MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 1 października
im. Danuty, Igora, Remigiusza

W lipcu startuje Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 1 czerwca 2014, 8:19
Aktualizacja: 17:59
Autor: Manu
Fot. Organizator
W tym roku jedna z najbardziej widowiskowych imprez miejskich – Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych w Jeleniej Górze – rozpocznie się 11 lipca. XXXII edycja imprezy i potrwa trzy dni. Spektakle tradycyjnie odbywać się będą na ulicach Jeleniej Góry. Wystąpią m.in.: Cie Les Fées Railleuses z Francji, grupa Efimer z Hiszpanii, PasParTout z Niemiec oraz formacja Tol z Belgii.

W ramach festiwalu organizator - Teatr im. Cypriana Kamila Norwida ogłosił konkurs na scenariusz sztuki w przestrzeni miejskiej, której zwycięski tekst dostanie szansę realizacji na ulicach lub w innej jeleniogórskiej przestrzeni.

Festiwal znów będzie okazją do zobaczenia najciekawszych przedstawień ulicznych trup teatralnych z całej Europy. Podczas festiwalu wystąpią dwa hiszpańskie zespoły: Efimer ze swoimi pociesznymi smokami w łaty (Traps) i spektaklem “The Dance of the Death” oraz Cia La Tal ze swoim zegarmistrzowskim widowiskiem “Carilló”. Formacja Tol z Belgii zaprezentuje “Corazon de Angeles”, francuskie akrobatki Cie Les Fées Railleuses wystąpią z performancem “The Polyamide Sisters”. Niemiecka grupa grających szczurów PasParTout zaprezentuje występ pt. “Die Ratten kommen!”. Rodowita Austriaczka Anna de Lirium rozbawi i wzruszy w “Anna de Lirium In Concert – Alive”.

Pokazane zostaną także spektakle krajowych artystów: A3 Teatr Kolekcjonerzy Wzruszeń, który już goszczono na festiwalu w Jeleniej Górze, w wielobarwnej wieczornej paradzie “Słońce na Wschodzie, na Zachodzie Księżyc. Sen o nocy letniej”. Zespół Szaza stworzy muzykę na żywo do niemych projekcji filmowych. Dla najmłodszej widowni wystąpi iluzjonista i klaun Rufi Rafi, który pojawi się ze swoimi “Historiami domowymi” i “Kuku na Muniu”.

W tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Ulicznych będzie można wziąć udział w I Biegu Ludzi Teatru, którego trasa połączy jeleniogórski Teatr im. Norwida z Teatrem Zdrojowym w Cieplicach. Dodatkową atrakcją dla każdego będzie “Happening Trawa” - stworzona scena amfiteatru na trawie. Zostaną wręczone nagrody dla zwycięzców biegów oraz laureatów konkursu na scenariusz sztuki w przestrzeni miejskiej. A na finał festiwalu zaplanowano koncert zespołu Spare Bricks - A Pink Floyd Tribute Band.

Ogłoszenia

Czytaj również

Policjanci będą szkolić księży z Dolnego Śląska

Zbigniew Zamachowski w Teatrze Norwida

Była przychodnia – teraz będą mieszkania

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~ 1-06-2014 13:35
teatry ul bardzo dobra rzecz, o wiele lepsza niż d...lne wyścigi
~ 1-06-2014 14:19
Wszystko jest dobre, nie każdego cieszą "wygłupy" przebierańców ;)
~mkamiński 1-06-2014 17:02
Miło widzieć, jak flagowa impreza Jeleniej Góry trzyma poziom. Mam nadzieję, że w tym roku oprócz spektakli i koncertów nie zabraknie też wystaw, filmów i dyskusji z ludźmi teatru. Zeszłoroczna edycja pokazała, że można więcej, bardziej, ciekawiej, nie tylko po bożemu. Ciekawe, czy w tym roku również dwaj konkurencyjni realizatorzy będą rywalizować na pomysły? W zeszłym roku dzięki konkurencji organizatorów festiwal wyrwał się z kilkuletniej apatii i gnuśności. Jak będzie dalej? Pozdrawiam, Miłosz Kamiński
~do 14:19 1-06-2014 23:58
ale wygłupy przebierańców nie blokują pół miasta ludziom wracającym z pracy no i jak kogoś nie interesuję to po prostu ich nie ogląda i już no a wyścigi czy kogoś interesują czy nie to ma przez nie problemy
~hau 2-06-2014 2:20
Byle tam nie było naszego teatru, bo znowu będzie siara (piesku, z teatru, daj głos!).
~ 2-06-2014 8:33
swietny pomysla z tym biegiem proponuje jeszcze ping ponga na placu Ratuszowym a w przyszlym roku szachy i warcaby na ulicy Bankowej bedzie taniej, wpisze sie w program i to dopiero bedzie MIEDZYNARODOWY FESTIWAL TEATROW ULICZNYCH
~greg1 2-06-2014 13:36
Mam pytanie do miejscowych lub organizatorów imprezy - Chcę się wybrać na festiwal i nie jestem miejscowy to gdzie nabliżej placu ratuszowego zaparkować auto i czy będą jakieś parkingi dla gości przyjezdnych na festiwal
~ 2-06-2014 17:17
Jest blisko Placu Ratuszowego parking piętrowy, dużo miejsca bo jeleniogórzanie wolą parkować na dziko, w miejscach niedozwolonych byle za darmo! ;)
~:) 11-07-2014 8:29
dlaczego we wpisach dostepne jest ip piszacego?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Huta odpalona, zapraszają jeszcze dzisiaj

Na tyłach kultury

Operetka na wynos

Spotkanie z S. Koperem

Zagra "Bądź Ciszą"

Sonda

W Jeleniej Górze pojawiły się miejskie hulajnogi. Czy to przydatny środek lokomocji po mieście?

Oddanych
głosów
379
Tak
42%
Nie
48%
Nie wiem
10%