MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 29 września
im. Michała, Rafała, Gabriela

W Kwadracie zagra Escobarr – warto przyjść

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 17 stycznia 2017, 8:12
Aktualizacja: Środa, 18 stycznia 2017, 8:04
Autor: Robert Czepielewski
Fot. Robert Czepielewski
Na jeleniogórskiej scenie rockowej pojawił się zespół, który zaskarbia sobie coraz szerszą rzeszę fanów. Mowa o grupie Escobarr. Już w piątek (20.01) muzycy zagrają w jeleniogórskim Klubie Kwadrat. O zespole, planach na przyszłość opowiada gitarzysta Escobarra Piotr Pawlak.

Jelonka.com: Escobarr to twój autorski projekt?
P. Pawlak - W Escobarr jest dużo mojego wkładu, ale każdy z nas ma swój kawałek podłogi w tym zespole. Każdy jest odpowiedzialny za coś innego – Escobarr tworzymy wspólnie.

Jelonka.com: Muzyka Escobarra to wypadkowa wielu gatunków rocka. Czy to znaczy, że Piotr Nowak pożegnał się z ciężkim graniem?
P. Pawlak - Metalowe granie mnie już dawno przestało cieszyć. W Escobarr mam dużo więcej przestrzeni i możliwości, dlatego postanowiłem zawiesić ciężkie granie. Nowy zespół jest dla mnie czymś bardzo ważnym.

Jelonka.com: Jak powstała grupa?
Piotr Pawlak - Patryk Kryński, Przemek Brzezicki oraz Mateusz Krempa od pewnego czasu jammowali sobie razem, napisali kilka numerów, aż pewnego dnia zaprosili mnie do wspólnego grania, następnie dołączył do nas Adam Jęczym. Tak powstał Escobarr.

Jelonka.com: W waszej muzyce słychać wpływy takich zespołów, jak Alice in Chaince, Wolfmother czy nawet The Doors... Jak nazwałbyś gatunek granej przez Escobarra muzyki ?
Piotr Pawlak - Raczej chcielibyśmy uniknąć szufladkowania naszej muzyki. Czerpiemy z tak wielu stylów rocka, a nawet z muzyki latynoskiej, że ciężko określić nasz gatunek tak precyzyjnie. Dlatego zapraszam 20 stycznia do Klubu Kwadrat na nasz koncert, gdzie będzie można skonfrontować się z naszą twórczością.

Jelonka.com: Pytanie, które zawsze pojawia się pod czas wywiadu z muzykiem. Planujecie wydanie płyty?
P. Pawlak - Oczywiście, że planujemy, nawet podjęliśmy już pewne kroki w tym kierunku... Ale spokojnie wszystko w swoim czasie.

Jelonka.com: Wpiątek w klubie Kwadrat Escobarr zagra koncert wspólnie z Korpis Karmel i Gebriellem. Kto jest organizatorem koncertu i jak do niego doszło?
P. Pawlak - Organizatorem koncertu jesteśmy my. Głównym koordynatorem tego wydarzenia jest nasz wokalista Adam Jęczmyk to, on dogadywał i załatwiał wszystkie sprawy związane z koncertem w Klubie Kwadrat. A do koncertu doszło tak, że pewnego dnia podjęliśmy decyzję, że pora pokazać się światu i dzięki temu będziemy mieli okazje spotkać się w najbliższy piątek w Klubie Kwadrat.

Jelonka.com: Naszą rozmowę zakończmy zaproszeniem na wasz koncert.
P. Pawlak - Gorąco zapraszam w imieniu swoim i moich wspaniałych kolegów na nasz koncert do Klubu Kwadrat, który odbędzie się 20 stycznia o godzinie 19.00 ZAPRASZAMY !

Escobarr:
Patryk Kryński – perkusja
Przemek Brzezicki- gitara basowa
Mateusz Krempa – gitara
Piotr Pawlak – gitara
Adam Jęczmyk - wokal

Ogłoszenia

Czytaj również

Na tyłach kultury

Kaflowe drzewo marzeń

Huta odpalona, zapraszają jeszcze dzisiaj

Komentarze (11) Dodaj komentarz

~Waszczyk 17-01-2017 8:51
Brawo San Escobar! "Alice in Chaince"? To konkurencja dla Alice in Chains?!
~Real 17-01-2017 10:06
Nie znam, muszę posłuchać. Jak jest to coś pod Alice in Chains to musi być dobre. Nazwa... nawiązanie do Pablo Emilio Escobar Gaviria dość ryzykowna, ale chwytliwa ;)
~moher bez szkoły 17-01-2017 11:03
San?
~zaboberek 17-01-2017 11:25
Czy oni są przedstawicielami nowego państwa utworzonego przez "miłościwego"ministra MSZ?(oczywiście to są żarty!)
~bumbum 17-01-2017 12:55
Następny twór jakowyś się narodził. Ni w pięć,ni w dziesięć. Twórcom tego rzępolidła proponuję nazwę rockkod,bo chyba bliżej im do tego tworu.
~jotka 17-01-2017 14:00
no, no !!! Dopiero co waszczu odkrył san escobar, a oni już w JG Rozmowy na szczeblu ministerialnym MSZ przyniosły skutek. !!! Brawo dobra zmiano !!
~nie znam 17-01-2017 14:11
Adam Jęczym?? :D
rymcycymcy 17-01-2017 15:11
Adam ...Jęczym ?? :) ...czy nazwisko wokalisty oddaje jego styl ? ;)
~myk 17-01-2017 18:56
Lipa! Nastepne szarpidruty!
rymcycymcy 17-01-2017 22:51
No i nazwisko Pana wokalisty Adama poprawiono i mój komentarz ..czuje, że jego byt jest pozbawiony sensu ! :)
~ciekawe 17-01-2017 23:11
pewnie płacą na ZAIKS?, bo jak nie to Pan Ziobro się dowie i będzie pozamiatane, choć biorąc pod uwagę nazwę, pewnie im darują, skoro popierają tak wpływową partię z dobrą zmianą, promując nowe państwo z którym nie dawno nawiązaliśmy" sisiunki dyplomatyczne", nie ważne co grają, ważne, że nowe państwo popierają w myśl dobrej zmiany" pogramy i spadamy, bo jak ktoś się dobrze wsłucha, to narobi nam do ucha"....:)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Senator zachęca do głosowania na maszty

Wystawa Wojciecha Krausewicza w POK–u

47. edycja Spotkań Teatralnych zaanonsowana

Policjanci będą szkolić księży z Dolnego Śląska

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

Sonda

W Jeleniej Górze pojawiły się miejskie hulajnogi. Czy to przydatny środek lokomocji po mieście?

Oddanych
głosów
46
Tak
30%
Nie
61%
Nie wiem
9%