MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 9 sierpnia
im. Edyty, Romana

W komunikacji bez utrudnień

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 23 stycznia 2006, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 6 marca 2006, 23:55
Autor: TEJO
Kilka stłuczek i kolizji drogowych odnotowała od poniedziałku rana policja. Mimo siarczystego mrozu komunikacja działa w miarę normalnie.

Drogi są bardzo śliskie, zwłaszcza osiedlowe uliczki. Wszędzie trzeba jeździć bardzo powoli. Na trasy w miejscowościach podgórskich koniecznie trzeba koła uzbroić w łańcuchy. Niewiele pomaga posypywanie traktów.

W Miejskim Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej powiedziano nam, że przy tak niskich temperaturach posypywanie dróg solanką nie ma sensu. – Kiedy jest mniej niż minus 20 stopni, mieszanka zamarza – podkreśla Stanisław Sokoliński, szef działu estetyki miasta.

W MPGK był kłopot z uruchomieniem niektórych pojazdów, ponieważ zamarzła hydraulika. – Ale w poniedziałek przed południem wyjechało do miasta około 70 procent taboru, głównie śmieciarek – usłyszeliśmy.

Główne ulice stolicy Karkonoszy są przejezdne. Normalnie funkcjonuje komunikacja miejska. – Wszystkie wozy wyjechały i nie ma większych opóźnień – mówi Jan Hanczarek z działu eksploatacji Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego.
Boczne i zlodowaciałe uliczki, w miarę możliwości, wozy MPGK posypują piaskiem.

W nocy w Jeleniej Górze temperatura spadła do minus 26 stopni Celsjusza. W górach było o kilka stopni cieplej. Tęgim mrozom w kotlinach towarzyszy bowiem zjawisko inwersji termicznej na większych wysokościach.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Miastu na urodziny

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Stalowe rumaki w Karpaczu

Skalne ławki pod Szrenicą

Zaśpiewali powstańcom

Mieszkańcy liczą na miejskich strażników

Inwestycje wodno–kanalizacyjne we Wleniu

Proces apelacyjny byłego proboszcza Ruszowa

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
150
Tak
37%
Nie
55%
Nie wiem
7%