MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 9 sierpnia
im. Edyty, Romana

W Kwadracie „robili hałas” dla Jacka Maliszewskiego

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Niedziela, 1 lipca 2012, 12:54
Aktualizacja: Poniedziałek, 2 lipca 2012, 7:58
Autor: Petr
Fot. Petr
Koncert charytatywny dla Jacka Maliszewskiego chorującego na Mięsaka Ewinga, złośliwy nowotwór kości odbył się wczoraj w klubie Kwadrat przy ulicy Bankowej w Jeleniej Górze. Imprezę zorganizowali przyjaciele chłopaka z Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej, w której studiował do momentu rozpoznania choroby. – W sumie nazbieraliśmy około 10 tys. zł. Dziękuję wszystkim, którzy robili z nami hałas w Kwadracie z myślą o Jacku – mówi nam Aleksander Gołaszewski, organizator.

W styczniu br. Jacek Maliszewski udał się do lekarza z powodu uporczywego bólu kręgosłupa. Po wykonaniu rezonansu magnetycznego - w szpitalu rozpoznano u niego nowotwór złośliwy Mięsak Ewinga. W Centrum Onkologii w Warszawie specjaliści stwierdzili, że chłopak nie ma żadnych szans na przeżycie. Mimo to Jacek nie zamierza się poddawać - obecnie leczy się w klinice w Chinach i by móc kontynuować terapię potrzebuje 180 tys. zł. Wczoraj w Kwadracie przyjaciele z KPSW w Jeleniej Górze nazbierali dla swojego „ziomka” około 10 tys. zł. Zresztą, zbierali niepierwszy raz - od chwili rozpoznania choroby u Jacka zorganizowali dla niego cały szereg koncertów i festynów, nie tylko w stolicy Karkonoszy.

- Wczoraj dla Jacka robiliśmy hałas w Kwadracie. Dziękuję wszystkim, którzy byli tutaj razem z nami. Zabawa była przednia, uzbieraliśmy sporo pieniędzy w tym 5 tys. zł. od anonimowego darczyńcy. Dziękuję też wszystkim sponsorom, którzy dali nam nagrody rozlosowane wśród uczestników. Oni wiedzą o kim mówię, i że jestem im wdzięczny – podsumowuje Aleksander Gołaszewski, organizator.

Podczas koncertu w Kwadracie zaprezentowali się artyści z lokalnej sceny hip-hopowej. Jako gwiazda wieczoru wystąpił TE-TRIS. Datki dla Jacka Maliszewskiego w dalszym ciągu można wpłacać na konto:

Stowarzyszenie Dla Ludzi Sukcesu (DLS), ul. Wiejska 21/5, 58-400 Kamienna Góra, BZWBK, nr rachunku: 81 1090 1708 0000 0001 1916 4761. Tytułem: „Jacek Maliszewski, Datek” (albo podobnie).

Od autora: Wczorajszy koncert w Kwadracie udał się świetnie. Dzięki młodym ludziom, którzy powodowani chęcią pomocy swojemu koledze zebrali się i zrobili to, co zaplanowali. Ludziom o wielkich sercach, którym w takt dobrej zabawy i muzyki hip-hopowej udało się zebrać dość pokaźną kwotę. Było naprawdę wspaniale, choć po raz kolejny „obeszło się” bez wsparcia ze strony tych, którzy wszak mogli by wspierać podobne przedsięwzięcia, albo chociaż pokazać się czasem na tego typu imprezach. Były tłumy młodych, nikt więcej. I chwała młodym za to.

Ogłoszenia

Czytaj również

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Powrót Bitwy o Basztę

Narodziny gnu białobrodych we wrocławskim zoo

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~xxx 1-07-2012 14:12
Impreza była świetna, zwłaszcza koncert Te-trisa. Gratulajcie dla organiazatorów - można jedynie pozazdrościć takich wspaniałych przyjaciół. A dla Jacka - dużo siły, a przede wszystkim wiary w to, że może być lepiej.
~arg 1-07-2012 14:33
bardzo dobra inicjatywa !! Tak patrzę na zdjęcia, i ładny festyn wiejski pod względem ubioru
~Robin S. 1-07-2012 14:44
Dzięki wszystkim za fajną imprezę,udało się zabawić i uzbierać coś dla Jacka.Pozdrówki i podzięki dla Te trisa i To fika,Yo!
~ 1-07-2012 16:39
Co to za określenie -robili hałas- ? Czy my żyjemy na Synaju ? A zresztą możecie to wrzucić w gwar.
~bhjfdkm 1-07-2012 20:26
'złośliwy nowotwór kości odbył się wczoraj w klubie Kwadrat' , interpunkcja zmienia znaczenie zdania. lubie czytac ładne artykuły, a teraz zamiast zwrocic uwage na problem, o ktorym traktowac mial artykul, skupiam sie na beznadziejnie skonstruowanym zdaniu [:
~karolekkk 1-07-2012 20:32
beznadziejnie to ty masz w głowie, sorry

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Zabezpieczono susz konopi indyjskich

Czytelniczka: drogo i brudno

Poprawią bazę sportową i rekreacyjną przy SP 10

Skalne ławki pod Szrenicą

Mercedesem rozbił kilka aut

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
149
Tak
38%
Nie
55%
Nie wiem
7%