MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

W Książnicy Karkonoskiej – wystawa prac osadzonych

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 16 lutego 2017, 8:35
Aktualizacja: 8:39
Autor: Joanna P.
Fot. Joanna P.
W Książnicy Karkonoskiej przy ul. Bankowej w Jeleniej Górze można obejrzeć nietypową wystawę obrazów. Pracę zostały namalowane przez osadzonych w Areszcie Śledczym w Jeleniej Górze.

Ekspozycja została zorganizowana w ramach kilkuletniej już współpracy kulturalno – oświatowej pomiędzy Książnicą Karkonoską a jeleniogórskim Aresztem Śledczym. Jest ona wynikiem uczestnictwa osadzonych w programie pt. Readaptacja Skazanych „MOJA PASJA”.

Celem programu jest rozwój zainteresowań i uzdolnień plastycznych osadzonych. Ma za zadanie przede wszystkim rozładować negatywne emocje oraz napięcia, a także ukształtować umiejętności społeczne i poznawcze osadzonych. Tego typu projekty pobudzają wszechstronny rozwój skazanych. Uczestnicy programu readaptacyjnego mają do dyspozycji pracownię modelarską, w której tworzą wszelakiego rodzaju wytwory artystyczne. Powstają w niej prace z papieru, obrazy olejne i grafitii a także rzeźby.

Wśród prezentowanych obrazów są trzy wyróżnione w Ogólnopolskim i Międzynarodowym Przeglądzie Sztuki Więziennej Sztum 2013 – 2014 – 2015r.

Jest to pierwsza – większa, tego typu ekspozycja. W ubiegłym roku wystawiono kartki świąteczne, wykonane również przez osadzonych.

Prezentacja prac malarskich rozpoczęła się 14 lutego i potrwa jeszcze do 25 lutego. Cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród jeleniogórzan. Zainteresowani znajdą prace malarskie na pierwszym piętrze w Książnicy Karkonoskiej. Po jej zakończeniu obrazy najprawdopodobniej powrócą do Aresztu Śledczego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Remiza jak nowa

Cieplice pod selfie

W setne urodziny Tomaszewskiego

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~am 16-02-2017 12:50
Niech sprzedadzą obrazki zwiedzającym. KASA AUTOROM SIĘ PRZYDA.
~uzi 17-02-2017 8:06
Tłuc kamienie, a nie pędzelki i rozwijanie pasji. Za niewinność się nie siedzi, trzeba odpokutować.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Niebezpieczne wyzwania

Młodzież ZSRA o jakości powietrza  

Wypadek przy baniakach  

Nowy taras na Paciorkach

Chwile wzruszenia podczas Złotych Godów  

Sonda

Miejscowości turystyczne bez zakazu handlu w niedziele?

Oddanych
głosów
434
Tak
62%
Nie
35%
Nie wiem
3%