MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

W klimacie Wielkanocy

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 14 kwietnia 2019, 6:07
Aktualizacja: Wtorek, 16 kwietnia 2019, 6:19
Autor: WAC
Fot. WAC
Palmy, kartki i zajączki – to tylko niektóre z wielkanocnych cudeniek jakie powstały podczas kolejnych warsztatów z cyklu Bajkowa Sobota Kreatywnej Rodzinki, które odbyły się wczoraj (13.04) w Cieplickiej Przystani Twórczej.

Tradycyjnie, jak to zwykle bywa w okolicach świąt, odsłona Bajkowej Soboty przyciągnęła wyjątkowo liczne grono dzieci wraz z rodzicami.

Tym razem, z naturalnych materiałów: drewna, suchych traw, kwiatów oraz papieru i tektury mali i duzi wspólnie wykonywali przedmioty mające podkreślić nastrój nadchodzących Świąt Wielkanocnych. Szczególnym powodzeniem cieszyło się stanowisko, gdzie można było zrobić własną, niepowtarzalną palmę. Bardzo chętnie wykonywano też malowane zające na odpowiednio wyszlifowanym i wymodelowanym kawałku drewna. Coś dla siebie znalazły osoby uzdolnione plastycznie. Ich inwencja twórcza mogła znaleźć ujście przy robieniu kartek świątecznych, tekturowych jajek zdobionych m.in. barwinkiem, bibułą oraz girland do przystrojenia okien.

To fajnie, że odbywają się takie warsztaty, bo można na nich zrobić wraz z dzieckiem wiele oryginalnych przedmiotów – mówi pani Joanna, która przyszła na zajęcia z córką Wiktorią. - Jestem pod wrażeniem pomysłów i kreatywności pań z Przystani Twórczej, które wiedzą jak wyczarować coś z niczego. Wraz z córką zrobiłyśmy dziś palmę, z którą jutro pójdziemy do kościoła oraz drewnianego, wąsatego zająca, który przyozdobi nasz stół świąteczny.

Kolejna odsłona cyklu Bajkowa Sobota Kreatywnej Rodzinki będzie nietypowa, bo odbędzie się 18 maja w plenerze. Warsztaty będą jedną z atrakcji festynu, odbywającego się tego dnia w Szkole Podstawowej nr 6.

Twoja reakcja na artykuł?

10
100%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Zwycięstwo PiS

Zaczytaj się z Jelonką.com

Żelazny strażnik Teatru Naszego

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Mamatata 15-04-2019 1:05
Świątecznie i bajecznie :) Jak zawsze :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wyjazd na operę w Görlitz – bezpłatnie

Przeszkadzali gapie

Sybiraczki i Goście – koncert w "Muflonie"

Stop marginalizacji średnich miast

Laboratorium Szkła

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
587
Tak
13%
Nie
65%
Nie wiem
21%