MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

W klasztorze cystersów mistrz lutni, ale nie tylko…

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 27 września 2013, 8:18
Aktualizacja: 8:21
Autor: Mea
Fot. Organizator
Prelekcje, wernisaż, konkurs plastyczny oraz koncert amerykańskiego mistrza lutni Paula Beiera (w ramach cyklu „Szlakiem Lutnistów ze Śląska) to atrakcje zaplanowane na październik w nowej siedzibie Muzeum Przyrodniczego, które teraz mieści się w Zespole Pocysterskim przy ul. Cieplickiej. Wstęp na wydarzenia jest wolny.

Cykl koncertów „Szlakiem lutnistów ze Śląska” to pierwszy tego typu projekt w Polsce, który ma na celu popularyzację bogatych tradycji muzycznych na tym terenie. W Muzeum Przyrodniczym w Jeleniej Górze-Cieplicach koncert odbędzie się 4 października o godz. 19.00.
3 października o godz.19.00 odbędzie się prelekcja w „Cyklu czwartkowym”, nt: Taipei. Stanisław Dąbrowski zabierze słuchaczy na wirtualną wycieczkę po tym egzotycznym mieście.

8 października o godz.17.00 rozpocznie się wernisaż wystawy fotograficznej „Życie pod wodą”. Ekspozycja będzie czynna do końca października..

10 października o godz.19.00 odbędzie się prelekcja w „Cyklu czwartkowym”, nt: „ Caspar Schwenckfeldt”, którą prowadzi Andrzej Paczos.

10 października Muzeum Przyrodnicze w Jeleniej Górze ogłosi konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów na obserwację przyrodniczą z cyklu: „Znam Przyrodę Mojego Miasta I Regionu”. Termin nadsyłania prac do muzeum (ul. Cieplicka 11A) upłynie 15 listopada 2013r.

17 października o godz.19.00 rozpocznie się prelekcja w „Cyklu czwartkowym”, nt: „Śladami przeszłości, czyli ruiny, zamki i pałace po obu stronach granicy”, którą poprowadzi Grzegorz Schmidt. Sudety Zachodnie i południowa część Karkonoszy po czeskiej stronie obfitują w lepiej lub gorzej zachowane zabytki. Wiążą się z nimi słynne lub mniej znane historie, opowieści i legendy. W Kowarach w Pałacu Ciszyca narodziła się wielka miłość Białego Anioła, czyli księżnej Elizy Radziwiłłówny z przyszłym królem pruskim – Wilhelmem. Mniej znany jest fakt, że w 1938r. na temat tej historii nakręcono w Kowarach film z wielką gwiazdą kina czechosłowackiego i niemieckiego Lidą Baarovą. Nad filmem czuwał sam minister propagandy III Rzeszy Józef Goebbels – śmiertelnie zakochany w czeskiej aktorce.

24 października o godz.19.00 odbędzie się prelekcja w „Cyklu czwartkowym”, nt: „Brazylia i Peru”, którą poprowadzi Maciej Abramowicz. To relacja z niezwykle intensywnej podróży w głąb Brazylii i Peru, w poszukiwaniu piękna i duchowej głębi.

31 października (czwartek), godz.19.00 odbędzie się prelekcja w „Cyklu czwartkowym”, nt: „Cieplice- ludźmi i imprezami stoją”, którą prowadzi Ryszard Literacki. Na prośbę słuchaczy poprzednich prelekcji tym razem ich autor przygotował wycieczkę fotograficzną o tym, co działo się wśród wspaniałych krajobrazów Parku Zdrojowego i w muszli koncertowej, w Zdrojowym Teatrze Animacji czy w Muzeum Przyrodniczym i na Placu Piastowskim.

Ogłoszenia

Czytaj również

Nie trzeba się bać defibrylatora

"Praca" jest, ale chętnych nie ma  

Ślubowały pierwszaki

Komentarze (2) Dodaj komentarz

jurbassteck 4-10-2013 23:38
Zdjęcia z występu Paula Beuera - http://jerzysowajr.weebly.com/szlakiem-lutnistoacutew-347l261skich-04102013.html
~Bolko. 6-10-2013 18:51
Mistrzostwem świata było wsadzenie Muzeum Przyrodniczego do cysterskiej kabzy (bo tak to w praktyce będzie wyglądało). Znaczący jest już tytuł tego artykułu ... .

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Radny KO: Szyszko już, a kiedy reszta?

Wzruszający spektakl niezwykłych aktorów

Akcja "Zgubek"

Patrole na cmentarzach

Przeciw inwazji śmieci

Sonda

Dla piratów drogowych, jak w Estonii, zamiast mandatu godzinny postój. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
379
Tak
55%
Nie
38%
Nie wiem
7%