MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

W KSON już działają psycholodzy online, dołączą wkrótce prawnicy

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 3 marca 2013, 8:28
Aktualizacja: 8:30
Autor: KSON
Od lutego br. na stronie internetowej Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych (www.kson.pl), w ramach działalności Centrum Informacji i Wsparcia Osób Niepełnosprawnych, uruchomiona została „Poradnia psychologiczna online.”

Oferowane poradnictwo psychologiczne online jest doraźną formą pomocy w konkretnej sytuacji życiowej lub problemie. Nie zastępuje ono oczywiście realnego kontaktu z psychologiem, ani tradycyjnych form psychoterapii, może być natomiast traktowane jako dodatkowe źródło wsparcia psychologicznego oraz informacji.

Kontakt online ze specjalistą jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które z różnych przyczyn nie mają warunków lub nie chcą skorzystać ze stacjonarnej formy pomocy, co w przypadku osób z niepełnosprawnością ma często miejsce.

Porada psychologiczna online to forma profesjonalnej pomocy oraz wsparcia w procesie rozwiązywania problemów osobistych, dotyczących różnorodnych sfer życia.

Obejmuje ona szeroki zakres zagadnień, do których należą m.in.: nerwice, depresje, stres, w szczególności związany z chorobą, radzenie sobie z trudnymi emocjami, uzależnienie, relacje rodzinne, związki, seksualność, przemoc w rodzinie, kontakty interpersonalne, konkretne jednostki chorobowe ( np. autyzm, niepełnosprawność ruchowa, upośledzenie intelektualne) czy praca ( trudności w znalezieniu zatrudnienia, utrata pracy, wypalenie zawodowe itd.).

Porady udzielane są bezpłatnie zainteresowanym osobom niepełnosprawnym oraz ich opiekunom (rodzic, rodzeństwo, współmałżonek, itp.). Obecnie porad udziela trzech psychologów z wieloletnim doświadczeniem zawodowym, wyspecjalizowanych w pracy z i dla osób niepełnosprawnych. Aby skorzystać z pomocy należy wejść na stronę http://www.kson.pl/psycholog/psycholog.php .

Jeszcze w marcu na stronie Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych zostanie uruchomione bezpłatne poradnictwo prawne online skierowane również do osób niepełnosprawnych oraz ich opiekunów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Mniej barier dla niepełnosprawnych

PiS ujawnił listy kandydatów

Muzyczyny Piknik pod Szrenicą z LAO CHE  

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~(123) 3-03-2013 10:33
Gratulacje za bardzo pożyteczną inicjatywę. Dla osób niepełnosprawnych ruchowo umożliwia dostęp do psychologa. Również na wysokie koszty takich usług są one niedostępne dla rencistów. A oni jak mało kto dotknięci są depresją i często niewłaściwym traktowaniem przez personel medyczny w tym lekarzy. Jeszcze raz gratuluję pomysłu.
~emeryci 3-03-2013 10:50
marketingowo dobrze, a jak będzie zobaczymy.
~... 3-03-2013 22:36
będzie jak zwykle - czyli dużo szumu, z którego nic nie wyniknie...
~? 4-03-2013 7:18
idea słuszna, ale będzie posonił odpowiedzialność za jakość tych porad i ewentualne ich skutki?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Akcja Segregacja

O bezpieczeństwie seniorów na drodze

Sympatyczny skrzat przed budynkiem POK

W obronie zwierząt

Sztuka w pałacach i nowi ambasadorzy

Sonda

Czy poprzez budżet obywatelski mieszkańcy powinni mieć coraz większy wpływ na miejskie inwestycje?

Oddanych
głosów
436
Tak
87%
Nie
9%
Nie mam zdania
5%