Lubin: W Lubinie bez pogromu

Poniedziałek, 18 stycznia 2010, 12:08
Aktualizacja: 12:36
Autor: ahawer
Szczypiornistki KPR Jelenia Góra uległy w Lubinie Zagłębiu 33:24. Patrząc na wynik z pierwszej rundy, gdzie przy Złotniczej było 36:15, niedzielny wynik w Lubinie nie był pogromem, jakiego niektórzy mogli się spodziewać.

Jeleniogórzanki walczyły ambitnie i przez pierwsze 20. minut stawiały czoła faworyzowanym lubiniankom. W 10. minucie, po bramce Anny Stanisławiszyn KPR prowadził 6:5.
W 40 minucie podopieczne Bożeny Karkut wygrywały tylko 19:16. Niestety nasza drużyna grająca praktycznie w szóstkę w polu opadła z sił i końcówka należała już zdecydowanie do gospodyń. Na pięć minut przed końcowym gwizdkiem przewaga ZL wynosiła już 10 bramek - 31:21, które ostatecznie pokonały KPR 33:24.

Cały mecz odbywał się w wielkiej pomarańczowej fieście, którą zorganizowali zagorzali fani Zagłębia. Obserwatorzy uznali, że doping podczas meczu KPR-u z Zagłębiem był najlepszym i najbardziej żywiołowym, jakiego nie pamiętają nawet najstarsi lubinianie.

Zagłębie Lubin – KPR Jelenia Góra 33:24 (17:13)

KPR: Kozłowska – Dąbrowska 8, Kobzar 5, Odrowska 4, Kocela 3, Stanisławiszyn 2, Buklarewicz 2, Kubicka, Rajfur.

Widzów: ok. 600