MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 11 sierpnia
im. Lecha, Zuzanny

W Książnicy Karkonoskiej – wystawa prac osadzonych

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 16 lutego 2017, 8:35
Aktualizacja: 8:39
Autor: Joanna P.
Fot. Joanna P.
W Książnicy Karkonoskiej przy ul. Bankowej w Jeleniej Górze można obejrzeć nietypową wystawę obrazów. Pracę zostały namalowane przez osadzonych w Areszcie Śledczym w Jeleniej Górze.

Ekspozycja została zorganizowana w ramach kilkuletniej już współpracy kulturalno – oświatowej pomiędzy Książnicą Karkonoską a jeleniogórskim Aresztem Śledczym. Jest ona wynikiem uczestnictwa osadzonych w programie pt. Readaptacja Skazanych „MOJA PASJA”.

Celem programu jest rozwój zainteresowań i uzdolnień plastycznych osadzonych. Ma za zadanie przede wszystkim rozładować negatywne emocje oraz napięcia, a także ukształtować umiejętności społeczne i poznawcze osadzonych. Tego typu projekty pobudzają wszechstronny rozwój skazanych. Uczestnicy programu readaptacyjnego mają do dyspozycji pracownię modelarską, w której tworzą wszelakiego rodzaju wytwory artystyczne. Powstają w niej prace z papieru, obrazy olejne i grafitii a także rzeźby.

Wśród prezentowanych obrazów są trzy wyróżnione w Ogólnopolskim i Międzynarodowym Przeglądzie Sztuki Więziennej Sztum 2013 – 2014 – 2015r.

Jest to pierwsza – większa, tego typu ekspozycja. W ubiegłym roku wystawiono kartki świąteczne, wykonane również przez osadzonych.

Prezentacja prac malarskich rozpoczęła się 14 lutego i potrwa jeszcze do 25 lutego. Cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród jeleniogórzan. Zainteresowani znajdą prace malarskie na pierwszym piętrze w Książnicy Karkonoskiej. Po jej zakończeniu obrazy najprawdopodobniej powrócą do Aresztu Śledczego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Odpust na Śnieżce

Szef gangu zatrzymany

E. Jaworowicz ponownie w Uzdrowisku Cieplice

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~am 16-02-2017 12:50
Niech sprzedadzą obrazki zwiedzającym. KASA AUTOROM SIĘ PRZYDA.
~uzi 17-02-2017 8:06
Tłuc kamienie, a nie pędzelki i rozwijanie pasji. Za niewinność się nie siedzi, trzeba odpokutować.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Śmierć na żwirowni

Czytelniczka: drogo i brudno

Poprawią bazę sportową i rekreacyjną przy SP 10

Stalowe rumaki w Karpaczu

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
561
Tak
39%
Nie
55%
Nie wiem
6%