W Lublinie zgodnie z planem

Wiadomości: Polska
Sobota, 31 marca 2007, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 31 marca 2007, 23:30
Nie było niespodzianki w drugim pojedynku ćwierćfinałowym Mistrzostw Polski w piłce ręcznej kobiet. Aktualny Mistrz Polski SPR Lublin pokonał na własnym parkiecie MKS PR Finepharm Jelenia Góra 42:29 i awansował do półfinału rywalizacji o medale. Jeleniogórzanki zaś czeka teraz walka o miejsca V-VIII.

Pojedynek w Lublinie od początku toczył się przy przewadze gospodyń i był dużo mniej emocjonujący od pierwszego meczu obu drużyn w Jeleniej Górze. Jeleniogórzanki zagrały słabo w obronie dając sobie rzucić aż 42 gole, a w ich składzie zabrakło najbardziej doświadczonych Małgorzaty Jędrzejczak i Marty Oreszczuk. Już w 3 minucie SPR prowadził 3:0, a w 9 min. 8:2. W kolejnych minutach podopieczne trenera Zdzisława Wąsa wykorzystując słabszą skuteczność gospodyń (m.in. niecelny rzut karny Doroty Malczewskiej) zdołały odrobić nieco strat i po golu Moniki Odrowskiej przegrywały tylko 12:8. Końcówka tej odsłony jednak należała do gospodyń i pierwsze 30 min. zakończyło się zwycięstwem SPR 22:13. Po zmianie stron lublinianki odskoczyły nawet na 15 bramek – 35:20 w 45 min . W ich grę wkradło się jednak chwilowe rozprężenie, skutkujące serią błędów w obronie. W 52 min po golu Joanny Bogusławskiej goście przegrywali „tylko” 36:27 jednak było to wszystko na co pozwolił im SPR. W końcówce gospodynie ponownie odzyskały inicjatywę i po 60 minutach triumfowały 42:29.

<b>SPR Lublin – MKS PR 42:29 (22:13)</b>
<b>MKS PR:</b> Maliczkiewicz, Skompska, Gęga 7, Dąbrowska 6, Dyba 5,Bogusławska 3, Kasprzak 3, Buchcic 3, Kobzar 1, Odrowska 1, Tajerle, Kocela, Łoniewska.