Zalogowanych: 19

Dziwiszów: W konfrontacji dwóch Piastów lepszy ten z Dziwiszowa

Niedziela, 19 sierpnia 2012, 9:21
Aktualizacja: 11:03
W sobotnim spotkaniu 2. kolejki klasy okręgowej na boisku w Dziwiszowie gospodarze podejmowlai swojego imiennika z Wykrot. Od pierwszych minut zaskoczyli goście, ale to podopieczni Marka Hezberga cieszyli się z końcowego sukcesu.

Początek spotkania należał do przyjezdnych, już w pierwszj akcji ofensywnej Turko ładnym strzałem dał prowadzenie swojej drużynie. W kolejnych minutach piłkarze z Wykrot nie zwalniali tempa, po głowce Muzala golkiper gospodarzy końcowkami palców podbił piłkę, która uderzyła w poprzeczkę. W 26' goście stanęli przed kolejną szansą, ale przy pustej bramce (Mikulski leżał po interwencji) Roman podawał głową do Godlewskiego zamiast uderzać bezpośrednio i gol z pozycji spalonej nie został uznany. Dopiero w 34' miejscowi popisali się skutecznym atakiem, Sobczak wpadł od lewej strony w pole karne, podał do Dutki, a ten wyrównał stan spotkania. Chwilę później dziwiszowianie byli już na prowadzeniu, szybka akcję ofensywną wykończył Pietrzykowski i to nie było ostatnie słowo podopiecznych Marka Herzberga. W 45' Zyner dołożył trafienie dla Piasta Dziwiszów i na przerwę oba zespoły schodziły przy stanie 3:1. Po zmianie stron nieliczna grupa kibiców zgormadzona na dziwiszowskim obiekcie nadal oglądała ciekawe widowisko, obie ekipy miały wiele okazji do zmiany rezultatu, ale jedyne trafienie zaliczył Sobczak i ostatecznie skończyło się wynikiem 4:1 dla Piasta z Dziwiszowa.

- Dziękuję chłopakom za walkę, ambicję i za wynik. Mamy młody zespół i trochę to potrwa zanim wszystko zacznie funkcjonować - podsumował trener Piasta Dziwiszów, Marek Herzberg.

W następnej kolejce (25/26.VIII) Piast Dziwiszów zagra w Podgórzynie z Endico-Mitexem.

Piast Dz.: Mikulski - Zyner, A.Kocot, Kieć, Dutka, Saniuk, Maryszczak, Podobiński, Sobczak, Pietrzykowski, Stankiewicz. Rezerwowi: Gąsiorowski, Chwedorowicz, Lisowski, Omelko, Basiak.

Piast W.: Zazulak - Drozd, Gola, Czuchryta, Prażmowski, Mielnik, Muzal, Rissmann, Turko, Godlewski, Roman. Rezerwowi: Urbaniak, Krawczyk, Ciaciek, Sudnik, Chochel.