MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

W Kwadracie „robili hałas” dla Jacka Maliszewskiego

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Niedziela, 1 lipca 2012, 12:54
Aktualizacja: Poniedziałek, 2 lipca 2012, 7:58
Autor: Petr
Fot. Petr
Koncert charytatywny dla Jacka Maliszewskiego chorującego na Mięsaka Ewinga, złośliwy nowotwór kości odbył się wczoraj w klubie Kwadrat przy ulicy Bankowej w Jeleniej Górze. Imprezę zorganizowali przyjaciele chłopaka z Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej, w której studiował do momentu rozpoznania choroby. – W sumie nazbieraliśmy około 10 tys. zł. Dziękuję wszystkim, którzy robili z nami hałas w Kwadracie z myślą o Jacku – mówi nam Aleksander Gołaszewski, organizator.

W styczniu br. Jacek Maliszewski udał się do lekarza z powodu uporczywego bólu kręgosłupa. Po wykonaniu rezonansu magnetycznego - w szpitalu rozpoznano u niego nowotwór złośliwy Mięsak Ewinga. W Centrum Onkologii w Warszawie specjaliści stwierdzili, że chłopak nie ma żadnych szans na przeżycie. Mimo to Jacek nie zamierza się poddawać - obecnie leczy się w klinice w Chinach i by móc kontynuować terapię potrzebuje 180 tys. zł. Wczoraj w Kwadracie przyjaciele z KPSW w Jeleniej Górze nazbierali dla swojego „ziomka” około 10 tys. zł. Zresztą, zbierali niepierwszy raz - od chwili rozpoznania choroby u Jacka zorganizowali dla niego cały szereg koncertów i festynów, nie tylko w stolicy Karkonoszy.

- Wczoraj dla Jacka robiliśmy hałas w Kwadracie. Dziękuję wszystkim, którzy byli tutaj razem z nami. Zabawa była przednia, uzbieraliśmy sporo pieniędzy w tym 5 tys. zł. od anonimowego darczyńcy. Dziękuję też wszystkim sponsorom, którzy dali nam nagrody rozlosowane wśród uczestników. Oni wiedzą o kim mówię, i że jestem im wdzięczny – podsumowuje Aleksander Gołaszewski, organizator.

Podczas koncertu w Kwadracie zaprezentowali się artyści z lokalnej sceny hip-hopowej. Jako gwiazda wieczoru wystąpił TE-TRIS. Datki dla Jacka Maliszewskiego w dalszym ciągu można wpłacać na konto:

Stowarzyszenie Dla Ludzi Sukcesu (DLS), ul. Wiejska 21/5, 58-400 Kamienna Góra, BZWBK, nr rachunku: 81 1090 1708 0000 0001 1916 4761. Tytułem: „Jacek Maliszewski, Datek” (albo podobnie).

Od autora: Wczorajszy koncert w Kwadracie udał się świetnie. Dzięki młodym ludziom, którzy powodowani chęcią pomocy swojemu koledze zebrali się i zrobili to, co zaplanowali. Ludziom o wielkich sercach, którym w takt dobrej zabawy i muzyki hip-hopowej udało się zebrać dość pokaźną kwotę. Było naprawdę wspaniale, choć po raz kolejny „obeszło się” bez wsparcia ze strony tych, którzy wszak mogli by wspierać podobne przedsięwzięcia, albo chociaż pokazać się czasem na tego typu imprezach. Były tłumy młodych, nikt więcej. I chwała młodym za to.

Ogłoszenia

Czytaj również

Stoi kolej na Kopę

Studium na początek

Świętują Niepodległość

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~xxx 1-07-2012 14:12
Impreza była świetna, zwłaszcza koncert Te-trisa. Gratulajcie dla organiazatorów - można jedynie pozazdrościć takich wspaniałych przyjaciół. A dla Jacka - dużo siły, a przede wszystkim wiary w to, że może być lepiej.
~arg 1-07-2012 14:33
bardzo dobra inicjatywa !! Tak patrzę na zdjęcia, i ładny festyn wiejski pod względem ubioru
~Robin S. 1-07-2012 14:44
Dzięki wszystkim za fajną imprezę,udało się zabawić i uzbierać coś dla Jacka.Pozdrówki i podzięki dla Te trisa i To fika,Yo!
~ 1-07-2012 16:39
Co to za określenie -robili hałas- ? Czy my żyjemy na Synaju ? A zresztą możecie to wrzucić w gwar.
~bhjfdkm 1-07-2012 20:26
'złośliwy nowotwór kości odbył się wczoraj w klubie Kwadrat' , interpunkcja zmienia znaczenie zdania. lubie czytac ładne artykuły, a teraz zamiast zwrocic uwage na problem, o ktorym traktowac mial artykul, skupiam sie na beznadziejnie skonstruowanym zdaniu [:
~karolekkk 1-07-2012 20:32
beznadziejnie to ty masz w głowie, sorry

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Przetarg anulowany  

Radni KO przeciw kupcom?

Burza wokół Tomaszewskiego

Będzie kręcone!

Wypadek przy baniakach  

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
870
Tak
64%
Nie
29%
Nie wiem
7%