MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 23 września
im. Bogusława, Linusa

W kwadrans z Kiepury do Cieplic? Karola Miarki obwodnicą centrum Jeleniej Góry

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 14 stycznia 2012, 8:27
Aktualizacja: Niedziela, 15 stycznia 2012, 8:04
Autor: Agrafka
Fot. Agrafka
Odnowiono dwa i pół kilometra jezdni ulicy Karola Miarki. Za dwa tygodnie ma być już w pełni ukończony remont chodnika. Zmotoryzowani mieszkańcy Zabobrza w piętnaście minut mogą teraz dojechać do centrum Cieplic.

Skrót znany od dawna, był w fatalnym stanie. Po remoncie drogi przy starej Celwiskozie wystarczy z Al. Jana Pawła jechać przez Jana III Sobieskiego, skręcić w lewo w Karola Miarki, następnie jechać ul. Wojewódzką, skręcić w lewo do ul. Marcinkowskiego i już wyjeżdżamy przy cmentarzu w Cieplicach do głównej ul. Wolności. Można także skręcić wcześniej w ul. Ceglaną, którą także dojedziemy do ul. Wolności przy piekarni w Cieplicach.

Brak sygnalizacji świetlnej na tej trasie jest główną zaletą. Nie wymalowano jeszcze jednak oznaczeń poziomych (pasów i linii). Jedyną przeszkodą jest stare torowisko, pozostałość po Celwiskozie, które przebiega przez jezdnię na prostym odcinku drogi. O nie usuwanie tego rodzaju „spowalniacza” apelowała jedna z pobliskich firm, mimo że prawdopodobnie w ogóle nie korzysta z tej bocznicy.

- Wątpię, czy tory przecinające prostą drogę, które niestety musieliśmy zostawić, będą jeszcze kiedykolwiek wykorzystywane. Sądzę, że za dwa, trzy lata zostaną usunięte i wtedy będziemy mogli położyć tam nawierzchnię – powiedział Jerzy Bigus, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów.
Należy także uważać na wcześniejszy przejazd przez tory, gdyż ul. Karola Miarki, staje się w tym miejscu drogą podporządkowaną. Główna trasa prowadzi przez przejazd kolejowy na krajową trójkę. Tuż za przejazdem na ul. Karola Miarki ustawiony jest znak drogowy ograniczający prędkość do 30 km na godzinę, z powodu trwających jeszcze prac przy chodnikach.

- W ciągu dwóch tygodni chodnik powinien być już ukończony i wtedy inwestycja budowy drogi, sieci wodociągowej i kanalizacyjnej, która kosztowała 8 mln 707 tys. zł zostanie w pełni odebrana. Cześć środków zostało pozyskanych z Narodowego Funduszu Przebudowy Dróg Lokalnych – dodaje Jerzy Bigus.
Inwestycja objęła także ustawienie 131 lamp, zarówno przy ulicy, jak i przy chodnikach, a także nasadzenie drzewek i trawników. Zakaz wjazdu na tę drogę mają samochody ciężarowe.

- Na głównych trasach w naszym mieście powstają coraz to większe korki. Taka mini-obwodnica jest świetnym rozwiązaniem. Odważniejsi nawet w 10 minut mogą dotrzeć z ul. Kiepury do centrum Cieplic. Nie trzeba stać na światłach, ani ciągnąć się w wężyku samochodów. A na nowej nawierzchni jedzie się jak po maśle – mówi pani Edyta, mieszkająca przy ul. Kiepury.

Ogłoszenia

Czytaj również

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 10

Utrudnienia na trasach rowerowych

Komentarze (61) Dodaj komentarz

~rumcajs54 14-01-2012 8:34
Tam naprawdę jest piekarnia, a nie "tzw. piekarnia"...
~ja 14-01-2012 8:41
Ale ul. Wojewódzka to nie autostrada, to jest teren zabudowany, tu się nie pędzi 120, żeby być szybciej czyli nie w 15 minut, redaktorze zastanów się o czym piszesz.
~bywalec 14-01-2012 9:01
Świetnie, tylko czy ktoś pomyslał o losie mieszkańców ul. Wojewódzkiej. Nawierzchnia fatalna i pędzące samochody w tym tez te najwieksze TIRy, brak chodników i.t.d. Czasami sznury samochodów ciagna sie kilkanascie minut bez przerwy. Tu sa domki jednorodzinne, których mieszkańcy nie mogą wyjechać z bramy lub wjechać na posesję. Może pan Bigus poobserwowałby co się tu dzieje zanim zachęci piratów drogowych do przejazdu ta drogą. A może dzielna Straż Miejska ze swoim supernowoczesnym radarem troche pograsuje po tej okolicy. Niektórzy kierowcy biją na Wojewódzkiej rekordy prędkości. Polecam również Policji. Tą droga jeździ wielu nietrzeźwych kierowców i innych bandytów, omijający kontrole drogowe na Wolności. Warto się tym zainteresować panowie Policjanci i Strażnicy.
~Aha ..! 14-01-2012 9:02
z Al. Jana Pawła jechać przez Jana II Sobieskiego
~jeronimo 14-01-2012 9:03
Chyba Jan III Sobieski, a nie II... A poza tym ogłaszam konkurs, kto szybciej dojedzie z Kiepury do Cieplic. Do pobicia już nie 15 a 10 minut...
~mlodyy 14-01-2012 9:15
jak zwykle partactwo i nic więcej!! asfalt ledwo co położony a przy końcu ulicy wojewódzkiej w Cieplicach (jadąc w kierunku Jeleniej) 3 wyrwy w asfalcie na głębokość ok 10cm!!! kto to widział żeby taką hałe odstawiać!!
~oo? 14-01-2012 9:16
Skoro były pieniądze na remont drogi , to dlaczegoż to p. Bigus nie zrobiono nic z ul. Wojewódzką, zero chodników, kostka brukowa dziurawa,kałuże na poboczach jak lekko popada, to czym tu się chwalić swoją nieudolnością , brakiem myślenia. Typowa bylejakość. Wstyd.
~Krzysztof z Wojewódzkiej 14-01-2012 9:18
Często padają zarzuty że mieszkańcy Jeleniej Góry zawsze narzekają, ale jak spokojnie czytać ten artykuł.Ten kawałek ulicy jest potrzebny i dobrze, że po kilku latach obiecywania jest zrobiony, ale dlaczego byle jak. Dlaczego jest tyle zakrętów, nie można było zrobić prostej ulicy? Ścieżka rowerowa jest kawałek po jednej stronie, później trzeba przejechać przez ulicę na dalszy ciąg ścieżki. Na pewno to nie jest bezpieczne. Ul. Wojewódzka nie jest przygotowana do większego ruchu pojazdów, a o ciężarówkach nie ma mowy. Jest wąsko, nie ma chodnika i nawierzchnia nie jest dostosowana do dużych obciążeń. Niestety ten skrót jest zrobiony byle jak, jak zwykle miało być dobrze, ale trochę nie wyszło. Mimo wszystko ulica przez Wiskozę cieszy.
~pannax 14-01-2012 9:35
Mieszkam w cieplicach pracuje na kiepury i dziękuje za obwodnicę :)
~leo 14-01-2012 9:44
Panie Bigus, a wytniecie galezie ktore wchodza w skrajnie drogi?????
~haha 14-01-2012 10:22
koleszka "ja" i "bywalec" to chyba troszeczke macie nierowno pod czaszka 120km/h chcialbym to zobaczyc:) chyba ze lecisz poduszkowcem najbardziej denerwujace na wojewodzkiej jest jak przy laczenu wojewodzka i kmiarki stoi zaparkowany citroen c5 albo jakis taki inny obiekt wlasciciel ma chyba dobrze ubezpieczona gablote bo az sie prosi jak ktos jadacy 130km/h nie zahamuje a poza tym super sciezka na korki w miescie rewela a inne drozki to C|-|UJ chwalic Pana Boga ze nia ma tam skrzyni :)
~zacken 14-01-2012 10:22
09:18 | ~Krzysztof z Wojewódzkiej | Dlaczego jest tyle zakrętów? Wyobraź sobie, że jedziesz przez Pławną.:-) / Teraz to na tym odcinku będzie "niebiesko"! Do tej pory, tzn. do czasu gdy działał jeszcze tartak na tym "skrócie" przejeżdżałem koło 3 (trzech) patroli z z alkomatami. Dmuchałem we wszystkie. Nie wystarczało okazanie zużytego dwie minuty wcześniej ustnika.
maniekjg 14-01-2012 10:31
Zakręty są po to żebyś Krzysiu nie zap.....120 km/h.Nigdy się wam ludzie nie dogodzi.Żeby nie wiem co zrobili w tym mieście to zawsze się znajdą marudzące i narzekające gamonie.Zawsze coś komuś nie pasuje.Weźcie sami zacznijcie coś robić a nie tylko narzekać.
~aaaaaaaaaaaa 14-01-2012 11:07
Musieliście o tym pisać? zaraz będzie pełno wieśniaków na tej drodze :/
~N3Rson 14-01-2012 11:14
Ja to robie w 10 min....
~seee 14-01-2012 11:25
Widze na codzień jak ta cała inwestycja jest zpartaczona , już za jakiś czas wszystkie usterki wyjdą :) Dziadostwo !!!!!!!
~bye bye 14-01-2012 11:29
Gdzie jest SKM ?!
~aaaaaaaaaaaa 14-01-2012 11:41
postawcie tam biedronkę!!
~Hareba 14-01-2012 12:29
Wieczorem świecą wszystkie liczne lampy wzdłuż tej części drogi , nikt tam nie zamieszkuje , nie spaceruje - czy nie jest to marnotrastwo , czy nie może włączonych tylko np. cztery lampy w określonych odległościach. .W mieście są dzielnice mieszkalne ciemne jak korytarze w jaskini , ale tam oświetlenia nie ma - czy ktoś panuje nad tą gospodarnością - bo radni z miasta potrafią tylko akceptować podwyżki dla mieszkańców i przyznawać sobie wysokości diet.
~ 14-01-2012 12:36
brak świateł i pasów? czyli tzw. speedway.. zimą fajne te zakręty)) 8min - sprawdzone:) kto da mniej?
~RIP 14-01-2012 12:36
www. youtube. com/watch?v=cIcbZh4oWBA&list=FLz0H6EU-Ca_C9Z4J3V7GQ&index=2&feature=plpp_video
~ 14-01-2012 12:38
Pozostawienie ulicy Wojewódzkiej w takim stanie jak obecnie i połączenie jej z "obwodnicą" to encyklopedyczny przykład d...lizmu i braku myślenia.
~Witryna 14-01-2012 12:48
Czy jakość tej dużej inwestycji w postaci wielomilionowych wydatków jest zabezpieczona przez miasto - bo może sie okazać za 1 rok , że wyjdą garby, fale , koślawe krawężniki ,kratki sciekowe żle odsadzone - a wykonawca ucieknie od odpowiedzialności kryty przez uklady kumoterskie. Tak przecież się stało z drogą w Maciejowej - gdzie wyższej klasy partactwo zostało akceptowane - a dzisiaj na każdej kratce i studzience samochód podskakuje , po 2-3 latach użytkowania grozi następny generalny remont za grube miliony na koszt podatników,podobnie jest z drogą Cieplice -Goduszyn . Czy znane są nazwiska osób za ewentualne partactwa w zakresie odpowiedzialnośći już dzisiaj.? Bo dotychczas za poprzednie fuszerki nikt nie poniósł żadnych konsekwencji rozeszło się to po kościach społecznych.
~do haha 14-01-2012 12:48
Zobaczysz jak przyjedziesz rano między godz 6-8 rano i 14-16 po południu,
~zee 14-01-2012 12:50
świetnie zwłaszcza dla mieszkańców ulicy Wojewódzkiej .Jezdnia wąska bez pobocza i chodników,miejscami nieoświetlona z dziurawą nawierzchnią i zapadniętą kostką brukową (tam gdzie kończy się nawierzchnia asfaltowa ).Ale pan Bigus kolejny sukces zaliczył.Chyba jedyna modernizacja ulicy to bez sensu postawiony znak D -1 "droga z pierwszeństwem " na wysokości Wojewódzkiej nr 13 i powtórka tego znaku dosłownie po 15 metrach ( żadnego skrzyżowania na tym odcinku nie ma ). Następnie mostek na wysokości Wojewódzka - Ceglana na którym z trudem mijają się dwa samochody osobowe. Rzeczywiście obwodnica przyszłości na miarę Jeleniej Góry. Gratulacje dla włodarzy miasta.
~ERYK 14-01-2012 13:04
Duże TIRY-tam nie jeżdżą z wyjatkiem ciężkich dostaw materiałów do Rembudu-i ich póżniejszych rozwózek do klientów, Nie wszystkie samochody jadą przez Wojewódzką , większośc odbija na most do Wolności.Natomiast muszą sie mieć na bacznośći pijaczkowie spacerujący na wojewódzkiej - ciepłą jesienią jeden spał leżąc w poprzek ulicy. W ostatniej chwili zahamowałem.Może puścić część ruchu cmentarna i ta francuską ? Ale byłaby zabawa.
~do Eryk 14-01-2012 13:28
Ulicą Wojewódzką "spacerują" przede wszystkim dzieci do szkoły, to są fakty, jeżdżą tiry i bezmyślni kierowcy. A jak chcesz to możesz jeździć cmentarną albo francuską ale nie można bagatelizować tego problemu, a pijaczek to też człowiek i jak go przejedziesz to będziesz miał problem, więc nie cwaniakuj.
~marcinie moj 14-01-2012 13:34
Gdzie jest SKM ?!
d-_-b 14-01-2012 13:34
tym torem są przetaczane cysterny z ługiem dla KMC
~MK 14-01-2012 13:54
Drogę wyremontowano, a o ścieżce rowerowej z Cieplic do Jeleniej Góry, która miała tam być, oczywiście zapomniano (tego chodnika z puzzli nie liczę). Pan Zbigniew Leszek za to śpi, odbiera kolejne nagrody nie wiadomo za co i jeszcze kłóci się na forum, ile to on nie robi dla miasta. Swoją drogą, fajną mamy tę "obwodnicę centrum" o szerokości 3-4 m (ul. Wojewódzka), na której nawet dwa samochody osobowe mają problem z minięciem się.
rymcycymcy 14-01-2012 13:56
Normalnie lecę do Cieplic 8 min ...przez centrum i Wolności :) ...to tamtędy jest dalej, że aż 15 potrzeba ? ...podowiedzcie, bo jeszcze nie testowałem Karola :)
~do rymcy 14-01-2012 14:03
z centrum nie oplaca sie jechac przez karola , lepiej wolnosci
~Jerrry 14-01-2012 14:04
Świetną zaletą jest ze na tej drodze sygnalizacji brak
~afroj 14-01-2012 14:23
Widziałem jak w deszczu na wode kładli asfalt, długo taki fajny nie bedzie. Wystarczu że przyjdzie wiekszy mróz. A pozatym to fajnie że redkacja zachęca ludzi do łamania przepisów na drodze. Przecież to normalne,że wiesniaki z Cieplic napewno sprawdzą czy nie da się szybciej.
~@MK 14-01-2012 14:24
Zbigniew Leszek już pokazał, że jest pieskiem na łańcuszku władz, który na swoich szczekał nie będzie. Przy obwodnicy południowej też budują pseudościeżkę rowerową w postaci chodnika z kostki i nikt nic nie robi, żeby to odkręcić. Wszyscy obudzą się, jak już będzie po robocie. Niestety, ale Jelenia Góra musi znaleźć nowego komisarza rowerowego. Ten zamienił się w polityka.
~cdi 14-01-2012 15:22
Jeżeli INZYNIER Kubiak dogląda przebiegu prac to sukces murowany!!!
~pytanie !!! 14-01-2012 15:23
Kiedy KODLK zajmie się SKM Jelenia Góra ?!
~ 14-01-2012 15:29
ta jasne czytaj tekst.......jak są w jeleniej korki o 15.00 to pół godziny z kiepury do cieplic zajmuje
~... 14-01-2012 15:53
...a ja wiem jedno...Bigos to partacz i ochlejm...a
~jelgór 14-01-2012 16:12
jak jechać? asfalt sie skończył za drexem, były jakieś zagrodzone przyczółki, skreciłem w prawo, potem parę jakichś zakrętów, kawałek drogi szutrowej między podwórkami, jescze parę skrzyżowań, jakieś nowe bloki, zorka i cmentarz? dobrze jechałem czy pobłądziłem i nie znalazłem obwodnicy?
~123 14-01-2012 16:25
BIDONKE POSTAWIC
~xxxx7878 14-01-2012 16:45
Uwielbiam ten skrót. w 7 minut jestem w centrum.
~ 14-01-2012 17:10
autobus tam puśćcie
~do jelgor 14-01-2012 17:41
musisz spółdzielcza do końca, później na JPII później maciejowa , bolków, strzegom , autostrada a4 i w pewnym momencie zjeżdżasz z a4 i tam masz OBWODNICE :)
~namawiacie 14-01-2012 17:43
do wykroczenia... tam jest teren zabudowany ... prawie dałem się złapać...
~ 14-01-2012 17:46
Dobrze, że pan Ładziński wykupił FAM. Dzięki temu mamy obwodnicę.
~Ti 14-01-2012 18:07
To jeszcze zostało poszerzenie jezdni która zaczyna od dawnego tartaku (skrzyżowanie Wojewódzkiej z Objazdową) - mijanie się na tym odcinku znacznie utrudnia ruch i stwarza niebezpieczeństwo - wąska droga z dziurawym poboczem.
~Obiektywna 14-01-2012 18:51
A dlaczego nie puścić objazdu od nowej drogi z celwizkozy przez Ludową , Francuską , Cmentarną , Mieszka I " jadąc przy parku sztywnych i agancji towarzyskiej" Pod nieboszczykiem"Nacht Club aż do Ekwadoru czyli targowiska -rynku w Cieplicach kończąc na modlitwach św. kościoła - przecież Jelenia Gora to miasto turystyczne a na tym folklorze można dużo zarobić siana wożąc turystów , bo takich atrakcyjnych miejsc w tej kolejności to dzisiaj szukać można ze świeczką .
~tubylecc 14-01-2012 19:48
Część drogi była już wybudowana zanim Ładziński wykupił FAM, Jeśli już to wcześniejszemu właścicielowi trzeba przypisać zasługę i upór z jakim dążył do budowy tej drogi.
goscniedzielny 14-01-2012 20:06
To żart pewnie, przecież ulica Wojewódzka, w obecnym stanie nie nadaje się do nasilonego ruchu pojazdów, mówi,ę o fragmencie od krzyżówek z Ceglaną i z Objazdową, tam ledwo dwie osobówki się mijają, a co mówić o mijaniu się dwóch większych pojazdów, brak pobocza albo chodnika dla pieszych to kolejny minus tego miejsca. Sam pomysł remontu ul K. Miarki dobry, jednak nie dokończony jak widać, o dostosowanie ul. Wojewódzkiej do podobnego standardu, jaki mamy obecnie na K. Miarki.
~night sex :) 14-01-2012 20:33
Gdzie jest SKM ?!
~do afroj 14-01-2012 21:28
A ty to to niby skąd jesteś?? sam pewnie jesteś z jakiejś wiochy zabitej dechami!!!
~VIP 14-01-2012 22:12
Co to jest SKM???
~do VIP 14-01-2012 22:22
Nie ważne, ważne... Gdzie jest SKM ?! Panie Zawiła DO ROBOTY !
~do VIP 14-01-2012 22:40
SKM - Szybka Kolej Miejska , pewny Pan obiecał i tak jakoś mu się zapomniało
~gregorB 14-01-2012 23:32
Mieszkam przy Wojewódzkiej i w godzinach szczytu z domu wyjść się nie da.Brawa za drogę sam z niej korzystam,lecz chodnik byłby mile widziany.A co do autobusu to Wojewódzką można jeszcze poszerzyć.Na razie cieszmy się tym co mamy.A jak Komu nie pasuje to polecam"SAMOLOT"
~Jan 15-01-2012 2:40
Fatalna jakość (i będzie gorzej) połączenia z ul. Wojewódzką. Asfalt kładziono na zupełnie nie przygotowane podłoże w strugach deszczu i nie dziwi, że już się rozsypuje, bo ma miejscami zaledwie kilka centymetrów grubości.
~Egon 15-01-2012 4:38
Panie Bigus jeżeli tory są nieczynne to dlaczego nie usuniecie znaku stop,który stoi przed torami jadąc od strony cieplic? A może jest to niespodzianka dla kierowców ustawi się policja i będzie karać za niezatrzymanie się na znaku stop,więc dopóki stoi znak stop,to proszę nie informować że tory są nieczynne.
~Remus poręba 15-01-2012 10:54
Po co tyle gadania i fliozofi - przecież jest jeszcze dużo miejsca aby puścić szybką podwieszną kolej ktora biegłaby korytem rzeki Wrzosówki .Atrakcja turystyczna niebywała i pijaków by niepotrącała, a ten który wydadłby z kolejki do wody to szybko by wytrzeżwiał .Główny preon byłby przy Nacht Klubie pod trupkami.
~x 16-01-2012 9:15
Zadna rewelacja, moze i blizej ale zero ekonomii w spalaniu paliwa. 1,2,3 bieg czasem 4 na krotko.P/ Goduszyn 2 km dalej ale prosto i na najwyzszym biegu. tutaj dziury, wasko i podle pobocza na Wojewodzkiej. Szkoda czasu , drogiej ropy i zawieszenia auta na ten rewelacyjny skrot. jest tam pofalowany bruk z progami, dziurawe pobocze, moze dla rowerkow dobre, ale nie nadaje sie jako glowny ciag komunikacyjny. to jakis niewypal, skladanka nawierzchni z roznych epok.
~horacy 17-01-2012 16:05
Przez Goduszyn dalej (dokładnie 1,5 km) lepiej jechć dalej ale szybciej!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Porządki na cmentarzu

Wizyta profesora

Dwie dziewczyny pobiły i okradły 15–latkę  

Radni Koalicji Obywatelskiej zdecydowali – chcą połączyć muzea

Rodzinna wystawa

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
803
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%