "no wiesz, tam do Ciebie jadą kare wlepić bo tego dęba ściąłeś". A to sąsiad mnie podpieprzył. No ale potem chłopakom z pod sklepu kupiłem flaszke to mi tego dęba pocieli w klocki i poukładali. Po obiedzie przychodze a tu stodoły już nie widać, tak poukładali !
~xvxcv 10-09-2018 21:07
ja wiem ze to ktos z kd pisze ! macie szczescie ze na zwolnieniu jestem

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Udany Piknik Strzelecki

Plac zabaw gotowy

Motocykliści dla Niepodległej

„Grabarów” bezpieczny

Burza wokół Tomaszewskiego

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
826
Tak
64%
Nie
29%
Nie wiem
7%