MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

W Kolegium Karkonoskim o najmłodszych

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 29 września 2010, 15:29
Aktualizacja: 15:30
Autor: Agrafka
Fot. Agrafka
Wczoraj w Kolegium Karkonoskim odbyła się konferencja pod tytułem „Indywidualizacja nauczania i wychowania uczniów klas 1–3”. Była poświęcona projektowi, który wejdzie w życie jeszcze w tym roku, w związku z badaniem potrzeb dziecka z ukierunkowaniem na uwzględnienie jego indywidualnych potrzeb. To jedno z największych tego typu spotkań w Polsce.

Prezentacje dotyczyły nowoczesnych technologii oraz ich wykorzystania w celui indywidualizowania pracy z dzieckiem. Odbyły się również prezentacje prof. Wojciecha Brejnaka i dra Zdzisława Lekiewicza, którzy mówili na temat tego jak nauczyciel, wchodząc do klasy w najprostszy sposób może zdiagnozować potrzeby ucznia, by następnie mógł realizować projekt indywidualizacji nauczania.

Prezenterzy omawiali również sposoby pisania programów do indywidualizacji oraz sposoby pracy z pomocami przeznaczonymi do tego celu. Jeden z wykładów dotyczył dzieci z trudnościami w czytaniu i pisaniu oraz dzieci zagrożonych dysleksją. Można było również obejrzeć pokaz wykonany przez Bogusławę Bogucką na temat obserwacji i doświadczeń przyrodniczo-matematycznych.

- Jest to pierwsze tego typu przedsięwzięcie z racji tego, że sam projekt wchodzi dopiero do realizacji w roku 2010 i w tym właśnie roku 9 województw wyraziło chęć uczestnictwa. Projektem będą objęte wszystkie szkoły podstawowe państwowe, jak i prywatne. Organ prowadzący szkoły musi uzyskać 70 % placówek chętnych do udziału – poinformowała Agnieszka Skorodzień z firmy Bambino, jedna z organizatorek.

– Przystąpienie do projektu jest w interesie szkół, ponieważ dostaną one określone pieniądze na jego realizację. Są to środki zarówno dla nauczyciela, który będzie prowadził zajęcia dydaktyczne z uczniami, jak i pewna kwota na wyposażenie bazy dydaktycznej, aby dzieci miały na czym pracować. Mała szkoła, która liczy np. 60 uczniów może otrzymać nie mniej niż 30 tysięcy złotych, natomiast organ prowadzący nie mniej niż 50 tysięcy. Oczywiście szkoły mogą wnioskować o przyznanie większej kwoty w zależności od tego jakie są potrzeby – dodają organizatorzy.

Konferencja skierowana była głównie do przedstawicieli oświaty województwa dolnośląskiego, ale także w całej Polsce odbywają się podobne konferencje
- Wykłady cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Na sali zgromadziło się ponad 300 osób. Byli to nauczyciele, przedstawiciele organów prowadzących i przedstawiciele nadzoru pedagogicznego – powiedziała Bogusława Bogucka, z DODN Jelenia Góra.

Odbyła się także prezentacja pomocy oraz materiałów edukacyjnych do pracy z matematyką, przyrodą, dysleksją oraz prezentacja książek, z których nauczyciele mogą skorzystać. Była okazja, aby porozmawiać z autorami.

Organizatorami konferencji byli: Dolnośląski Ośrodek Szkolenia Nauczycieli we Wrocławiu z filią w Jeleniej Górze, firma Moje Bambino oraz firma Young Digital Planet i objęta została Honorowym Patronatem Dolnośląskiego Kuratora Oświaty we Wrocławiu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sztuka w pałacach i nowi ambasadorzy

Historyczny moment w KPSW!  

Akcja Segregacja

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~Mieszkaniec 29-09-2010 15:55
Takich tłumów nauczycieli w Kolegium jeszcze nie widziałem. Dziękuję organizatorom, że nie musiałem jechać do Wrocławia. To było naprawdę ciekawe i pożyteczne.
~refleksja 29-09-2010 17:44
oby to nie była sztuka dla sztuki...
Piipi Jelonkowa 29-09-2010 22:44
~OJEJ ! ..*ale fajne zabawki ! ..a gdzie są dzieci ?
~do ~Mieszka 1-10-2010 11:11
niec - żadna z tych osób na zdjęciach to nie nauczyciele KK to zaproszeni przez organizatorów czyli przez Dolnośląski Ośrodek Szkolenia Nauczycieli we Wrocławiu z filią w Jeleniej Górze, firmę Moje Bambino oraz firmę Young Digital Planet - goscie. KK tylko wynajmowało salę.
~uczestniczka 8-11-2010 20:58
bardzo dobra konferencja, bardzo mi sie podobało, mam nadzieje, ze bedzie wiecej tego typu spotkan

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

W obronie zwierząt

Lech Wałęsa w Świeradowie Zdroju

Country pod Śnieżką

Ważne dla uczniów

Odpust na szczycie

Sonda

Czy poprzez budżet obywatelski mieszkańcy powinni mieć coraz większy wpływ na miejskie inwestycje?

Oddanych
głosów
407
Tak
87%
Nie
9%
Nie mam zdania
4%